انتشار گسترده نظرسنجی غیر معتبر «موسسه گالوپ» با اهداف خاص!

تصور کنید یک آدم ناشناس به خانه شما تلفن بزند و نظرتان را درباره سیاست های کلان نظام بپرسد. واکنش شما چه خواهد بود؟ آیا شما نظر قلبی تان را خواهید گفت، یا اینکه با در نظر گرفتن سابقه طولانی حکومت در سرکوب دگراندیشان، منتقدان و مخالفان، جرات نخواهید کرد نظری مخالف سیاست کلی نظام ابراز کنید؟!

اینها را گفتم تا برسم به این نظر سنجی تلفنی جدیدی که موسسه گالوپ برگزار کرده و نتایج آن به طور گسترده و «احتمالا هدفمند» در سایتهای مختلف در حال انتشار است! افرادی از خارج از کشور با ۱۰۰۰ نفر از ایرانیان داخل کشور تماس تلفنی برقرار کرده و نظر آنها را درباره موضوع هایی سیاسی همچون «برنامه هسته ای»، «نقش تحریم ها در زندگی فردی و بر اقتصاد کشور» و اینکه «چه کسی را مسئول تحریم ها» میدانند، جویا شده اند! آخر این چه نظرسنجی احمقانه ای است؟! مسلم است که مردم عادی جرات نمیکنند پشت تلفن نظر قلبی و واقعی خود را بگویند و صد البته که این احتمال منطقی مطرح هست که رژیم تماس های تلفنی خارجی را کنترل میکند!

واقعا باید به سلامت عقل و خرد افرادی که این نوع نظرسنجی ها را انجام میدهند شک کرد و در عین حال به حسن نیت رسانه هایی همچون بی بی سی که بدون اشاره به «جو خفقان و سرکوب» حاکم بر ایران، این نوع آمارهای غیر مستند و غیر واقعی را به عنوان «تیتر اول» رسانه خود انتخاب میکنند هم باید مظنون بود. مشخص نیست این رسانه ها چه اهدافی را از انتشار وسیع این آمارها دنبال میکنند اما میتوان حدس زد که انتشار این نوع آمارها، بی ارتباط با گفتگوهای ۳ هفته آینده ۱+۵ با جمهوری اسلامی بر سر برنامه هسته ای رژیم نیست…!

شکی وجود ندارد که برنامه اتمی رژیم به دلیل عدم وجود معادن اورانیوم با کیفیت و فراوان در کشور، وجود ذخایر عظیم نفت و گاز در ایران و نیز هزینه بالای تولید برق از انرژی هسته ای، به هیچ وجه صرفه اقتصادی ندارد و تنها با اهداف سیاسی و به منظور دستیابی به سلاح اتمی یا تکنولوژی ساخت سلاح اتمی صورت میپذیرد. از سوی دیگر با توجه به اعمال تروریستی رژیم در ۳ دهه گذشته در اقصی نقاط جهان، حمایت مالی و تسلیحاتی از گروههای تروریستی، تهدیدهای مکرر کشورهای مختلف و نیز بنا نهادن سیاست خارجی بر پایه «اصول ایدئولوژیک و انقلابی» به جای «حفظ منافع ملی»، کشورهای دیگر حق دارند که نسبت به ماهیت برنامه اتمی رژیم مشکوک و بدبین باشند. لذا مسئولیت وارد آمدن هرگونه فشار بر ایرانیان عادی به خاطر وضع تحریم های بین المللی، مستقیما متوجه سران جمهوری اسلامی به ویژه شخص علی خامنه ای میباشد.

در همین زمینه:

آغاز تحریم های نفت در برابر غذا

داد و فریادهای خامنه ای و حملات به احمدی نژاد نشان میدهد که که تحریم ها در حال شکاندن کمر رژیم است

قله مد نظر خامنه‌ای کدام است؟ تحریم‌ها برای کوبا ۵۰ سال طول کشید و در مورد عراق به حمله خارجی منجر شد

8 پاسخ به “انتشار گسترده نظرسنجی غیر معتبر «موسسه گالوپ» با اهداف خاص!

 1. keyumars123 فوریه 10, 2013 در 1:29 ب.ظ.

  درست است آنچه شما میگوئید: مردم عادی جرات نمیکنند پشت تلفن نظر قلبی و واقعی خود را بگویند
  و همچنین جامعه آماری انتخاب شده توسط گالوپ و همچنین شیوه آمارگیری غلط است
  مثلا اگر این آمارگیری بصورت اینترنتی بود بهتر جواب میداد و نتایج آن قابل اعتماد تر بود
  ولی در کل باید عرض کنم که هنوز آدم های نادان زیادند ، غیر از موضوع «ترس» که ممکن است در وجودشان باعث ِ اینگونه پاسخ شود ، موضوع دیگری نیز هست ، بعضی از آنها فکر میکنند که اگر بگویند «تقصیر آمریکاست» ، چند لحظه بعد از نهادهای دولتی از آنها تقدیر میشود یا جایزه ای به آنها تعلق میگیرد یا دست کم در تلویزیون نشانشان میدهند … ببین با چه کسانی شده ایم هفتاد میلیون!

 2. سوری فوریه 10, 2013 در 7:21 ب.ظ.

  من هم با شنیدن این خبر به اولین چیزی که فکر کردم عدم صداقت مردم در پاسخگویی به خاطر ترس بود

 3. اندیشه فوریه 11, 2013 در 1:04 ب.ظ.

  لطفا در صورت امکان متنی اعتراضی و مستدل نوشته و به این شیوه موسسه گالوپ اعتراض نمایید. و قید نمایید که چنین نظرسنجیهای غیر معتبر در حقیقت خدمت به نظام حاکم مستبد داخل ایران است و ترجمه انگلیسی آنرا برای این موسسه ارسال نمایید.
  موفق باشید.

 4. علي فوریه 11, 2013 در 1:15 ب.ظ.

  پروژه مصالحه غرب براي گرفتن امتياز از حكومت در حال سقوط ايران كليد خورده تا از چين و روسيه براي هاپولي هاپول كردن ثروت مردم عقب نيفته
  عجب سياسته كثيفيه

 5. محمد فوریه 12, 2013 در 6:20 ب.ظ.

  ج.ا سعی دارد نقش آمریکا را در فشارهای که به ملت ایران به واسطه تحریمها وارد میشود بسیار پرنگ نشان دهد. در حالیکه تا الان ۶ قطعنامه شورای امنیت بر علیه ایران صادر شده. و جامعه جهانی یکصدا خواستار شفاف سازی کامل فعالیتهای هسته ای ج.ا است. اگر آمریکا نیز تحریمهای یکجانبه ای را نیز صادر میکند میبینیم که جامعه جهانی با این تحریمها همراهی میکند. و اگر حضور چین و روسیه در شورای امنیت نبود قطنامه های صادر شده علیه ج.ا تند تر هم میشدند.

 6. فرهاد فوریه 13, 2013 در 1:21 ق.ظ.

  با درود،
  نکته دیگری که بسیاری از دوستان ظاهرا به آن نپرداخته اند این است که؛ چه کسی هزینه های این نظرسنجی را تامین کرده و اصلا به درخواست کدام سازمان یا جریان انجام شده زیرا «گالوپ» و اینگونه موسسات خصوصی هستند و تنها از سر انساندوستی!؟ چنین زحماتی بخود نمیدهند.
  هیچ دور از انتظار نیست که در پس این نظرسنجی، جریاناتی مانند «نایاک»، لابی های مماشات و نفتی و لابی های جمهوری اسلامی و … غیره ایفای نقش میکنند.

 7. احمد فوریه 13, 2013 در 2:35 ب.ظ.

  حالا خوبه یه موسسه ی خارجی این نظر سنجی رو کرده دوستان عزیزان کی می خواین از توهم در باید که می خواهید سرتونو از برف بیرون بیارید؟ چرا خودتونو توجیه می کنید تا حالا این همه این موسسه نظر سنجی کرده درست بوده حالا که ضد نظر شما هست دروغه؟! به خدا دلم برای شما گمراهان می سوزه من با کسانی که به خاطر این مطالب پول می گیرن کاری ندارم اونا کارشون همینه روی سخن من با مردم عادی که اینجا خودشونو توجیه می کنن از مسیر مستقیم خارج نشین به اقیانوس واقعی مردم بپیوندید اتحاد تونو حفظ کنید در مقابل استکبار با هم متحد شوید چند سالهمیاین اینجاها و خودتونو گول می زنید همش توهم بابا با این کارا ایران پیشرفتی نمی کنه ببینید تو کدوم جبهه وایستادید ببینید چه شبکه هایی رو می بینید و مسحور اونا شدید انگلیسی که این همه بدبختی واسه ما آورد دلش به حال منو تو نمی سوزه بیاد شبکه برات راه بندازه یکمی بیشتر فکر کنید سطح فهمتونو بالا ببرید و اسیر این دشمنان واقعی نشید

  • گاه نوشته های آلفرد فوریه 13, 2013 در 5:04 ب.ظ.

   موسسه گالوپ موسسه معتبری است، اما این نظرسنجی خاص به دلیل شیوه خاص اجرای آن یعنی تماس تلفنی از خارج با مردم داخل ایران دچار اشکال بسیار است. مسلم است که ایرانیان داخل ایران از ترس شنود مکالمات تلفنی خارجی از سوی دستگاه های امنیتی و از ترس اقدامات تلافی جویانه آنها، حاضر نخواهند بود که نظرات قلبی و واقعی خود درباره سیاست های کلی رژیم از جمله برنامه اتمی را بیان کنند.

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید (لطفا فارسی بنویسید). توجه: کامنتهای اسپم یا حاوی دشنام و یا کلمات رکیک منتشر نخواهند شد.

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: