ورود زنان و غیر مسلمانان ممنوع، ورود لات ها آزاد!

 عکس: حضور "بهروز وثوقي راد" لیدر سابق تیم استیل آذین و راه آهن در وزارت کشور برای ثبت نام در انتخابات یازدهمین دوره ریاست جمهوری

عکس: حضور «بهروز وثوقي راد» لیدر سابق تیم استیل آذین و راه آهن در وزارت کشور برای ثبت نام در انتخابات یازدهمین دوره ریاست جمهوری

الف- دیروز داشتم شرایط کاندیدا شدن برای انتخابات ریاست جمهوری را می دیدم، ۶ شرط داره که ۲ تاش مصداق بارز تبعیض جنسیتی و مذهبی است.

در شرط نخست نوشته باید «رجل مذهبی یا سیاسی» باشد، یعنی حتما باید مرد باشد، زنان حق ندارند کاندید بشوند! چرا؟! چون زن هستند!! تبعیض جنسیتی همینه دیگه، شاخ و دم که نداره!

در شرط ششم نوشته «مؤمن و معتقد به مبانی جمهوری اسلامی ایران و مذهب رسمی کشور»، یعنی اینکه غیر مسلمانان نمی توانند کاندید بشوند! این هم از تبعیض مذهبی!

یعنی اگر کسی بود که آدم مدیر و کاربلدی بود، محبوب بود، تحصیلکرده بود، اما مثلا عضو جنسی زنانه داشت یا مثلا مسیحی (غیر مسلمان) بود، حق ندارد کاندید بشود!! یکی نیست از این حضرات سوال کند اصلا مذهب رسمی چیست دیگر؟! آخر شما چکار به عضو جنسی طرف دارید؟! ببینید چقدر این سیستم عقب مانده است! اوج حماقت و واپسگرایی قانون گذار را در همین چند بند میتوانید ببینید! بقیه بندها هم که با مطرح کردن مواردی که امکان سنجش آنها وجود ندارد (مثل مدبر بودن، حسن سابقه و امانت و تقوا)، خیلی راحت جای اعمال سلیقه شورای نگهبان را باز گذاشته است…!

ب- امروز داشتم تصاویر کاندیداها در انتخابات را در سایتها می دیدم، به تصویر این لات گرانقدر (!) برخورد کردم!! با خودم گفتم این جمهوری اسلامی عجب سیستم جالبی داره که زنان و غیر مسلمانان هرچقدر هم کارآمد و کاردان باشند باز هم حق ندارند کاندید شوند اما این جناب لات به دلیل داشتن عضو جنسی مردانه و مسلمان بودن میتواند کاندید شود!!

هرچند به به نظر من این فرد و افرادی مثل او با چراغ سبز حکومت شرکت میکنند وگرنه او را اصلا چه به ریاست جمهوری؟! حکومت با این کار به ۲ هدف میرسد:
۱- خوراک تبلیغاتی برای رسانه های خود فراهم میکند تا در بوق و کرنا کنند که ببینید انتخابات ما چقدر آزاد است که هرکسی با هر شکل و شمایل و هر نوع تفکر و سابقه ای می آید و آزادانه کاندید میشود و تنها در روز اول بیش از ۶۰ مورد ثبت نام داشته ایم …!
۲- زمینه توجیه نظارت استصوابی شورای نگهبان را فراهم میکند. حکومت و رسانه های حکومتی میتوانند اینطور القا کنند که وجود شورای نگهبان لازم است چون اگر شورای نگهبان نباشد، هرکس و ناکسی به خودش اجازه میدهد که بیاید و کاندید شود!

در نتیجه به نظر من حضور این نوع افراد و اعلام کاندیداتوری آنها کاملا در راستای منافع حکومت است. دوره های قبل هم اگر به یاد داشته باشید از این افراد عجیب و غریب چندین مورد ثبت نام کرده بودند.
اما جهت درک وسعت و گستردگی دخالت شورای نگهبان در انتخابات و عدم آزاد بودن انتخابات در جمهوری اسلامی از همان مرحله ثبت نام، کافی است به این نکته توجه شود که به عنوان مثال در انتخابات سال ۸۴، از ۱۰۱۴ نفری که کاندیدا شده بودند تنها صلاحیت ۸ نفر به تایید شورای نگهبان زیر نظر علی خامنه ای رسید (+)!!

در همین زمینه:

در نظر آخوندها زنان موجودات کم عقلی هستند که همواره نیازمند سرپرستی جنس مذکر میباشند!

در سیرک انتخاباتی حکومت شرکت نمیکنم حتی اگر همه مادران داغدار در حمایت از این سیرک نامه بنویسند! اما چرا؟

11 پاسخ به “ورود زنان و غیر مسلمانان ممنوع، ورود لات ها آزاد!

 1. شاهرخ مِی 7, 2013 در 10:13 ب.ظ.

  اينكه جمهوري اسلامي در ذاتش تبعيض نهفته است امري مسلمه و جاي هيچگونه دفاعي نداره ، اما در مورد نوشته شما چند مورد لازمه كه جهت اطلاع شما عرض كنم اولا در خصوصو مذهب بهتره كه بدونيد نه صرفا غير مسلمان ، كه كليه مسلمانان غير شيعه اثني عشري هم حق شركت در انتخابات رو ندارن . در مورد اين شخص من قبلا راجع بهش يه مطلبي خونده بودم و مي دونم كه اسم اصليش بهروز وثوقي نبوده و به عشق بهروز وثوق اسمش رو عوض كرده و مثل هزاران جوون بيكار و سرخورده اين نظام ديني راه مطرح كردن خودش رو در اين شيوه پوشش و بيان ديده وليكن اين دليلي نميشه كه شما ايشون رو لات و جيره خور جمهوري اسلامي بدوني . در خصوصو استدلاتون هم در مورد نظارت استصوبي شوراي نگهبان هم احساسي نوشتي و بهتره بدوني كه قبل از بررسي صلاحيت كانديداها در شوراي نگهبان بسياري از افراد در فيلتر وزارت كشور گير مي كنن و تعداد بسيار بسيار زيادي از اين منتخبين توي ليست ارسالي به شوراي نگهبان قرار نمي گيرن . لطفا اگر ميخواي در يه مورد بنويسي با اطلاعات صحيح و مطالعه بنويسيد و سعي نكنيد پيرو رسانه هاي جمهوري اسلامي باشيد. احساسات افسار گسيخته و استدلالهاي بون پشتوانه علمي و سنديت هيچ گره اي از مشكلات جامعه ما باز نمي كنه!

  • گاه نوشته های آلفرد مِی 8, 2013 در 12:13 ق.ظ.

   من کجا پیرو رسانه های جمهوری اسلامی بوده ام؟! من در همین وبلاگ دستکم در چندین مورد دروغ های آنها را برملا کرده ام. من در این مطلب دارم بر دخالت در انتخابات و آزاد نبودن اون تاکید میکنم حالا چه این کار را وزارت کشور به قول شما انجام بده چه شورای نگهبان، چه فرقی داره؟!شما که به من میگویی احساسی نظر میدهم، خودت قضاوت کن انصافا بر اساس احساسات نظر گذاشته ای یا بر اساس منطق!

 2. Aida مِی 8, 2013 در 12:57 ق.ظ.

  من نمی دانم که صلاحیتشان بعدا تأیید شود ولی سخنگوی شورای نگهبان تابحال چند بار گفته که خانمها حق کاندیدا شدن دارند و رجل در اینجا به معنای مرد نیست.

 3. amir مِی 8, 2013 در 1:13 ق.ظ.

  منظور از رجال سیاسی، فقط مردان نیست. البته من قبول دارم که تبعیض جنسیتی در ایران را

  • گاه نوشته های آلفرد مِی 8, 2013 در 1:25 ق.ظ.

   در فصل سوم قانون انتخابات ریاست جمهوری که درباره شرایط کاندید شدن هست صراحتا نوشته که باید از «رجال مذهبی، سیاسی» باشد. رجل در زبان عربی یعنی مرد، رجال یعنی مردان! اگر اینطور است که شما میگویی پس باید این کلمه رجال را حذف کنند چون رجل معنی مشخصی دارد همانطور که «نساء» (زنان) معنای مشخصی دارد!

 4. hamed مِی 8, 2013 در 4:37 ق.ظ.

  شرکت در این انتصابات خیانت به خود وکل ملت ومملکت وبشریت است

 5. مرجان مِی 8, 2013 در 4:44 ق.ظ.

  البته باید بگویم تبعیض تنها بین زن و مرد و مسلمان و مسیحی نیست، تبعیض بین آقازاده و غیرآقازاده هم وجود دارد. هیچ مردی بدون نسبت خانوادگی با آقازاده ها و یا بدون سوابق خاص نمیتونه رئیس جمهور بشه.این تبعیضها باعث میشود که بخش بزرگی از استعدادها بلا استفاده باقی بماند. این است معنای جهان سوم

 6. آرسین مِی 9, 2013 در 1:22 ق.ظ.

  دوست عزیز آلفرد
  اسم بردن از رجل صرفا به معنی مرد بودن نیست و بیشتر به معنای «پای کار» بودن یا «مرد عمل» -در اینجا سیاست- بودن هست. متاسفانه ادبیات ایران بسیار آمیخته با عربی هست و بعضی کلمات کلا اقتباسی هستند. (رجل سیاسی یعنی کسی که سابقه ای در سیاست داشته باشه بدون در نظر گرفتن جنسیت. البته ادبیات مردمحور عربی در این کلام مشخصه!)
  اما مهمتر از شروط نامزدی، همین سیرک اسم نویسی هست که همونطور که گفتی اولا نشون بده که چقدر آزادی تو ایران داریم! و اگه جنتی نباشه یهو یه لات میشه رییس جمهور! (البته بعید میدونم از محمود بدتر باشه بیچاره!)
  و نکته دیگه هم اینه که با بال و پر دادن و پررنگ کردن این سیرک، دست شورای نگهبان برای رد صلاحیت افراد موجه تر و کمتر شناخته شده باز میشه و اینطوری هیچ گروه و فرد دیگه ای نمیتونه وارد جریان قدرت بشه. چرا که بین این سرگرمی ها گم خواهد شد و مردم نه متوجه حضور این افراد میشن و نه اگه رد صلاحیت بشن کوچکترین اعتراضی خواهند داشت با این پیشینه ذهنی ساخته شده توسط رسانه ها.

  چرا که اگر غیر از این بود اصلا نیاز به رد صلاحیت و پاره کردن چرت فسیلهای شورای نگهبان نبود، همون انتظامات ورودی وزارت کشور هم میتونه «قانونی» از حضور این افراد جلوگیری کنه! همونطوری که در بقیه ادارات میکنن و حتی وسط خیابون!
  حسن دیگه این کار هم اینه که ردصلاحیت شورای نگهبان رو توجیه میکنه به این شکل که تناسب بین افراد ثبت نام شده و افراد انتخاب شده رو از بین میبره… اینطوری دیگه مشخص نمیشه که چند نفر افراد باصلاحیت رد صلاحیت شدن و شورای نگهبان از هرگونه نقدی در امان میمونه.
  در کل این تازه آغاز این سیرک تکراری هست که بعید میدونم دیگه توجه مردم گرسنه رو جلب کنه…

 7. aliraadlar مِی 12, 2013 در 11:30 ق.ظ.

  آقای آلفرد منظور از رجل سیاسی این نیست که مرد بشاد منظور این است که سابقه کار در سیاست داشته باشد اینقدر الکی قوانین را تفسیر نکنید

  • گاه نوشته های آلفرد مِی 16, 2013 در 5:25 ب.ظ.

   ببینید یزدی عضو فقهای شورای نگهبان چه میگوید:
   رئیس جامعه مدرسین حوزه با اشاره به ثبت نام بانوان، ادامه داد: در بین افرادی که ثبت نام کرده اند، ده، دوازده خانم‌ حضور دارند؛ یکی از آنها گفته که «اگر من رئیس جمهور شوم، نیمی از کابینه‌ام خانم‌ها و نیم دیگر آقایان خواهند بود»؛ مثل معروفی هست که کسی می‌خواست وارد روستایی شود، اصلا راهش نمی‌دادند وارد روستا شود، اما می‌گفت «خانه کدخدا کجاست»؟!؛ قانون اجازه رئیس جمهور شدن را به خانم‌ها نمی‌دهد، حالا چطور این فرد ترکیب کابینه را هم مشخص کرده است! (منبع)

   • aliraadlar مِی 17, 2013 در 8:00 ب.ظ.

    دوست عزیز معلوم است که قوانین اجازه رئیس جمهور شدن زنان را نمیدهد منظور من این بود که معنای رجل سیاسی به معنای سابقه سیاسی است نه مذکز یا مونث بودن فرد

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید (لطفا فارسی بنویسید). توجه: کامنتهای اسپم یا حاوی دشنام و یا کلمات رکیک منتشر نخواهند شد.

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: