یهودی ستیزی؛ از اکبر عبدی تا شیخ اجل سعدی …!

الهام یعقوبیان هموطن یهودی، نامه ای سرگشاده خطاب به اکبر عبدی نوشته و از او به سبب سخنان یهودی ستیزانه و اصرارش بر استفاده از عبارت «جهود» که یهودی ها آن را توهین آمیز و جهت تحقیر می دانند، انتقاد کرده است.

به احتمال زیاد عبدی برای خودشیرینی جلوی احمدی نژاد که بارها هولوکاست را انکار و از این طریق خاطر بازماندگان جنایات نازی ها را آزرده کرده، چنین سخنانی را بر زبان آورده است و البته از آدمی به شدت پولکی مثل عبدی هم بر میاد چنین حرفهایی، به خصوص وقتی که یک کیف سکه طلا بهش جایزه داده شده باشه!!

اما گذشته از حرفهای عبدی، میخواستم بگم که متاسفانه این حالات یهودی ستیزانه ریشه عمیقی در ایران داره و البته به آموزه های اسلامی برمیگرده، وقتی که در قرآن الله در آیات متعدد به قوم یهود توهین میکنه، وقتی محمد پیامبر مسلمانان سابقه وحشتناکی در یهودی کشی از جمله نابودی یهودیان غیر مسلح بنی قریظه داره، دیگه از پیروان اینها چه انتظاری میشه داشت؟!

این فرهنگ یهودی ستیزی به حدی است که بارقه های آن در میان اشعار و نوشته های ادبا و فرهیختگان ایرانی هم دیده میشه. به عنوان مثال به این ۲ نمونه از یهودی ستیزی در کلام سعدی توجه کنید (مورد دوم البته «غیر مسلمان ستیزی» است چون سعدی برای هر دو گروه یهودیان و مسیحیان آرزوی مرگ میکنه):

۱- سعدی در گلستان در باب چهارم مینویسد:

«در عقد بیع سرایی متردّد بودم، جهودی گفت آخر من از کدخدایان این محلم وصف این خانه چنان که هست از من پرس، بخر که هیچ عیبی ندارد. گفتم بجز آن که تو همسایه منی.
خانه ام را که چون تو همسایه است
ده درم سیم بد عیار ارزد
لکن امیدوار باید بود
که پس از مرگ تو هزار ارزد

۲- یکی از موعظه های سعدی (لینک):

سپاس دار خدای لطیف دانا را
که لطف کرد و به هم برگماشت اعدا را
همیشه باد خصومت جهود و ترسا را
که مرگ هر دو طرف تهنیت بود ما را

شایان ذکر است که «ترسا» به پیروان حضرت عیسی می گفته اند.

این وضعیت به گونه ای است که حتی عده ای بر این باورند که در شعر مشهور «بنی آدم اعضای یک پیکرند …»، در واقع منظور سعدی از «بنی آدم» تنها مسلمانان هستند و نه همه انسانها…!

مطالب قبلی:

آقای داوود رشیدی قدر خود را بدانید!

قلاده بستن به خود و سگ شدن برای حسین در خلال مراسم مذهبی اربعین!

فرج الله سلحشور؛ از آتش زدن سینماها و کشتار مردم بی گناه تا ساخت سریال درباره پیامبران…!

16 پاسخ به “یهودی ستیزی؛ از اکبر عبدی تا شیخ اجل سعدی …!

 1. ناریا ژوئیه 14, 2013 در 3:11 ب.ظ.

  سلام ببخشید. پس لطفا درباره قتل عام پوریم هم که توسط یهودیان در زمان به اصطلاح هخامنشیان انجام شده هم مطلب بنویسید و توضیح دهید که از صدر اسلام تا کنون خداوند یهودیان و مسیحیان را مشرک خطاب کرده . چون مسیحیان می گویند مسیح پسر خداست و یهود می گوید عزیر پسر خداست. و خدا شرک و ربا را که پیشه تاریخی یهود است بدترین گناه ها و به مثابه جنگ با خدا و پیغمبر میگیرد.توضیح بدین که یهودیان در افریقا و هندوستان چه کرده اند . در عراق و افغانستان و فلسطین و بوسنی و میانمار و سوریه و …
  توضیح دهید که هفتاد و پنج درصد ثروت کل کره زمین چرا دردستان آنهاست.

  • مهران ژوئیه 14, 2013 در 6:22 ب.ظ.

   «قتل عام پوریم» همانقدر سندیت دارد که «توفان نوح» و «شکافتن دریا توسط موسی» و «زنده کردن مردگان توسط عیسی» و «شق القمر محمد» و «معراج محمد»… همگی داستان های تخیلی باده نشینان هستند. اگر به هرکدام از این ها باور دارید یا بهره هوشی‏تان واقعا در حد یک کودک دبستانی هست یا اینکه به انتخاب خودتان احمق مانده اید. در هر دو صورت برای شما متاسفم.

  • nasim ژوئیه 15, 2013 در 9:07 ق.ظ.

   من سالهاست که هند زندگی میکنم .ایندری که مسیحی مسلمان ایرانی پارسی یا همون زرتشتی دیدم یهود ندیدم.تنها چیزی که همیشهه یاداور یهودیهاست همین کنیسه قدیمی و اجر قرمزی انهاست.شاید یاداوری این نکته هم بد نباشه حمله تروریستهای پاکستانی به تاج محل و نریمان هاوس وکشتن ساکنین این خانه که یک زن و شوهر یهودی بودند.تروریستها به عنوان مهمان وارد شدند فقط فرزند خرد سالل این یهودیها زنده ماند .انهم به لطف مستخدم مسیحشون.

 2. kener ژوئیه 14, 2013 در 3:43 ب.ظ.

  برو آقا خجالت بکش به خاطر يه حرف کوچيک حالا برو يکى از بزرگترين شاعراى کشورت رو مى برى زير سوال؟ اين جهود ها عادتشونه که يکى يه حرفى بزنه يا کارى کنه بعد تو بوق و کرنا کنند که اينا به توهين کردن يا رفتار نژاد پرستانه دارند.حالا خدايى جهود يا يهودى چه فرقى داره؟مگه اين همه آدم تو دنيا به ايرانى ها صفات ناشايست نسبت نميدن چرا تاپيکى دباره ى اين مطالب نمى نويسى؟

 3. hamid ژوئیه 14, 2013 در 6:01 ب.ظ.

  مردك بيسواد رفتي در تاريخ ايران گشتي و دو جمله طنز رو اونهم هشتصد سال پيش كردي دليل يهودي ستيزي ايرانيان
  اين نشون ميده زمان سعدي يهودي ها از تمام حقوق شهروندي از جمله كدخدايي برخوردار بودند.
  نه كسي قتل عامشون كرده نه كوچشون داده نه هيچي
  نسبت يهودي ستيزي دادن به ايرانيان خيلي بزرگتر از دهن توئه

 4. مهران ژوئیه 14, 2013 در 6:28 ب.ظ.

  خصومت شخصی با یهودیان ندارم اما شما هم بهتر است کمی در مورد عقاید اکثریت یهودیان بالاخص یهودیت ارتودوکس مطالعاتی بفرمایید… از دینی که از پایه بر -نژادپرستی- و -برتری بی چون و چرای قوم بنی اسرائیل- بنا شده است در برابر «نژادپرستی» دفاع می کنید؟!! مثل این می ماند که از KKK در برابر «نژادپرستی» Black Panthers دفاع کنید !!!

  • مهران ژوئیه 14, 2013 در 8:53 ب.ظ.

   ای کاش دوستانی که منفی داده اند به جای قایم باشک بازی پاسخ می دادند. آیا دین یهود از ابتدا بر نژادپرستی بنی اسرائیل پایه گذاری نشده؟!! جل الخالق !

 5. one ژوئیه 14, 2013 در 6:50 ب.ظ.

  بد نیست انسان قبل از اینکه عالم و آدم را بهم بریزد کمی تحقیق کند این الهام خانم که از دین خودش خبر ندارد. یقول یک خام خام که فیلمش هم در یوتیوپ هست می گوید این یهودیان که عیب و ایراد می گیرند از یهودیانی هستند که به فرایض دینی خودشان عمل نمی کنند وگرنه وقت نداشتند به این چیزها بپردازند! بد نیست سری به دایره المعارف یهود بزنید و بخوانید به چه کسی یهودی گفته میشود و کلمه «جو» از کجا میاید. جوداه یا یوداه بزرگتر فرزند یعقوب بود از دوازده فرزند او از پشت ابراهیم. اینها طوایف یهودی را تشکیل میدهند. کلمه یهودی عبری است و خود یهودیان بکار می برند. منتهی نه در تمام عالم پراکنده اند تلفظها فرق مممی کند و به به جای عیب گیری به خودشان یقه دیگران را می چسبند. این ادا ها برای انداختن جدایی بین انسانهاست. حالا اسم این خانم که سر زبانها افتاد …. حالا باقی بماند.

 6. hamed ژوئیه 14, 2013 در 7:42 ب.ظ.

  گور پدر هر چه دین از جمله اسلام و خصوصان یهودیت که اسلام تنها خلاصه‌ای از تعالیم تورات است اما یهودی ستیزی و آنتی سمتیسم را مسلمان‌ها داشتند یا مسیحیان اروپایی از جمله اقای هیتلر که ۶ میلیون نفر از آنها را کشت؟

  واقعا که خورده سواد باعث بدبختی است

 7. hasan ژوئیه 15, 2013 در 5:16 ق.ظ.

  عمرا هنرمندان و ایدبان کشورمون رو به این یهودی ها نفروشیم
  برو یه ذره تاریخ هخامنشی بخون

 8. آیدین ژوئیه 15, 2013 در 6:32 ق.ظ.

  در کتاب تورات نوشته شده پسران خدا از آسمان فرود آمده و با دختران زمین آمیزش کردند. چنین کتابی که با وقاحت تمام برای خداوند فرزند قائل میشود معلوم است که تحریف شده و نوشته چند خاخام از خدا بی خبراست. قران یک کتاب یهودستیز است و در آن آیه ای که یه حرف مثبت درباره جهودان نوشته باشه وجود ندارد.چرا؟w3.naria.ir

 9. jimmi ژوئیه 15, 2013 در 7:59 ق.ظ.

  hame mardom donya az lahestan,oslavki,russie begir ta …,az hamsaye yahoodi badeshoon miad, chon yahoodiha be joz khodeshoon be hich kas komak namikonad,KOMAK dar farhange yahood jaii nadare,n

 10. عباس ژوئیه 15, 2013 در 8:20 ق.ظ.

  جهود یعنی یهودی و یهودی هم یعنی جهود! این مسخره بازیا چیه دیگه؟ حالا خوبه این همه به اسلام توهین میکنن به عنوان یک مسلمان ولو شناسنامه ای هیچ نظر خاصی ندارید … اما استفاده از کلمه جهود باعث میشه که رگ گردنتون باد کنه! اوه بله البته …. چون از نظر شما همه حق دارند به ما وتوهین کنن! واقعا بمیرم برای این همه مظلمومیت مردم شریف و غیر نژادپرست یهودی!

 11. رکسانا ژوئیه 15, 2013 در 7:41 ب.ظ.

  جناب آلفرد
  داستان استر که از داستانهای مورد علاقه یهودیان در عهد عتیق است و هر سال آن را تحت عنوان پوریم جشن می گیرند چگونه توجیه می کنید؟

 12. David Fakheri ژوئیه 25, 2013 در 12:13 ق.ظ.

  به یک و یا چند تن از مسلمانان کامنت دهنده
  ادمای ترسو و بدون پشتوانه علمی معمولا برای خود نشان دهی دست به زدن تحریف حقایق از جمله « هالوکاست و خون بچه های مسلمون یا مسیحی را در فطیر کردن » که دل هر صاحب فهمی رو به درد میاره رو میارن.
  یه وقتی بر اثر بروز عمدی چنین شایعاتی مسلمونها و یا مسیحی ها حمله میکردن به یهودیهای محلشون ، اونارو غارت میکردن، شکنجه میکردن حتی اتیششون میزدن و یا در ایران خودمون فردی یهودی رو که خیلی چاق بوده به اسم « دانیال » رو اتشش میزنن تا از روغن حاصل از این کار ضد ادمی که از سوزوندن او انجام میدن برای درمان درد مسلمونای مریض استفاده کنن.
  ولی ایا با تجدید استقلال * اسرائیل * قدرتمند دیگه جراتی برای کسی در دنیا هست که از این گونه غلطها به سرش بزنه؟
  تاریخ رو همیشه اونیکه زورش بیشتر میرسیده به نفع و تغالی خودشونیا مینوشته اما غافل از اینکه « تاریخی که از سینه به سینه نقل میشه » میتونه صدها برابر سرکوبگرتر به کوچه پسکوچه های دنیا راه پیدا کنه چون کافیه که یک مسلمون نه مانند حضرتعالی ،با چشم حقیقت بین خودشو تو اینه نگاه کنه و از حقیقتی که « هستش» دیگه فرار نکنه و اگر نه مثل * صادق هدایت * خوشو بکشه اما با تاریخ دانهای جهانی یکی بشه و خط بطلان بر روی همه گفته های « ضد یهودی وطنی » بزنه .

 13. omid rezaee آگوست 24, 2013 در 7:49 ب.ظ.

  سلام. فارغ از بحث فعلی، استاد سخن سعدی، به یر از این دو موردی که در مورد دو دین دیگر نظر داده، باز هم از آنان در دو بیت زیر یاد کرده است. این را از باب اطلاع می گویم تا آمار دستمان باشد:
  ای کریمی که از خزانه ی غیب- گبر و ترسا وظیفه خور داری.
  دوستان را کجا کنی محروم- تو که با دشمنان نظر داری.
  خُب! این را مقایسه کنید با سخن ابوالحسن خرقانی که می گوید: «نانش دهید و از ایمانش مپرسید.» البته که این دو تعبیر، زمین تا آسمان با هم فرق دارند.
  نمونه ی مشابهی در سخن گاندی با تعبیر مرسوم در فرهنگ و سنت دینی ی ما وجود دارد:
  در سنت ما، کسانی که متدین اند، با کفار باید شدید برخورد کنند و با خودی ها با مهر و محبت.
  در حالی که گاندی، فقط به خاطر سختگیری بسیار شدید با هندوان هم دین خود، و مهربانی و دل نگرانی ی زیاد برای مسلمانان، مورد گلایه ی هندوان قرار گرفت و در فرجام، منتقدین افراطی ی هندو او را ترور کردند.
  این دو نگرش، مثل نگاه سعدی و خرقانی، کاملا متضاد هستند

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید (لطفا فارسی بنویسید). توجه: کامنتهای اسپم یا حاوی دشنام و یا کلمات رکیک منتشر نخواهند شد.

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: