کشتار وحشیانه ایرانیان غیر مسلح ساکن کمپ اشرف، قلب هر انسان آزاده ای را به درد می آورد!

بار دیگر جمهوری اسلامی از طریق عوامل خود در عراق و نیروهای نظامی این کشور، ایرانیان بی دفاع و غیر مسلح ساکن پایگاه اشرف را به خاک و خون کشید (منبع). صرفنظر از نوع دیدگاه فکری و عقیدتی مجاهدین، این جنایت ددمنشانه. قلب هر انسانی را به درد می آورد.

این مرتبه اولی نیست که چنین اتفاقی در کمپ اشرف می افتد. در دفعات قبل هم شاهد جنایات عراقی ها و عوامل جمهوری اسلامی در راکت پراکنی علیه ساکنان بی دفاع این پایگاه بودیم که منجر به کشته و زخمی شدن عده زیادی شده بود. اما به نظر می رسد با توجه به عدم واکنش قاطع کشورهای غربی و اکثر گروهها و شخصیت های پرنفوذ ایرانی نسبت به جنایات قبلی، دولت های عراق و جمهوری اسلامی با پروای بیشتری به جنایات خود ادامه می دهند به طوریکه این بار تعداد کشته شده ها بسیار زیاد و بر طبق برخی گزارشها به رقم تکان دهنده ۷۰ نفر می رسد!

طبق گزارشها و تصاویر منتشر شده دستان بسیاری از ایرانیان کشته شده ابتدا بسته شده و سپس تیر به سر و صورت آنها شلیک شده است. این موضوع در کنار این واقعیت که کلیه ساکنان این پایگاه از زمان حمله آمریکا به عراق در سال ۲۰۰۳ غیر مسلح می باشند، شکی در مقصر بودن نیروهای عراقی در وقوع این جنایت باقی نمی گذارد. اگرچه مجاهدین و مسئولان عراقی روایات متفاوتی از آنچه رخ داده است را مطرح کرده اند اما با رجوع به روایات نقل شده از سوی دو طرف در پی وقوع حوادث مشابه در گذشته و نیز انتشار بیانیه فوری و سرشار از شادمانی سپاه پاسداران، می توان با اطمینان بالایی گفت روایتی که مسئولان عراقی و ایرانی مطرح می کنند تحریف شده بوده و این جنایت از پیش برنامه ریزی شده بوده است.

صرفنظر از مسئولیت مستقیم حکومتهای عراق و جمهوری اسلامی در این جنایت، به نظر می رسد کشورهای غربی و گروههای مختلف ایرانی مخالف جمهوری اسلامی هم مسئولیت غیر مستقیم در تکرار این جنایات برعهده دارند. چه بسا اگر کشورهای غربی در دفعات قبلی به اعمال فشار شدید بر حکومت عراق می پرداختند و دولت عراق را که وابستگی شدیدی به فروش نفت خام دارد را وادار به مجازات عاملان جنایات قبلی و عدم پیروی از منویات سران جمهوری اسلامی می نمودند و از آنها تعهد لازم برای عدم تکرار چنین وقایعی را دریافت می کردند دیگر امروز شاهد چنین جنایتی نمی بودیم.

چه بسا اگر گروههای مختلف اپوزیسیون و ایرانیان صاحب نفوذ در کشورهای غربی، سازمان ملل و نهادهای حقوق بشری، اختلاف دیدگاه سیاسی و یا عقیدتی خود با مجاهدین را به کناری می گذاشتند و از اعتبار و نفوذ خود برای اعمال فشار به کشورهای غربی، دولت عراق و سازمانهای بین المللی استفاده می کردند و خواستار مجازات عاملان و آمران جنایات قبلی می شدند امروز شاهد تشدید این جنایتها نمی بودیم.

من در همین وبلاگ مطالب متعددی در نقد و یا افشاگری نسبت به سازمان مجاهدین و عملکرد آنها منتشر کرده ام، اما اختلاف دیدگاه سیاسی و عقیدتی من با این سازمان و به ویژه نقد من نسبت به عملکرد رهبران این سازمان به هیچ وجه به معنی این نیست و نباید باشد که چشم بر به خاک و خون کشیده شدن و آزار و اذیت آنها ببندم. من وقتی بیانیه مشمئز کننده سپاه را دیدم واقعا تنم لرزید از این همه شقاوت و سیاهی قلب این جنایتکاران.

در پایان از افرادی که به بهانه عملکرد ۳۰ سال پیش مجاهدین مسلح آن زمان، جنایات علیه اعضای غیر مسلح و بی دفاع کنونی آنها را توجیه می کنند تقاضا میکنم که قدری با خود تامل کنند. آیا واقعا شلیک تیر در سر یک فرد غیر مسلحی که دستانش از پشت بسته شده است، قابل توجیه است؟ آیا چنین رفتاری وحشیانه نیست؟ اصلا فرض کنیم مقتول گناهکار بوده، آیا هیچ دادگاه و محکمه ای لازم نیست؟ چگونه میتوان از چنین جنایتی اظهار خوشحالی نمود؟!

ویدئویی از کشته شدگان که هدف اصابت گلوله از ناحیه سر قرار گرفته و قبل از کشته شدن دستانشان از پشت بسته شده بوده است:

8 پاسخ به “کشتار وحشیانه ایرانیان غیر مسلح ساکن کمپ اشرف، قلب هر انسان آزاده ای را به درد می آورد!

 1. فرهاد سپتامبر 2, 2013 در 6:58 ق.ظ.

  بسیار سخت است دید انسانی که عمری را برای نوع نگرشش سالیان بسیار در یک کمپ به زندگی در تبعید بسر برده و اکنون در پنجمین و ششمین دهه زندگی خود قرار دارند این چنین مظلومانه بدست مزدوران عربی کشته شوند و انوقت یک مشت ایرانی بدون هیچ شناختی به افراد کشته شده همراه با حکومت ابراز شادمانی میکنند گویی که انسانیت مرده است

 2. ضضضض سپتامبر 2, 2013 در 11:59 ق.ظ.

  در جنگ ایران و عراق به ملت ایران پشت کردن و همراه عراق به سرزمین ایران حمله نمودن بدترین نوع جنایت راانجام دادن کار نابخشودنی کردن که غیر قابل گذشت ااست

 3. ali سپتامبر 2, 2013 در 12:45 ب.ظ.

  عاقبت خیانت به ملت و افتادن در دام دشمنان همین است . بالاخره دیر یا زود باید دست انتقام الهی بیرون می امد و این جنایت کاران را به سزای عملشان می رساند .

  • گاه نوشته های آلفرد سپتامبر 2, 2013 در 3:37 ب.ظ.

   دست انتقام الهی یا دست جنایتکاران سپاه؟ اصلا فرض کنیم اونها گناهکار بوده اند، به نظرت هیچ محکمه و دادگاهی لازم نیست؟! همینجوری دستشون را ببندند و تیر را شلیک کنند تو سرشون؟! به نظرت این کار انسانیه؟

 4. alimadad سپتامبر 2, 2013 در 1:04 ب.ظ.

  می خواهم بدانم کشتار بعدی کی خواهد بود . من طرفدار هیچ گروهی نیستم ولی به عنوان یک انسان فکر می کنم گوسفندان را نیز اینگونه کشتار نمی کنند. به نظر می رسد این کمپ ها مثل آغل گوسفندان است . هر از چندی قصابان می آیند چندتایی را می گیرند و می کشند.فکر نمی کنم چنین کاری حتی زیبنده دشمنان خونی اینها باشد. و انجام چنین کاری با افراد بدون اسلحه محبوبیت اینها را افزایش می دهد و در عین حال نشان می دهد دشمنان اینان چقدر افراد دنی و پستی هستند.من به عنوان یک انسان این عمل را محکوم میکنم . این عمل از انسانیت به دور است.

 5. بازیگوش سپتامبر 2, 2013 در 1:12 ب.ظ.

  اینان ایرانی نیستند و دشمنان مردم ایران هستند و از مردم عراق هم برای نابود کردن منافقان تشکر میکنیم.این بیوطنان سی سال است که کشور عراق را اشغال نموده اند و در کشتار صدام از مردم عراق پشتیبانی میکردند.باید دعا کنند روزگار بدتر از این نداشته باشند اصلا بروند اسراییل مثل رهبرشان رجوی

 6. mansiir سپتامبر 30, 2013 در 10:34 ق.ظ.

  همین افراد پست بودن که مردم مظلوم ایران رو در دهه شصت قتل عام کردند

  50 نفر در مقابل 17000 نفر هیچ است

  درود بر انهایی که این تروریست ها رو به هلاکت رسوندند

  پ ن : این حمله برای انتقام کشتار انتفاضه ی شعبانه ای بود که مجاهدین با کمک صدام مردم عراق رو کشتند !

 7. محمد نوامبر 18, 2013 در 11:29 ق.ظ.

  الحمدالله…منافق باید کشته بشه..این تو هر دین و آیینی هست..منافق حقش همینه

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید (لطفا فارسی بنویسید). توجه: کامنتهای اسپم یا حاوی دشنام و یا کلمات رکیک منتشر نخواهند شد.

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: