امامزاده‌ای که با یک زمین لرزه با خاک یکسان میشود، چگونه میتواند شفا بدهد؟!

امامزاده ای که بر اثر زلزله با خاک یکسان شد!

امامزاده ای که بر اثر زلزله با خاک یکسان شد!

یکی بیکاره، کار میخواد، یکی دیگه شفای بچه مریضش را میخواد بگیره، یکی اجاقش کوره، بچه میخواد، اون یکی میخواد کنکور قبول بشه، این یکی ماشینش را دزد برده، میخواد ماشینش پیدا بشه، اون یکی میخواد خانه دار بشه… خلاصه هرکسی یک خواسته‌ای از امام و امامزاده داره. عجب مرده‌ی نیرومندیه، نه؟! اما یک جای کار میلنگه! این مرده‌ی مقدس و نیرومند که توانایی انجام این همه کار را داره، پس چرا نمیتونه مقبره‌ی خودش را از تخریب محافظت کنه؟ پس چرا ساختمانی که قراره از قبرش حفاظت کنه وقتی سیل یا زلزله میاد خیلی راحت وا میره و آوار میشه رو سرش؟!

بر اساس گزارش اداره اوقاف و امور خیریه استان بوشهر، در زلزله اخیر به بیش از ۴۳ بنای مذهبی از جمله به ۹ باب «بقعه متبرکه» آسیب شدید از ۷۰ تا ۱۰۰ درصد وارد شده است. (منبع) مثلا بقعه «آقا شنبه» در شهر شنبه کاملا منهدم و ۱۰۰ درصد نابود شده است! در زلزله چند ماه پیش «ورزقان» هم چندین زیارتگاه و امامزاده در منطقه با خاک یکسان گردیده بود!

به نظر من اگر کسی بنشیند و اندکی با خود تامل کند متوجه میشود که هیچ در و پیکری، هیچ امامزاده‌ای، هیچ امامی، هیچ پیغمبری، به طور کلی هیچ جسم بی جانی، نمیتواند کاری انجام دهد. حتی خدا (اگر به وجود چنین چیزی اعتقاد داشته باشید) هم نمیتواند کاری برای من و شما بکند. این انسانها هستند که میتوانند منشاء اثر و عامل تغییر و تحول باشند؛ با فکر و اندیشه خود، با سعی و کوشش خود، با شفقت و مهربانی خود، با همکاری و مشورت با دیگران.

شوربختانه در نتیجه تبلیغات گسترده ملایان حاکم بر ایران، میزان اعتقادات خرافی ایرانیان به حدی رسیده است که شاهد بودیم که چندی قبل مردم با چه اشتیاقی سعی میکردند به در و پیکر ضریح جدید ساخته شده برای امام حسین برسند و از آن تبرک بجویند؛ ضریحی که تازه از کارگاه فلزکاری و تراشکاری خارج شده بود!!

 یا مثلا دیدیم که در شهرستانهای اهر و ورزقان با وجود دهها امامزاده و زیارتگاه، یک بیمارستان مجهز هم وجود نداشت تا آسیب دیدگان از زلزله برای درمان به آنجا برده شوند!

 درد اینهاست، درد اینه که مردم ما پولهایی را که به سختی به دست آورده‌اند خیلی راحت به عنوان «نذر» به داخل ضریح این امامان و امامزادگان می‌ریزند و از آن طرف سازمان اوقاف که زیر نظر مستقیم بیت رهبری اداره میشود هم این پولها را به جیب میزند. به نظر من تا زمانی که این خرافات در میان مردم ما هست، این حکومت سرکوبگر هم باقی می‌ماند چون این حکومت بر روی همین نادانی‌ها و اعتقادات خرافی بنا شده است که عملا «اختیار» را در بند کشیده، «توکل» را توجیه گر «تعلل، تنبلی و سستی» کرده و افراد را در حالتی از «انتظار» نگاه داشته است تا اینکه نهایتا یک موجود نامرئی ناشناس بیاید و آنها را از ظلم، بدبختی و فلاکت برهاند…!! آخر این چه منطقی است؟! تنها نجاتگر انسانها، خود انسانها هستند و بس!

در همین زمینه:

ورزقان: تعداد امامزاده ۵۰، تعداد بیمارستان صفر ، اهر: تعداد امامزاده ۴۱، تعداد بیمارستان ۱

در و پیکر فلزی تشکیل دهنده ضریح امامان و امامزادگان، دقیقا چه زمان و چگونه متبرک شدند؟

از انداختن جواهرات «نذری» به داخل ضریح تا یک و نیم میلیاردی که پسر آیت الله به دختر جوان داد!

17 پاسخ به “امامزاده‌ای که با یک زمین لرزه با خاک یکسان میشود، چگونه میتواند شفا بدهد؟!

 1. آرش آوریل 15, 2013 در 7:27 ق.ظ.

  دشمن جان ایرانی و سیاه بختی ایران نه از آخوند و شاه که از خرافات و خردستیزی است که مردم ایران بدان گرفتارند. بلای جان ایران مردم ایران با افکار پوسیده شان هستند نه آخوند و بیگانه که آنها نان خویش بر تنور خرافات مردم می کوبند

 2. کاه گل آوریل 15, 2013 در 7:52 ق.ظ.

  این جا مسجدی هست در روستایِ قره داغِ از توابع اهر وعکس مربوط به زلزله ی هریس ورزقان میباشد
  علاوه بر این بنا تقدس ندارد
  که با ویران شدنش تقدسی ازبین برود
  مقدس حتی آن امامزده هم نیست
  تقدس را ایمان همان مردمانی میسازد که روح یک انسان بزرگ را ولو امامزاده واسطه قرار میدهند برای فیض و رحمت خدا.
  حکومت فاسد این مزدوران که با ابزار کردنِ دین تیشه به ریشه ی معنویت انسانها زده اند باعث شده که ژست روشنفکریِ قشری همچون نویسنده ی این مطلب به این شکل تغییر کند.

  متاسفانه…

 3. امام زمان آوریل 15, 2013 در 11:52 ق.ظ.

  بنده شرط میبندم برم بشاشم قبر همین امام رضای خودمون و هیچ گهی نتونه بخوره

 4. توحید آوریل 15, 2013 در 1:34 ب.ظ.

  سلام ، چیزی که به وفور دیده می شود تایید و انکار مذهب و مقوله های اعتقادی است ، من با این گفته شما موافقم که انسان یارای نجات انسانیت است ، ولی نه با این گونه استنتاجات بی اساس . ریشه هر عقیده ای در بطن آن انسان است و انسان با حضور پیدا کردن در مکان های مذهبی با پیش فرضی، خود را آرام تر و آماده گفتن خواسته هایش می یابد . با این اوصاف قدرت معجزه درون انسان است و انسان را یارای خدا شدن هست ، منتها پیروی گله وار انسان ها چه میان دین داران و چه میان خداناباوران زندگی را برای بشر عذاب آور کرده .
  عده ای با افسار احکام خود را به بند کشیده اند و عده ای در مقابله با آنان راه معکوس پیشه کرده و در بند نفس خویش قرار گرفته اند.
  فحاشی و هتاکی به یکدیگر فضا را در اطراف ما آزار دهنده کرده به طوری که هم در دین او و هم در روش این دیگری ، هر دو به تحمل انسان و به جا آوردن حقوق دیگران موعظه می کنند . دغدغه ها برهنگی ست و پوشاندن ، ثروتمند شدن به هر قیمتی و ریا در ساده زیستی … ، در نهایت باید گفت انصاف و انسانیت و حق گفتن از میان مان رفته و جای آن ها محصولات کینه و عصابانیت در حال انتشارند .

 5. hesabi آوریل 15, 2013 در 2:41 ب.ظ.

  12 امام، اگر همه آنها را تا به حال 5 کودک و آنها نیز به حال 25 نوه،
  12 * 5 * 5 = 300، 13،000 امامزاده شمارش شده توسط Ministeryof ارشاد

 6. Pooriran آوریل 15, 2013 در 9:21 ب.ظ.

  جناب آلفرد این قیاس مع الفارقه. چه دلیلی وجود داره که وقتی معتقد شدیم برخی از افراد در قید حیات دنیوی شون و حتی پس از اون کرامت هایی دارن و درخواست مردم رو به اذن خدا اجابت می کنند و به این قول که شما نقل کردید بیماران رو هم می توانند شفا بدهند، باید مقبره ها و بارگاه هاشون هم از خراب شدن حفظ کنن ؟ چه دلیلی ؟؟

  • گاه نوشته های آلفرد آوریل 15, 2013 در 10:59 ب.ظ.

   من به کرامت و اینها باور ندارم. هر چیزی علت علمی و منطقی داره هیچ چیزی خارج از قوانین طبیعت صورت نمیگیرد.
   ۲- مرده ای که قرار است این همه کار انجام دهد و مردم را به خواسته هایشان برساند و حاجت های آنها را بدهد، چگونه است که قادر نیست از قبرش محافظت کند؟! اگر این مرده قدرتی میداشت، اول به خودش کمک میکرد.

   • Pooriran آوریل 16, 2013 در 6:37 ق.ظ.

    جناب آلفرد در این که حوادث علتی دارند شکی نیست. بنده نیز منکر پیروی حوادث از قوانین و چهارچوب ها نیستم.
    @۲ صحبت در مورد قادر بودن بندگان خدا نیست، سوال من این بود که بر چه مبنایی عرض می کنید که امامان باید گنبد و بارگاهشان را از تخریب محافظت کنند ؟

    • گاه نوشته های آلفرد آوریل 17, 2013 در 2:21 ق.ظ.

     من کجا چنین حرفی زدم؟ من دارم سوال میکنم چگونه ممکن است مرده مقدسی که قادر به محافظت از تخریب قبر و بارگاه خود نیست، ﺑﺘﻮاﻧﺪ بیمار شفا دهد یا اساسا منشاء اثری باشد؟ خطاب من افرادی است که به اینها دخیل میبندند و از آنها حاجت میطلبند!

     • PoorIran آوریل 18, 2013 در 1:51 ب.ظ.

      کجای حرف من مغایر حرف شما بود ؟
      من که خدمت شما عرض کردم سوال من سر قدرت داشتن یا نداشتن نیست. سوال اینه که شما بر چه مبنایی افرادی رو که به آن ها کرامتهایی از قبیل شفا دادن بیماران را نسبت می دهند موظف می دانید که مقبره و بارگاه های خود را از تخریب محافظت کنند ؟

   • توحید آوریل 16, 2013 در 10:52 ق.ظ.

    البته که کرامات وجود دارد ، منتها دلایل علمی آنها نزد دانشمندان مجهول است ، آری علمی ست و علم انتها ندارد . قدرت های انسان چیزی غیر قابل انکار است و در علوم انسانی می توان آن را پی گرفت ولی مطالعه سرسری و به استهزا پرداختن چیزی جز انباشته شدن مطالب ِ سبک روی آب در پی نخواهد داشت . اگر ایران را آزاد می خواهیم باید به جای طعنه زدن به یکدیگر ، آدابی از انسانیت بیابیم که ما را کنار دیگر عقاید زیستن بیاموزاند . در این وضعیت شما با دیوانگان ولایت هیچ تفاوتی ندارید ، شما نیز به حذف اعتقاد دارید و جمعیتی را که اعتقاد به چیزی دارند نادان و دور از تمدن می دانید . همین شما را بس .

 7. محمد آوریل 25, 2013 در 3:32 ب.ظ.

  اولا مگه عیسی مرده رو به اذن خدا زنده نمیکرد؟ مگه در نظر توی مادی گرا همچین چیزی ممکنه؟
  دوما مگه ام المومنینتون به قبر پیغمبر توسل نکرده بود؟ این مورد رو حتما جواب بده تا بدونم ارزش وقت گذاشتن روی خوندن این صفحه رو داشته
  سوما اگه حرف رکیک نشون نمیدین پس این حرفا چیه از دهن بعضیا دراومد؟

 8. محمد آوریل 25, 2013 در 3:37 ب.ظ.

  راستی میتونی بگی مهدی آخرالزمانی که اهل سنت از قول پیامبر قبولش دارن چیه؟ از کجا میاد؟ کارش چیه؟ خیلی دوست دارم بدونم نجات دهنده آخرالزمانی اهل سنت چطوراونها رو نجات میده؟ خواهشا جواب بده.

 9. محمد آوریل 25, 2013 در 4:15 ب.ظ.

  آلفرد!
  شما که میگی امام و امام زاده ها که مردن و هیچ کاری ازشون برنمیاد، و نشون میدی که همه گونه اطلاعات زمینی و فرازمینی از دنیای مرده ها داری، میتونی بگی اون مهدی که پیامبر از اون به عنوان کسی که در آخرالزمان میاد و بشارتش رو به مسلمونها داده، کیه؟ چطوری و از کجا میاد؟ اهل سنت چه نظری راجع بهش دارن؟

 10. هيساقيل آوریل 28, 2013 در 6:38 ق.ظ.

  من اعتقاد مذهبي ندارم ولي فكر كن اين امامزاده يكي از پيغمبران يهوده مثل هيساقيل !

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید (لطفا فارسی بنویسید). توجه: کامنتهای اسپم یا حاوی دشنام و یا کلمات رکیک منتشر نخواهند شد.

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: