مراسم عزاداری حسین در واقع یک مهمانی بزرگ است منتهی به سبک خاورمیانه ای…!

یکی از عزاداران حسینی

دلیل شلوغ شدن هیات ها و مراسم عزاداری عشق به یک کسی که هزار سال پیش کشته شده و یا گریه کردن برای او نیست. دلیلش اینه که این مجالس در واقع یک نوع سوشالایزینگ (دور همی) هستند یعنی اینکه مردم همدیگه را میبینند، دیدارها تازه میشه، کاسب ها بازاری های دیگه را میبینند و با همدیگه درباره خرید و فروش جنس و چک های رد و بدل شده و این جور چیزها صحبت میکنند.

پسرها با موبایل و موتور و ماشینشون پز میدهند و دختربازی میکنند، پیرمردها قلیون میکشند و نق میزنند…! دخترها تیپ میزنند میروند بیرون برای دید زدن پسرها و تماشای دسته، پیر زن ها هم آمده اند، مفاتیح الجنان به دست دارند غیبت همدیگه را میکنند …!

آخر شب هم همه شامشون را میخورند میروند خانه میخوابند! خلاصه یک مهمونی بزرگ هست در واقع تنها مهمانی هست که حکومت باهاش مشکلی نداره!

دردسر این مهمانی از مهمانی های دیگه به مراتب کمتره، مثلا لازم نیست با لباس اتوکشیده، ادکلن زده و تر و تمیز بروید به مهمانی حسین، اتفاقا برعکس هرچقدر لباس شما کثیف تر، نامرتب تر و بوگندوتر باشد یعنی اینکه اخلاص شما و میزان ارادتتان به حسین بیشتر است و در نتیجه صاحب مجلس شما را بیشتر تحویل خواهد گرفت…!

در همین زمینه:

یک عکس و یک سوال؛ کدام گزینه، توضیح مناسبتری برای عکس زیر میباشد؟

خریت نه تنها علف خوردن است! مالیدن گرد و غبار حرم امام رضا به بدن و سر و صورت کودکان سرطانی…!

26 پاسخ به “مراسم عزاداری حسین در واقع یک مهمانی بزرگ است منتهی به سبک خاورمیانه ای…!

 1. شهرام نوامبر 19, 2012 در 7:49 ب.ظ.

  البته محرم برای شما وعده معدودی دیگه هم بد نیستا.بساط فحش وتوهینتون به ملت دوستدار اهل بیت داغه.خلاصه توی این چند روزشما هم بیکار نیستید ومرتب مشغول تایپ کردنید.

 2. hvx نوامبر 19, 2012 در 10:34 ب.ظ.

  آخه، آلفردِ آی کیو کی با خودش مفاتیح میبره عزاداری، آخه حماقت هم حدی داره

 3. irani نوامبر 20, 2012 در 7:53 ق.ظ.

  dosstan in mahe moharam mahe carnevalhast ..eine brasil…marg bar in akonde tazi ..hossin 1300 sal pish mordeh allan yademan oftadeh ???hahahah

 4. amir نوامبر 20, 2012 در 8:32 ق.ظ.

  آفرین دقیقا همین طوره

 5. sohiela Azari نوامبر 20, 2012 در 8:33 ق.ظ.

  marg bar eslame khar parast, marg bar kharane eslami

 6. دوستی برای آلفرد نوامبر 20, 2012 در 8:36 ق.ظ.

  سلام الفرد
  نمی دانم از لحاظ تحصیلات در چه سطحی هستی و نیز در کجا زندگی می کنی و اگر حاضر به رفاقت هستی و حرف زدن در این مورد دوست دارم که با هم در این مواردی که برگرفته از استقرای ناقص است با هم صحبت کنیم
  امروزه در علم منطق و حتی اگر در دوران دبیرستانت رشته ریاضی و یا انسانی خوانده باشی می دانی که چیزی به نام استقرای تام داشتیم و استقرای ناقص و آن چیزی که می توانست مورد استناد قرار بگیرد استقرای تام بود نه استقرای ناقص .
  احساس من این است که الفرد عزیز یک استقرای ناقص خطا انجام داده است بدین معنی که به جای اینکه بیاید و همه هیات ها و به گفته خودش این گردهمایی ها را بررسی کند و بعد نظر بدهد با بررسی دو هیات در اطراف منزل خودشان این قاعده کلی را درست کرده است .
  الفرد عزیز
  به نظر می رسد ( بدون قصد توهین به جنابعالی ؛ گرچه نوشتار شما مملو از توهین بود ) متن و نیز اندیشه شما نیاز به بازنگری دارد که اگر دوست داشتیو ما را لایق صحبت دیدی به ایمیل بنده ایمیلی بزن تا در فضای مجازی گفتگویی داشته باشیم .
  mh313mh@yahoo.com
  موفق باشید

  • منصور نوامبر 20, 2012 در 10:13 ق.ظ.

   اگر صداقت دارید یکبار قیمه و شربت را ندهید و این دو روز تعطیل نباشد تا هر چه دروغگو است رسوا گردد.

 7. پسر پارسی‌ نوامبر 20, 2012 در 8:52 ق.ظ.

  آی‌ کسانی‌ که ایمان اوردید، آی‌ شما مسلمانها،
  بزنید خودتان را هر چه بیشتر و با قدرت به امید اینکه زود تر از این خواب جهالت بیدار بشوید به خودتان بیایید و فکر کنید چرا این کار را میکنید؟
  به یزدان که گر ما خرد داشتیم – کجا این سرانجام بد داشتیم
  یزدان نگهداره ایران و ایرانیان با د

 8. رضا نوامبر 20, 2012 در 9:00 ق.ظ.

  ما که هر وقت می ریم مراسم عزاداری نه کسی را اونجا می شناسیم، نه دختری میبینیم برا ی دختر بازی، نه شام می دهند

 9. jak نوامبر 20, 2012 در 9:02 ق.ظ.

  سلام
  متاسفانه بیشتر برداشت های اشتباه از کم اطلاعی افراد و نقصان علم شان به موضوعات مختلف است . صحبت کردن در مورد هیات های مذهبی با دیدن چند هیات در اطراف منزل سند نمی باشد که بخواهیم ان را به تمام جلسات تامیم بدهیم . حداقل اگر شما سواد دانشگاهی دارید باید یک تحقیق علمی در این مورد انجام بدهید بعد اظهار نظر نمایید .

  • xxx نوامبر 20, 2012 در 12:40 ب.ظ.

   اصلا بگین مذهب چیه؟ اون وقت در مورد هیات و دستک و بامبول های آن صحبت کنید. خودتونو با این تحجرگرایی ها مسخره خاص و عام کردید، این دیگه تحصیلات دانشگاهی نمی خواد ، این همه هیاهو و شوهای مسخره توی خیابون راه انداختن کجاش جای تحقیق علمی داره ؟ البته نیاز به تحقیق تاریخی داره و برید ببینید حسینی که دم از اون می زنید برای چی جنگ کرد جز برای یه زن ، اونهم زنی که به زور از ایران تصاحب کرد. این کجاش عزاداری و تو سر زدن داره ، البته باید تو سرتون بزنید اما نه برا ی حسین بلکه برای حماقت ها و بدبختی ها ی خودتون که عمری این ملت را به دروغ های بزرگ فریفته اند .
   آلفرد جان شما مطلبتو بزار توی پیجت و از هرچی که دل تنگ می خواد بگو ولی لطفا با هیج ایمیلی تماس نگیر و از در گفتگو در نیا ، این فریبکاری ها از نوع کثیف . حقایقی که نوشته می شه نیازی به استدلال و گفتگو نداره ، دوست دارید بخونید ، دوست ندارید خداحافظ شما |، زحمتتون رو کم کنید .

  • گشتاسب نوامبر 24, 2012 در 4:51 ب.ظ.

   اولا شما که فکر میکنی سواد داری تعمیم را این شکلی مینویسند.دوم اینکه تا زمانی که احمقهایی مثل تو موجودند اون رژیم سرتاپا خیانت و جنایت سوار خر مراده و پیاده نمیشه هر چی هم موقع غارت مال وناموس مردم از دستش بیفته تو و امثال توی مزدور و بیسواد و بیشعور و هیچی ندار به توبره میکشید.آخه احمق مادر زاد تو فکر میکنی 1400 سال پیش کسی میتوانست رودخانه های دجله و فرات را ببندد تا آب به یاران امام حسین نرسد.این واقعه در ذات خود آموزه های بسیاری مانند آزادگی و شجاعت و……دارد ولی نه این شکلی که شما احمقها برداشت کردید.

 10. mmm نوامبر 20, 2012 در 9:41 ق.ظ.

  من روزهای تاسوعا و عاشورای تهران ،همدان و رشت را دیدم خیلی به این مطالب دوستمون آلفرد نزدیک بود شاید بهتره از روی تعصب خشک ننویسیم یا بخاطر پول فقط کامنت ندیم

 11. مملی نوامبر 20, 2012 در 10:10 ق.ظ.

  درود بر شما
  واقعا هم همینطورهل میگیرن که بروند و یک مداخ تو محله ما از مردم دارن پول میگیرن برای اوردن یک مداح !!! باور کردنی نیست که این مردم حتی برای مداحی هم پول میگیرند مگر نمیپگن ما عاشق حسینیم پس چرا مداح باید پول بگیره تا عر عر کنه و ملا باید پول بگیره تا زر زر کنه و مردم بدبخت هم باید شامی نهاری چیزی کوفت کنن تا زنجیری بزنن و سینه ای بزنن واقعا این چه دینی است؟ خجالت هم خوب چیزیه این همش ریا ماریه وقتی یک اخوند در طول سال لحظه شماری میکنه که 2 ماه محرم صفر بیاد چون این دو ما کلی پول به جیب میزنن تو این هیئت ها .بابا این مردم نه اعتقادی دارن و نه مسلمان هستن این ها همش ظاهریه

 12. مملی نوامبر 20, 2012 در 10:11 ق.ظ.

  درود بر شما
  واقعا هم همینطورپول میگیرن که بروند و یک مداح تو محله ما از مردم دارن پول میگیرن برای اوردن یک مداح !!! باور کردنی نیست که این مردم حتی برای مداحی هم پول میگیرند مگر نمیپگن ما عاشق حسینیم پس چرا مداح باید پول بگیره تا عر عر کنه و ملا باید پول بگیره تا زر زر کنه و مردم بدبخت هم باید شامی نهاری چیزی کوفت کنن تا زنجیری بزنن و سینه ای بزنن واقعا این چه دینی است؟ خجالت هم خوب چیزیه این همش ریا ماریه وقتی یک اخوند در طول سال لحظه شماری میکنه که 2 ماه محرم صفر بیاد چون این دو ما کلی پول به جیب میزنن تو این هیئت ها .بابا این مردم نه اعتقادی دارن و نه مسلمان هستن این ها همش ظاهریه

 13. kiomars نوامبر 20, 2012 در 10:24 ق.ظ.

  عجيب استكه بقول دوستي كه در داروخانه كارميكرد ميگفت بيشتريين مقدار فروش كاندوم وقرص ضد بارداري در اين دوشب است

 14. keyumars123 نوامبر 20, 2012 در 6:37 ب.ظ.

  در واقع تمامی مراسمات مذهبی ما تقریبا یک چنین حالتی را پیدا کرده است
  پیرزن ها و پیرمرد های بازنشسته که هیچگونه تفریح و سرگرمی خاصی ندارند و همچنین زنان خانه دار که از صبح تا شب را اغلب در خانه به سر می برند ، با پیش آمدن چنین مراسمی از جمله عاشورا و تاسوعا و شب های احیا به نوعی برای خود سرگرمی فراهم میکنند
  همچنین اعضای خانواده از جمله دختر و پسر و زن خانواده که هر کدام زیر محدودیت های خاص اجتماعی به سر می برند با گریه و زاری خود را از زیر بار فشار روانی و عقده های احساسی خالی میکنند
  اینکه یک جوان دختر یا پسر با دیدن فیلم های روز دنیا از وضعیت آزادی های اجتماعی در جوامع دیگر باخبر میشود ، و امکان دسترسی به آنها را برای خود فراهم نمی بیند ، دچار نوعی سرخوردگی میشود
  دوربین تلویزیون در جمعیت عزادار روی چشمان اشکبار دختر جوانی زوم میکند ، اما نمیگوید این گریه برای چیست؟برای امام حسین که هزار سال پیش مرده؟یا برای زندگی بسته و محدودی که برای او فراهم شده و او را دچار عقده حقارت کرده؟
  آری ! به راستی جامعه جوان و حتی میانسال و کهنسال جامعه ی امروز ما این نوع مراسم را برای خود تفنن و دلگرمی برای گذشتن زمان میدانند، اینکه حس نکنند روزگار چطور میگذرد، اینکه وسط هیات تا دلشان میخواهد جوانان عربده بزنند و انرژی شان را تخلیه کنند
  اگر این دل مشغولی ها را نیز از مردم بگیرند دیگر چیزی برایشان نمی ماند جز ده پانزده شبکه داخلی مسخره!
  ماهواره ها را که جمع میکنند
  اینترنت را که فیلتر میکنند
  ورزش کنند؟بلیت استخر گران است و محیط آن شلوغ و کثیف!
  بازی های کامپیوتری که محدود است
  موسیقی ؟ آنهم در ماه عزا؟
  تماشای فوتبال در استادیوم؟بلیت چند است؟
  عضویت در باشگاه؟حرفش را نزن؟ وقتش را نداریم
  کلاس زبان؟زیر شهریه دانشگاه مانده ایم
  کوه رفتن؟ که گشت ارشاد دستگیرمان کند؟
  خب نتیجه میگیریم هیئت بهتر است چون نه تنها پولی از ما گرفته نمیشود ، بلکه خودمان را نیز از فشارهای عصبی ، با گریه و داد و فریاد خالی میکنیم ، مهمتر از همه اینکه «قیمه» میدهند … آن هم رایگان!!!

  • علی نوامبر 23, 2012 در 12:16 ق.ظ.

   موسی به دین خود عیسی هم بدین خود
   اگه بده برای ما خوبه
   اگه حدود یک ونیم میلیارد شیعه داریم از لطف خداست
   پس این حرف ها چیه جز به انحراف کشیدن جوانان ایران
   من نمیگم مشکلات نیست اما چه ربطی به عزا و هییت داره
   اهل البت راهنما هستن از طرف خدا
   دری از در های بهشت
   ببینید در مشهد در کربلا چند میلیون زائر داره
   پس بیایید احترام بذاریم
   اگه چند تا اخوند بدن همه بد که نیستن
   مطمئن باش هر که خیانت کنه خودش بد میبینه
   ازادی رو چی میدونی ؟ برهنگی یا مزاحمت یا شاید ازدواج همجنس گرایی یا بی دینی اگه اینا خوبه بهتره بری اسرائیل زندگی کنی
   ایران و ایرانی بی غرت نیست
   تو از کجا فهمیدی که اون دختر تو تلویزیون برای جی گریه میکنه نکنه تو خدایی که از دل بنده اش خبر داری
   نگا من سعی کردم که به مقدسات شما توهین نکنم پس شما هم به مقدسات من توهین نکنید
   بهترین امام دین که برای ازادی و ازادگی شهید شد و خانواده اش قربانی ازادی شد برای شرف برای دین و مردانگی. امام حسین ع

   اللهم عجل الولیک الفرج

   • keyumars123 نوامبر 23, 2012 در 2:27 ب.ظ.

    دوست گرامی!
    یک و نیم میلیارد نفر ، جمعیت کل مسلمانان است نه شیعیان،یعنی سنی ها را نیز شامل میشود
    اتفاقا مشکلات اجتماعی و معیشتی مردم نیز از همین خرافات(که همان دین باشد) منشاء میگیرد
    چرا مثلا یک دختر حق دوچرخ سواری یا موتور سواری را ندارد؟
    چون اسلا گفته اعضای بدنش معلوم میشود و شهوت مردها برانگیخته می شود
    چرا تمام کارمندان اداره جات که زن یا دختر هستند باید مانتوهای تیره در رنگ های سرمه ای ، مشکی یا قهوه ای بپوشند؟شاید یکی مانتوی آبی دوست داشت، اما چون مردها آنها را می بینند باید تیره بپوشند
    چرا دختر ها و پسرها نمیتوانند مانند جوانان آمریکایی آزادانه مهمانی بگیرند؟
    خب چون در آن نوشیدنی های غیرمجاز سرو میشود و اصولا دختر و پسر نباید باهم مخلوط شوند
    تفریحات خانم های خانه دار ایرانی هم اکنون چیست؟
    جز سبزی پاک کردن و غیبت کردن؟
    آیا مثلا یک خانم 25 ساله در نزدیکی محل زندگیش ورزشگاه هست که برای تفریح به آنجا برود و تنیس بازی کند؟
    یا مسابقه بکتبال تماشا کند؟
    استادیوم ها زنها و دختران را راه می دهند؟
    بله شما درست میگید،من از نهاد اون دختر که در تلویزیون نشان داد خبر ندارم
    اما دوستان و همکارانم که هیچ، غیر از آنها ، روزانه به دلیل شغلم با حدود بیست سی نفر افراد مختلف هم کلام میشود و از نهاد آنها باخبرم و میدانم چه چیز آنها را میرنجاند ، چه چیز آنها را شاد میکند، مشکلاتشان چیست و حتی درد دلشان بابت چه چیزیست
    در آخر ممنونم که به مقدسات من توهین نکردید
    چون اصلا من مقدسات ندارم
    هیچ چیز برای من مقدس نیست و از این بابت خیالم راحت است
    بهتره شما هم درباره قیام امام حسین کمی تحقیق کنید که چرا جنگید و چرا خانواده اش را به فنا داد
    سپاس

   • گشتاسب نوامبر 24, 2012 در 5:32 ب.ظ.

    تا زمانی که احمقهایی مثل تو زنده هستند اوضاع از این بهتر نخواهد شد.گور پدر تو و امثال توی جیره خوار

 15. بازتاب: محرم ماه شکنجه جسمی و روحی کودکان + چند تصویر « گاه نوشته‌های آلفرد

 16. بازتاب: قلاده بستن به خود و سگ شدن برای حسین در خلال مراسم مذهبی اربعین! « گاه نوشته‌های آلفرد

 17. ... چرب ژانویه 4, 2013 در 1:40 ق.ظ.

  فقط بگم که اگر امام حسین دنبال دنیا بود هیچوقت نمی رفت تو اون بیابون. حالا هر چند که شما بگید به خاطر تمام خواهیش بوده. هر چه دارید از سر آقاامام حسین دارید. و الا شما ایرانیها قومی قرمه سبزی خور بیش نیستید برای همین اینقدر … چربید. راستی در مورد سطح سواد من بی سوادم ولی شما همه فلاسفه هخامنشی هستید. منم وطنم کره زمین هست. حالا کی بیدار میشیم فکر کنم بیدار نشیم. بخورید قورمه سبزی را چون چرب می کند …. شما را.

 18. خرمدین ژانویه 4, 2013 در 6:31 ق.ظ.

  1400 سال پیش فردی (قدیس تعریفی است شخصی که تعریف کلی و واضحی ندارد) به قصد دین (طبق نقل افراطیون و به نقل از مرجع شیعه منتظری برای حفظ جان) به دست ارتش معاویه میفته و کشته میشه… خوب مطابق تمام جنگ های تاریخ به اطرافیان مظلوم، ظلم روا میشه. در مظلومیت و رشادت امام حسین شکی نیست اما…

  سوال: شما برای اسلام که تعقل رو بالاتر از 70 سال عبادت میدونه 2 روز تعطیل می کنین و کلی انسان از خدا بی خبر و شکم سیر رو غذا میدین که کدوم حجت خدا رو زنده کنین؟؟؟؟
  بچه 3-4 ساله داره تو 2 کیلومتری بازار بزرگ ام القرای اسلام (تهران) داره با ماهی 400.000 تومن اجاره داده میشه تا خرج هرویین پدر تامین شه. این بچه مظلوم نیست که واسش گریه کنین؟؟؟
  اگر معاویه اجازه سخنرانی به 1.5 ساعته به زینب داد آقای خامنه ای برای کی حاضره 1.5 ساعت وقت بذاره؟؟؟
  کجای دین گفته امام حسین له له گرما میزده شما شیرکاکائو داغ توزیع کنین؟؟؟ اگر دارین به علت شرایط بومی این حرکت رو می کنین چرا مثل امام حسین روزی که بیت المال خرج موشک های سوریه و دزدی بیت المال میشه فرایند بومی آزادگی رو طی نمی کنین؟؟؟
  زنجیر زنی (تقلیدی از مراسم طیفی از مسیحیون افراطی) و قمه زنی کجای اسلام بوده؟؟؟ دیه این آسیب آیا پرداخت میشه؟؟؟ آیا دیه ترویج خشونت بار اجتماعی سنگینی که برای کودک شاهداین صحنه هست ادا میشه؟؟؟

  اگر به قول شما امام حسین برای زدودن جهالت از جامعه قیام کرد شما به علت ترویج جهالت در مقابل اسطوره خودتون مدیون هستین…

  • ...چرب ژانویه 8, 2013 در 10:21 ب.ظ.

   شما صحبتت قشنگ هست و آدم خوشش میاد. ولی یک نگاه به رفتار خودمون کنیم بعد از دیگران ایراد بگیریم. به نظر من آنموقع میتونیم تغییر کنیم والا اگر اینا برن یکی دیگه میاد سر کار. این تقصیر امام حسین نیست که. ببینم من فردا به اسم شما کارای زشت میکنم آیا این تقصیرشماست. اگر زورت می رسید که دیگه مظلوم نمیشدی هان. فقط ما ایرانیها خیلی ادعا داریم همه جا هم اکثریت با ماهاست. مثلا تو ناسا و جاهای دیگه همه مدیرا ایرانی هستند. بعدش تو خارجم که باشیم میگیم تو ایران دکتر بودیم بگن نبودی میگیم مهندس که دیگه بودیم چونه نزن که دیگه از خلبان پایینتر نمیام. جالب هم اینکه تو هر کشوری که میریم مردم اونجا خارجی هستند نه ما. خلاصه ملت بیسواد بی خودی هستیم. نه به اسلام کار داره نه به دولت. نگران نباشید مملکتی که راننده تاکسی هم توش آخر سیاستمداره بهتراز این نمیشه. بعدم حالا ما تو 1400 ساله پیش گیر کردیم. خیلیها تو 2500ساله پیش موندن. پس حالا بگو کی جلوست. خوب یکی هم بیاد به من گیر بده دیگه. با تشکر.

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید (لطفا فارسی بنویسید). توجه: کامنتهای اسپم یا حاوی دشنام و یا کلمات رکیک منتشر نخواهند شد.

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: