در و پیکر فلزی تشکیل دهنده ضریح امامان و امامزادگان، دقیقا چه زمان و چگونه متبرک شدند؟

بدرقه ضریح جدید امام حسین در قم!

با اینکه خبرگزاری فارس را «فالس نیوز» میدانم و بسیار ازش بدم میاد اما سعی میکنم بخش عکس سایتشون را از دست ندهم. امروز هم رفتم سرکی کشیدم تا اینکه به مطلبی با عنوان «بدرقه ضریح جدید امام حسین در قم» برخوردم. عکس های متعددی بود از تجمع مردم قم در اطراف این ضریح جدید! یکی از عکسها از همه بیشتر خودنمایی و جلب توجه میکرد! در عکس در و تخته فلزی ضریح بر روی تریلری دیده میشوند و مردم زیادی به دور آن تجمع کرده اند و سینه زنان، شیون و زاری کنان و بر سر کوبان، در حال تلاش برای لمس آن میباشند! عکس بسیار جالب و البته تاسف آوری است که هزاران حرف در خود دارد و عمق نفوذ خرافات در جامعه ما و یا دستکم در میان افراد کمتر تحصیل کرده جامعه را به خوبی نشان میدهد…!

این ضریح را با هزینه بیش از ۱۴ میلیارد تومان و با استفاده از صدها کیلو طلا، نقره و مس ساخته اند! جالبی داستان این هست که این ضریح تا چند روز پیش در یک کارگاه و در حال ساخت بوده، بر قطعات فلزیش چکش و قلم زده اند، بعد به زیر دستگاه تراش و فرز رفته و و در نهایت برقش انداخته و تمیزش کرده اند تا اینکه در نهایت شده این چیزی که الان میبینید! بعد این مردم بدون توجه به این مسائل می آیند و ضریح را میبوسند و دخیل به آن میبندند، لباس خود را به آن میمالند و تبرک میجویند!! سوالی که برای من پیش آمده این است که این در و پیکر فلزی، دقیقا چه زمانی و چگونه از حالت یک فلز ساده بودن به یک ضریح متبرک و قابل احترام تبدیل شدند؟! اساسا چه تفاوت ماهوی میان قطعات فلزی تشکیل دهنده ضریح امامان و امامزادگان با قطعات فلزی موجود در کارگاههای تراشکاری وجود دارد که مردم به اولی بوسه میزنند و به دومی نگاه هم نمیکنند؟!

در عکس چند نفر هم دیده میشوند که گریه میکنند و بر سر و کله خودشان میکوبند!! یک کسی نیست به اینها بگوید باید هم گریه کرد اما نه به خاطر آن چیزی که شما برایش گریه میکنید بلکه برای اینکه در نتیجه اشاعه خرافات در این مملکت، دهها میلیارد پول بی زبان خیلی راحت دارد از کشورخارج میشو در حالیکه این همه فقیر و بیکار در جامعه داریم و زلزله زدگان آذربایجان هم در فصل سرما هنوز در چادر زندگی میکنند…! واقعا که!

در همین زمینه:

ورزقان: تعداد امامزاده ۵۰، تعداد بیمارستان صفر ، اهر: تعداد امامزاده ۴۱، تعداد بیمارستان ۱

خریت نه تنها علف خوردن است! مالیدن گرد و غبار حرم امام رضا به بدن و سر و صورت کودکان سرطانی…!

کارهای مفیدی که با ۱۳ میلیارد تومان پول صرف شده برای ساخت ضریح جدید امام حسین میشد انجام داد

45 پاسخ به “در و پیکر فلزی تشکیل دهنده ضریح امامان و امامزادگان، دقیقا چه زمان و چگونه متبرک شدند؟

 1. امیر اصلا ن نوامبر 29, 2012 در 8:30 ق.ظ.

  چه می توان گفت ؟؟؟؟… خود مردم مقصرند. نااگاهی و عدم مطالعه و پای صحبت های ادم های سود جو و بی اطلاع نشستن جز این هم نخواهد شد . در مورد تاریخ این دیار وضع نیز چنین است.

  • آریا فوریه 3, 2013 در 2:07 ب.ظ.

   درود
   شکی در ناآگاهی عده ی زیادی از هم وطنان نیست اما چیزی که روح من رو بیش از اینها به درد میاره ، ادبیات زشت و توهین آمیز و غیر ایرانی است که میان طرفین حاضر در این بحث در جریانه . اگر امروز اینگونه دارید با توهین و ناسزاگویی به حساب یکدیگر می رسید ، در فردای ایران قراره چه بر سر هم بیارید ؟ کمی خویشتن دار باشید … به اعتقادات همدیگر احترام بگذارید … اجازه ندید فرهنگ میهن با چنین ادبیاتی زیر سوال بره .
   اگر کسی در جهل به سر می بره ، کوشش کنید تا با دلیل و برهان آزادش کنید ، نه با ناسزاگویی … چرا که توهین شما نه تنها نادان رو عاقل نمی کنه بلکه در جهل خودش تثبیت می کنه .

   پاینده ایران

   پانویس : این متن خطاب به امیر ارصلان گرامی نیست …

 2. islam نوامبر 29, 2012 در 11:28 ق.ظ.

  شاشیدم تو اسلام

  • shabnam نوامبر 29, 2012 در 8:27 ب.ظ.

   منم شاشیدم به بابات

   • IRANI دسامبر 9, 2012 در 11:56 ب.ظ.

    توی اسلام خیلی وقته شاشیده شده٬ شبنم خانم این اسلام عوظی شما طلا میده واسه یه عرب مرده٬ ولی ایرانی زلزله زده در سرمای زمستان توی چادر زندگی میکنه، این دینه انگلی شماها مایه تنفر هر ایرانی انسان دوسته.

   • masouud دسامبر 10, 2012 در 4:06 ب.ظ.

    طبق اسلام تو نصف مردی . راستی از بابا یا شوهرت اجازه گزفتی میای تو نت ؟؟///

 3. ناشناس نوامبر 29, 2012 در 11:55 ق.ظ.

  امیدواریم روزی از خرافات و مخصوصا» دین کثیف اسلام خلاص بشیم

 4. لیلا نوامبر 29, 2012 در 12:16 ب.ظ.

  این هایی که می بینید به این شکل گریه می کنند نه فقط برای این فلز بلکه برای صاحب آن است.

  • emamzaman نوامبر 29, 2012 در 12:46 ب.ظ.

   شاشیدم تو روح امام حسین

  • ایرانی بدبخت ! نوامبر 29, 2012 در 1:25 ب.ظ.

   احمق جان صاحب این طلاها من و تو و آن هموطنان بیچاره ی زلزله زده هستند. حسین خر کیه؟! شاشیدم به قبر خودش و هفت جد و آبادش.

   • کوروش فوریه 24, 2013 در 8:22 ق.ظ.

    هموطن گرامی از ادبیات لطیف شما معلوم است دارای تعدادی زیاد پدر میباشید .ومادر گرامیتان شمارا از قصاب سر کوچه حامله شده چون بین پدرهای گرامی دچار سردرگمی شدید .به اونجای مادرو خودتون فشار زیادی اومده .گیر دادی به مرده ها

  • cdrdfy نوامبر 29, 2012 در 1:59 ب.ظ.

   خـــــر خودتی

  • arian دسامبر 11, 2012 در 6:03 ق.ظ.

   دوست فرهیخته من لیلا جان صاحب این فلزات مردم مظلوم ایرانند نه آن عربی که به خاطر یک خانمی لنگه شما ( ارینب بنت اسحاق ) با پسر عموش یزید ، دعواش شد و به … رفت !!!! عزیزم لطفا یه کم تاریخ بخون بد نیست واست !!!

 5. SHAWN نوامبر 29, 2012 در 12:25 ب.ظ.

  شیعیان سلطان تحریف و ماله کشی موارد بی ارزش هستند و جدا صر فنظر از نگاه شما به اسلام در این مورد نمی توان گردن اسلام انداخت چون بارها تاکید شده است که این امور شرک است و در عمل می بینیم که 92 درصد مسلمانان با دید بد به شیعیان نگاه می کنند چون انها اکثرا عرب هستند و مسلما بدون نیاز به معنی و تفسیر ایات قران برداشت واقعی می کنند.

 6. ایرانی بدبخت ! نوامبر 29, 2012 در 1:02 ب.ظ.

  خودمان احمقیم. به همین گوساله های توی تصویر نگاه کنید… تا این حیوانانت بین ما زندگی می کنند وضعیت همین است ! تغییر دادن فهم و شعور این گوساله ها هم کاریست غیر ممکن !

  چه گناهی کردم که باید بین این الاغ ها به دنیا می آمدم؟! بدبختی داریم !!

 7. kafar نوامبر 29, 2012 در 1:23 ب.ظ.

  hala kasi jorat dare be ina bege chera too saro maghzetoon mizanid?badbakhto tike parash mikonan

 8. cdrdfy نوامبر 29, 2012 در 1:38 ب.ظ.

  باید رید تو این ضریح و این مملکت
  درست بشو نیست

 9. cdrdfy نوامبر 29, 2012 در 1:46 ب.ظ.

  برای او که تو بالاترین گفته:
  مردم اسپانیا بیش از این مبلغ راسالیانه خرج گوجه می کنند وبر سر ودوش هم می کوبند وهیچ از تمدنشون کم نمی شه یا مردم استرالیا که چندین برابر آن را صرف جمع آوری بیکینی ونمایش دسته جمعی انها می کنند عیب نیست فقط بلدیم مچ خودمان را بگیریم

  • mimi نوامبر 29, 2012 در 7:07 ب.ظ.

   فکر کنم که عربی/ که اینقدر سبک مغزی که این کثافت رو از خودت میدونی ما ایرانی هستیم اون ضریح کثافت برای اعراب

  • SHAWN دسامبر 10, 2012 در 4:02 ب.ظ.

   فرمایشات شما صحیح است و چنین داستانهای سطحی و بیفایده در بسار نقاط وجود دارد عیب بزرگ مورد ما ایدلوژیک کردن ان است که کسی حق ندارد .خالف نمایش اینچنینی باشد و اینکه چنین اموری دائما با زندگی مردم اجیر می شود و صحنه های غم انگیز دائما وارد زندگی مردم می گردد.

 10. محسن متوسلی نوامبر 29, 2012 در 8:49 ب.ظ.

  یه ضریح یعنی چی؟
  چهارچوب فلزی یا چوبی که دور یه قبر قرار داده میشه همین
  این کل ماهیت و خواص یه ضریحه از لحاظ فیزیکی
  اما ضریح یعنی چی؟
  تو مرامنامه ی شیعه ها ولی معنی و مفهومش خیلی دقیق تر از این ملاکهای تجربیه
  ضریح یه رفیق و همراه کسیه که به خاطر انسانیتش
  به خاطر بزرگی اش
  به خاطر نزدیکی اش به خدا
  برای ما عزیزه
  ضریح یه نشونه اس از کسی که فکر و قلب ما رو مجذوب خودش کرده
  مجذوب روش زندگی اش، مجذوب رابطه اش با خدا
  این روزها ضریح جدید امام حسین(ع) به دست مردمان این کشور بدرقه میشه تا برسه به مقصدش، به دیار کسی که فکر و دل ما رو جذب خودش کرده
  این ضریح یه قاصدِ که قراره راز دل ما رو برسونه به یار
  درسته شاید بگید هنوز که متبرک نشده، هنوز که یه تیکه آهنه
  ولی من میگم حتی اگه بگی یه تیکه آهن
  قراره برسه به جوار همون امام عزیز که تاسوعا و عاشورای هر سال انسانهای آزاده ی بسیاری تو سراسر جهان یادش می کنن و از انسانیت و بزرگی اش می گن
  این ضریح برای ما حکم همون نسیمی است که به سمت کوی دلبر میره
  مجنون پیغامش رو به باد صبا میگه تا برسونه به معشوق
  ما اگه دستی می کشیم به این ضریح واسه اینه که یادمون باشه این ضریح هم میره پیش عشق ما پس بذار یه نشون از ما هم همراهش باشه
  ما کنار ضریح گریه می کنیم چون می دونیم قراره روزی برسه پیش کسی که مقدس ترین اشکها و پاکترین اشکها به خاطر مصیبتش ریخته شد
  ما نه عاشق آهنیم
  نه اسیر یه چهارچوب
  ما چون عشق و محبت کسی تو دلمون هست و فکرمون متأثر از طرز تفکرش
  همه ی نشونه هایی که ما رو به یادش می اندازه رو هم دوست داریم

  • ایرانی دسامبر 1, 2012 در 3:28 ق.ظ.

   برو گمشو بابا

  • عاشق رهبر ژانویه 20, 2013 در 6:31 ق.ظ.

   اقای محسن توسلی،
   این حرفهای شما در واقع شاهدی از حماقت مسلمانان هست! حسین مثلا چه گوهی خورده، یه مادر قهبه است که به دنباله روی از پدربزرگ بچه بازش برای بدست اوردن یک زن (ارینب) این جنگ را به بار اورد.

  • فرخشاد فوریه 24, 2013 در 8:08 ق.ظ.

   محسن عزيز تمام آنچه كه راجع به ضريح گفتي اعتباري است كه تو به آن مواد مي دهي حتي تمام انچه كه براي حسين بن علي گفتي نيز تماما زائيده احساس توست هيچ دليل عقلي وجود ندارد كه فلزو چوب نسيمي باشه به كوي دوست هيچ دليل عقلي وجود نداره كه داستانهاي عاشورا را به آن شكلي كه مداحان مزد بگير براي ما مي خوانند باور كنيم شايد بد نباشد بدانيم اولين تاريخ مكتوب بجاي مانده از تاريخ اسلام مربوط به 250 سال بعد از هجرت پيامبر است ( تاريخ طبري ) و در اين مكتوب نيز سندي بر اي آنچه گفته شده نيامده بلكه تماما گزارشات شفاهي سينه به سينه است كه بنا به تمايل گوينده تحريف شده يعني شيعيان با غلو و امويان با اغماض و تحريفي ديگر آن را بيان كرده اند براي همين بهتر است عاقل باشيم و عشق و علاقه خود را صرف سرزمين – مردم – آينده فرزندان خودمان بكنيم نه صرف موهوماتي كه مزد بگيران فقاهتي براي ما مي بافند

 11. ایرانی نوامبر 30, 2012 در 8:56 ق.ظ.

  افســــــــــــــــــــــــــــــــوس که این مزرعه را آب گرفته دهقـــــــــــــــــــــــــان مصیبت زده را خواب گرفته
  من یک ایرانیم یک ایرانی که در قرن بیست و یک زندگی میکنه یعنی در تاریک ترین و بی هویت تری و ننگین ترین بخش از تاریخ این سرزمین کهن .. در دوره ای که تاریخ از آن بعنوان استثمار نرم کشورم به دست عده ای غیر ایرانی و مخصوصا اعراب یاد خواهد کرد . دوره ای تاریک که مردمان کوته فکرش به جای ارج نهادن به پادشاهان بزرگان پهلوانان و نیکان سرزمین پاک ایران همچون کورش و داریوش و بابک و آرش و آریو و نادر و حافظ و سعدی و شهریار و فردوسی و عطار و بن سینا و …………… هزاران پاکدل ایرانی چسبیده به یک سری یاغی عرب که نام عرب همیشه دشمن این آب و خام بوده و هست .(عرب هر چه باشد مرا دشمن است ) و در دیگر سو اعراب کثیف به خود اجازه میدهند تا نام و ملیت دانشمندان و بزرگان ایرانی همچون بن سینا رازی و …. را به اسم ننگین خود مصادره کنند … وای بر ما وای بر ایران ما نمیدانم آیا راه نجاتی هست ؟؟ کی میخواهیم به خود آییم کی میحواهیم دوست و دشمن خود را بشناسیم ؟؟ هرکه فکر میکند ثروت ایران و این سرزمین فقط منابع نفتی آن است سخت در اشتباه است .. منابع عظیم گازی که به خاطر کوته فکری ها و ندانم کاریهای این گوساله ها بخش عظیم آنرا تقدیم اعراب قطری کرده ایم …ذخائر بی بدیل فولاد ، مس ، آلومینیوم ، طلا ، انواع معادن با ارزش و .. همه را سپردیم دست یک مشت کوسفند نادان تا بزنند و بچاپند و آنچه ماند به اعراب و فلسطین و سوریه و لبنان و افغانستان و عراق و کشورهای آفریقایی ببخشند و آنوقت مردم این سرزمین در بدبختی و رذالت زندگی کنند و هر کسی هم که جیکش در امد پدرش رو دربیارند و آب از آب هم تکون نخوره .. ای کسی که به خاطر یک عرب یاغی هموطنت رو خر مینامی ننگ بر تو ننگ بر تو آبا و اجداد تو که جرثومه ای چون تو را پدید آورده اند . اندکی درنگ کن ببین کجای کاری و ببین زندگی خودت و همطنانت چقدر میتونست زیباتر مرفه تر آروم تر و با آسایش تر باشه اگه .. مدیریت کشور دست یک ایرانی وطن پرست بود نه یک نوکر اعراب ..سالهاست میلیار میلیار ثروت این کشور رو میچاپن و تا گوساله های همچون این جمعیت نادان و نالان ان خور پشت سر این گوسفندها هستن غصه ای ندارن سالها با عربهای کثیف عراق جنگ راه انداختن بعد از فتح خرمشهر که با رشادت های هزاران پهلوان وطن پرست که اکثرشون الان پیش ما نیستن شکل گرفت عربهای سعودی که کونشون گهی بود و به خودشون ریده بودن پیشنهاد آتش بس دادن و اینکه تمام خسارت هایی که به ایران وارد شده بود رو بپردازن .پذیرش پایان جنک در اون برحه چقدر میتونست شیرین و قشنگ باشه و ایران با اقتدار پیروز جنگ باشه و خسلرت هاشو جیرینگی از این اعراب حرومزاده بگیره .. اما اون خمینی زنازاده عرب هندی که قسم به نابوده ایران خورده بود و در اثر نادانی امتی که هنوز هم ادامه داره رهبر دیار کهن شده بود اصرار بر ادامه جنگ داشت . جنگی که در ادامه به شهر ها کشیده شد و با بمباران و موشک باران شهر ها ده ها هزار شهروند بی گناه به کام مرگ رفتند و زیر بناهای صنعتی و اقتصادی کشور به گه کشیده شد. در ادامه با پذیرش مذبوحانه قطعنامه 598 که عراق رو ملزم به پرداخت 1480 میلیارد دلار خسارت در قبال ایران میکرد جنگی که یکی از عامبین بقای حکومت کثیف آخوندی بود به اتمام رسید جندین سال بعد عراق به کویت حمله کرد و نهایتا مجبور به پرداخت 50 میلیارد دلار غرامت به کویت گردید که کشور ثروتمند کویت تا سنت آخرش رو از حلقوم عراقی ها بیرون کشید اما در اثر بی کفایتی و بی عرضگی اونهایی که در اثرخریت گوساله هایی چون انان که در تصویر میبینید به قدرت رسیده و بر مسند کار هم هستند تا به امروز نه تنها یک ریال از عراق غرامت دریافت نشده بلکه میلیاردها دلار کمک بلاعوض به آنها شده و اخیرا هم عده ای از نمایندگان مجلس عراق طرحی رو در دست دارن تا با شکایت از ایران به دلیل ادامه دهنده جنگ از ایران غرامت هم بگیرن !!!! و البته بهید هم نیست با این حکومت غیر ایرانی و بی کفایتی که ما داریم موفق هم بشن .. من نمیدونم این گوساله ها جنایاتی که خمینی هندی در حق ایرانیان کرد نمی بینن و نمی فهمن ؟؟ کی میخوان از خواب خرگوشی پاشن . قطه زیاده و درد و رنج زیاد تر اما تا این حکومت غیر ایرانی بر مسند کار باشه و ترویج دین اعراب رو بکنه سرنوشت فرزندان کورش از این بهتر نخواهد بود.
  ایرانی

 12. ... توی پهلوی شکستهٔ فاطمه دسامبر 9, 2012 در 9:24 ب.ظ.

  … توی پهلوی شکستهٔ فاطمه

 13. غلام رضا دسامبر 9, 2012 در 9:44 ب.ظ.

  من درجواب این کسی که این مطلب را نوشته سوالی می پرسم.آیا شما تاکنون غذای نذری خورده اید؟این غذا را چه کسی درست کرده؟آیا برنج نمک لوبیا و…مواد استفاده شده درآن با مواد استفاده شده در غذای هرروزمان فرق می کند؟آیا دیگی که این غذا درآن درست شده از جنسی خاص وماورایی است؟آیا این دیگ غذا برای تبرک به کربلا برده اند؟پس چرا متبرک است؟وافراد بعضا پولدار وتحصیلکرده برای یک ظرف کوچک آن ساعتها توی صف می ایستند واز آن درغذایشان می ریزند؟ این غذا از زمانی که شما نیت کنید مقدس می شود.پس تمام اعمال به نیت است؟ نمیدانم کسی که این مطلب را نوشته روزه می گیرد یا نه؟ فرض کنید شما از صبح تا شب نه غذایی بخورید نه آبی بنوشید اما نیت روزه نکنید آیا شما روزه دارید؟ درباره هزینه ها هم اولا تمام هزینه ها از کمک های مردمی بوده دوما این همه پول در جاهای دیگر مثلا فوتبال خرج می شود شما کجایید؟

  • saena دسامبر 10, 2012 در 4:13 ب.ظ.

   آغای! غلام رضا (برده رضا!). یعنی ما نیت میکنیم که جد و آباد امام حسینتون برینیم در واقع ریدیم دیگه نه؟ چه خوب!!!!! الاغ جان که حیف اسم الاغ! آقای الاغ رضا, اون پول فوتبال و غیره خرج بالا بردن سطح ورزش و مفرح کردن جامعه میشه, در ضمن تو کشور خودمون خرج میشه, تو کشور خودمون اون پول به جریان می افته, نه تو یه کشور دشمن که یک ملیون ایرانی کشته و هزار میلیارد دلار به ما ضرر زده و اونهم خرج یه کسخل عرب که معلوم نیست که کوفتی زده رفته به جنگ چند هزار نفر اونها هم به درستی کونش گذاشتند. بیشعور خان اون پول داره خرج غرق کردن مردم تو خرافه میشه و خرج گریوندن هر چه بیشتر مردم. اصلا حسین گور به گور شده حالا ضریحش چند کیلو طلا کمتر داشته باشه عوضش زلزله زده ها خونه داشته باشن مگه چی میشه؟

   • راهن ما فوریه 23, 2013 در 9:40 ب.ظ.

    غلام به معنى برده نيست بلكه به معنى بسر بجه أي است كه جهت استفاده جنسي إز أو نكهداري ميشود

  • فرخشاد فوریه 24, 2013 در 8:25 ق.ظ.

   غلامرضا جان كلامتان بيشتر شبيه هزيان يك نفر تب دار است . تبرك يعني چه ؛ روزه كيلوچنده \ دوست هموطن من شما در قرن بيست و يك زندگي مي كنيد زمانه معجزه و جادو و افسون گذشته است من فكر مي كنم خداوند هم معيارهايش را برابر شرايط روز تعيين مي كند غذاي نذري هيچ فرقي با غذاهاي ديگر ندارد حرمت و ارزش غذاي نذري براي مالك غذا در آن است كه گرسنه اي سير بشود بي چيزي وعده اي غذا بخورد و نيرو و انرژي بگيرد همين و بس . هيچ شله زرد و چلو كبابي مقدس نيست ؛ مقدس آن است كه از سوي خداوند آمده باشد . متاسفانه تسلط فقيهان مزد بگير بر رسانه ها باعث شده كه هر چيزي را مقدس بدانيم كشور ما مقدس است شهر مشهد مقدس است چفيه سر بسيجي مقدس است آب فلان آفتابه مقدس است تلويزيون و راديو مقدس است زمين و رزش مقدس است و … اي كاش كمي تعقل بود اي كاش مابين گوش و دهانمان فاصله اي بود و فرصتي براي فكر كردن

 14. IRANI دسامبر 10, 2012 در 12:06 ق.ظ.

  ایرانی «مسلمان»٬ این دین عوظی شما طلا میده واسه یه عرب مرده٬ ولی ایرانی زلزله زده در سرمای زمستان توی چادر زندگی میکنه، این دینه انگلی شماها مایه تنفر هر ایرانی انسان دوسته. به امید روزی که دست، این دین حماقت از سر ایران کم بشه.

 15. نسیم عشق دسامبر 10, 2012 در 6:22 ق.ظ.

  درسته که مردم ایران از اعراب زخم خوردند ولی این دلیل نمی شه که به جای خدا، مرده بپرستند. توی هیچ دینی بیشتر از بت پرستی و بدتر از اون مرده پرستی چیز دیگری نکوهش نشده. ولی بخاطر جنایت عربها در ایران مردم ایران قبله خودشون را هزار و پانصد سال هست که گم کردند و از خدا پرستی به مرده پرستی روی اوردند! فقط مصریهای زمان فرعون برای مردگان ضریح می ساختند که همه جا خدا گفته که اینها را هلاک کرده و حتی قوم اسرائیل رو بخاطر ساختن گوساله طلا توسط هارون تنبیه نموده.شروع اسلام نیز با انکار بت پرستی شروع شد حال بگذریم از جنایاتی که عرب ها در حق ایرانیان کردند و به همین خاطر ایرانیان روی گردان شدند. خدا پرستی یعنی آزاد شدن انسان از تعلق به بنده دیگر که تبلور آن امروزه در منشور حقوق بشر متجلی است. به همین خاطر هست که حکومت های دیکتاتوری دینی از منشور حقوق بشر متنفرند. به هر حال نتیجه مرده پرستی که بخاطر کج دهنی به اعراب جنایتکار هزار و پانصد سال پیش است کار خود را کرده و نتیجه آن همینی می شود که امروز داریم می بینیم یعنی کسی آخر میاد میگه که خدا در کتاب هایش باید تجدید نظر کند چون فراموش کرده بگوید ما واسطه خدا و مردم هستیم و داستان هایشان را در مورد کشته شدن مردگان مجهول الهویه بهتر از داستان های خداوند قلمداد می کنند. آخر همینی میشود که می بینیم که می گویند خدا یا کم عقل بوده و یا ظالم چون ما را باهوش تر از دیگران خلق کرده چون ما از بقیه بهتر کتاب های خدا را می فهمیم. در صورتی که خدا در همه جا گفته وی عادل و مهربان هست و گفته ای بنده من بخوان مرا تا اجابت کنم شما را و گفته خدا از رگ گردن به انسان نزدیکتر هست. در هیچ کتاب آسمانی ننوشته شمایی که این کتاب را میخوانی عقلت به درکش نمی رسد و بایستی از جناب آخوند سوال کنی چون خدا عادل و مهربان هست و بازخواست هرکسی را بر اساس درک وی از کتاب پیشکش شده به وی می نماید. و وعده سعادت را در هر دو دنیا را داده در صورتی که تنها خداوند را تنها پناهگاه امن خود بدانیم . امروز مردم بایستی به خود بگویند که خدا را بپرستیم یا بت ها و مرده های خلق شده توسط کافرانی که خود را بهتر از دیگران در درک خدا قلمداد می کنند. اینها همان شیاطینی هستند که خدا در کتاب های آسمانی خود بر آن تاکید کرده و گفته که این شیاطین را بایستی تا قعر جهنم فرو فرستاد. ای مردم ایران امروز روز انتخاب هست و این آخرین فرصت بایستی بین بت پرستی و خدای یگانه پرستی یکی را انتخاب کنید. یکبار دیگر عکس های ساختمان های ویران شده عراق، سوریه، افغانستان و غیره را ببینید. نگاه کنید که چطور زنان و کودکان سرگردان و مردان کشته شدند. امروز بهترین فرزندان ما را می کشند به آنها در سیاه چالهایشان تجاوز می کنند و زنان و دختران ما را به روسپیگری و مردان ما را به مواد افیونی هدایت می کنند. اموال ما را غارت می کنند و دارایی هایمان را در راه بت پرستی و مرده پرستی به نیستی می کشانند. ای مردم به هوش باشید که همه اینها نتیجه مرده پرستی شماست. آیا از این نشانه ها واضحتر چیز دیگری می بینید.آیا وعده خدواند را که در کتابهایش بزرگترین گناه را شرک به خدا نامیده که مرده پرستی بزرگترین شرک می باشد را نمی بینید. با هر بار مرده پرستی به جای ذکر خدای بزرگ ، نعمت ها از مردم رویگردان میشود. آیا با گوشت و جان خود این بلایایی که هر روز بیشتر می شوند را حس نمی کنید. وقت تنگ هست و ملل متحد قصد دارند شیطان را در این کشور نابود کنند چون این شیطان در همه جا فتنه برانگیخته و متاسفانه مردم عزیز ایران نیز از بین خواهند رفت. خانه هایمان ، کاشانه هایمان ، کودکانمان، زنانمان و مردانمان همه نابود خواهند شد. امروز روزی است که بایستی مرده پرستی را کنار بگذارید و به خدای بزرگ و یگانه روی آورید تا همه رستگار شوید. خدایا مردم عزیزم را از جهل و گمراهی به سوی خود هدایت کن که تو تنها مامن و پناهگاهمان هستی. آمین

 16. em0 دسامبر 10, 2012 در 12:01 ب.ظ.

  شاشیدم تو اول و آخر الله و اسلام و رژیم جنایتکار …
  روز رفتن نزدیکه بی ناموسا …

 17. mohammad دسامبر 10, 2012 در 6:25 ب.ظ.

  من بهت میگم از کی متبرک میشن
  دقیقا از وقتی انسان مخش رو تعطیل می کنه
  این آقایون محترم تو عکس با کمال احترام بدون مخ تشریف دارن

 18. anti islam دسامبر 11, 2012 در 12:41 ق.ظ.

  ریدم تو اسلام همین و بس!

 19. پیروز دسامبر 11, 2012 در 8:45 ق.ظ.

  وقتی واقعیت فدای «مفاهیم» میشود . آن وقت است که انسان های زلزله زده و نیازمندی را که اتفاقا مسئولیتش را پذیرفته اند فراموش میکنند و کرور کرور خرج مقدسات می کنند . آیا می توان پذیرفت که : کسی که به زندگان ِ دردمند ،ترحم ندارد ، دلش در گرو یک هدف مقدس است .؟ آیا کسی که به مسئولیتی که پذیرفته است عمل نمی کند ، میتواند مدعی ی اخلاق و معرفت باشد ؟

 20. ahidk دسامبر 11, 2012 در 6:34 ب.ظ.

  محسن متوسلی عزیز تمام این هاکه یه تعریفی از بت پرستی هم ای کاش ارائه میدادی که مگرنه اینکه دوست داشتن هرچیزمثلا ضریح یاهرکس مثلا حسین باندازه خدا یابیشتر تعریف بت پرستیه .فکرنمی کنم توهم بامن هم عقیده نباشی که منش حسین حتی درهمین سطح وپایه آموخته شده درجامعه مامثل آزاده بودن حتی برای بی دین برای این مشایعت کنندگان ضریح معنی ومفهومی داشته باشدوگرنه خون گریه کردن برای جوانی چون ستار بهشتی که کنارما نفس کشیده ازدیدحسین خیلی ساده تروازصواب بالاتری برخورداراست امامن که تواین جورمراسم شرکت نمی کنم ولی توکه شرکت می کنی بمن بگوچراحتی یکی از این نوحه خونا اسمی ازاون جوون نبردن راستی می دونی اگه من وتوهم زمان حسین بودیم ماهم قاطی اهل کوفه ترجیح می دادیم زندگی نکبت بارخودمون روادامه بدیم بله چون آزاده بودن هزینه داره وهزینه اون هم دردوره وزمانه ماسنگینه پس بهتره برای اینکه همه ماروحسینی بدونن یه ماسک حسینی بزنیم بریم توکوچه علم بلندکنیم ….زنجیربزنیم …..قیمه بدیم….قمه بزنیم….طبل بزنیم تاصدای کوس رسواییمون روکسی نشنوه بله پیروی ازحسین یعنی پیگیری حقوق زنی که برای استیفای حقوق من وتو زندانی شده وحالا وسیله دیگری برای مبارزه برای حقوق خانوادش بجز سلامتی وجونش نداره ومن اهل کوفه هم بادیدن چنگ ودندون یزیدجرات ابراز همدلی وحمایت ازاون روندارم امیدوارم توحداقل بتونی بگی که اهل کوفه نیستی موفق باشی

  • mohsen motavasseli دسامبر 12, 2012 در 6:55 ق.ظ.

   تو اینکه دوست داشتنش به اندازه ی خدا می شه بت پرستی حرفی نیست، ولی نه من نه خیلی هم هیأتی هایی که می شناسمشون هیچ کدوم حسین رو تا این اندازه دوست ندارن و حتی به خودشون اجازه نمی دن چنین فکری بکنن، یادمه یه بار نوحه خون هیأت یه شعری که مفهومش اشتباه بود رو خوند ای کاش بودی و میدیدی چطور همه بهش اعتراض کردن و همه گفتن ما حسین رو فقط به اندازه ی حسین دوست داریم نه بیشتر. اما در مورد ستار بهشتی و ستارهای بهشتی دیگری که قبل از او بودند، درسته واقعا ناعادلانه و به شدت دور از رفتار حسینی باهاش برخورد شد و در نهایت به چنان سرنوشتی دچار شد، قلب من و رفقای من هم برای چنین واقعه ای به درد اومد هر انسانی که یه ذره احساس داشته باشه و یه ذره انصاف می فهمه این درد رو و درک می کنه این ضایعه رو؛ نکته اینجاست که چرا فکر می کنی باید عزادارهای امام حسین(ع) رو کسانی بدونی که ستار رو کشتن؟ این دوتا با هم خیلی فرق داره خواهش می کنم همه رو با یه معیار کوچیک تو یه دست نذار و بعد هم در موردشون اینقدر راحت رأی صادر نکن. خیلی از این آدمهایی که اومدن و در کنار ضریح عزاداری کردن اصلا موافق یا تأیید کننده ی رفتاری که با ستار شد نیستن اینها شاید حتی خیلی هم با این نظام مخالفت دارن ولی با امام حسین(ع) که مخالف نیستن، مردم این کشور قبل از این انقلاب هم امام حسین(ع) رو دوست داشتن و براش اشک می ریختن و طلا و پول و اموالشون رو نذر امام حسین(ع) می کردن، اینها ربطی به این نظام نداره، عشق به امام حسین(ع) همیشه با این مردم بوده.
   گفتی کوفه و کوفی، من فقط می خوام ازت خواهش کنم دقیقتر کوفه و کوفی رو بشناسی، کوفی کسی نیست که جون خودش رو برای ایستادن جلوی کسی که میگه دست منو بگیر و به آرامش برس فدا کنه، کوفی کسی نیست که 8 سال بجنگه و بچه ها و خانواده اش رو از دست بده اون هم در برابر دشمنی که به سادگی می تونست بپذیردش، کوفی کسی نیست که مفهوم ایثار رو فهمیده باشه، کوفی همیشه طرف کسی رو می گیره که به نفعش باشه، اما واقعا ببین چطور شد این مردمی که اینقدر راحت کوفی خطابشون می کنی وقت جنگ اینقدر ایثار کردن و از خاکشون دفاع کردن و نرفتن با دشمن دست بدن و به آرامش و راحتی برسن؟ خیلی بی انصافیه مردم عزادار رو کوفی بنامی.
   یه درسی که من از زندگی گرفتم این بود که هیچ وقت به سادگی برای دیگران رأی صادر نکنم، چون به این سادگی نمی شه انسان ها رو قضاوت کرد

 21. شاهین دسامبر 11, 2012 در 7:06 ب.ظ.

  آقا غلامرضا نظرت راجع باین گفته چیست که پنیر مجانی فقط درتله موش پیدا میشه !!!!!!!

 22. شاهین دسامبر 11, 2012 در 7:09 ب.ظ.

  راستی چنددقیقه پیش پسر12ساله من ازمن پرسیدچرابرای مرمت تخت جمشید اینقدرهزینه نمیشه واقعاازاینکه جوابی نداشتم بدم شرمنده شدم

 23. عبدالعباس دسامبر 11, 2012 در 7:48 ب.ظ.

  باتوجه به اینکه الفاظ رکیک و دشنام ابدا امکان انتشار ندارند پس:
  …م تو … خار مادر همه ی او نایی که چشم دیدن این مساله رو ندارن در ضمن اگر .ون داشتن میومدن پیش ضریح اعتراضشونو مطرح می کردند تا همونجا ملت در صحنه .ون نداشته شون رو پاره می کردند!
  اونایی هم که .ونشون میخاره آدرس بدن ملت در صحنه ی مورد نظر حاضر میشن و ترتیب خودشون و خانودادشون رو میدن…

  • mimi دسامبر 11, 2012 در 8:44 ب.ظ.

   با این کارت ثابت کردی که یک مسلمان کثافت هستی بی فرهنگ ننه …نده

  • عاشق رهبر ژانویه 20, 2013 در 6:37 ق.ظ.

   اقای عبدالعباس،
   شما هم مثل جدت محمد (ص) تمایل شدیس به بچه بازی داری! در ضمن از نامه مشخص هست که اقوامتان هم به توسط اعراب .ون کن گاییده شده اند که الان همچین عقده ای برای اینکار دارید

 24. v دسامبر 16, 2012 در 10:09 ب.ظ.

  man nemidoonam in chos mosalmoona che esrari daran enghadr baraye moghadasateshoon fohsh bekharan

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید (لطفا فارسی بنویسید). توجه: کامنتهای اسپم یا حاوی دشنام و یا کلمات رکیک منتشر نخواهند شد.

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: