چه خوشمان بیاید چه نه، قسمت عمده ای از حرفهای نتانیاهو در مصاحبه اخیر درست بود!

نتانیاهو من با نتانیاهو به خاطر جنگ طلب و تندرو بودنش مشکل دارم! با دولت اسرائیل هم به خاطر کشتار فلسطینی های غیر مسلح و آواره کردن اونها مشکل دارم، با خودداریش از پیوستن به ان پی تی و داشتن برنامه اتمی نظامی بدون بازرسی بین المللی هم مشکل دارم همانطور که با حماس و حزب الله به خاطر ترور کردن و راکت پراکنی شون داخل مناطق غیر نظامی در خاک اسرائیل مشکل دارم! اما قسمت بزرگی از حرفهای نتانیاهو در مصاحبه اخیر با بی بی سی فارسی را درست میدانم.

عده ای در واکنش به اینکه او گفت ایرانی ها اگر آزاد میبودند میتوانستند شلوار لی بپوشند، یا اینکه گفت حکومت اگر از آزادی نمیترسید از فیلترینگ و پارازیت پراکنی دست برمیداشت، شروع کرده اند به مسخره کردن و نادان خواندن او! به نظر من ما نباید خودمان را گول بزنیم! چه خوشمان بیاید چه نه، حداقل در این زمینه ها حق با نتانیاهو است! آیا شما میتوانید با شلوار لی در ادارات دولتی و در صدا و سیما و یا مثلا در مساجد ظاهر بشوید و از این نگرانی نداشته باشید که کسی به شما تذکر بدهد و شما را تحقیر کند؟! یا مثلا شما میتوانی در پارک بنشینی و با صدای بلند آهنگ غربی گوش بدهی بدون نگرانی از اینکه یک سرباز و یا یک بسیجی عقده ای بیاید و به شما تذکر بدهد و به اسم «امر به معروف و نهی از منکر» شما را و آزادی های فردی شما را به سخره بگیرد؟! آیا شما میتوانی دست دوست پسر یا دخترت را بگیری و آزادانه در پارک قدم بزنی بدون اینکه از عواقبش نگرانی داشته باشی؟! خوب اینها در بسیاری از کشورهای دیگه به راحتی امکان پذیره، کسی هم به لباس کس دیگر کاری نداره!

یا مثلا طرف با کلی بدبختی و وی پی ان و فیلتر شکن و اینها  با سرعت لاک پشتی وارد توییتر شده، بعد نتانیاهو را مسخره میکنه که چرا گفته حکومت، مردم را از دسترسی به توییتر و فیسبوک محروم کرده!! طرف به مسخره و کنایه نوشته: «برادر نتانیاهو این توییت را از تهران دریافت میکنید!» یعنی مثلا میخواهد بگوید اینترنت در ایران فیلتر نیست، سرعتش کند نیست، پارازیت و اینها هم بر روی شبکه های تلویزیونی نداریم!! دوست عزیز چه کسی را داری گول میزنی؟!

نتانیاهو خیلی از حرفهاش ممکنه غلط یا تندروانه باشه اما دستکم در این زمینه ها اشتباه نگفت! اینکه گفت روحانی نماد خواست مردم ایران برای رسیدن به آزادی است اما لزوما منتخب مردم ایران نیست هم به نظر من درسته چون همانطور که او هم به درستی اشاره کرد، از ۷۰۰ نفر نامزد، فقط ۸ نفر تایید صلاحیت شده بودند. در انتخابات قبلی از ۱۱۰۰ نامزد فقط ۴ نفر تایید صلاحیت شده بودند. اگر کسی رد صلاحیت نمیشد قطعا روحانی هم الان رییس جمهور نبود! اینو قبول دارین؟! خوب در کشورهای دموکراتیک چیزی به نام «رد صلاحیت» وجود نداره! پس خواهشا وقتی میگه اینی که در ایران هست دموکراسی نیست، ناراحت نشوید! حقیقت تلخه اما همانطور که نتانیاهو به درستی گفت: «حقیقت عریانی خاصی داره»، بهتره آدم با حقیقت روبرو بشه، نه اینکه ازش فرار کنه!

14 پاسخ به “چه خوشمان بیاید چه نه، قسمت عمده ای از حرفهای نتانیاهو در مصاحبه اخیر درست بود!

  • sahar اکتبر 7, 2013 در 4:05 ق.ظ.

   من در تورنتو زندگی‌ می‌کنم و با شلوار Lee نمیتونم سر کار برم برای اینکه لباس رسمی‌ نیست و تقریبا ۹۰% جاها با شلوار Lee نمیتونی‌ سر کار بری آیا این دلیل بر نبودن آزادی هستش؟ متأسفانه نبودن آزادی بیان این ذهنیت را برای خیلی‌ از ملیتها ایجاد کرده که مشکل مردم ایران را پوشیدن روسری و یا گوش کردن به موزیک بدونن و از مشکلات اصلی‌ غافل بشن

 1. jamshid اکتبر 7, 2013 در 8:37 ب.ظ.

  من سالهاست که با شلوار جين به مسجد مي روم، معلومه يا نمي دوني مسجد چيه يا تا به حال نرفتي

 2. maryam اکتبر 7, 2013 در 11:14 ب.ظ.

  معلوم است که راست میگوید ،مگه در ایران آزادی است ؟این همه مردم به خاطر لباس هاشون کتک خوردند و رفتند گشت ارشاد مگه دروغ است ؟کم مردم تحقیر شدند برای آرایش ولباس ؟این آقای ظریف هم یک دروغ گو و پاچه خوار رهبر است .همشون از دم دزد و قاتل هستند .چه اصلاح . طلب و چه اصول گرا .

 3. AzAd اکتبر 8, 2013 در 10:00 ق.ظ.

  چه خوشتون بیاد چه نیاد ولی تحلیل شما از مصادیق آزادی نشون میده که شما هم در بندید. یا شایدم اصلا تو ایران نبودید، یا ایرانی نیستید که ندید چققققدر آدم، از زن و مرد گرفته، تو ادارات، دانشگاهها، بیمارستان ها، مساجد، مکان های تاریخی، زیارت گاهها و… با شلوار جین تردد میکنن. از این گذشته، ما تا حالا ندیدیم تو مجلس سنای یه کشور، اداراتشون (خود همین نتانیاهو و امثالش) در مکانها یا برنامه های رسمی جین بپوشن! چون رسمی نیس. ولی بارها دیدیم تو مهد آزادی، فرانسه، کسی رو که خواسته یه روسری سرش بذاره از حق تحصیل محروم کردن. چیزی که نقض قوانین حقوق بشر، حتی قانون خودشونه.
  جنایت کارای دنیا با بی آبرویی مشت آزادی مردم ما رو به سینه (سیاهشون) میزنن. مسخرس…
  مساله آزادی نیست. مساله بی هویت کردن ما جووناست که آرزوی دیرینه هر استعمارگره.

 4. روزبه حسین زاده فردنیا اکتبر 8, 2013 در 11:22 ق.ظ.

  به نظر من که کلا ما تو ایران از نظر این مسائلی که نتانیاهو مطرح کرد نه احساس نیاز میکنیم و نه مشکلی داریم، و شمایی که میگی نیمشه تو پارک دست دوست دخترت رو بگیری یا شلوار جین تو اداره ها یا صدا و سیما و مساجد بپوشی، فکر میکنم اصلا تو ایران زندگی نمیکنی، بد یا خوبش رو اصلا کاری ندارم ولی اتفاقا ما ایرانیها نسبت به درامد هامون هم خیلی خوب میپوشیم همه اکثرا روی مد هستیم. و نکته آخر اینکه مهم این نیست که یکی حرف درستی داره میزنه یا نه، مهم اینه که اون حرف درست رو کی داره میزنه و قصدش از بیان اون حرفها چیه، نتانیاهو در حالی که خودش رئیس جمهور یک حکومت غاصب، امنیتی و کاملا نظامی محور هستش و در حالی که تمام قراردادهای صلح جهانی رو با تولید انواع صلاح های کشتار جمعی و شیمیایی و اتمی زیر پا می زاره و هنوز مسئله نژاد و برتری نژادی در کشورش به واضح ترین صورت توی انتصابات و انتخابات دولتی و اداری و حتی حقوق اجتماعی فردی تاثیر گذار هستش، حق نداره صرفا جهت منافع جنگ طلبانه و عوام فریبانش بیاد و کمبودهای موجود توی کشور ما رو به مسخره ترین حالت دستمایه قرار بده. که خوشبختانه ما ایراینها خوب میتونیم تشخیص بدیم کی از روی خیر خواهی حرفی رو میزنه و کی از روی حرص و طمع 🙂

 5. دانیال اکتبر 8, 2013 در 12:42 ب.ظ.

  قطعا برای هر انسان واقع بینی واقعیات کاملا روشنی در حرفهای ناتانیاهو هست، حالا چه ما قبول کنیم چه مسخره کنیم، هیچ کس نمیتونه خفقان و عدم وجود آزادی های اولیه انسانی در ایران رو کتمان کنه، هی میگن ندا آق سلطان رو دیده ولی محمد الدوره رو ندیده ! بابا ندا آقاسلطان یک ایرانی بود که بدست حکومت حاکم بر ایران برای حفظ حکومت کشته شد، اما من تا بحال ندیدم اسراییل یک اسراییلس رو بکشه نه این که کشتن اون بچه اشکال نداشته باشه ولی مرگ ندا آقا سلطان نشانه دشمنی حکومت جمهوری اسلامی با مردم ایرانه. یکی از واقعیات دیگه که نتانیاهو بهش اشاره کرد جدا کردن مردم ایران از جمهوری اسلامیه، واقعیت اینه که این حکومت هرگز به دنبال منافع ملی ما ایرانیان نبوده امروز هم اگه بدنبال بمب اتم هستش برای حفظ خودشه و اگه لازم بشه اون بمب رو به سر ما ایرانیان بزنه تا حکومت حفظ بشه این کار رو میکنه حالا مردم باهوش ایران هی عکس با شلوار جین بذارن رو فیس بوک.

 6. ahmad اکتبر 8, 2013 در 1:28 ب.ظ.

  چه خوشمان بیاید و چه نیاید ایشان به هتک توتوک ننش میخندد در مورد ایران ز‌ر بزند.ایشون اگر می‌تونه مساله فلسطینی‌ها رو درست کنه و به کشور خودش برسه..

 7. بی نام اکتبر 8, 2013 در 7:05 ب.ظ.

  حتما داستان ممنوع شدن گوزیدن توسط پادشاه رو شنیدین که بعد از اون ممنوعیت مردم در زیر زمین خانه هاشان میگوزیدند و به ریش حاکم میخندیدند.
  حالا شده داستان ما که برا هم اینجا دلیل میاریم که نه آقا من خودم هفته پیش با شلوار جین رفتم مسجد و هیشکی نفهمید یا چیزی نگفت.
  بابا اینا کلا ساده ترین و ابتدایی ترین حقوق انسانی رو از ما گرفتن اونوقت ما گیر دادیم به اینکه چند تا شلوار جین داریم.
  حق آزادی بیان بخوره تو سر همه اینا نمیزارن مردم اون طوری که دلشون میخواد حتی فکر بکنن.
  پوشش و این ور چیزا که تکلیفش معلومه دیگه.
  کدومتون میتونید بگید که تا بحال به خواهر و همسر و مادرتون بابت پوشش اش اهانت نشده.
  خالا چه با جین چه بی جین.

 8. siavash اکتبر 10, 2013 در 10:25 ب.ظ.

  عجیب نیست از دامان اون مردم انقلابی۵۷ اینچنین نسلی پرورش یافته باشه،نسلی تو سری خور و علاف اما پر مدعا و زور گو،با سواد و تحصیل کرده ولی‌ زود باور و ساده لوح و گیج و منگ،ظاهری تمیز و آراسته ولی‌ باطنی خالی‌ از درک و فهم و شعور اجتماعی،عقده یی‌‌ و ظاهر بین منفعت طلب خود خواه فرصت طلب جو گیر و احساساتی‌

  نسلی که یک روز عکس وال فیس بوکش شریعتی و یک روز شعر‌های کارو!یه روز سبز می‌شه و برای ندا و سهراب ناراحته و اشک می‌ریزه و یه روز بنفش می‌شه و به قاتلش رای میده و شادی میکنه!صبح زنده باد و شب مرده باد!یه روز برای ندا فریاد میزانه اوباما یا با اونا یا با ما روز دیگه هم با اونها هم با ما!!

  تا وقتی‌ که قدرت دستش نیست و از چرخه پول و ثروت بیرونه ناراضی هست از نظام بیزاره و داد و فغان میکنه ولی‌ زمانی‌ که فرصت پیدا کنه و موقعیتش پیش بیاد از آخوند بدتر و از پاپ کاتولیگ تر می‌شه! و هزار تا مورد و مساله دیگه..

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید (لطفا فارسی بنویسید). توجه: کامنتهای اسپم یا حاوی دشنام و یا کلمات رکیک منتشر نخواهند شد.

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: