حمله هماهنگ رسانه های امنیتی به نسرین ستوده، نشان دهنده اوج درماندگی و خشم حکومت از محبوبیت و پایداری اوست

نسرین ستوده در زندان – اثر توکا نیستانی

از چند ساعت پیش سایتهای خبری وابسته به نهادهای اطلاعاتی و امنیتی رژیم حمله هماهنگ و همه جانبه ای را علیه نسرین ستوده آغاز کرده و اتهام های واهی جدیدی را به این وکیل محبوب و در حال اعتصاب غذا نسبت داده اند (+ ، +). یکی از موارد اتهامی جدیدی که مطرح شده است، اتهام های واهی و بی شرمانه جنسی در زندان میباشد!! اما اوج بی شرفی و رذالت این رسانه های امنیتی زمانی مشخص میشود که در ادامه مطلب علنا نسرین ستوده را به مطرح کردن این پاپوش ها در بیدادگاه های حکومتی که در آن خود وکیل و دادستان و قاضی و به عبارتی همه کاره هستند، تهدید کرده اند! مطرح کردن اتهامات جنسی علیه نسرین ستوده در زمان حضور او در زندان در شرایطی مطرح میشود که هنوز لکه های کریه ناشی از جنایتها، شکنجه ها و تجاوزهای زندانبانان حزب اللهی به زندانیان سیاسی در دهه ۶۰، تجاوز به دختران باکره پیش از اعدام و قتل عام بیش از ۳۰۰۰ زندانی سیاسی در تابستان سال ۶۷ و نیز تجاوزهای مکرر به جوانان بازداشت شده در کهریزک، بر پیشانی های پینه بسته جنایتکاران رژیم خودنمایی میکند. جنایتهایی که برایش هیچ دادگاهی حتی به شکل صوری ترتیب نیافته است و عاملان و آمران آنها همچون مصطفی پورمحمدی و سعید مرتضوی نه تنها از کار کنار گذاشته نشده که در طول سالهای گذشته بارها و بارها ارتقای مقام هم یافته اند!!

البته همانطور که پیشتر هم نوشته بودم، تفکر و اندیشه جنسی حاکم بر ذهن وابستگان رژیم ریشه در اندیشه های قائد و رهبر فقیدشان یعنی خمینی جنایتکار دارد که در کتابهای متعدد خود از جمله تحریرالوسیله مجوز بهره جویی جنسی حتی از نوزادان و کودکان خردسال را هم صادر کرده و بدین ترتیب بیمار بودن خود را به منصه ظهور رسانده است.

مطلب بلندبالای مملو از دروغ و اتهامات واهی رسانه های حکومتی علیه نسرین ستوده، اوج استیصال و درماندگی حکومت در مقابل وجدان کاری، پایداری و اراده پولادین وی چه در دوران وکالت، چه در زمان تحمل زندان و چه در زمان اعتصاب غذاهای متعدد را نشان میدهد. سابقه نسرین در بر عهده گرفتن وکالت پرونده های سیاسی و حقوق بشری از جمله پرونده های شیرین عبادی، حشمت‌الله طبرزدی، عیسی سحرخیز، محمد صدیق کبودوند و بسیاری دیگر از چهره های سرشناس مدافع حقوق بشر و مخالف رژیم، افتخار بزرگی است که هر وکیل آزاده و مدافع حقوق بشری، آرزوی داشتن چنین سابقه ای را دارد.

اما این حمله همه جانبه، حکایت از چیست و چرا در این برهه خاص زمانی صورت میگیرد؟

۱- نسرین محبوب است، نسرین در اعتصاب غذاست، همه از او حمایت میکنند. این اتهام های واهی به منظور شکستن مقاومت نسرین و خانواده اوست. 

نسرین ستوده ۱۴ روز است که در اعتصاب غذا به سر میبرد. این اعتصاب غذا در اعتراض به فشار حاکمیت بر خانواده او، ندادن مرخصی برای دیدار با فرزندان و ممنوع الخروج شدن دختر نوجوان او از سوی حاکمیت صورت میپذیرد. از آنجایی که نسرین به هیچ گروه سیاسی خاصی وابسته نیست و تنها به جرم نشان دادن وجدان کاری بالا و دفاع از موکلین خود در راه دفاع از حقوق بشر، به زندان جور و ستم ولی فقیه افتاده است، این اعتصاب غذا حمایت بسیار گسترده و همه جانبه کلیه افراد جامعه از هر قشر و صنف و دسته و گروهی را به همراه داشته و به حق محبوبیت وی را دوچندان کرده است.

۲- جمهوری اسلامی به شدت از اهدای جایزه حقوق بشری ساخاروف به نسرین ستوده و متعاقب آن محروم شدن از یک فرصت ناب تبلیغاتی در پی لغو سفر هیات پارلمانی اتحادیه اروپا به ایران، خشمگین است و به دنبال انتقام جویی از نسرین ستوده میباشد.

چند روز پیش جایزه معتبر حقوق بشری ساخاروف برای اولین بار به یک ایرانی یعنی نسرین ستوده تعلق گرفت. پس از این اتفاق، نمایندگان پارلمان اروپا که برنامه از پیش تعیین شده ای برای سفر به ایران و تحت فشار قرار دادن حکومت برای پایبندی به موازین حقوق بشر داشتند، سفر خود را منوط به دیدار با نسرین ستوده و جعفر پناهی کردند، چیزی که خشم حاکمان جمهوری اسلامی را برانگیخت. اگرچه سفر پارلمان اروپا به ایران با هدف فشار بر حاکمیت صورت میگرفت، اما جمهوری اسلامی دندان تیز کرده بود تا در این شرایطی که در اوج انزوای بین المللی قرار دارد و هیچ مقامی از کشورهای مهم جهان به ایران سفر نمیکند، بتواند از این سفر خوراک تبلیغاتی برای داخل فراهم کند تا نشان دهد که منزوی نیست! اما پس از مشروط شدن سفر هیات اروپایی به ایران به دیدار با نسرین ستوده، جمهوری اسلامی شرط را نپذیرفت و بدین ترتیب سفر ملغی و طرح جمهوری اسلامی برای بهره برداری تبلیغاتی از این سفر شکست خورد.

قبلا هم نوشته بودم:

نسرین مجرم است زیرا …

در همین زمینه:

تصاویر نسرین ستوده، منصور اسانلو، سیمین بهبهانی و مهوش ثابت بر روی تمبر پستی هلند

نه ماه پس از مصاحبه، هوتن کیان وکیل سکینه آشتیانی همچنان در زندان / شادی صدر: او را شکنجه کرده اند

وقتی بنیانگذار رژیم یک بیمار جنسی بوده است، از مزدوران حکومتی چه انتظاری میتوان داشت؟!

8 پاسخ به “حمله هماهنگ رسانه های امنیتی به نسرین ستوده، نشان دهنده اوج درماندگی و خشم حکومت از محبوبیت و پایداری اوست

 1. غلامحسین عسگری اکتبر 30, 2012 در 9:11 ب.ظ.

  رژیم اخوندی و باند حاکم بران طی سی وسه سال گذشته انقدر از خود رذالت و جنایت و دنائت و شنائت نشان داده اند که اگر این تهمت ها و لکه های به خود الوده را بخواهند به انسانهای پاکی چون خانم نسرین ستوده ودیگر عزیزان ما نسبت بدهند ضمن اینکه مرغ پخته به ریشهای کثیف انها خواهد خندید اتفاقا موجب محبوبیت بیشتر انها هم خواهد شد چراکه تاکنون هرجنایتی که کرده اند انرا به اسرائیل و امریکا و انگلیس نسبت میدهند اما دیگر حنایشان نزد ملت ایران و جامعه جهانی رنگی ندارد و درواپسین ماههای عمر ننگین حکومتشان اینچنین به دیوانگی افتاده اند چراکه میدانند چه سرنوشتی درانتظارشان خواهد بود نسرین همچون ماه در اسمان رها و از خود گذشتگی میدرخشد و با عوعو کردن این باند بدنام لکه دار نخواهد شد او خواهر و دختر شایسته همه ملت ایران است و ما به وجود او افتخار میکنیم

 2. وحید اکتبر 30, 2012 در 9:58 ب.ظ.

  نسرین ستوده شیرزنی از تبار آرش و کاوه و قابل احترام و مورد پرستش برای هر انسان وارسته ای

  من از خار سر دیوار دانستم که ناکس کس نمیگردد از این بالا نشینیها
  ******
  آن مرد که اسب داشت گردش فرو نشست گرد و غبار خران اینان نیز بگذرد

 3. keyumars123 اکتبر 31, 2012 در 6:58 ب.ظ.

  آلفرد گرامی امیدوارم منو ببخشی
  چون این مطلب من بی ربط به نوشته شماست اما خودم رو مسئول میدونستم برای امامم تبلیغ کنم ، آن هم در روز تولدش

  یک شعر سرودم تا همه ایمانشون افزونتر بشه

  به مناسبت سالروز ولادت امام نقی (ع)

  نقی ای همای نغمت … تو چه پشگلی خدا را

  که چنان جنب نمودی … همه ی خلق خدا را

  دل اگر نقی شناسی … همه در نعوظ او بین

  به نقی شناختم من … به قضای حاجتم را

  به خدا که در دو عالم … اثر ازسوراخ نماند

  چون نقی گرفته باشد … سر آلتش هوا را

  مگر ای سحاب شهوت … تو بباری ار نه زنها

  به شرار بی قراری … بدهند به کفر تن را

  برو ای کنیز بیوه … در خانه ی نقی زن

  که لذائذ شبانه … دهد از عقب تنت را

  به جز از نقی که گوید … به پسر که شوشول خود

  ببُری تو را نماند … ره دزدی و جماع را

  به جز از نقی که آرد … پسری ز چاه تاریک

  که علم کند به عالم … سر چاه جمکران را

  چو به دوست عهد بندد … احدی از نقویون

  چو نقی که میتواند … به دو نیم کند سرش را

  نه شمقدرش بخوانم … نه عفیر میتوان گفت

  متحیرم چه نامم … شه ملک سامرا را؟

  به دو تخم بی قرارم … هله! ای باد نجاست

  که ز کوی آن یهودی … بدهی زباله ای را

  به امید آنکه شاید … برسد به روی ماهت

  که چه بادها سپردم … به همان باد صبا را

  چو تویی جواب گردان … به جواب کفر مندان

  بده تو جواب آنها … به تکان ِ ذوالنقارا

  چه زنم چو سگ به وق وق … در خانه ات به تَق تَق

  که لسان بیضه مالم … بدهد همین ندا را

  همه شب در این امیدم … حسنین مرا بخوانند

  که قضاوتش کنم من … ره بهتر وضو را

  ز نوای مرغ یا نق !!! بشنو تو همره جق!

  غم دل به چاه گفتن ! چه خوش است نقهیارا

  (محمد حسنین نقهت نقریزی – ملقب به نقهیار)

  (شاعر اصلی: کیومرث 123)

 4. ahmad نوامبر 1, 2012 در 3:35 ق.ظ.

  حمله نیروهای امنیتی به سرای اهل قلم و اکنون استفاده از روشهای استالینیستی برای تخریب مخالفان فقط نشاندنده ضعف و نویدگر آغازی بر پایان یک دیکتاتوری است.

 5. محمود نوامبر 1, 2012 در 5:01 ق.ظ.

  به به به این تقوایتان – چقدر با شیعیان علی متفاوتید

 6. Ahmad نوامبر 1, 2012 در 11:22 ق.ظ.

  مطمئن هستم روزی میاید که روز تولد این زن افتخار آفرین روز ملی مادر و زن در ایران خواهد بود. بیایید این ایده را از همینجا گسترش دهیم. ما روز تولد این مادر و انسان نمونه را به مادرانمان تبریک میگوییم.

 7. negar نوامبر 1, 2012 در 4:48 ب.ظ.

  بر فرض محال هم که ایشان از خلافگران، دزدان، آتش افروزان ، اصلا بگوئید قاتلان دفاع کنند که همه میدانند چنین نیست و ایشان از مظلوم‌ترین دفاع کرده.

  آدمهای نادان، این شغل وکیل است که از خلافکار حمایت کند. کشوری که یک مشت بی‌سواد نادان بر آن حکومت می‌کنند که یک واحد درس حقوق پاس نکرده اند و یک مشت شعبون بی‌ مخ دهان گشاد، نظم (بی‌ نظمی) را برقرار می‌کنند که اسم خودشان را باشگاه خبرنگاران جوان گذشته اند ، باید هم اینقدر نفهم باشند که تشخیص ندهند که وظیفه وکیل دفاع از موکل است حتّی اگر موکل یک قاتل زنجیره‌ ایی باشد. وکیل مدافع شغلش این است و مهمترین وکیلان در سراسر دنیای متمدن آنها هستند که از موکلنی که پنالتی مرگ دارند دفاع می‌کنند. این بهترین انترنشیپی هست که دانشجویان حقوق تمام تلاششان را می‌کنند که به دست آورند، چون به آنها تجربه‌هایی‌ میدهد که میتواند از آنها وکیل بسیار کارکشته بسازد. کسی‌ هم وکیل یک جانی و قاتل را زندانی نمیکند چه رسدبه اینکه حق ملاقات فرزند ۳ ساله آاش را هم از او بگیرد.

  این رژیم دیوانه است، مردم را هم احمق کرد

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید (لطفا فارسی بنویسید). توجه: کامنتهای اسپم یا حاوی دشنام و یا کلمات رکیک منتشر نخواهند شد.

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: