آقای ظریف لطفا دروغ نگویید؛ خامنه ای در چندین نوبت هولوکاست را افسانه خوانده است! + سند

zarifدر ادامه تلاشهای دولت جدید برای نشان دادن چهره ای متفاوت از جمهوری اسلامی، جواد ظریف وزیر امور خارجه امروز در برنامه زنده شبکه ای بی سی آمریکا هولوکاست را نسل کشی خواند و آن را محکوم کرد. اما وقتی با پرسش مجری برنامه مبنی بر اینکه سخنان او با علی خامنه ای رهبر حکومت که هولوکاست را «افسانه» خوانده متفاوت است مواجه شد، مجبور گردید که دروغ بگوید و با عنوان کردن اینکه ترجمه سخنان خامنه ای به خوبی انجام نشده است تلاش کرد که قضیه را به شکلی ماستمالی کند!

اینکه جواد ظریف به عنوان وزیر خارجه به طور صریح به کشتار سیستماتیک یهودیان توسط نازی ها در جنگ جهانی دوم اذعان میکند بسیار پسندیده و خوب است به ویژه با توجه به اینکه احمدی نژاد سالها در مجامع بین المللی هولوکاست را انکار و بازماندگان آن جنایات وحشتناک را آزرده خاطر نمود. از سوی دیگر همین نفس محکوم کردن هولوکاست و گرفتن بهانه «یهودی ستیزی» از لابی های قدرتمند یهودی موثر در سیاست خارجی آمریکا میتواند در کاهش تنش بین ایران و کشورهای غربی که در قالب تحریم های فزاینده و فراگیر نقش منفی خود را در زندگی مردم عادی نشان داده است، موثر باشد.

اما جواد ظریف در این راستا مجبور شد یک دروغ بزرگ هم تحویل بینندگان غربی و مجری تلویزیونی شبکه ای بی سی بدهد و آن اینکه او مدعی شد که علی خامنه ای به عنوان فرمانده کل قوا و نفر اول مملکت، هولوکاست را انکار نکرده و ایراد از ترجمه است!! این یک دروغ محض است و با بررسی اجمالی وب سایت رسمی رهبری جمهوری اسلامی و وبسایت شخص خامنه ای میتوان به این موضوع پی برد. خامنه ای اولین بار در روز ۱۸ بهمن ۸۴ در جمع پرسنل نیروی هوایی و آخرین بار در ۲۷ شهریور ۹۱ در دانشگاه علوم دریایی نوشهر، در مورد هولوکاست تشکیک ابراز و آن را «افسانه» و «مجهول الحال» دانسته است.

جناب ظریف شاید بتواند با چنین توجیهی بر سر مخاطب انگلیسی زبان کلاه بگذارد اما مسلما مخاطب فارسی زبان به راحتی میتواند با مقایسه متن و فیلم صحبتهای خامنه ای و ترجمه صحبتهای او متوجه بشود که اتفاقا ترجمه هیچ ایرادی ندارد بلکه ایراد از کسی است که این سخنان را بر زبان رانده است! لذا آقای ظریف بهتر است به جای ماستمالی سخنان خامنه ای، او را متقاعد کند که هولوکاست افسانه نیست و واقعا اتفاق افتاده است!

برای شفاف سازی در زیر چند اسکرین شات از مواردی که علی خامنه ای در سخنرانی های خود در سالهای گذشته هولوکاست را انکار و آن را «افسانه» نامیده، با استناد به وبسایت شخصی او آورده شده است.

ویدئو سخنان خامنه ای درباره هولوکاست که آن را افسانه میخواند.

قسمتی از سخنان خامنه ای در ديدار پرسنل نيروى هوايى، ۱۸ بهمن ۸۴

قسمتی از سخنان خامنه ای در ديدار پرسنل نيروى هوايى، ۱۸ بهمن ۸۴

لینک به مطلب اصلیلینک مطلب فریز شدهلینک ترجمه انگلیسیلینک ترجمه انگلیسی فریز شده 

قسمتی از سخنان خامنه ای در ديدار اعضاى مجلس خبرگان رهبرى‌، ۱۸ اسفند ۹۰

قسمتی از سخنان خامنه ای در ديدار اعضاى مجلس خبرگان رهبرى‌، ۱۸ اسفند ۹۰

لینک به مطلب اصلی – لینک مطلب فریز شده – لینک ترجمه انگلیسی – لینک ترجمه انگلیسی فریز شده

قسمتی از سخنان خامنه ای در دانشگاه علوم دريايى امام خمينى نوشهر، ۲۷ شهریور ۹۱

قسمتی از سخنان خامنه ای در دانشگاه علوم دريايى امام خمينى نوشهر، ۲۷ شهریور ۹۱

لینک به مطلب اصلی – لینک به مطلب فریز شده 

10 پاسخ به “آقای ظریف لطفا دروغ نگویید؛ خامنه ای در چندین نوبت هولوکاست را افسانه خوانده است! + سند

 1. گشنه سپتامبر 30, 2013 در 6:35 ق.ظ.

  آلفرد عزیز یه مثلی هست که میگن دیوانه ای سنگی به چاه میندازه که صدتا عاقل نمیتونن از چاه درش بیارن شده قضیه همین عاغا
  گیریم که این دیوانه واقعا معتقد باشه هولوکاست افسانه است و هرجا میره دیوانه وار جار میزنه آیا نفعی برای مملکت و مردم داره که ما هم بکنیمش تو بوق و کرنا ؟ اگر زورمون میرسید و هزینه نداشت تا بحال هزاربار این مردک دیوانه رو سرنگون کرده بودیم ولی حالا که توانایی سرنگونیش رو نداریم حداقل نمیتونیم هزینه های حرفها و اعمال احمقانه اش رو برای کشور کاهش بدیم ؟ وقتی کارها رو غلطک بیفته و روابط عادی بشه این شاسکول احمق رو هم راحت تر میشه جلوی زر زدنش رو گرفت البته باید دقت داشت که نباید باهاش اینجوری که من اینجا صداش میکنم حرف زد . روبروش باید بهش گفت مقام عظما و رهبر کل کهکشان و تا میشه هندونه زیر بغلش گذاشت و خرش کرد . باید بهش گفت رهبر کل کهکشان که اینجوری حرف نمیزنه ! همچنین نباید کاری کنیم که احساس کنه قدرتش داره کم میشه . باید خودمون رو طرفدارش نشون بدیم و سپاه و بسیج رو خیلی آروم از کنارش دور کنیم . ولی طوری که احساس تنهایی نکنه . نمیدونم منظورم رو میگیری یا نه ولی سیاست یعنی همین . من خودم بشخصه الآن که گشنم و دارم از کمبود مواد اولیه و داروی میمیرم اصلا برام مهم نیست که هولوکاست افسانه بوده یا نبوده گور پدر هیتلر و یهود و فلسطین هم کردن من الآن بچم برام مهمه که چی میخواد بخوره و چی بپوشه و فردا چه غلطی میخواد بکنه هروقت شکم خودم و بچه ام سیر شد و آینده اش تعمین اونوقت دلم واسه همسایه ام میسوزه . میفهمی چی میگم ؟

 2. همایون سپتامبر 30, 2013 در 9:01 ق.ظ.

  برای من نویسنده محترم برای اثبات یک نقل قول تلاش بی فایده ای داشته و خود تیتر متن حاوی دشنام نسبت دروغ به یک فرد است و لی به درستی دیدگاه های همرا با دشنام و ناسزا را تهدید به عدم انتشار می کند. واقعیت این است که هلوکاستهای زیادی در سرزمین های دیگر اتفاق افتاده است مانند جنایات مغولها در ایران، ترکها علیه ارامنه و سفید پوستان آمریکا و کانادا علیه بومیان خود. همه این جنایات را بطور عملی و اعتقادی محکوم کردن مهم است و نه این که همه را فدای یکی کردن و آن یکی را هم بهانه ای برای جنایت دیگر. اتفاقا همه دنیا باید آگاه باشد که ایرانیان در طول تاریخ طولانی خود با پیروان ادیان دیگر زندگی و همزیستی شیرین داشته اند و اتفاقا از زمانیکه از جنایات بشری بصورت گزینشی توسط قدرتهای بزرگ استفاده شد، تلاشهایی برای نفی جنایت هلوکاست هم ترویج یافت.
  از نویسنده عزیز انتظاز می رود ترویج صلح و دوستی کرده و در بند تاکیید برنقل قولها و نکات منفی نداشته و زیباییها را ببیند. اگر قرار باشد این مسایل مطرح باشد، این ریسمان سر دراز دارد و متاسفانه هیچ چیزی قابل دفاع نیست در این وانفسای سیاست دنیا.

 3. گشنه سپتامبر 30, 2013 در 3:19 ب.ظ.

  جالبه عاغاشون چند روز پیش گفته بود نیازی نیست سپاه در سیاست دخالت کنه ولی امروز عزیزجعفری برگشته گفته روحانی غلط کرده با اوباما حرف زده عجب داستانی شده ها قطعان میان میگن رهبری بمصلحت اون حرف رو زد ولی ما با بصیرت بالامون فهمیدیم که خواسته عاغا دخالت در سیاست خارجی هست حالا بنظرت با این وحوش چطوری میشه برخوردکرد ؟ آلفرد عزیز امروز چیزی ننویس که اگه فردا همین سپاه علیه روحانی کودتا و بدلیل عدم واکنش مناسب و عظیم مردم دولت رو ساقط کرد جز پشیمونی هیچ کاری از دستت برنیاد . من که فکرمیکنم اگر مردم محکم پشت روحانی نباشن این دولت توسط کودتای سپاه سقوط میکنه هرچند شاید اگه مردم هم کوتاه نیان دوباره بشه عین چهارسال پیش و حتی بدتر ازون و دوباره بدبختی روی بدبختی 😦

 4. صمد سپتامبر 30, 2013 در 6:27 ب.ظ.

  آیا یک ایرانی می تواند در وقوع حادثه کربلا شک کند و تکفیر و تنبیه نشود؟
  کار آخوند های ما فقط توجیه در جهت تثبیت نظرات و کارهای غیر عادلانه و جنایتکارانه خودشان است
  وگرنه آنها به چیزهائی اذعان و ادعا می کنند که اساسا اعتقادی به آنها ندارند

  • fred سپتامبر 30, 2013 در 7:10 ب.ظ.

   موضوع هولوکاست رو هیچ کسی‌ نمیتونه زیر سوال ببره! این فرق داره با موضوع عاشورا در ایران که به اصطلاح کشور اسلامی و شیعه است. ولی‌ به یاد داشته باشیم، موضوعی هولوکاست رو یک ایرانی‌ می‌تونه بهش شک کنه، و می‌تونه تحقیق کنه.

 5. rezas سپتامبر 30, 2013 در 6:45 ب.ظ.

  بابا منظور ظریف اینه که آقا غلط کرد اینو گفت . چرا متوجه نمی شید.

 6. fred سپتامبر 30, 2013 در 7:07 ب.ظ.

  با سلام،

  همونطور که دوستان به خوبی اشاره کردند، در متن این گزارش‌ها، موضوع آزادی بیان مورد سوال و اشاره هست، نه خود هولوکاست. هولوکاست بارها اتفاق افتاده، چه در امریکا، چه در کانادا، چه در اروّپا، و چه در آسیا. ولی‌ اینکه کسی‌ مانع تحقیق کردن راجع به اون بشه کاملا با آزادی بین در تناقض، و این ممانعت هرچه بیشتر آدم رو راجع به اصل موضوع به شک میندازه تا به یقین نزدیک کنه.

  راجع به عاشورا هم، همینطوره. در واقع اگه کسی‌، یا کسانی‌ برخورد ناصحیح با نفس تحقیق کردن می‌کنن، علتش اینکه به خوبی آزادی بیان رو درک نکردند. البته لازم به ذکر که، لزوماً این به کسی‌ حق نمیده که بدون برسی‌ لازم و دقیق چیزی رو انکار کنه.

  با تشکر،

  فرید

 7. rasool اکتبر 6, 2013 در 3:11 ق.ظ.

  وبلاگ خوبی داری به من حتما ایمیل بزن

 8. AzAd اکتبر 8, 2013 در 10:26 ق.ظ.

  2تا سوال:
  1. جنایت اگر انقدر بده که تا کسی به هلوکاست نگاه چپ کنه، تیرش میکنن، برا جاهای دیگه بد نیییی؟! جنایت تو هیروشیما، ناکازاکی، چچن، بوسنی، آمریکای لاتین، افغانستان، عراق، مصر، لیبی، میانمار، بحرین، سوریه، گوانتانامو و خیییییییلی جاهای دیگه بد نی؟؟؟!!!
  2. این لوکاست چه نفعی برا آمریکا و دار و دستش داره که انقدر گیر دادن بش؟! چیو میخوان ثابت کنن؟! اصلا اگه انقد مهمه چرا نمیذارن تاریخ نگارا و پژوهش گرا دربارش تحقیق کنن؟! چرا هرکی بش شک کنه، و زورشون بش برسه، سرشو زیر آب میکنن؟! آخهتا نباشد چیزکی مردم نگویند چیزها
  (ضمنا کجا تو مملکت ما اگه کسی به چیزمقدسی شک کنه، خفش میکنن. من چنننندین نفر از دوستام تو دانشگاه به خدا شک کردن. از خدا بالاتر؟؟؟! ولی پیش چندتا آخوندی که رفتن همشون گفته بودن شک مقدسه و مقدمه یقینه…)

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید (لطفا فارسی بنویسید). توجه: کامنتهای اسپم یا حاوی دشنام و یا کلمات رکیک منتشر نخواهند شد.

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: