نفر اول تنها ۶۱۰ رای آورد! پیام رسای ایرانیان به اعضای «شورای ملی»

با وجود ۷۷ میلیون ایرانی داخل کشور و بیش از ۵ میلیون ایرانی خارج از کشور و وجود دهها هزار پناهنده سیاسی و صدها هزار پناهنده سیاسی، تنها ۸۰۰ نفر در انتخابات شورای شرکت کرده اند! این یعنی عدم مشروعیت و عدم به رسمیت سناختن این شورا از سوی ایرانیان!

با وجود ۷۷ میلیون ایرانی در داخل کشور و بیش از ۵ میلیون ایرانی در خارج از کشور و با وجود دهها هزار پناهنده سیاسی، تنها ۸۰۰ نفر در انتخابات این شورا شرکت کرده اند! این یعنی عدم مقبولیت و عدم به رسمیت شناختن این شورا از سوی اکثریت مطلق ایرانیان!

هدف اصلی از برگزاری هر انتخاباتی، شناخته شدن نفرات برگزیده و منتخب مردم است اما تعداد شرکت‌کنندگان هم بسیار مهم می‌باشد. تعداد بالای رای دهندگان در هر انتخاباتی، از یک طرف نشان دهنده محبوبیت نفرات اول و از طرف دیگر نشان دهنده مردمی بودن و مقبولیت سیستم برگزاری و تشکیلات مربوطه است. مسلما تفاوت بسیاری است میان کسی که با ۱۰۰۰ رای برای تصدی یک مسئولیت برگزیده میشود با کسی که با ۱۰ میلیون رای انتخاب میشود! این موضوع به ویژه زمانی اهمیت مضاعف می‌یابد که تشکیلاتی ادعای ملی و فراگیر بودن داشته باشد.

انتخابات شورای سلطنت طلبان که همچون شورای مقاومت اصرار دارند خود را «ملی» معرفی کنند، برگزار شده است. طبق آمار کمیته برگزاری، از میان ۷۷ میلیون ایرانی داخل کشور و حدود ۵ میلیون ایرانی مقیم خارج از کشور، مجموعا ۸۰۰ نفر در این انتخابات رای داده‌اند!! این یعنی اینکه ایرانیان به روشنی و با صدای رسا به این تشکیلات غیر دموکراتیک پیام داده‌اند که آن را به رسمیت نمی‌شناسند.

مطرح کردن «ترس از برخورد امنیتی رژیم» به منظور توجیه عدم مشارکت ایرانیان در این تشکیلات و انتخابات مربوطه، ممکن است در مورد ایرانیان داخل کشور قابل درک باشد اما مطمئنا چنین چیزی درباره ایرانیان مقیم خارج از کشور بلاموضوع است زیرا با وجود دهها هزار پناهنده سیاسی در خارج از کشور و صدها هزار ایرانی شهروند کشورهای خارجی که سالهاست به ایران سفر نمیکنند، عدم مشارکت اکثریت مطلق ایرانیان در این انتخابات، تنها به مفهوم عدم مقبولیت این شورا در نزد مردم و به رسمیت نشناختن این تشکیلات و اعضای آن میباشد.

نفر اول این انتخابات یعنی رضا پهلوی با آن همه ادعا و کبکبه و دبدبه و با وجود برخورداری از حمایت رسانه‌ای گسترده شبکه‌های تلویزیونی سلطنت طلب، تنها توانسته است ۶۱۰ رای بیاورد! این یعنی اینکه رضا پهلوی از هیچ گونه پایگاه مردمی حتی در میان هزاران سلطنت طلب مقیم لس آنجلس و وابستگان به رژیم سابق هم برخوردار نیست. قطعا اگر هر سیاستمدار دیگری با چنین حمایت مردمی ضعیفی روبرو شده بود، از فرط خجالت و سرخوردگی به گوشه‌ای خزیده و سیاست را برای همیشه رها کرده بود. کدخدای یک دهکده هم بیشتر از ۶۰۰ رای می‌آورد، آن وقت حضرات نام تشکیلات خود را «ملی» نهاده‌اند!!

توضیح: من حدودا ۱ سال پیش و در ابتدای حرکت این شورا و پس از خواندن منشور خوب و دموکراتیک آن از شکل گیری چنین شورایی برای مقابله با پراکندگی مخالفان رژیم و هرز رفتن انرژی آنها به خاطر تک روی و بی برنامگی، با نوشتن مطلبی حمایت کرده بودم اما پس از اندک زمانی و پس از لو رفتن صحبتهای عجیب رضا پهلوی در مصاحبه با فوکوس آنلاین و نیز در پی جدایی گروهها و افراد مختلف از این شورا به دلیل روند غیر دموکراتیک حاکم بر آن، متوجه شدم که این شورا هم چیزی متفاوت از حرکتهای قبلی گروههای دیگر نیست و سرنوشتی بهتر از آنها نخواهد داشت و نهایتا به شورای سلطنت طلبان تبدیل خواهد شد، چه آنکه همان هم شد و اکنون هرکسی با دیدن نفرات شرکت کننده در این شورا در می‌یابد که اکثریت مطلق آنها از وابستگان به رژیم سابق و از سلطنت طلبان میباشند که اغلب میانه‌ای هم با دموکراسی و حقوق بشر ندارند….!

لینک فریز شده نتایج شورا

استفاده رسانه‌های حکومتی از این مطلب ممنوع و در حکم فحش ناموس به امامان شیعه و شخص علی خامنه‌ای میباشد!

مطلب مرتبط:

انتقاد از رضا پهلوی

سرانجام «شورای ملی» به کجا رسید و چرا؟

فرح پهلوی پسرش را «رضا شاه دوم» مینامد!

تحریفهای تاریخی در پیام اخیر رضا پهلوی به مناسبت سالگرد انقلاب مشروطه

دراز شدن دست گدایی «شورای رضا پهلوی» در حالی که هنوز هیچ جلسه ی علنی تشکیل نشده است…!

7 پاسخ به “نفر اول تنها ۶۱۰ رای آورد! پیام رسای ایرانیان به اعضای «شورای ملی»

 1. آرسین آوریل 26, 2013 در 3:37 ق.ظ.

  دفاع نمیکنم.. ولی خوبه بازم صداقت دارن میگن 600 تک رای! تو این خرتو خری که هست اعلام هم میکردن 600 هزار کی به کی بود؟؟!!

 2. ناشناس آوریل 26, 2013 در 8:49 ب.ظ.

  آلفرد جان باز خوبه که اعلام کردند فقط 800 نفر شرکت کردند.
  البته حرف شما هم متینه و 800 نفر واقعا کمه.

 3. keyumars123 آوریل 27, 2013 در 4:15 ب.ظ.

  برادر آلفرد عزیز
  باید بگویم که من روی چیز خاصی یا شخص خاصی تعصب ندارم ولی باید بگویم که در همان روز انتخابات بطور غیرقابل باوری نمیتوانستم وارد حساب کاربریم بشوم و رای بدهم ، و همانطور که بعدا اطلاع رسانی کردند ، سایت مورد حمله واقع شده بود ، و بسیاری از افراد هموطن داخل و خارج نیز ، مانند من از رای دادن عاجز ماندند
  من شاهد همه ی بحث ها بین شما و گمنامیان بودم و طرف شخص خاصی را نمیگیرم
  اما یک چیز را از این مسلمان های عقب افتاده یاد بگیریم بد نیست و آن این است که با سه نفر نمازجماعت تشکیل میدهند،فقط با سه نفر!!!
  یعنی یک نفر را امام جماعت میکنند و دو نفر به او اقتدا میکنند و دونفر دیگر پشت سرش نماز میخوانند
  حالا چطور شما هشتصد نفر را غیرقابل قبول میدانی در حالی که خود من دارم اعتراف میکنم نتوانستم رای بدهم
  نمیدانم دیگر … هرچه در دفاع از این انتخابات به ذهنم میرسید گفتم

  • ardalan جون 28, 2013 در 4:22 ب.ظ.

   کیومرث عزیز، 34 سال پیش ایرانیان یکصدا گفتند مرگ بر خاندان شاهی. کار انها که مطمئنا درست بود ولی نتیجه ش ……
   حالا به نظر شما این ارتجاع نیست که باز بخوایم سلطنت رو برگردونیم. عجیبه……

 4. Bardia Sohrabi آوریل 29, 2013 در 12:14 ق.ظ.

  من از قضیه رای گیری خبر نداشتم ، با اینکه از اخبارایران هم به خوبی اطلاع دارم . ولی اگه میدونستم همچین رای گیری هست ،شرکت میکردم وا لبته که به رضا پهلوی رای میدادم . د ر نتیجه شاید صدها هزار نفر مثل من!این همه غرغر کردن و منفی بافی و سنگ اندازی تنگ نظری چی عایدمون کرده!؟

 5. علی‌ مِی 12, 2013 در 7:02 ق.ظ.

  مردم ایران به صراحت مخالفت خود را با نیروهای برانداز خارج از کشور نشان داده اند و مطمئنا حضورشان در انتخابات پیش رو و رای به اصلاح طلب‌ها و هاشمی‌ مهر تأیید دیگری بر این مطلب خواهد بود.

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید (لطفا فارسی بنویسید). توجه: کامنتهای اسپم یا حاوی دشنام و یا کلمات رکیک منتشر نخواهند شد.

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: