اصلا مگر کیت میدلتون دستش را دراز کرده بود که مهرداد با دست ندادن به او بی احترامی کرده باشد؟!

در دنیای رسانه یک سری خبرگزاری وجود دارند که به آنها خبرگزاری‌های زرد و یا روزنامه‌های تبلوید میگویند. کار این دسته از رسانه‌ها، بازتاب خبرهای اغلب بی‌اهمیت درباره سلبریتی‌ها و درست کردن جنجال و هیاهو از هیچ و پوچ برای افراد مشهور است! هدف اینها از این کار کسب درآمد بیشتر از طریق فروش بالاتر است. به ویژه در انگلستان این خبرگزاری‌ها همواره به دنبال درست کردن حاشیه و اخبار زرد برای خانواده سلطنتی که از شهرت و محبوبیت بالایی برخوردار است، میباشند!

نشریه «دیلی میل» دقیقا جزو همین دسته از رسانه‌ها به شمار میرود. این خبرگزاری اخیرا از مراسم اهدای مدال پرتاب دیسک پارالمپیک که ورزشکار کشورمان هم در آن مدال نقره گرفت، جنجال درست کرده است. خبرگزاری مذکور مدعی شده است که مهرداد کرم زاده از دست دادن با کیت میدلتون عروس ملکه انگلستان و همسر شاهزاده ویلیام خودداری کرده و بدین ترتیب به او بی اعتنایی کرده است! این خبر از اساس دروغ است چه اینکه اگر کسی فیلم مربوط به اهدای مدال را ببیند متوجه میشود که اساسا کیت میدلتون دستش را برای دست دادن دراز نمیکند. باید از نویسندگان بیهوده نویس دیلی میل پرسید وقتی دستی دراز نشده است، طرف مقابل چگونه میتواند از دست دادن خودداری کرده باشد؟! از نظر من اصولا مساله خارج از موضوع است، زیرا دستی دراز نشده بوده است. در حقیقت همانطور که سخنگوی کیت میدلتون هم به رسانه‌ها گفته، قبل از مراسم اهدای مدال به او توضیح داده شده بوده است که «از آنجایی که اکثر مردان ایرانی به دلیل مسائل مذهبی و فرهنگی از دست دادن با زنان دیگر خودداری میکنند، انتظار دست دادن نداشته باشد» و در نتیجه اساسا کیت دست خود را دراز نمیکند تا مبادا با لحظه‌ای دشوار مواجه شود.

شکی در این نیست که خودداری از دست دادن با کسی که دست خود را دراز کرده است، بی احترامی و غیر قابل قبول است، اما در این مورد اساسا دستی دراز نشده بوده است، از سوی دیگر مهرداد دستان خود را به نشانه احترام بر سینه خود میگذارد و بدین ترتیب هیچ گونه شائبه‌ای درباره اینکه او قصد بی احترامی داشته است، نباید ایجاد شود. خوشبختانه اکثر خوانندگان دیلی میل از شعور کافی برخوردار بوده و در بخش نظرات زیر خبر مذکور، به این نکته اشاره کرده‌اند که هیچ بی احترامی در کار نبوده است و به دیلی میل توصیه میکنند که دست از جنجال و حاشیه درست کردن از هیچ و پوچ بردارد و به خبرهای مهمتر بپردازد!

به صفحه وبلاگ گاه نوشته های آلفرد در فیسبوک بپیوندید تا از پستهای جدید از طریق فیسبوک مطلع شوید. 

فیلم مراسم اهدای مدال:

دیگر مطالب ورزشی:

یک پیشنهاد برای باشگاه پرسپولیس

ای کاش مظاهری و مربی‌اش حرفه‌ای تر کار میکردند…!

بی‌اخلاقی عریان به شکل فحاشی رکیک در ورزشگاه‌ها! آخر خواهر داور چه گناهی کرده است؟!

11 پاسخ به “اصلا مگر کیت میدلتون دستش را دراز کرده بود که مهرداد با دست ندادن به او بی احترامی کرده باشد؟!

 1. pesare parsi سپتامبر 4, 2012 در 5:04 ب.ظ.

  مگه کور هستی‌ و نمیبینی که با همه مردها دست میدهد؟

  مگه کور هستی‌ و نمیبینی که وقتی‌ به یک کسی‌ مدال میدهند یا برای چیزی تبریک می‌گویند این جزو پروتکل هست که با دست دادن تشکر کنند، این کمال بی‌ احترامی به یک زن هست چیزی که این آخوندها در ایران به ما چپوندهند.

  چرا چرت و پرت مینویسی ؟

  • آلفرد سپتامبر 4, 2012 در 5:19 ب.ظ.

   شما خودت گویا کور هستی که نمیبینی اساسا دستش را دراز نمیکند که مهرداد دستی بدهد یا ندهد! همانطور که در مطلب هم نوشته ام، پیش از مراسم به او اطلاع داده شده بوده است و لذا اساسا او دستش را دراز نمیکند.

   • پسر پارسی‌ سپتامبر 4, 2012 در 5:41 ب.ظ.

    تی‌ بلا می‌‌سر آلفرد جون دیدی حالا خودت کور هستی‌ ؟

    مگه خوده مهرداد جلو نرفت و به ورزشکار چینی‌ دست نداد ؟ مگه خود مهرداد اول دست دراز نکرد و به اون آقایی که به ا‌و گًل داد دست نداد؟ تو اینقدر کوری که نمیبینی که این آخوندها با ایران چه کار کرده‌اند؟

    یک مثل هست میگه :

    کسی که خوابیده می‌شه بیدارش کرد ولی‌ کسیکه خودش را به خوابی‌ میزند نمیشود بیدارش کرد

    به یزدان که ما گر خرد داشتیم کجا این سر انجام بد داشتیم

    • آلفرد سپتامبر 4, 2012 در 8:56 ب.ظ.

     معمولا مردها نباید برای دست دادن با زنها دست خود را جلو بیاورند بلکه زنها دست را جلو می آورند و مردها دست انها را میفشارند، به خصوص اگر زن مذکور از خانواده ای اشرافی یا ثروتمند باشد. شما اگر به فیلمهای دست دادن ملکه انگلیس نگاه کنید متوجه صحبت من میشوید.
     اما مسلم است که مهرداد تمایلی به دست دادن نداشته و البته این تصمیم شخصی اوست و به کسی هم ربطی ندارد. اما اینکه دیلی میل و برخی خبرگزاری های زرد دیگر مدعی شده اند که مهرداد از دست دادن با کیت خودداری کرده است، دروغ است چون اساسا دستی دراز نمیشود که مهرداد آن را رد کرده باشد! به نظر من هیچ اتفاق خاصی نیفتاده است. من به نوبه خود از ورزشکار کشورم که برای ایران افتخار آفریده قدردانی میکنم. شما هم بهتر است با این حرفهای بیهوده، زحمات و افتخارآفرینی این ورزشکار ایرانی را لوث نکنید!

 2. bb سپتامبر 4, 2012 در 5:11 ب.ظ.

  خب احمق جان منظور مجله اینه که اول باید مهرداد دست می داد خاک بر سر آیکیویی مرغیت کنند.

  • آلفرد سپتامبر 4, 2012 در 5:21 ب.ظ.

   احمق تو هستی که نمیدانی ابتدا زنان دستشان را دراز میکنند و بعد مردان دستشان را میفشارند. وقتی دستی دراز نشده، اصولا حرف زدن درباره اینکه مهرداد دست داده یا نداده موضوعیت ندارد!

 3. مهران سپتامبر 4, 2012 در 5:52 ب.ظ.

  آلفرد عزیز ادامه بده و به کامنت های نا اهلان گوش مسپار. برهان تو بسیار منطقی و درست بود. اختلاف فرهنگی در همه جای دنیا وجود داره و باید احترام گذاشته بشه. سرت سلامت

 4. Babak سپتامبر 5, 2012 در 2:33 ق.ظ.

  متاسفانه بعضی از ما فقط عادت به دیدنه نکات منفی داریم و وقتی آنرانمیبینیم از خودمون در میاریم و پیروزی و افتخارآفرینی یک جوان ایرانی رو تخطعه میکنیم. این فیلم به وضوح نشان میدهد که دستی دراز نشد که پاسخی داشته باشد وقابل توجه دوستانی که آداب معاشرت نیاموخته اند ٫ باید بگویم همیشه خانمها باید اول دستشان را دراز کنند۰ اگرهم فرض بر کج رفتاری بود از جانب کیت بود که بین ورزشکار ایرانی و دیگران فرق گذاشت و ورزشکار ایرانی در نهایت ادب دستانش را به سینه برد و تعظیم کرد۰ از کجا میدانید اگر کیت دستش را دراز کرده بود پاسخی دریافت نمیکرد۰به جای این حرفها از ورزشکارتان به خاطر موفقیت بزرگش قدردانی کنید

  • dariush سپتامبر 5, 2012 در 9:57 ق.ظ.

   تیتر مشکل داره … این که ورزشکار ایرانی این حق رو داشته که دست ندهد صحیح است .،، این که حق داشته بنا به اعتقادات خودش عمل کند هم صحیح هست …. این که انسانها در چنین مواردی باید حق آزادی عمل و انتخاب داشته باشند هم درست هست … این که به احتمال زیاد از طرف مسولین تیم هم بر کرم زاده فشار آمده قابل حدس است… ولی متاسفانه چنین کارهایی وجهه کشور ما را خراب می کند و بار تبلیغی منفی دارد….//// تیتر دور و دراز این پست وبلاگی هم از آن جهت مشکل دارد که چون ورزشکار ایرانی دست هایش را از پشت قفل کرده و زمین را نگاه می کند، دست دراز کردن آن خانم امکان پزیر نیست !! این توجیهات که اول خانم باید برای دست دادن پیش قدم شود و این ها هم ساده انگارانه است چون کرم زاده با چنان ژستی نشان می داد که نمی خواهد دست بدهد.

   • آلفرد سپتامبر 5, 2012 در 8:46 ب.ظ.

    تیتر هیچ مشکلی نداره! مهرداد هم دوست نداشته دست بدهد، مشکلش چیه؟ نه کار غیر قانونی کرده و نه آزادی و حقوق انسانی دیگر افراد جامعه را محدود کرده است. دست ندادن با جنس مخالف جزو تعالیم دینی مذهبی است که او از آن پیروی میکند و در نتیجه بایستی به خواست او احترام گذاشته شود. جالب است که خود انگلیسی ها مشکلی با این قضیه ندارند و به راحتی آن را پذیرفته اند، اما عده ای ایرانی کاسه داغتر از آش شده اند!

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید (لطفا فارسی بنویسید). توجه: کامنتهای اسپم یا حاوی دشنام و یا کلمات رکیک منتشر نخواهند شد.

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: