محرم ماه شکنجه جسمی و روحی کودکان + چند تصویر

محرم را شاید بتوان یکی از عذاب آورترین ماهها برای کودکانی دانست که در خانواده هایی شیعه و به ویژه در کشورهایی به شدت مذهبی مثل ایران، عراق و پاکستان به دنیا می آیند. در ایران که تلویزیون جمهوری اسلامی همواره حالتی حزن آلود دارد، از یک هفته به شروع محرم تا آخر ماه صفر یعنی چیزی حدود ۲ ماه به شدت ملال آورتر میشود و برنامه کودک هم از این قاعده مستثنی نیست. در این دو ماه تقریبا کلیه موسیقی های شاد و برنامه های خنده دار از تلویزیون حذف میشوند. لذا از برنامه کودک و لباسهای سیاه و تیره بر تن مردم و یا پارچه های عزای آویزان بر خیابانها و کوچه ها گرفته تا انواع مراسم سینه زنی و نوحه خوانی و مراسم شیرخوارگان حسین و فداییان علی اصغر و غیره، همه و همه جوی سراسر حزن آلود و غم انگیز همراه با گریه، غم و تاریکی را در جلوی دیدگان کودک قرار میدهند که نوعی از شکنجه روحی و روانی است. تازه این همه ماجرا نیست، در بسیاری از کشورها از جمله در عراق، پاکستان و شمال هند، قمه زدن کودکان و ایجاد شکاف در پیشانی نوزادان جزیی از مراسم عزاداری حسین در روز عاشورا میباشد که همه ساله توسط عده زیادی از مردم خرافاتی اجرا میشود و صحنه های دلخراشی را پدید می آورد.

یکی از دلایل اذیت و آزار کودکان در این ماه را شاید بتوان اعتقاد شیعیان به کشته شدن نوزادی به نام «علی اصغر» به علت فرو رفتن تیر در گلو در جریان جنگ حسین و یزید در صحرای کربلا در سال ۶۱ هجری دانست. تلقین حس مظلومیت علی اصغر و برانگیختن احساسات عمومی جهت ترویج عزاداری ها، اعتقادات مذهبی شدید مانند برخورداری از ثواب و پاداش اخروی، جو گیری و تحت تاثیر محیط قرار گرفتن و نشان دادن عملی علاقه خود به حسین و خاندانش  را شاید بتوان از جمله عوامل اصلی چرایی تحت فشار قرار دادن کودکان و ارتکاب اعمال جنایتکارانه مانند قمه زنی و وارد آوردن دیگر انواع آسیب های جسمی و روحی از سوی پدران و مادران به شدت مذهبی به کودکان خردسال در ماه محرم، برشمرد. به اعتقاد من دلیل اصلی و به عبارتی علت العلل وقوع موارد مذکور هم نادانی و غلبه خرافات بر عقلانیت میباشد.

در زیر نمونه هایی از این فشارهای شدید روحی و روانی و نیز اعمال فجیع که در ماه محرم بر روی کودکان صورت میگیرد را مشاهده  میکنید:

توجه: بعضی از عکسها دلخراش میباشند!

کودک را شکنجه میکنند تا بگویند علی اصغر مظلوم بود…! صحنه هایی از نمایش حمله لشگریان یزید به خیمه های امام حسین – (ایران)

ایجاد شکاف در پیشانی کودک توسط پدر و مادر!! وادار کردن کودکان به انجام عمل احمقانه قمه زنی و وارد کردن آسیب بدنی عمدی به خود…! (عکسها از کشورهای مختلف: پاکستان، هند و عراق)

وارد کردن فشار روحی شدید به کودکان خردسال و به گریه انداختن آنها به منظور تحریک احساسات عمومی و همچنین نشان دادن علاقه خود به علی اصغر!! (نمایش شیرخوارگان حسین در ایران)

نوحه خواندن برای کودکان، فرو بردن آنها در حزن و اندوه و وادار کردن آنها به سینه زدن در حالیکه اساسا آنها نه میدانند حسین که بود و نه میدانند چرا باید غمگین و ناراحت باشند!! (ایران)

بهره برداری از کودک خردسال جهت تحریک احساسات عمومی از طریق وادار کردن وی به نوحه خوانی در مجالس عزای حسین، در حالیکه کودک اساسا نمیداند این چیزهایی که برایش نوشته اند تا بخواند به چه معناست و ملت برای چه گریه میکنند و بر سر و سینه خود میزنند!! (ایران)

در همین زمینه:

مراسم عزاداری حسین در واقع یک مهمانی بزرگ است منتهی به سبک خاورمیانه ای…!

خریت نه تنها علف خوردن است! مالیدن گرد و غبار حرم امام رضا به بدن و سر و صورت کودکان سرطانی…!

از انداختن جواهرات «نذری» به داخل ضریح تا یک و نیم میلیاردی که پسر آیت الله به دختر جوان داد!

از هزینه ۲ میلیارد دلاری برای طلاکاری گنبد و گسترش صحن حرم در عراق تا زندگی زلزله زدگان آذربایجانی در چادر و مقابله با برف و سرما

32 پاسخ به “محرم ماه شکنجه جسمی و روحی کودکان + چند تصویر

 1. دارا ایرانی نوامبر 24, 2012 در 4:20 ب.ظ.

  آلفرد جان بسیار عالی نوشتی . پیشنهاد می کنم این را به یکی از این رسانه های فارسی زبان مانند بی بی سی فارسی یا رادیو فردا بفرست ببین حاضرند آن را منتشر کنند یا هنوز می گویند به مقدسات باید احترام گذاشت؟

  • man فوریه 23, 2013 در 11:12 ب.ظ.

   بفرسته bbc!!!اونا خودشون در جریانن!همه این برنامه ها سیاست انگلیسه عزیز.اصلآا پیدایش این فرقه ها کار خودشونه!

 2. راسو نوامبر 24, 2012 در 8:01 ب.ظ.

  لام خسته نباشید مطلبی را در مورد مدیر جم دیدم که می خواستم به شما هم خبر بدم:
  بعد از ارتباط با آقازاده ها، ارتباط مخفی مدیر جم سعید کریمیان با سازمان مجاهدین خلق و سخنرانی وی در استونی برای این سازمان
  این مطلب رو در این وبلاگ دیدم

 3. s نوامبر 24, 2012 در 8:37 ب.ظ.

  the gangester ,s olympic or stupidity festival

 4. ناشناس نوامبر 24, 2012 در 8:51 ب.ظ.

  به این میگویند تمدن ۲۵۰۰ ساله ایران. یا اسلام عزیز واقعی. تا روزی که این مردم اینقدر بی ریشه عمل میکنند و به این خرافات تن میدهند لیاقت آزاد بودن را ندارند. کمی عقل بود فکر میکردی او آن زمان بخاطر حرص خلافت و کینه از کسی بچه شیرخوارخودش را هم بکشتن داد.تو هم امروز همان حماقت را بکن تا همه اسلام را دین کینه و خون بهتر بشناسند

 5. matin نوامبر 24, 2012 در 10:57 ب.ظ.

  پسر جان اوون 2 تا عکسی که اول گذاشتی مراسم تعزیه هست که مثل یک جور نمایش هست , که اصلا و ابدا شکنجه نیست , اگه اینجوری بود هر بچه که تو فیلم پلیسی بازی می کرد و تیر می خورد در حال شکنجه بود
  عکسای دیگه هم از توش نمیشه اثبات کرد بچه هارو به زور و شکنجه آوردن , متاسفانه مشکل تو با دین هست , نمیخواد غصه عزادار حسینی و بخوری , اگه تو جنبش امثال شما کسی مثل حسین وجود داشت الان سنگرتون تو خیابونا بود نه پشت لپ تاپ
  اینو همیشه یادت باشه

  • آلفرد نوامبر 25, 2012 در 1:03 ق.ظ.

   با پوتین داره میزنه به پشت بچه یکی دو ساله! این شنکجه نیست؟ اون یکی بچه را خوابونده رو زمین شمشیر را گذاشته رو گرندش! این شکنجه نیست؟ مگر بچه دو ساله میفهمه چه چیزی نمایشه چه چیزی جدیه؟! عکس های بعدی هم که کاملا مشخص است بچه ها را دارند قمه میزنند و سرشان را دارند با تیغ میبرند! عکس ها به اندازه کافی گویا هستند هرکس بخواهد بفهمد میفهمد دیگه لازم به توضیح اضافه نیست!

   • متین نوامبر 25, 2012 در 5:20 ب.ظ.

    تو ازینجا حس کردی با پوتین داره می زنه تو کمر بچه :))))))
    پس آقا تو گناهی نداری , چون مراسم رو از نزدیک ندیدی , داداش تاحالا تئاتر رفتی؟
    وارد کردن فشار روحی شدید به کودکان خردسال و به گریه انداختن . . .
    .بهره برداری از کودک خردسال جهت تحریک احساسات عمومی. . .
    خیلی جالب بابا , حتما یه بچه بیاد دی جی مریم بخونه بازم میگی بازی با احساسات , پسر جون نقد کن , حرف حساب بزن , عکس انداختی بچه داره گریه میگنه , نوشتی به زور گریش انداختن , بابا 2 کلام حرف حساب بزن , در مورد قمه که خمینی حکم حرام اعللام کرد , کاری ندارم , اما شیوه نقد رو یاد بگیر , میدونی برای چی 57 ملت زیر رگبار شاه میومدن بیرون , البته اگه اوون موقع بودی , چون به همچین حسینی اعتقاد داشتند , حالا اسمشو تو خرافه میزاری یا هرچی ولی این حقیقت عینی بود , تو جبهه ها با یا حسین می زدن به خط دشمن , اونا رو هم زور کرده بودن؟

    • آلفرد نوامبر 25, 2012 در 6:19 ب.ظ.

     تمام اینها کودک آزاری علنی و خیلی واضح هست! تو فکر کردی توی این برنامه ها و مراسم عزاداری بچه برای چه اشک میریزه و لب برمیچینه؟ فکر کردی میدونه حسین کی بوده؟!! نخیر، بچه یکی دو ساله حتی ۵ ساله و هفت ساله حتی بالاتر نمیدونه حسین کی بوده، وقتی میبینی در این مراسم ها از جمله همین شیرخواران حسین و یا مراسم روضه و نوحه بچه گریه میکنه، این از ترس و وحشت هست! بچه ترسیده، وحشت کرده که چرا مردم دارند میزنند تو سر خودشون چرا همه سیاه پوشیدند چرا همه گریه میکنند! درک این چیزها دشوار نیست! تو این ویدئو را نگاه کن ببین این مردک نوحه خوانی که بچه را سکته میده، این داره بچه را شکنجه میکنه یا نه! ببین این شکنجه روحی بچه جهت بهره برداری تبلیغاتی و سوء استفاده از بچه جهت تحریک احساسات عمومی هست یا نه!

     • مریم مِی 10, 2013 در 11:46 ق.ظ.

      من این فیلمی رو که گذاشتین رو دیدم !
      این بارو مشـــکــل داره ! همه که اینجوری نیستن ! چرا وقتی از 10 تا 2 تاشون رو بد میبینید میچسبید به همون 2 تا ؟؟
      این به جای گریه داره میــخنـــده !! منم با این کارا مخالفم ! منم با قمه زنی مخالفم ! ولی چرا توهین میکنید به همه ؟
      مگه شما عزیزتون ( خدایی نکرده ) فوت کنه سیاه نمیپوشین ؟ ناراحت نمیشین ؟ ما ها هم این عقیده رو داریم !

  • صبا نوامبر 25, 2012 در 9:58 ق.ظ.

   متین جان، البته در مراسم قبایل بدوی آفریقا هم کسی را به زور و شکنجه نمی آورند، آن چه تأسف آور است تحمیق یک ملت به بهانه هایی این چنین است. مشکل با دین نیست، مشکل حل مشکلات سیاسی یک رژیم با دستاویزهای این چنین سخیف و عامه فریب است، از دروغ بزرگ توهین معترضان به پرچم عاشورا، به راه انداختن کارناوال انتخاباتی عاشورا بگیر تا توجیه کشتار سبعانه کودکان سوری توسط اسد. یادت باشه که یک حکومت با همه امکانات مالی و پلیسی اش هم نتوانست مانع تحول خرداد 42 به بهمن 57 گردد. پس کمی صبر داشته باش تا نتایج سحر را ببینی، قرار نیست همیشه سنگرسازی و جنگ در خیابان، سرنوشت مردمی را تعیین سازد.

   • متین نوامبر 25, 2012 در 5:23 ب.ظ.

    بابا این چه ربطی به سوریه داره؟ عزیز دل هم کلاسیت , هم سایه ات , هم دانشگاهیت , هم محلیت , لباس سیاه رو به دستور جمهوری اسلامی می پوشه؟ عزیز جان خیلی ها رو من میشناسم به نظام اهتقاد ندارن ولی تو این مراسم ها هستن , میدونی مشکل چیه؟ که ما یا شما دم از آزادی می زنین , اما اگه مملکت برگرده , کسی برای امام حسین عزاداری کنه جلوشو می گیرین , مثل همین الان که داش آلفر با ادعای آزادی , اصلا بگیم خوئ آزاری , تو کار مردم فضولی میکنه

  • keyvn نوامبر 25, 2012 در 5:33 ب.ظ.

   برای امثال تو باید گریست که فرهنگ کهن خود را فراموش کردی و دنبال فرهنگ بی ریشه وارداتی عربی هستی واقعاکه

  • سپیدروان نوامبر 25, 2012 در 5:39 ب.ظ.

   لعنت بر حسین
   درود بر یزید
   ما که 10 شب جشن داشتیم جاتون خالی
   درود بر شاهین نجفی
   درود بر روان پاک احمد کسروی
   درود بر خیام
   درود بر رازی بیخدا کاشف الکل
   درود بر شرف صادق هدایت
   درود بر همه قرآن سوزان
   درود بر همه دشمنان امامان کثیف
   درود بر شهدایی که با نفاق و دورویی محمد و ابوبکر بی ناموس(که دختر 6 ساله به پیرمرد جاکش 54 ساه می دهد) و عمر و عثمان و علی و حسن و حسین و… که فقط به فکر زن گرفتن و خوابیدن با آنها و تجاوز بوده اند.
   ننگ بر همه بی شرفانی که خود را برای متجاوزین کثیفی مثل علی و و حسن و حسین که در کشتار هزاران ایرانی دست راست عمر جاکش بوده اند، پاره می کنند و نذری درست می کنند.

 6. منتقد نوامبر 25, 2012 در 6:11 ق.ظ.

  اینکه توی کشورهای غربی، با بچه‌ها کاری می‌کنند تا در کوچه و خیابان و تلویزیون و کارتون، تصاویری را ببینند که مال سن آنها نیست شکنجه بچه‌ها نیست؟؟ در ضمن مشکل اساسی همه شماهایی که به این قبیل آداب و رسوم دینی ایراد دارید این است که تا حالا نشده که مدت‌ها از نزدیک با این افراد لا بخورید و از نزدیک چیزهایی را با چشم خود ببینید تا باورتان شود. خود تو که این همه حرف علیه عزاداری امام حسین میزنی توی عمرت یک بار از نزدیک در وسط یک سینه‌زنی شرکت کردی؟ اون کودکی رو که چند سال پیش گذاشتند وسط سینه‌زنان توی تاریکی هیئت و خودش تعریف کرد که یک اسب‌سوار سپیدپوش آمد و با هدایت سه نور رنگی سرطانش را شفا داد و آزمایش‌های پزشکی‌اش هم همین الآن موجود است و تلویزیون‌های داخلی و خارجی هم کلی باهاش مصاحبه کردند رو که ندیدی یا نخواستی ببینی. شفا گرفتن جسمی و روحی بچه ها از نظر شما شکنجه به حساب میاد. خود من بچه که بودم پدرم برایم زنجیر و پرچم خریده بود و شخضا در سن چهارسالگی و حتی کمتر از آن، عاشق این بودم که زنجیر بزنم و تمام این بچه هایی هم که می بینید با این چیزها عشق میکنند و از هزاران اسباب‌بازی باربی برای آنها بهتر است.
  فیلم تنها در خانه را باید دیده باشی یا فیلم بی‌بی (کودک) تنها ووو .. چطور در آنها که بچه کوچک چند ماهه و چندساله انقدر در فیلم اذیت شد نمیگی شکنجه؟ اون دو تا دزد چقدر بلا سر اون بچه طفل معصوم توی فیلم آوردند؟ آنها شکنجه نیست اما وقتی طرف برای مظلومیت بزرگترین نماد انسانیت در تاریخ فیلم بازی کنه میشه شکنجه!!! عقلت در همین حد کفاف میده دیگه چه میشه کرد؟

  • آزاده نوامبر 25, 2012 در 5:59 ب.ظ.

   خود گویی و خود خندی الحق که هنرمندی
   حالا گوش بده تا تعداد زیادی از این دروغهای خوشگل تو رو که از دیگران شنیدی که اونام از خودت احمق ترن، برات بگم نفهم بفهم:
   یادتونه که اوایلی که احمدی نژاد اومده بود ایران داروی ضد سرطان را کشف کردن؟نه؟ تو که دروغ نمیگی؟ گور بابای دروغگو
   یادتونه که داروی ایدز کشف شد همون موقعها؟نه؟تو که دروغ نمیگی؟ گور بابای دروغگو
   می دونید که اگه بچه ای در بغلتان باشد و کسی به سمت شما سنگی پرتاب کند مطمئنا خودتان را سپر بلای کودک کرده و او را در پشت خود قایم میکنید که آسیب نبیند چه برسد به اینکه فرزندتان در بغلتان باشد در میدان جنگ و تیر به سمت او شلیک شود. اما انگار حسین کودک را جلوی تیر گرفته که به خودش آسیبی نرسد!!!!!
   منطقه جنگی که حسین در آنجا مرد کنار رودخانه بوده و جلگه است و می دانید که در کنار رودخانه اگر 2 متر زمین را بکنید آب فوران می کند. همچنین طبق گفته های خود علما و مسلمانان، حسین در شبهای قبل از دهم محرم یا در همان روز نوره کشیده بود(یعنی: تمام بدن خود را تیغ تراش و صاف و صوف کرده بود) میدانید برای این کار چقدر آب لازم است؟ بعد اطرافیان و یارانش داشتند از تشنگی می مردند. حالا یا تشنگی و بی آبی دروغ بوده یا حسین همانطور که من فکر می کنم آنقدر انسان کثیفی است که برایش صاف و صوف کردن خودش از تشنگی اطرافیان و حتی کودکان شیرخواره مهمتر بوده است. حالا می دانید چرا خودش را نوره کشیده بود؟ خوب معلوم است تا اگر به پیروزی برسد و دستش به کوفه برسد از زنهای اسیر در همان شب کام دل بگیرد.
   از این دست داستانهای چرت که شما میگویی زیاد هست اما حوصله ندارم بیش از این ضایعت کنم کار دارم
   اما اگر بازم پاسخ های دندان شکن میخوای تا برگردم و پاسخت را بدهم.

   • مریم جون 19, 2018 در 12:57 ب.ظ.

    .. یجوری حرف میزنی انگار تو کربلا بودی.. حرفات خیلی غیر منطقی اصلا فرضم بگیم همه حرفهای تو درست فرض کنیم امام حسین حرص خلافت داشته اونوقت ادمی که انقد مال دنیا براش عزیزه که حاضر زن و بچه و خانواده شم برای رسیدن به خواستش قربانی کنه یعنی انقد نعوذ با الله احمق که با 72 نفر بیاد جلوی هزاران نفر بایسته؟!!!!!!!!! ..
    با 72 نفر چطوری میخواسته پیروز بشه که بعدش بخواد به قول تو از زنهای اسیر کام دل بگیره..
    در مورد علی اصغرم نمیتونم حرفتو قبول کنم اگه علی اصغر رو سپر خودش کرد که اسیب نبینه … ایا اسیب ندید؟.. به فجیح ترین شکل ممکن امام حسینو کشتن واقعا علی اصغر سپر پدرش بود؟..!!!!!!!!!! لشکر عمر بن سعد برای کشتن حسین اومده بودن خود امام حسین هم میدونست که بالاخره شهید میشه.. امکان نداشت ک تو جنگ پیروز بشه که به گفته جنابعالی بخواد به خلافت و مال و خوشگذرانی برسه..

  • مخلص یزید خان! نوامبر 27, 2012 در 11:01 ق.ظ.

   فکر می‌کنم تئوری داروین غلط چونکه میمون‌ها هم امثال شما رو نمی‌پذیرند! می‌گذارم از همون حسین‌ها یعنی‌ عرب که شاش شتر هم به گلوتون نمیریزند….

 7. وفا نوامبر 25, 2012 در 8:20 ق.ظ.

  اثر این رفتارهای در سن های بالا پدیدار می شه. من در زمان جنگ بدنیا آمدم و از دیدگاه کودکانه حرفهای آلفرد رو تایید می کنم و می تونم بگم که در سن ۳۰ سالگی شاید معنی دقیق شاد بودن رو نمی فهمم و حتی شاید احساس گناه می کنم هر زمانی که دنبال شادی می گردم. مدارس ما در ایران مهارتهای شاد زیستن و درست زیستن را از سنین کودکی می خشکاند و با نقل قول های متفاوت سعی در ایجاد حس گناه در کودکان ما می کند. نقل قول هایی از جنگ؛ حسین فهمیده ؛مرگ خمینی؛ عاشورا و مرگ و خاطرات جانبازان که مسئولین مدارس در صف های مدارس تعریف می کردند الگوهای ناهماهنیگی در ذهن پاک کودکان آن دوره گذاشته که تاثیرات نامطلوب آن قابل برگشت نیست.

  • متین نوامبر 25, 2012 در 5:28 ب.ظ.

   والا بخدا کل محرم یک دهه هست ,ده روز هم اضافه کنیم , فوت خمینی و دیگه ما بقی قصه ها کلا بگیم 25 روز سال , 25 رو تقسیم بر 365 کن میشه 0.068 , یا حدود 6.5% از سال , ما که سنمون بالام رفت , هیچ مشکلی هم نداریم , عید نوروز 13 روز هست , کلی اعیاد مسلمونا هست , کلی مراسم ایرانی مثل یلدا , چهار شنبه سوری , شما خودت شاد نیستی به بقیه نچسبون

   • آلفرد نوامبر 25, 2012 در 6:29 ب.ظ.

    کل محرم ده روزه؟! محرم ۳۰ روزه! بعد تازه ماه صفر که شامل اربعین میشه را هم عزا میگیرند. از دو روز قبل تا یک روز بعد از هر روز مرگ را کلا حکومت مملکت را در حالت عزا نگه میداره، دهه فاطمیه که جدیدا دو سری در سال برگزار میشه، کشته شدن علی خودش یک دوره چهار پنج روزه هست، مرگ خمینی جلاد باز یه یک هفته ای عزاداری برگزار میشه! اینها را جمع بزنی خیلی راحت حدودا ۳ تا ۴ ماه از سال روزهای عزا هست!

 8. الچرپو نوامبر 25, 2012 در 11:54 ق.ظ.

  شما کلا با دین مشکل داری و علم کافی‌ نداری که درست بحث کنی‌ از هر دستاویزی استفاده میکنی‌ که کلّ دین رو بکوبی. من به شخص منکر این نیستم که خرافات در دین اسلام وارد شده. باید اصل دین به دیندارها نشون داده بشه، باید تعصب بیجا از بین بره ولی‌ این راهی‌ که شما پیش گرفتی‌ فقط کارو بد تر میکنه. الان کار رو به جایی‌ رسوندن که زیر هر مطلبی در باره دین چند نفر میان فقط ناسزا میگن. اونها به مراتب بی‌ منطق تر از دیندارهای متعصب هستن. حالا خودتون بررسی‌ کنید که این مطلب که مینویسید رو کدوم سمت تاثیر بیشتر میذاره، روی بیداری قشر متعصب و یا تند کردن آتش بی‌ منطق‌هایی‌ که جز ناسزا گفتن و همه چیز رو به سخره گرفتن چیزی بلد نیستند.
  شما در برابر اون چیزی که مینیویسی مسئولی آقا.

 9. محب اميرالمومنين نوامبر 26, 2012 در 5:22 ب.ظ.

  سلام.خاك برسرشون.با اينكه امام خامنه اي چندين بار گفته كه اين كارها بدعت است بازم انجامش ميدن.ولي در مورد عكس آخر كه نوشتي اين بچه نميدونه امام حسين كي بوده.بايد بهت بگم احمق جان اين پسر خودش مقتل خان امام حسين هست.ميدونم كه درك اين چيزا برا اون ذهن كوچيكت سخته ولي سعي كن بفهمي

 10. مخلص یزید خان! نوامبر 27, 2012 در 10:54 ق.ظ.

  تمامِ ماهه محرم رو جشن گرفتیم و شراب و رقص و موزیک و پایکوبی! آخه این دین ماست. آیا کسفات اسلامی با اون حوسین گهشن که یزید خوب کاری کرد سقطش کرد به دین ما احترام میزارند؟ که کثافت خطابشون نکنیم؟ – یک یزیدی یه شاد زی‌!

 11. freeman نوامبر 30, 2012 در 4:09 ق.ظ.

  با درود بر تمام ازاد اندیشان .سوال اینجاست که مگر یزید وحسین هر دو فامیل نبودند ویزید حاکم قانونی مردم ان زمان نبود چون با رای مردمسر کار امده بود حال مبایستی برسی اجمالی کرد نه احساسی چون اکسر مردم بدون تحقیق رای مدهند و این مشکلاتی که بر سر ما ملت دنباله رو امده از همین دست خرافات بوده وما به جایی نخواهیم رسید تا این گل مالی این خون مالی ها باشد حسین هم یکی دیگر از عربهای زن باره بوده شاهد ان هم تعداد زن ها وکنیزکان ان جناب بوده شما نمی خواهد انقدر سنده به سر صورت خود بمالی

 12. Irani دسامبر 1, 2012 در 1:14 ق.ظ.

  کسی‌ رو که خوابه میشه بیدار کرد، ولی‌ کسی‌ که خودش رو به خواب زده نمی‌‌تونی بیدار کنی‌ .
  این حکایت امروز اکثر مردم ایران هست. شما هر قدر هم که دلیل و شواهد محکم نشونشون بدی باز هم قبول نمیکنن.
  اصلا کجای دنیا و در کدوم کشور به جز ایران مردم برای » قاتلان پدر و اجدادشون » مراسم بزرگداشت برگزار می‌‌کنند؟

 13. بازتاب: قلاده بستن به خود و سگ شدن برای حسین در خلال مراسم مذهبی اربعین! « گاه نوشته‌های آلفرد

 14. gomrah اکتبر 17, 2013 در 9:15 ب.ظ.

  نوشتی کلمات رکیک دشنام … منتشر نمیشه همه مطالب آمده سراسر دشنام و توهینه …

 15. ابوالفضل اکتبر 29, 2013 در 9:39 ق.ظ.

  لعنت خدا بر شما که با این اراجیفتون از حیوان هم پست ترید.درود بر امام حسین و لعنت بر یزید و حرام زاده ها

 16. سجاد نوامبر 6, 2014 در 2:48 ب.ظ.

  یه مشت لاشی حرومزاده جمع میشن این …شعرارو مینویسن برا اهل بیت و مردم. خود لاشیس حروزاده ……شون چیزی از امام حسین و عاشورا و مردم نمیدونن میان این چیزا رو مینویسن . خاک تو سر احمقتون.

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید (لطفا فارسی بنویسید). توجه: کامنتهای اسپم یا حاوی دشنام و یا کلمات رکیک منتشر نخواهند شد.

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: