بالاخره معلوم شد چرا «حمید سوریان» مدال طلایش را به احمدی نژاد هدیه کرد…!

Sourian-Ahmadinejad-Ferrari

فراری ۸ میلیاردی که با مجوز مخصوص صادر شده برای حمید سوریان به کشور وارد شده است!

چهار سال پیش در اوج اعتراض های مردمی به تقلب در انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۳۸۸ و در شرایطی که محمود احمدی نژاد با یک تقلب گسترده مجددا به «ریاست جمهوری» منصوب شده و متعاقبا مردم را «خس و خاشاک» نامیده و حکومت نیز مردم معترض را در خیابان به خاک و خون کشیده بود، حمید سوریان در اولین اقدام پس از بازگشت از مسابقات جهانی دانمارک در جلسه ای در حضور احمدی نژاد اعلام کرد که مدال طلای جهانی اش را به وی اهداء میکند! (+) این اقدام وی به قدری شگفت انگیز و غیر منتظره بود که عده ای به این گمانه زنی پرداختند که شاید «سوریان بیچاره را مجبور به این کار کرده اند و شاید او تحت فشار بوده است!!». این گمانه زنی ها ادامه داشت اما آن زمان مشخص نشد که داستان از چه قرار بوده است. تا اینکه دیروز سایت خبر آنلاین به نقل از خبر ورزشی و با استناد به اسناد گمرک که خبرنگار آنها دیده است پرده از این ابهام ۴ ساله برداشت (+) (+).

مخلص کلام اینکه بر طبق اسناد گمرک، شم اقتصادی جناب «جهان پهلوان» حمید سوریان گل کرده و مدال طلای جهانی خود را با مجوز واردات ۳ دستگاه خودروی لوکس به اصطلاح «طاق» زده اند! به عبارت دیگر سوریان در اوج اعتراض های مردمی به تقلب در انتخابات، به مردم ایران دهن کجی کرده و مدال خود را به یک آدم متقلب و دروغگو هدیه کرده و با این کار برای او به نوعی «اعتبار» خریده است. تا اینکه در عوض این خوش خدمتی، رییس دولت حاضر شده است او را مستثنی کرده و برخلاف قوانین جاری مملکت، مجوز واردات و صدور پلاک برای ۳ دستگاه خودروی لوکس و اسپرت که امکان وارداتش در حالت عادی ممکن نبوده است را به حمید سوریان بدهد.

به لطف این مجوز، سوریان تا حالا ۲ دستگاه فراری گران قیمت وارد کشور کرده که اولی یک ماه پیش به قیمت ۸ و نیم میلیارد تومان یعنی حدود ۵۰ برابر قیمتی که صرف خرید آن در دوبی شده و حدود ۲۵ برابر قیمت نهایی اش (هزینه واردات به اضافه پلاک در ایران)، به فروش رفته است. یعنی تنها از همین یک دستگاه فراری تا حالا چیزی نزدیک به ۸ میلیارد تومان سود خالص نصیب جناب سوریان شده است! واقعا آدم فقط میتواند تاسف بخورد از این ماجرا!  تا جایی که من میدانم نه تنها در ایران که در هیچ جای جهان سابقه ندارد که ورزشکاری مدالهای جهانی خود را در ازای دریافت پول بفروشد. البته شده است که پس از مرگ یا حتی در هنگام حیات و صد البته برای امور خیریه یا عام المنفعه چنین کاری به شکل نمادین صورت بگیرد و مدالها مثلا به موزه انتقال یابد اما اینکه ورزشکاری صرفا به قصد منفعت اقتصادی شخصی به چنین کاری دست بزند تقریبا نادر است! نادرتر و البته زشت تر اینکه قوانین یک کشور با پارتی بازی و به منظور سود بردن یک فرد خاص دور زده شود و او از قوانین مستثنی گردد! البته فکر کنم این آخری در ایران خیلی هم نادر نباشد!!

در هر حال این کاری که جناب سوریان کرده هم مصداق «رانت خواری» است و هم تودهنی زدن آشکار به مردمی که به تقلب در انتخابات سال ۸۸ و انتصاب مجدد رییس جمهور قلابی اعتراض داشته اند. یکی میشود مثل غلامرضا تختی با آن همه جوانمردی و پهلوانی و مردم داری، یکی هم میشود حمید سوریان، هر دو هم کشتی گیر بودند اما این کجا و آن کجا! محبوبیت و جاودانگی به این راحتی ها به دست نمی آید جناب سوریان!

در همین زمینه:

آقای داوود رشیدی عزیز قدر خود را بدانید!

امین حیایی! ۲۷۰ میلیون تومان گرفتی و در فیلم ضد مردمی بازی کردی! آیا ارزشش را داشت؟!

از واردات ۱۶ هزار خودروی لوکس خارجی با ارز دولتی تا ترک تحصیل به خاطر قطع ارز دانشجویی

15 پاسخ به “بالاخره معلوم شد چرا «حمید سوریان» مدال طلایش را به احمدی نژاد هدیه کرد…!

 1. حمید اکتبر 22, 2013 در 4:29 ب.ظ.

  برای کشتی متاسفم که انسانهای پست هم در آن رشد می کنند

 2. نصیر اکتبر 23, 2013 در 12:16 ق.ظ.

  سلام میشه اول منبع این مطلب را بگوید و خم این جوری یه حرفی نزنید .شما ها جدیدا بلد شودید یه نفر ضایع کنید

 3. بها ابهری اکتبر 23, 2013 در 1:03 ق.ظ.

  شاید یک لینک از منبع خبریتان اینجا مشکل مرا در دیر باوری حل میکرد….. اینقدر حرفهای بدون سند از جناحهای مختلف شنیده ام که خسته شده ام….با سپاس.

 4. masoud اکتبر 23, 2013 در 2:04 ق.ظ.

  خاک توسرت ، قهرمان پوشالی !

 5. Nosrat اکتبر 23, 2013 در 2:07 ق.ظ.

  فاحشه گی که هنرنیست

 6. ع.ب.تورک اوغلی اکتبر 23, 2013 در 3:10 ق.ظ.

  سلام-شماهافکرمیکنیدافرادی درایران ازقدیم شبانه ویا درمجیط کارخودخفه میشوندوبعداجنازه آنان راپیدامیکنندچطوری انجام میشود.این ورزشکاران رزمی کاردرقبال دریافت پول آنهاراسربه نیست میکنند.ویاکسانی که درزیرماشین له ولورده میشوند.بیچاره پروفسورفرزانه وده هانفرازهویت طلبان آذریایجانی همگی یکی یکی توسط خودفروختگان ورزشکارکشته شدند.

 7. علی اکتبر 23, 2013 در 4:07 ق.ظ.

  سوریان هم دزیدی مثل بقیه دزد های اصولگرا که دم از پاکی می زنند و بیش از 700 میلیارد دلار از اموال این کشور را به جیب می زنند و به باد می دهند

 8. سعید اکتبر 23, 2013 در 4:55 ق.ظ.

  شرم ولعنت به تو حمید سوریان کثیف …تف به روح پدرت آشغال و خاین به ملت ووطن فروش…

 9. ناظر اکتبر 23, 2013 در 6:10 ق.ظ.

  در دوران ستم شاهی ، رئیس دانشکده ادبیات اصفهان مبلغی از بودجه دانشکده را در غیر محل خود هزینه کرده بود . مثلا ، هزینه پیش بینی شده برای ساختمان را برای کتابخانه هزینه کرده بود . برای معافیت او از تعقیب ماده واحده ای در مجلس تصویب شد . منظورم این نیست که در رژیم گذشته همه پاکدست بودند . منظور این است که این همه وقاحت (بر وزن فقاهت) نداشتند ، البته به اذن الله .

 10. محسن اکتبر 23, 2013 در 11:27 ق.ظ.

  ۱. نوش جون کسی‌ که نابغه کشتی‌ هست ۵ بار قهرمان جهان هست و قهرمان المپیک ، من نمیدونم این فوتبالیستا که پول دولتی میگیرن و به ۸ میلیارد تومن میگخندن کسی‌ چیزی نمیگه!
  ۲. دروغ که کنتور نداره! آخه آدم ناحسابی ۸ میلیارد تومان می‌شه ۲ میلیون دلار! اصلا فراری ۲ میلیون دلاری وجود نداره!
  ۳. نویسنده این مطلب یک آدم دروغگویی حال‌بهمزن هست

 11. [جبرئیل اکتبر 26, 2013 در 11:55 ق.ظ.

  اگر این خبر درست باشد برینم به هیکل چنین قهرمانی. ناگفته نماند که به ریخت و هیکل چنان رییس جمهوری به اتفاق مردم عزیز شاشیدیم. خاک تو سر هردوی آن ها

 12. م.م سپتامبر 27, 2014 در 10:56 ب.ظ.

  دم حمید سوریان گرم,نوش جانش ,شما هم اگر عرضه دارید بروید و در استان خود (نه در جهان) در رشته منچ و یا حتی مار پله اول شوید بعد بیایید از یک قهرمانی آن هم در حد و اندازه سوریان سخن برانید!

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید (لطفا فارسی بنویسید). توجه: کامنتهای اسپم یا حاوی دشنام و یا کلمات رکیک منتشر نخواهند شد.

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: