فوتوشاپ راز دست آوردهای روزافزون جمهوری اسلامی در صنایع نظامی…!

تصویر سمت چپ تصویر فوتوشاپی منتشر شده در رسانه های حکومتی از پهباد "کوکر ۱" و در سمت راست تصویر واقعی از پرنده بدون سرنشین طراحی شده توسط محققان ژاپنی دیده میشود!!

تصویر فوتوشاپی منتشر شده در رسانه های حکومتی از پهباد «کوکر ۱» در سمت چپ و تصویر واقعی از پرنده بدون سرنشین طراحی شده توسط محققان ژاپنی در سمت راست این تصویر دیده میشود!

جمهوری اسلامی هر روز با سر و صدای زیاد در رسانه های خود ادعا میکند که دست آوردهای ویژه ای را در زمینه صنایع نظامی از موشک و پهبادهای رادار گریز گرفته تا زیردریایی و هواپیما به دست آورده است! در تازه ترین این ادعاها سایت های حکومتی از جمله مهر (منبع، منبع فریز شده) و مشرق نیوز (منبع)، مدعی شده بودند که «ایران پهباد عمود پروازی با نام کوکر ۱ را طراحی و ساخته است و ادعا کرده بودند که این پهباد در ماه آذر امسال در نمایشگاه هوایی کیش رونمایی و در دهه فجر امسال به شکل محصول تجاری به دستگاه ها و نهادهای مختلف در داخل کشور عرضه خواهد شد.». در خبر روز ۱۷ آبان خبرگزاری مهر ضمن ارائه تصویری از «به پرواز درآمدن نمونه آزمایشی این پهباد در روز عید غدیر» ادعا شده بود که این پهباد «فوق پیشرفته با تکنولوژی بومی و توسط متخصصان داخلی طراحی و ساخته شده است» و هیچ نیازی به باند پروازی ندارد زیرا به شکل «عمودی» از زمین بلند میشود و به زمین می نشیند!

بررسی عکس ارائه شده توسط سایت های حکومتی از پهباد ادعایی و مقایسه آن با پرنده بدون سرنشین ساخته شده در دانشگاه «چیبا» در ژاپن نشان میدهد که عکس ادعایی آنها از پهباد «کوکر ۱» در واقع عکسی فوتوشاپ شده از عکس ارائه شده توسط مرکز تحقیقات روبوتیک و کنترل سیستم ها در دانشگاه ژاپنی است! در عکس فوتوشاپ شده که توسط رسانه های حکومتی منتشر شده است، دیده میشود که به جز توربین های بادی بر روی پشت بام دانشگاه ژاپنی که با فوتوشاپ حذف شده اند، بقیه اجزای تصویر عینا یکسان هستند در حالی که در زیر عکس نوشته شده است: «تصویر: نمونه آزمایشی پهپاد کوکر۱ که روز عید غدیر به پرواز درآمد»!!

با این اوصاف به نظر میرسد محققان صنایع نظامی رژیم به جای صرف وقت و تلاش برای ساخت تجهیزات، روزانه وقت خود را با نرم افزار آمریکایی فوتوشاپ میگذرانند! ضمنا این اولین بار نیست که رسانه های حکومتی، تصاویر فتوشاپ شده را برای راه انداختن جنگ تبلیغاتی و غلو کردن درباره پیشرفت ها و دست آوردهای نظامی رژیم استفاده کرده اند. مثلا در چندین مورد در گذشته در میان عکس های منتشر شده از مانورهای نظامی، عکسهای فوتوشاپ شده به چشم میخورند که دو مورد از آنها در زیر آورده شده است.

یکی از چندین عکس فوتوشاپی منتشر شده دررسانه های حکومتی از "مانور نظامی ایران"، عکس در واقع مربوط به قسمتی از مجموعه فیلم جنگ ستارگان میباشد، کاراکتر معروف "آقای جار جار بینکس" در پایین تصویر دیده میشود!!

یکی از چندین عکس فوتوشاپی منتشر شده دررسانه های حکومتی از «مانور نظامی ایران»، عکس در واقع مربوط به قسمتی از مجموعه فیلم های جنگ ستارگان میباشد، کاراکتر معروف «آقای جار جار بینکز» در پایین تصویر دیده میشود!!

تصویر ارائه شده در سایت های حکومتی از یکی از مانورهای سپاه پاسداران - در تصویر چهار موشک دیده میشود اما در واقع سه موشک به آسمان رفته اند. موشک سمت راست با فوتوشاپ اضافه شده است.

تصویر ارائه شده در سایت های حکومتی از یکی از مانورهای سپاه پاسداران – در تصویر چهار موشک دیده میشوند اما در واقع دو موشک به آسمان رفته اند. دو موشک سمت راست با فوتوشاپ اضافه شده است.

منابع: یک، دو، سه، چهار، پنج، شش

16 پاسخ به “فوتوشاپ راز دست آوردهای روزافزون جمهوری اسلامی در صنایع نظامی…!

 1. babak دسامبر 1, 2012 در 2:10 ق.ظ.

  آلفرد عزیز ، لطفا در صورت امکان دعوت نامه به آدرس بالا برای من بفرستید . من از بچه های پناهنده سیاسی هستم و این پبام را پاک کنید

 2. babak دسامبر 1, 2012 در 9:01 ب.ظ.

  من پزشک هستم در بولتن های علمی scientist , heathtribunal , چند تا دیگر مطلب میدم و وبلاگ نویس نیستم !
  فکر نمیکردم شما فقط به وبلاگر ها علاقه دارید. ممنون از پیام

  • آلفرد دسامبر 1, 2012 در 11:58 ب.ظ.

   خیلی ها هستند که چند تا چند تا دعوتنامه میگیرند برای مقاصد خاص! علت اینکه من میگویم وبلاگ، برای اینکه بتوانم با اطمینان زیادی تشخیص بدهم فرد مورد نظر در بالاترین بوده یا نبود! اگر به طریقی بتوانید نشان دهید که قبلا در بالاترین فعال نبوده اید من میتوانم به شما دعوتنامه بدهم.

 3. بازتاب: هواپیمای رونمایی شده با نام «قاهر ۳۱۳، تنها یک ماکت است! « گاه نوشته‌های آلفرد

 4. قربونت فوریه 3, 2013 در 7:29 ق.ظ.

  من فيلم اين موشكا رو ديدم دقيقا هميناس 4تا _كجا اضافه كردن_

 5. نیلوفر فوریه 12, 2013 در 9:42 ب.ظ.

  واقعا براتون متاسفم فیلمش هم که از تلوزیون بارها پخش شده و بعدشم ایران نشون داده که بر عکس آمریکا تو این موارد اصلا اغراقی نمیکنه.مثل ماجرای دستگیری ملوان های انگیلیسی که بریتانیائیا تکذیبش میکردن یا مثل شهاب3 یا ماهواره ی امید یا به دام انداختن پهپادهای آر کیو 170 و… که با وجود تکذیب سایت ها ایران تصاویر و اطلاعاتشونمایش داد.بهتره به جای تکذیبش سعی در تخریب و مرتبط کردنش با خوشنت باشین شاید کسی باور کرد.

 6. rayaneshani فوریه 13, 2013 در 10:00 ق.ظ.

  ما فیلم پرتاب این موشک هارو که به صورت مستقیم بخش میشد دیدیم عمو.

  • گاه نوشته های آلفرد فوریه 13, 2013 در 4:45 ب.ظ.

   من که نگفتم پرتاب نشده که! از ۴ موشک، دو تای آن عمل نکرده است، رسانه های
   حکومتی با فوتوشاپ در عکسها دست برده اند و جوری عکسها را منتشر کرده اند که
   گویی همه موشک ها با موفقیت عمل کرده اند!!! منابع هم در مطلب آورده شده است.

 7. gf مارس 12, 2013 در 7:54 ب.ظ.

  آلفرد جان برات دعا می کنم از تئهم خارج شی

 8. قثظش آوریل 19, 2013 در 4:28 ب.ظ.

  واقعا متاسفم براتون شما از قدرت روز افزون ایران می ترسید مگر ایران خنگه که آتو دست شما بیشورها بده اینها همه نشانه اقتداره مایه

 9. ccardinal33@yahoo.com آوریل 23, 2013 در 12:45 ب.ظ.

  masalan mikhay begi iran felaneo behman . bichare godrati mesle esraeil az hezbollah shekas bokhore bayadam shomaha betarsid az iran . bikhod inja ro asab rah naro ma pakhshe zendasho didim . 2voman ona az koja midonestan 2 tash amal nemikone ke fotoshop konan sari :\

 10. Persian Gulf آوریل 29, 2013 در 11:28 ب.ظ.

  به فرض اینکه اینها فتوشاپ باشند اما باز هم ایالات متحده و رژیم صهیونیستی از ایران میترسند.

 11. 14142534 مِی 9, 2014 در 9:17 ق.ظ.

  من که اولین باره این موشکارو میبینم حالا ربطش به سپاه چیه نمیدونم! کدوم سایت خبری اینارو پخش کرده? این به سپایه هم ربط نداره چه رسد به سپاه
  سپاه دستاوردایی داشته که خیلی کشورا نداشتن یکیش ارسال میمون به فضا بوده یکی دیگش گرفتن هواپیمای بی سرنشین امریکا بوده دوباره فیلمبرداری هوایی از ناو امریکا…. همین طور پیش بره اف35هم میسازه به کوری چشم بعضیا که مخالف پیشرفت تجهیزات نظامی ایرانن خب اگه ایران پیشرفت نکنه یه کشور عقب مونده باشه بعدش مجبوره به کشورای بدبخت مثل مالدیو هم باج بده

 12. خلبان ایرانی فوریه 19, 2015 در 11:48 ق.ظ.

  یاسمن گولا گاهی انتقاد باعث آگاهی میشه و گاهی موجب نادانی…. من عکسهای شمارو با سایر عکسهای موجود روی تکست های خبری منابعتون و سپاه و منابع غیر از این دو تا چک کردم دوستان هم میتونن چک کنن… 1- درمورد پهپاد ژاپنی خبری به عنوان ساختش توسط ایران نیومده و پهپادی که ایران طراحی کرده به این اسم هنوز در مرحله آزمایشات اولیه و اصلا با یه شکل و شمایل دیگه هستش.. 2- هیچ تصویری بعنوان مانور موشکی سپاه مطابق تصویر شما توسط منابع نظامی ، سیاسی و حتی علمی وابسته و غیر وابسته به سپاه منتشر نشده…. اصلا ساختگی بودن این عکس با چشم غیر مسلح و غیر متخصص هم واضح و روشنه… و جدا از این وقتی کشوری مثل ایران که توانایی تبلیغاتیش بیشتر از توانایی عملیش تونسته دنیا رو به وحشت بندازه هرگز نمیاد این اشتباه رو انجام بده و عکس هیولای جنگ ستارگان رو بعنوان آزمایش موشکی منتشر کنه .. گاهی خوبه که منتقد به شعور خودش هم رجوع کنه . خوانندگان رو به خنده نندازه….
  3- اگه دوست داری یه ایمیلی بده تا من 4 تا لانچر + 4 تا واحد مختلف لانچ + آماده سازی لانچرها برای پرتاب و فرمان فایر هر چهار موشک رو که کاملا موفق لانچ شد و نتیجه اصابت به هدف رو که در 3 مورد با تلورانس 45 تا 50 سانتی متری و در یک مورد تلورانس 1 متری داشته رو برات بفرستم…. در ثانی اگه اون خطوط محدوده رو از توی عکسهای مطالبت برداری کاملا معلومه که گرد و خاک و اسموک و استیم هیچکدوم از لانچرها شبیه هم که نیست هیچ/// نوع قرارگیری لانچرها جوریه 3 لانچر ماکس یکدیگر هستند تقریبا و اصلا قابل تفکیک نیست.. چطور شما تونستین تفکیک کنین جوابش همون خطوطیه که برای نشان دادن محدوده کشیده شده… دوستان بیننده تصاویر رو دون خطوط نقش شده ببینید…
  4- در مورد مطلبی هم که جای دیگه خوندم تمامی صحبت ها مبنی بر تبلیغاتی و نمایشی بودن هواپیمای F 313 اعتراف میکنم….
  با تشکر

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید (لطفا فارسی بنویسید). توجه: کامنتهای اسپم یا حاوی دشنام و یا کلمات رکیک منتشر نخواهند شد.

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: