فرح پهلوی پسرش را «رضا شاه دوم» مینامد!

یکی از دوستان کلیپی را برای من ارسال کرد که وقتی نگاه کردم واقعا شگفت زده شدم. این کلیپ قسمت کوتاهی از یکی از مصاحبه‌های فرح دیبا معروف به فرح پهلوی همسر دیکتاتور سابق ایران است. وی در این مصاحبه چندین بار از عبارت «رضا شاه دوم» استفاده میکند. من هر چه در منابع تاریخی نگاه کردم چیزی به نام رضا شاه دوم نیافتم. در تاریخ ایران فقط یک رضا شاه وجود داشته، آن هم در سال ۱۳۲۰ از کشور فرار کرده است. پس به احتمال بسیار زیاد منظور این خانم پسرش بوده است! اگر تصور کنیم که واقعا منظورش پسرش بوده است به نتایح مختلف زیر میتوانیم برسیم:

۱- فرح پهلوی هنوز در رویای دوران آریامهری به سر میبرد و تصور میکند که حکومت شوهرش سقوط نکرده و اینکه الان پسرش شاه مملکت است!

۲- فرح پهلوی خروش چندین میلیونی مردم در سال ۵۷ و مخالفت آنها با نظام پادشاهی را ندیده است و یا تصور کرده چند میلیون نبوده و فقط چند صد نفر بوده‌اند!

۳- فرح پهلوی برای رای و نظر مردم ارزشی قائل نیست چون مردم به نظام پادشاهی رای مجدد نداده‌اند و از آن مهمتر به رضا پهلوی هم برای تصدی این منصب رای نداده‌اند!

۴- فرح پهلوی حتی با قانون اساسی قبلی (قانون اساسی پادشاهی) هم آشنا نیست، چونکه حتی اگر قسم پادشاهی رضا پهلوی در قاهره را بپذیریم، باز هم او برای اینکه پادشاه قانونی ایران باشد باید در مجلس شورای ملی حاضر شده و سوگند بخورد که نخورده و در نتیجه حتی بنا بر قانون اساسی قبلی [که الان بی اعتبار است] هم پادشاه قانونی ایران نیست!

۵- فرح پهلوی کلا در رویاهای خودش سیر میکند و حالا یک چیزی گفته، ما چرا جدیش گرفتیم؟!

میگم راستی نکنه پایتخت ایران از تهران به واشنگتن و کاخ پادشاهی از کاخ سعدآباد به خانه رضا پهلوی در مریلند تغییر مکان داده است؟! بیخیال اصلا، بگذار این خانم خوش باشه فکر کنه پسرش شاهه!! 🙂

کلیپ مذکور:

مطلب قبلی:

تحریفهای تاریخی در پیام اخیر رضا پهلوی به مناسبت سالگرد انقلاب مشروطه

13 پاسخ به “فرح پهلوی پسرش را «رضا شاه دوم» مینامد!

 1. خسرو آگوست 5, 2012 در 8:46 ب.ظ.

  ان چيزي كه انسان رابه شگفتي وا ميدارد اين است كه شما و امثال شما هنوز متوجه نشده ايد كه مردم داخل ايران با چه اشتياقي از بازگشت پادشاهي به ايران صحبت ميكنند و پشتيباني مينمايند از طرفي بنظر شما كسي ايا حق ندارد نظر شخصي خود را كه اتفاقا نظر بسياري از مردم ايران هم هست را بين كند؟؟!!

  • آلفرد آگوست 5, 2012 در 9:21 ب.ظ.

   چرا حق داره بیان کنه، اما ما هم حق داریم نظر خود را بیان کنیم. ضمنا حق داریم به این نتیجه هایی برسیم که در مطلب نوشته ایم. درباره اینکه مدعی میشوی بسیاری از مردم ایران طرفدار نظام پادشاهی هستند، به هیچ وجه با تو موافق نیستم. به نظر من حداکثر ۵ درصد مردم ممکن است به این شیوه اداره کشور رای بدهند. شما اگر مدعی هستی طرفداران نظام پادشاهی بیشتر هستند بهتر است آن را اثبات کنی.

 2. آرش آگوست 5, 2012 در 9:01 ب.ظ.

  درود بر شهبانو فرح پهلوی و رضا شاه دوم

 3. mehrzad آگوست 6, 2012 در 1:04 ب.ظ.

  اقای الفرد عزیز شما مثل اینکه از جیره خور ها هستی .وقتی این جوانها که سواد سیاسیشون از امثال شما بیشتره میگن وباور دارن شهبانو و خاندان محترمشون انسانهای خوبی هستن چرا اصرار به بی احترامی نسبت به این خاندان داری؟ چه چیزی نسیب شما میشه با این مخالفت…؟ اگه رضا شاه پدر نبود الان ایران چه جوری بود؟ تا به الان نشستی فکر بکنی که چه راهی در انتظار این ملت بود؟ اگه اطلاعات سیاسی داشته باشی میبینی که همین تخت جمشید از بعد از به روی کار اومدن رضا خان و شاه فقید به مراتب بیشتر به این ملت فهمونده شد….تخت جمشیدی که تو بهش مینازی….!!!!!!!حالا اگه تو دولتش چند تا خائن بودن که حتما بودن مثل فرمانده ارتش که اعلام بی طرفی کرده بین شاه و اوباش که ایران رو به اتش کشیدن گناه اون خدا بیا مرز چیه؟اگه اون دیکتاتور بوده گه کشتن واسش کاری نداشت…..33 سال پیش گفت که تاریخ قضاوت خواهد کرد..تاریخ هم یعنی درک مردم …فهم مردم…ما که ازش تو اون دوره چیزی ندیدیم…این یعنی قضاوت تاریخ ….ما این افکار رو به فرزندانمون منتقل میکنیم تا امثال تو نتونن به تاریخ دروغ بگن ….سکه 2 رو داره.

 4. بازتاب: لیست تعدادی از لینک هایی که توسط سلطنت طلبان و طرفداران رضا پهلوی در سایت بالاترين فیلتر ، حذف یا مورد حمله واقع شده اند « Mehreganesabz's Blog

 5. siavash آگوست 14, 2012 در 6:41 ق.ظ.

  كسانى كه دوست دارند شاه برگرده عقلشون تو چشماشونه و فقط بجاى عبا و عمامه،فكل و كراوات ميخوان.همين خانمى كه زمانى آش نذرى پز بود و بعد شد مثلا شهبانوى ايران كلى نقش داشت براى بقدرت رسيدن آخوندها.ايران به انقلاب فرهنگى نياز داره نه انقلاب سياسى.

 6. siavash آگوست 14, 2012 در 6:52 ق.ظ.

  برويد تحقيق كنيد ببينيد چه كسى حرم مشهد رو ساخت و طلا كارى كرد.چه كسانى دست آخوندها رو در تحميق مردم بدبخت باز گذاشتند.چه كسانى با رو دادن به دگماتيستهاى فدائيان اسلام اجازه ترور بزرگمرددانشمندى چون احمد كسروى را صادر كردند و بالاخره چه كسانى پاكترين فرزند ايران دكتر مصدق را نابود كردند؟

 7. asheg pahlavy آگوست 18, 2012 در 10:37 ب.ظ.

  doorod bar khandane pahlavy keh be man azemat dadand,doorood bar REZASHAH dovom va SHAHBANOO IRAN
  IRAN DOOST

 8. ایراندوست آگوست 24, 2012 در 6:19 ق.ظ.

  آلفرد،

  ۳۴ سال هست که امسال شما مزدورها این آخوندهای بی‌ ناموس را به جون مردم انداخته اند، بس کنید،،چقدر خیانت به ایران و ایرانی‌، ما ۱۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰ بار شاه را به این کثافتهای عرب زاده ترجیح میدهیم، دست از سر این مردم بردارید. با این اراجیف میلیونها ایرانی‌ کشته شد، میلیونها ایرانی‌ پناهنده شد هزاران هزار زندانی کشته و و و

 9. lima tayebifard سپتامبر 12, 2012 در 1:23 ق.ظ.

  زنده باد رضا شاه دوم و درود بر خاندان جلیل وبا عظمت بهلویکه اوج افتخار و غرور ایرانیها و بیشرفتهای روز افزون ایرانیها در زمان تصدی ایشان بود و کور بشه چشم دشمنان انها و این اب و خاک که هیچ وقت موافق سربلندی و بیشرفت این مرز و بوم نبوده اند
  اقای الفرد شما و امثال شما چه بخواهی و چه نخواهی دوستداران این خانواده در ایران و در دنیا کم نیستن شما هم بجای نوشتن این خزعبلات بهتره یه کمی مطالعه و سطح درک ودانشت رو بالا ببری همین حالا هم میتونی در مقایسه نظرات مخالف و موافق میزان ۵ درصدها رو تشخیص بدی ضمنا یه کم مودب تر باشی هم بهتره .

 10. Azad سپتامبر 12, 2012 در 6:07 ق.ظ.

  Hanooz yad nagereftim be araye ham ehteram bezarim va be jaye be ham oftadan Akhoondha ro az mamlekatemoon biroon konim.

 11. ایرانی سپتامبر 12, 2012 در 9:18 ق.ظ.

  بدون شک مخالفان نظام پادشاهی پارلمانی و خاندان پهلوی هر کجا که از دستشان بر بیاد لجن پراکنی می کنند و این ناشی از ترس و وحشت آنها از محبوبیت خاندان شاه فقید است ولی ملت ایران پس از 34 سال دانسته در زمان شاه دارای چه منزلتی بود و امروز دست پخت همین افراد چه بر سر ایران و ایرانی آورده است.

 12. بازتاب: انتقاد از رضا پهلوی « گاه نوشته‌های آلفرد

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید (لطفا فارسی بنویسید). توجه: کامنتهای اسپم یا حاوی دشنام و یا کلمات رکیک منتشر نخواهند شد.

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: