از اعتصاب غذای مهدی خزعلی تا نسرین ستوده؛ چرا حنای مهدی خزعلی دیگر رنگی ندارد؟

مهدی خزعلی پس از ۶۷ روز اعتصاب غذا به کوهنوردی رفت

مهدی خزعلی پس از ۶۷ روز اعتصاب غذا به کوهنوردی رفت

آیا هرگز با خود اندیشیده اید که چرا به جز چند خبرگزاری اصلاح طلب، کسی برای اعتصاب غذای کذایی مهدی خزعلی، تره هم خرد نمیکند؟! رسانه های اصلاح طلب از قول مهدی خزعلی مدعی شده اند که او بیش از ۹۰ روز است که در اعتصاب غذا به سر میبرد. علیرغم اینکه عدد ادعایی بسیار بزرگ و در طول تاریخ کم نظیر میباشد، اما مردم، رسانه های خارجی و شخصیت های بین المللی توجهی به آن نمیکنند و به قول معروف گویی دیگر حنای مهدی خزعلی رنگی ندارد…! علت چیست؟

پیش از بررسی علت، بد نیست مقایسه کوتاهی انجام بدهیم میان واکنش ها به اعتصاب غذای ۴۹ روزه نسرین ستوده وکیل حقوق بشر و اعتصاب غذای ۹۰ روزه مهدی خزعلی منتقد احمدی نژاد.

نسرین ستوده چند ماه پیش در اعتراض به ندادن مرخصی به او و نیز ممنوع الخروج شدن غیر قانونی دخترش، دست به اعتصاب غذا زد. در مدت اعتصاب غذا، شاهد حمایت گسترده مردمی از او، امضای پتیشن های متعدد به منظور آزادی او، به راه افتادن طوفان های توییتری، حمایت های گسترده وبلاگ نویسان و شخصیت های مطرح سیاسی و اجتماعی، اطلاع رسانی گسترده رسانه های مطرح جهانی و نیز واکنش شخصیت ها، نهادها و سازمان های بین المللی از وزارت خانه های خارجه کشورهای غربی گرفته تا پارلمان اروپا، سازمان ملل، عفو بین الملل و … بودیم که همگی با صدور بیانیه های شدیدالحن و اعتراضی ضمن حمایت همه جانبه از نسرین ستوده خواستار توجه جمهوری اسلامی به خواسته های او و فراتر از آن آزادی فوری او شده بودند.

از آن طرف مهدی خزعلی را داریم که علیرغم ۹۰ روز اعتصاب غذای ادعا شده، مورد حمایت هیچ سازمان و شخصیت بین المللی قرار نگرفته و تنها چند سایت فکسنی حزبی وابسته به اصلاح طلبان، أخبار او را پوشش رسانه ای داده اند.

برخی از علل احتمالی عدم حمایت از مهدی خزعلی و حمایت گسترده از نسرین ستوده در حین اعتصاب غذا چنین است:

۱- تفاوت ماهوی: نسرین ستوده یک فعال حقوق بشر و وکیل برجسته میباشد که تنها به دلیل دفاع از موکلین خود که از جمله شامل مخالفان و منتقدان جمهوی اسلامی و کودکان محکوم به اعدام بوده اند، به شکل ناعادلانه ای به زندان طولانی مدت محکوم شده است. مهدی خزعلی یک فعال سیاسی درون نظام است که تنها به حضور احمدی نژاد در قدرت اعتراض دارد. او نه تنها با نظام مخالف نیست که سابقه همکاری با عوامل رژیم را هم در پرونده دارد. وی سابقه دوستی با سعید امامی شکنجه گر وزارت اطلاعات را دارد و در پروژه هویت با او همکاری نزدیکی داشته و حتی کتاب اعترافات اجباری گرفته شده از روشنفکران، نویسندگان و دگراندیشان در دهه ۷۰ را نیز منتشر کرده و بر آن مقدمه ای هم نگاشته است (+ ، +).

۲- علت اعتصاب غذا: نسرین ستوده به دلیل عدم برخورداری از مرخصی در طول ۲ سال بازداشت و از آن مهمتر در اعتراض به ممنوع الخروج شدن غیر قانونی دختر نوجوانش دست به اعتصاب غذا زد و خواسته مشخصی داشت. از آن سو اما علت اعتصاب غذای مهدی خزعلی و خواسته او مشخص نیست!

۳- تفاوت در اهداف: نسرین ستوده یک شخصیت سیاسی نیست و تمرکز خود را بر مسائل حقوق بشری قرار داده است. اما مهدی خزعلی یک فعال سیاسی است که به دنبال دستیابی به قدرت است.

۴- عملکرد مشکوک مهدی خزعلی: به نظر من یکی از مهمترین دلایلی که موجب شده است که دیگر حنای خزعلی برای مردم رنگی نداشته باشد به عملکرد گذشته او پس از آزادی از زندان باز میگردد. در واپسین ماههای سال ۹۰ هم ادعا شد که مهدی خزعلی به مدت ۶۷ روز در اعتصاب غذا بوده است. پس از این مدت طولانی و در آستانه نوروز ۹۱، وی با حکم مستقیم علی خامنه ای از زندان آزاد شد. هنوز چند روزی از آزادی وی نگذشته بود که او شروع به انتشار اخبار و تصاویری از کوهنوردی های هفتگی خود و تشویق مردم به شرکت در انتصابات مجلس شورای اسلامی در وبلاگش نمود.

در عکس های منشر شده، وی بسیار سرحال به نظر میرسید و به هیچ وجه اثری از اعتصاب غذای طولانی مدت که قاعدتا بایستی بدن او را به شدت تحلیل برده باشد مشاهده نمیشد. در بازه زمانی ۶ هفته ای آزادی از زندان تا برگزاری مرحله دوم انتخابات حکومتی در اواسط اردیبهشت ماه، وی با انتشار دهها مطلب وبلاگی، حضور مکرر در شبکه های تلویزیونی خارجی و انتشار ویدئوهای مختلف در یوتیوب، به تبلیغ گسترده ایده عجیب خود مبنی بر «تک رای به مطهری» مبادرت ورزید و علیرغم اعتراض های گسترده مردمی، به گرم کردن تنور انتخابات حکومتی همت گماشت (+)!

این اقدام ها نه تنها شک و شبهه هایی درباره کیفیت اعتصاب غذای کذایی او را به وجود آورد که منجر به ریزش گسترده طرفداران و خوانندگان وبلاگ او گردید. ایده احمقانه او هم با شکست مفتضحانه ای مواجه شد به نحوی که آرای مرحله دوم علی مطهری -عنصر متحجر و واپسگرا- در پی تبلیغ مهدی خزعلی از آرای او در مرحله اول هم کمتر شد (منبع).

لذا سابقه خراب مهدی خزعلی در همکاری با عناصر اطلاعاتی همچون سعید امامی در پروژه هویت، عملکرد مشکوک و عجیب او پس از آزادی از زندان با حکم خامنه ای در جهت گردم کردن تنور انتخابات حکومتی و علاوه بر این حضور او در شبکه های مختلف خارجی از جمله صدای آمریکا و بی بی سی و تاکید مکرر بر پایبندی بر رژیم جمهوری اسلامی و قانون اساسی آن و نیز اعتقاد کامل به اصل عقب مانده ولایت فقیه و تنها نسبت به دولت احمدی نژاد انتقاد داشتن، موجب بدبینی گسترده نسبت به اخبار منتشر شده درباره او شده است به گونه ای که دیگر سرنوشت او برای کسی اهمیتی ندارد! با توجه به تجربه قبلی، بسیاری بر این عقیده اند که اعتصاب غذای کذایی مهدی خزعلی تنها یک بازارگرمی از سوی حکومت است تا از او یک اپوزیسیون خودی ساخته و به جامعه تحویل داده شود!

39 پاسخ به “از اعتصاب غذای مهدی خزعلی تا نسرین ستوده؛ چرا حنای مهدی خزعلی دیگر رنگی ندارد؟

 1. Behzad مارس 31, 2013 در 8:56 ب.ظ.

  تئوری توطئه و توهم دایی جان ناپلئونی در این نوشتار موج میزند و چو.ن دلیل را نمیدانیم پس خزعلی دروغگوست !! لطفا یک بار نام مهدی خزعلی را در موتورهای جوستجوگر مرور کنید و برای کسی که به جای خوان رنگین سفره در کنج زندان گوشه عزلت گزیده ارج بگذارید و اگر نوشش نیستسد نیشش هم نباشید .

  • گاه نوشته های آلفرد مارس 31, 2013 در 9:23 ب.ظ.

   تئوری توطئه؟! این همه سند و مدرک در مطلب گذاشته ام، مگر تصویر گرفته شده از مقدمه خزعلی به عنوان ناشر بر کتاب هویت را نمی ببینی؟ مگر نمی بینی که چگونه از سعید امامی حمایت کرده است؟ مگر نمی بینی چگونه از ولایت فقیه و جمهوری اسلامی حمایت کرده است؟ مگر نمی بینی که چگونه تنور انتخابات حکومتی را گرم کرده و مردم را به رای دادن به موجود متحجری همچون مطهری تشویق کرده است؟ مگر نمی بینی چگونه بعد از ۶۷ روز اعتصاب غذا به کوهنوردی رفته است؟ خوب کمی به عقلت رجوع کن ببین بیش از ۱۲ روز اعتصاب غذای خشک و بیش از ۹۰ روز اعتصاب غذای تر با منطق جور در می آید؟!

   • Behzad آوریل 1, 2013 در 9:02 ق.ظ.

    دوست محترم ،اگر آنچه نوشته اید را سند و مدرک می پندارید امیدوارم هیچگاه در مسند قضاوت شما را نبینم .
    1- اینکه یک بسیجی سابق ( که شخصا درمقابل عزیزانی که با این عنوان جانشان را برای دفاع از این خاک گذاشتند تعظیم میکنم و حساب آنان را از اوباشانی که به همین عنوان چه ها که به روز این مردم آوردند جدا میدانم ) هنگام حضور درزندان در دفاع از هم بندی نو مسیحی خود جانانه دفاع میکند .
    2- اینکه همین انسانی که از نظر جنابعالی از متن خبرهای خبرگزاری ها حذف شده ،تنها کسی بوده که در ارتباطات مستقیم بی بی سی و رادیو آمریکا با رشادت در مقابل عملکرد نظام ایستاده است .
    3- اینکه اگر کسی گفت راه مبارزه با بی عدالتی شرکت در انتخابات و به قول خاتمی «بر هم زدن بازی آنها» است ، بگوییم پس همانا این آدم تنور انتخابات را داغ میکند (یادمان هست که میگفتند اگر خاتمی نبود ،نظام سرنگون شده بود !! در حالی که 8 سال احمدی نژاد بود و ما ضجه و ناله شنیدیم و بس ولی وااسفا که نظام ماند ،اما اگر هم در برهه ای از حکومت استبداد ، نسیمی از آزادی دمید در دوره ریاست جمهوری خاتمی بود و بس .)
    4- اینکه کسی معتقد به این باشد که ای جماعت ، قرار دادن جوانان در مقابل گلوله راه پیروزی نیست چرا که از 33 سال پیش تا کنون همین بوده که یا در جنگ و یا در زندان خون بازی بوده و بس و ای بسا ایینه لیبی و مصر و تونس سوریه جلوی چشمان ماست .
    همه اینها عقیده هایی هستند که شاید با تو عزیز همخوانی ندارد ولی برای بسیاری عین منطقند و برای من و بسیاری از ما قابل قبول . لطفا قدری بین رفتار خود و اقتدارگرایان فاصله ایجاد کن .

    • گاه نوشته های آلفرد آوریل 1, 2013 در 2:37 ب.ظ.

     ۱- سندها اینها هستند: ویدئوهای مصاحبه خزعلی با رسانه های مختلف و تاکید چندباره بر انقلاب، جمهوری اسلامی، قانون اساسی و قبول داشتن ولایت فقیه، همکاری خزعلی با سعید امامی و انتشار کتاب هویت، گرم کردن تنور انتخاباتی با انتشار دهها مطلب در توجیه ایده احمقانه «تک رای به مطهری». رفتن به کوهنوردی علیرغم ۶۷ روز اعتصاب غذای کذایی، انتشار اطلاعیه جعلی از سوی جبهه ناشناخته و تاسیس نشده جبهه آزادی جهت فریفتن مردم برای شرکت در انتخابات حکومتی …
     ۲- همین جناب خزعلی که شما میگویی از یک نوکیش مسیحی دفاع کرده، پارسال نسبت به حضور یک بهایی در سلولش اعتراض شدید کرده بود! (منبع)، بله خوب لابد بهایی بیچاره در نظر جناب بسیجی خیبر نجس تلقی میشود!! الان هم نسبت به حضور یک قاچاقچی در سلولش اعتراض دارد. سوال: مگر زندان اوین زندانی سیاسی نیست؟ پس قاچاقچی آنجا چه میکند؟!
     ۳- در مقابل عملکرد نظام نایستاده، اگر هم حرفی زده در انتقاد و اعتراض به عملکرد دولت احمدی نژاد بوده، خزعلی در همین مصاحبه ها بارها و بارها بر پایبندی به قانون اساسی جمهوری اسلامی و اصل عقب مانده ولایت فقیه تاکید کرد! تنها مخالفت این آقا با دولت احمدی نژاد است، او میگوید چرا ما (اصلاح طلبان) در قدرت نیستیم؟

     • سعید آوریل 10, 2013 در 12:08 ق.ظ.

      من یک پزشک هستم و نه باهاش دوستم نه آشنا…وقتی پارسال از اعتصاب غذای 67 روزه اومد اتفهقی جایی دیدمش…حداقل 20 کیلو در نگاه من کمبود وزن داشت..این عکس شما برای 9 روز بعد آزادیشه..گرچه تو همین عکس هم در مقایسه با عکسای قبلش لاغری زیاد مشهوده…چرا یک نفر هم که دل و جیگر داره و مثل خیلیا فکر خودش و خونوادش و جیبش نیست(جیبشو از قبل پدرش میتونست پر کنه اما نکرد) با این ادله بی حساب محکوم میکنیم؟؟؟ عوض دعا کردن؟ نسرین ستوده اولا زن بود و چون بچه هاشو ازش جدا کردن خیلی سروصدا کرد… همین خزعلی هم همیشه اسمش تو voa و نیویورک تایمز که من همیشه میخونم بارها ازش حرف زدن و همه هم دست مریزاد گفتن… درمان باشیم نه درد…..

      • پزشک ساده آوریل 29, 2013 در 7:56 ب.ظ.

       کاش یه عکس می ذاشتی تا بتونم حرفت رو باور کنم. یه نکته بهت می گم. برادرانه آویزه ی گوشت کن. زندان نرفتی سعید جوون. اگه رفته بودی می فهمیدی وقتی آدم از زندان اون هم زندان جمهوری اسلامی و اون هم با اعتصاب غذا بیاد یعنی چی! به شغل شریف پزشکیت ادامه بده و در مورد این مسایل اظهار نظر نکن. زندان رفته ها که نظرت رو بخونن لبخند می زنن!!!

  • nextgenerate آوریل 1, 2013 در 5:58 ق.ظ.

   با عرض پوزش، ولی دوست عزیز نظر شما بسیار بی منطق و اساسا مسخره است، شما یک بار کلمه خلیج عربی را در متورهای جستجو وارد کنید و نتیجه را مشاهده نمایید، با نتایج به دست آمده شما چه تصمیمی میگیرید ؟ آیا بعد از آن در تمام گفته هایتان از واژه نا معتبر خلیج عربی استفاده میکنید ؟ برای آن تاریخ جعلی میسازید و به خورد ملت میدهید ؟
   آقای خزعلی بارها در تلویزیونهای مختلف پیروی خود را از نظام ولایت فقیه و شخص ولی فقیه اعلام کرده اند، در حالی که همین دو عنصر غیر ضروری در کشور باعث وجود همه مشکلات اعم از سیاسی و اجتماعی میباشد، دست آقای خزعلی هم مانند دیگر اشخاص نظام ولایتی آغشته به خون این مردم است و در نهایت هم مانند سلف خود آقای سعید امامی و امثالهم باید روزی جوابگوی خیانتهای خود به کشور و ملت باشد

  • آخوند سوسک سیاه نحس و کثیفی است که روزهای سیزده بدر گم و گور می شود. اگر یکی از آنها را در روز سیزده بدر دیدید جایزه می گیرید. آوریل 1, 2013 در 6:23 ب.ظ.

   آخوند سوسک سیاه نحس و کثیفی است که روزهای سیزده بدر گم و گور می شود.
   اگر یکی از آنها را در روز سیزده بدر دیدید جایزه می گیرید.

 2. آرسین مارس 31, 2013 در 9:49 ب.ظ.

  آلفرد جان
  بسیار نوشته متین و خواندنی بود.
  خیلی مهم است که بدانیم جمع شدن همه منتقدان حکومت فعلی در زندان به معنی یکسان بودن ارزش افکار و ارمانهایشان نیست. اما از طرف دیگر نباید از یاد برود که ارزش جان انسانها فراتر از نوع فکر، نژاد و عقایدشان هست.
  در فردایی در ایرانی آزاد به مقابله با افکار یکدیگر خواهیم رفت اما نه با اسلحه و حذف فیزیکی… تا فردا باید همچنان از یکدیگر حفاظت کنیم و اخلاق را پاس بداریم.
  (امیدوارم که خبر حال وخیم خزعلی چوپان دورغگویی نباشد و البته حال ایشان هم خوب شود) گرچه بسیار با افکار ایشان مخالفم اما تنها دلیل احترامم بخاطر احترامی هست که ایشان به حوزه فکر و اندیشه -قواعد بازی- میگذارد. حداقل تا کنون.

  • گاه نوشته های آلفرد مارس 31, 2013 در 10:18 ب.ظ.

   مرسی آرسین جان، منم از دست رفتن جان کسی خوشحال نمیشوم، منتهی با توجه به سوابق خزعلی و نیز اعتصاب غذای قبلی اش، نمیتوانم بپذیرم که او واقعا ۹۰ روز غذا نخورده باشد!! یا اصلا فراتر از اینها اگر هم واقعا اعتصاب کرده باشد، احترامی که من برایش قائل هستم یک صدم امثال نسرین ستوده هم نمیشود!

   • آرسین آوریل 1, 2013 در 3:40 ق.ظ.

    نسرین ستوده و مهدی خزعلی اصلا قابل مقایسه نیستند حداقل به دلایل بالا…
    خط فکری و سیاسی خزعلی انجمن حجتیه است که اصولا ربطی به آزادی و وطن و .. ندارد. صرفا بدنبال یک حکومت مطلوب اسلامی است با دیدگاه های خودش و با امام زمان موهوم!و البته امروز منتقد سلطنت خامنه ای است…
    طبیعتا اعتصاب غذایش هم در حد ارزش و اعتبار خودش ارزش دارد. این خبر هم در این روزهای بی خبری به صدر آمده و مهم شده وگرنه من هم بعید میدانم اتفاقی برایش بیوفتد در این وانفسای مشکلات حکومت..

 3. نادان آوریل 1, 2013 در 2:35 ق.ظ.

  بنده، اگر اعتصاب غذای ایشون به سال هم بکشه بازهم تعجبی نمیکنم
  چراکه ایشون «بسیجی خیبره» و همواره از پرتوان نور ولایت قوت میگیره (تازه با وجود حجم گسترده برادران پاسدار و ولایی در اون حول و حوش به گمانم حجم پرتوان ولایت در اون منطقه، بسیار گسترده تره و یحتمل ایشون به صورت سوبله چوبله قوت میگیره، فقط میترسم یهو «اُور دوز» نکنه 😉 )

 4. A آوریل 1, 2013 در 5:51 ق.ظ.

  in che hafie? che manteghie
  Hame adamim, irani hastim. Che farghi mikone?!

 5. حمید آوریل 1, 2013 در 6:47 ق.ظ.

  مگر هر کس اظهار نظر سیاسی کرد و یا حتی فعال سیاسی بود تشنه قدرت هست؟ به هر حال قصد نقد ابن نوشته رو ندارم چون در حد نقد نیست و سراسر تناقض و بی ربط است.
  ولی در این شرایط که ایشان نیاز به حمایت دارند، این متن چه مشکلی از ما رو حل می کنه. اصولأ ما به دنبال چه هستیم؟

 6. اصلاح طلب آوریل 1, 2013 در 7:28 ق.ظ.

  خوبه كه عقيده شخصي و گرايش فكري خودمون رو چاشني تحليل ها نكنيم ، براي اعتراضات و انتقادات و مبارزات ديگران احترام قائل باشيم و در زمين خودي گرفتار بازي حريف نشويم ! آلان وقت اختلاف افكني نيست ! درست زماني كه نياز به تعامل و وحدت حس ميشه ! با طرح اينگونه مقالات كورسوي همدلي رو خاموش مي كنيم ! اينگونه تحليل ها فقط به ضرر اصلاح طلبان و آزاديخواهان خواهد بود . من هم جزو راي دهندگان به جمهوري اسلامي بوده ام (2/98%) ! بگرديد با چراغ قوه نقطه خاكستري و سياهي از من پيدا كنيد ! اين كامنت رو هم زير سئوال ببريد ! هدف شما چيه ؟ دنبال چي ميگرديد ؟ چرا مقايسه ؟ چرا سياه نمائي ؟ چرا اختلاف ؟ چرا ترديد ؟ چرا؟؟؟ چون بيشترين بهره از اين مقاله و امثال آن را حاكميت مي برد ( به دليل سبقه اختلاف افكنانه ) !!! آيا بايد آن را به حاكميت نسبت داد ؟ ( پس راحت مي توان با طرح موضوعات شبه افكنانه ديگران را زير سوال برد ) ! هوشياري خوب ، عالي و ضروريست ! اما وسواس مخرب است ! به نظر شما نمي شود سابقه حضور و تائيد حاكميت را داشت و به شناخت رسيده و برائت جست !؟؟؟ چرا همه احاد مردم بايد به ميل من و شما باشند ؟ نقش عقل و خرد جمعي چه مي شود ؟ مجال بدهيم مردم خود انتخاب كنند ! برفرض برخورداري از سوابق سياسي ، مبارزاتي و . . . كاري راكه حاكميت انجام مي دهد ! ما انجام ندهيم ! چيزي را به ملت تحميل نكنيم !فقط برنامه هائي را كه براي رسيدن به تعالي و شكوفائي ملت است را تبليغ كنيم ! مردم خود از درك بالائي برخوردار هستند .
  اميدوارم اين كامنت را مصداق (توجه: کامنتهای اسپم یا حاوی دشنام و یا کلمات رکیک منتشر نخواهند شد ) ندانسته و منتشر كنيد .

 7. حسین آوریل 1, 2013 در 9:17 ق.ظ.

  اون هم میتونست سر سفره باباش باشه و یکی از آقازاده های مملکت … میلیاردی بخوره وبه ریش همه بخنده … از بنده و شما هم بیشتر به حکومت و قدرت وصله … همین که تا این حد خود فروشی نکرده قابل توجهه …

 8. mehran آوریل 1, 2013 در 10:55 ق.ظ.

  man vaggheAAn doust daram bedounam ke age in agha mehdi mord… shoma chi darid vase gAn ke.. akhe shoma ha khodetoun che ghadami bar midarid ke hama ro jasouzs mibinid?….oftan… vagheA

  • نادان آوریل 1, 2013 در 11:57 ب.ظ.

   اگه این «آقازاده» یه مو از سرش کم شد من همین جا به مشا قول میدم که خودم رو وسط میدون آزادی حلق اویز میکنم

 9. ali آوریل 1, 2013 در 6:33 ب.ظ.

  الان که این آدم بزرگوار و منتقد سیاستهای نظام و چپاولگران این مملکت در خطر مرگ قرار گرفته، سربازان بد نام امام زمان راه افتادن و دارن بر علیهش جو سازی می کنن و ما هم در دام این جو سازی افتادیم!!!!!!!!! برای خودمون که از افکار و رفتار کسی خبری نداریم و بهش حمله می کنیم متاسفم.

 10. نادان آوریل 2, 2013 در 12:14 ق.ظ.

  آقای آلفرد
  مخالفین شما در میان کامنتگذاران به دو دسته عمده تقسیم میشن
  1- دار و دسته اصلاح طلبان و هم پالگیهای خزعلی
  2- ساده دلانی که از سر دلسوزی و خلوص نیت فریب این خیمه شب بازی رو خوردن
  به نظر من ، دسته اول که خود را به خواب زدند و رسماً هته ته!
  اما برای دسته دوم لازمه یه نقل مستند تعریف کنم به این شرح که خاطرم هست حدوداً دو یا سه سال پیش بود (شاید سال 89) که در حال مطالعه کامنتهای مندرج پای یکی از پستهای سایت خزعلی بودم که به کامنتی برخوردم که در کمال ادب آرزوی سقوط رژیم جمهوری اسلامی برای بازگشت آبادانی دوباره به کشور را کرده بود
  می دانید جواب خزعلی به آن کامنت چه بود؟ در یک جمله نوشته بود:
  «این آرزو را با خود به گور خواهید برد» 😮
  (لازم به دکره کسانی که به سایت خزعلی سر زده باشند میدانند که جوابهایی که از طرف ادمین (خزعلی) درج میشه با یک خط چین، نسبت به کامنتهای عادی کاملاً متمایز میشه و بنابراین شائبه انتساب اون پاسخ به فرد دیگه کلاًً منتفیه)
  البته سایت خزعلی ظاهراً در حال حاضر در دسترس نیست اما به عنوان ارائه سندی بر گفته هام، از آلفرد (یا هر کس دیگه که توانیی انجام این کار رو داره) میخوام که اگر امکانش هست از طریق یکی از سایتهایی که صفحات سایتهای مختلف رو آرشیو میکنن اقدام به پیدا کردن لینک اون پست مذکور در سایت خزعلی کنن تا بلکه حجتی باشه برای برخی هم وطنان ساده دل به خواب رفته

 11. رویا آوریل 3, 2013 در 8:26 ب.ظ.

  من خیلی اتفاقی به این وبلاگ برخورد کردم.
  اون قدری اطلاعات ندارم که در مورد صحت اکثر این حرفایی که نوشتی نظر بدم. ولی چیزی که برام باارزشه اینه که نفری سرانجام، بالاخره، به شکل ساختارشکنانه ای، شروع کرده داره یه کم کار تحلیلی انجام می ده برای پیدا کردن دلیل اتفاقایی که دیگه انقد دیدیم حتی اتفاق محسوبشون نمی کنیم.
  این مبحث، همین که چرا همه برای نسرین ستوده عکس العما نشون دادیم، اما درمورد خزعلی داریم با شک و شبهه برخورد می کنیم و بین عوام مردم هم صدایی نداده، برای من خیلی سوال برانگیز بود. اولین مطبی هم که در موردش شنیدم تو این بلاگ بود.
  به زودی می ذارم در کنار بقیه ی نقدایی که ممکنه از دوتسام بعد از باز شدن دانشگاه بشنوم.
  ولی نفس نوشتن این مطلب برای من باارزش بود

 12. خواننده آوریل 6, 2013 در 10:02 ق.ظ.

  احتمالا اين نوشته رو بعدا توي زندان نشون خزعلي مي‌دن كه تضعيف روحيه بشه من شك ندارم آلفرد جان از سربازان گمنام هستند كه به فكر اختلاف افكني هست

 13. manoochehr آوریل 7, 2013 در 12:28 ب.ظ.

  اگه شک داشتید میتونستید مثل من بعد از 67 روز اعتصاب غذا میرفتید و تن نحیفشو میدیدید و بعد اظهار فضل میکردید.

 14. ali آوریل 7, 2013 در 6:11 ب.ظ.

  مهدی خزعلی که به همه وصله جهود بودن میزنه قیافه خودش از همه بیشتر به جهودها میخوره.

  کتاب ذریه پیامبران و نقش ویژه ایرانیان در آخرالزمان را حتما بخوانید قبل از اینکه پاک شود
  از اینجا دریافت کنید
  aliahoseinzadeh1234.blogfa.com
  یا از اینجا
  persiamustnotperish.blog.com

 15. بازتاب: An Iranian Blogger’s Hunger Strike in Question · Global Voices

 16. بازتاب: An Iranian Blogger’s Hunger Strike in Question | OccuWorld

 17. بازتاب: An Iranian Blogger’s Hunger Strike in Question :: Elites TV

 18. بازتاب: An Iranian Blogger’s Hunger Strike in Question | FJE NEWS

 19. بازتاب: An Iranian Blogger’s Hunger Strike in Question | Persian Icons

 20. بازتاب: استفهام عن إضراب مدوّن إيراني عن الطعام · Global Voices الأصوات العالمية

 21. baha abhari مِی 6, 2013 در 4:27 ق.ظ.

  مقاله شما در باره مهدی خزئلی بسیار جناحی و فرقه ای است. اولا او نظر خود در باره یک رای تک رایی به مطهری را تغییر داد و علتش را هم عدم استقبال اپوزیسیون از این ایده توضیح داد. منهم فکر میکنم اگر همه طرفداران جنبش سبز بعنوان اعتراض به هیچکس دیگری رای نمیدادند و فقط به علی مطهری که تا آنموقع هیچ پست دولتی نداشت رای میدادند و ما یک رای چند میلیونی برای مطهری در مقابل رای های بسیار کمتر دیگر میداشتیم صدها امتیاز داشت. ازجمله اینکه جنبش سبز را ادامه میداد و از خمودگی و بی تحرکی در میاورد. دوم مسئولیت سنگینی بر عهده خود علی مطهری میگذارد که خود را مدافع جنبش سبز بداند و از حقوق آنها دفاع کند…..سوم به رای یک زندانی بسیجی خیبر که بتازگی از زندان و اعتصاب غذا پایان داده بود بر عکس مطالب این مقاله احترام میگذاشتیم و خامنه ای هم متوجه میشد که با حصر خانگی کروبی موسوی جنبش با پویایی هر مسیر ممکنی را باز میکند و هر انتخاباتی میتواند علیه خودشان بکار گرفته شود…مقایسه او با سعید امامی کمال بی انصافی است.

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید (لطفا فارسی بنویسید). توجه: کامنتهای اسپم یا حاوی دشنام و یا کلمات رکیک منتشر نخواهند شد.

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: