واقعیت پشت پرده همایش چند هزار نفری مجاهدین خلق در پاریس چه بود؟

 

اصلا دوست نداشتم بار دیگر نام منحوس این گروه را در وبلاگم بیاورم، اما دروغ گویی‌ها و شارلاتان بازی اینها به حدی است که مجبور شدم برای اطلاع رسانی خدمت هموطنان عزیز این مطلب را بنویسم. رهبری مجاهدین خلق که در پاریس مستقر میباشد، چند سالی است که در ماه ژوئن همایشی را با نام پر طمطراق و دهن پرکن «گردهمايی ایرانیان آزاده» در این شهر برگزار میکند که هدف از آن چیزی جز بهره برداری رسانه‌ای و تبلیغاتی نیست. چند روز پیش مجددا این برنامه برگزار شد. در حالی که مجاهدین به دروغ مدعی میشوند که تا صد هزار نفر ایرانی آزاده در این شوی تبلیغاتی شرکت کرده‌اند، ویدئو به دست آمده از این نمایش به خوبی نشان میدهد که اکثریت مطلق شرکت کنندگان در این برنامه نه ایرانی که در واقع آفریقایی، دانشجویان لهستانی و فرانسوی، افغانی‌ها و اروپاییان بیکار و فقیر ساکن فرانسه و برخی از کشورهای شرق اروپا بوده‌اند! این افراد با اتوبوس و به شوق خوردن غذا و نوشیدنی مجانی و نیز بازدید و اسکان رایگان در پاریس به این مراسم آورده میشوند (لینک). اگر ویدئو بالا را نگاه کنید به وضوح میبینید که به سختی میتوان حتی پنجاه نفر ایرانی را در خیل سیاه پوستان و موبورهای مستقر در محل همایش، مشاهده کرد! این همه در حالی است که سایتهای سازمانی مجاهدین خلق (خبر در سایت مجاهدین ، خبر در سایت مریم رجوی) و نیز وبلاگهای زنجیره‌ای و کپی پیستی متعلق به اندک اعضای آن به شکل سیستماتیک در جهت تحریف واقعیت بر آمده و اقدام به دروغ پراکنی و بهره برداری تبلیغاتی میکنند، به گونه‌ای که با انتشار تصویرهای آنچنانی از زاویه بالا از محل همایش مدعی میشوند که اولا صد هزار نفر (!) در محل حضور داشته‌اند و دوما همه افراد حاضر، ایرانی هستند و طرفدار مجاهدین خلق! واقعا زهی اندکی شرم…!

شایان ذکر است که در این همایشها که با صرف هزینه بسیار هنگفت و چند میلیون دلاری برگزار میشود، از سیاستمداران سابق آمریکایی که اکثرا متعلق به طیف تندرو جناح راست و طرفداران دو آتشه حمله به ایران میباشند برای سخنرانی استفاده میشود. آنطور که در سایت فایننشال تایمز و برخی دیگر از سایتهای معتبر ذکر شده است، هر کدام از این افراد برای یک سخنرانی ۱۰ دقیقه‌ای تا ۴۰ هزار دلار پول دریافت میکنند. هدف مجاهدین از این مراسم پرهزینه این است که مدعی شوند که در نزد ایرانیان دارای پایگاه اجتماعی هستند و به این ترتیب به رسانه‌ها و سیاستمداران غربی نشان دهند که تنها اپوزیسیون قدرتمند رژیم هستند که دارای طرفدار میباشد تا از این طریق بتوانند بهره برداری سیاسی و تبلیغاتی گسترده بکنند.

البته این دروغها و قلب واقعیت کردنها اولین بار نیست که از سوی مجاهدین خلق صورت میگیرد و مسبوق به سابقه است. سال گذشته هم سایت رسمی مجاهدین خلق در مطلبی درباره تجمع ترتیب داده شده توسط این گروه در واشنگتن مدعی شده بود که افراد شرکت کننده در آن تجمع ایرانیان آزاده بوده‌اند. در مطلبی که آن زمان منتشر کردم به طور مفصل دروغ گویی آنها را نشان دادم (مطلب مربوطه). در ویدئویی که در آن مطلب آورده شده است به خوبی دیده میشود که بسیاری از شرکت کنندگان در آن برنامه در واقع آمریکایی‌های بیکار و بی خانمان اما خوش قلبی بوده‌اند که طرفداران مجاهدین آنها را فریب داده و به آنها اینطور فهمانده بوده‌اند که تجمع مذکور برای دموکراسی بوده است. بدین ترتیب این آمریکاییانی که اصلا نمیدانسته‌اند سازمان مجاهدین چیست و از چه سابقه‌ای برخوردار است، حاضر شده بوده‌اند که در تجمع مذکور شرکت کنند و ملعبه مجاهدین شوند. سازمان مجاهدین هم با صرف هزینه هنگفت آنها را با اتوبوس و یا هواپیما از نقاط مختلف آمریکا به واشنگتن آورده و به آنها غذا و محل اسکان موقت داده بوده است و از آن طرف در خبرهای خود از آنها با نام ایرانیان آزاده یاد کرده است!!!

این دروغ گویی های بزرگ مجاهدین خلق خود سند محکمی است بر این واقعیت که این گروه هیچ گونه پایگاه اجتماعی حتی در میان ایرانیان مقیم خارج از کشور ندارد و برای پرکردن همایش‌ها و تجمعات خود دست به دروغ و نیرنگ میزند و با ساندویچ و نوشابه از خارجی‌ها به عنوان سیاهی لشگر استفاده میکند! تکنیکهای جمهوری اسلامی و مجاهدین چقدر به هم شبیه است! هر دو مخالفان خود را میکشند و در زندانهای خود نقض حقوق بشر میکنند، هر دو دست به اعمال تروریستی میزنند، هر دو رهبرانی خودخوانده و غیر مردمی دارند و هر دو با استفاده از سیاهی لشگر،  پروپاگاندا راه می‌اندازند و بهره برداری تبلیغاتی میکنند…!

ایرانیان یا اروپایی‌ها و آفریقایی‌هایی که به صرف غذا و نوشیدنی مجانی در نمایش مجاهدین شرکت کرده اند؟!!

مطالب مرتبط:

دروغ سایت مجاهدین/ به راستی شرکت کنندگان در تجمع مجاهدین در واشنگتن چه کسانی بودند؟

فایننشال تایمز: صرف میلیون ها دلار پول از سوی مجاهدین خلق جهت خروج از لیست سازمانهای تروریستی

پس از دیکتاتوری، نقض حقوق بشر و جنایت، ساندیس نیز به وجوه اشتراک جمهوری اسلامی و مجاهدین خلق افزوده شد!

17 پاسخ به “واقعیت پشت پرده همایش چند هزار نفری مجاهدین خلق در پاریس چه بود؟

 1. از بخش مدیریت سایت فریاد سبز جون 29, 2012 در 10:06 ب.ظ.

  با درود .از شما برای همکاری با سایت فریاد سبز نیوز دعوت به عمل میاید .لطفا در صورت موافقت وهر گونه پرسش از ما در این زمینه با ادرس امیل زیر تماس حاصل نموده تا ترتیب کارها داده شود . ادرس امیل برای تماس با ما meh.mah2@yahoo.com
  ادرس سایت برای بازدید شما : http://faryadesabz.com/

 2. Irani جون 29, 2012 در 10:55 ب.ظ.

  Pas har kas ke zede Akhoond bashe bade, che Pahlavi, che Mojahed va digaran. Be joz hoghoogh behet Sandis ham midan??

 3. بازتاب: کانون وبلاگنویسان مستقل ایرانی » واقعیت پشت پرده همایش چند هزار نفری مجاهدین خلق در پاریس چه بود؟

 4. monitor جون 30, 2012 در 1:34 ب.ظ.

  مطلب بسیار جالبی بود. با اجازه در وبلاگ بازنشر کردم.

 5. aras جون 30, 2012 در 5:15 ب.ظ.

  البته که چشم بصیرت میخواهد اگر چه من اساسا مذهب و هر شکلی از سیستم مذهبی را قبول ندارم اما مبارزه و ایستادگی این مقاومت را میستایم و اگر توان خوندن داری لطفآ، به گزارشات آسوشیتت پرس،رویتر و دهها خبر نگار دیگر را ببین و بخوان در ضمن ان عکس های کمونیستی هم که متاسفانه نمیدانی ،بدان که متعلق به سازمان چریکهای فدائی خلق هست که یکی از سازمان های عضو شورای ملی مقاومت هست .قبل از این که قضاوت کنی همیشه برسی کن و بدان که چه میگوئی چرا که هیچ چیز بهتر از حقیقت نیست جلادان خون آشام خمینی راهی جز سقوط و سرنگونی ندارند این را تاریخ میگوید و خواهی دید با سپا س .هوشنگ بهار

 6. احمد ژوئیه 1, 2012 در 4:35 ب.ظ.

  بدبخت جان تعدادی از شهدای عملیات فروغ جاویدان افرادی غیر ایرانی مثلا یک دختر پرستارفرانسوی یا دختری پاکستانی یا حتی دختری چینی بودن که به مجاهدین پیوسته بودن
  مجاهدین هم یک طرز فکر هستن و فراتر از یک جنبش که تنها متعلق به ایران باشه
  هر کسی اعم از ایرانی یا خارجی میتونه عضو مجاهدین باشه
  قبل از انقلاب هم همینطور بود برای مثال فاضل مصلحتی که نام اصلیش فاضل البصام بود یک عرب عراقی بود
  شما هنوز گویا افکار گندیدت توی ملیت قومیت گیر کرده گویا تنها ایرانی را دارای حق حیات میدانی

 7. احمد ژوئیه 1, 2012 در 4:36 ب.ظ.

  نظر ایت الله الفرد خمینی در مورد زندانیان سال 67
  «از آنجا که منافقین خائن به هیچ وجه به اسلام معتقد نبوده و هر چه می‌گویند از روی حیله و نفاق آنهاست و به اقرار سران آنها از اسلام ارتداد پیدا کرده‌اند، با توجه به محارب بودن آنها و جنگ کلاسیک آنها در شمال و غرب و جنوب کشور با همکاری‌های حزب بعث عراق و نیز جاسوسی آنها برای صدام علیه ملت مسلمان ما و با توجه به ارتباط آنان با استکبار جهانی و ضربات ناجوانمردانهٔ آنان از ابتدای تشکیل نظام جمهوری اسلامی تا کنون، کسانی که در زندان‌های سراسر کشور بر سر موضع نفاق خود پافشاری کرده و می‌کنند، محارب و محکوم به اعدام می‌باشند و تشخیص موضوع نیز در تهران با رای اكثريت آقایان حجه‌الاسلام نیری دامت افاضاته (قاضی شرع) و جناب آقای اشراقی (دادستان تهران) و نماينده‌ای از وزارت اطلاعات می‌باشد، اگر چه احتياط در اجماع است، و همین طور در زندانهای مراكز استان كشور رای اكثريت آقايان قاضی شرع، دادستان انقلاب و يا دادیار و نماينده وزارت اطلاعات لازم الاتباع می‌باشد، رحم بر محاربین ساده‌انديشی است، قاطعیت اسلام در برابر دشمنان خدا از اصول ترديدناپذير نظام‌اسلامی است، اميدوارم با خشم و كینه انقلابی خود نسبت به دشمنان اسلام رضایت خداوند متعال را جلب نمایيد، آقايانی كه تشخیص موضوع به عهده آنان است وسوسه و شك و تردید نكنند و سعی كنند اشداء علی الكفار باشند. تردید در مسائل قضایی اسلام انقلابی نادیده گرفتن خون پاك و مطهر شهدا می‌باشد. والسلام»[۴][۵][۶]
  سیداحمد خمینی که در آن زمان رئیس وقت دفتر آلفرد خمینی بود در نامه‌ای در مورد جزییات این اعدام‌ها می‌پرسد و تاکید می‌کند آیا این حکم شامل کسانی که محاکمه شده‌اند و دوران زندان‌شان به زودی تمام می‌شود هم هست یا نه؟ و در مورد محکومان از شهرستان‌هایی که استقلال قضایی هم دارند چطور؟ پاسخ آلفرد خمینی بدین‌گونه است که:
  بسمه تعالی در تمام موارد فوق هر کس در هر مرحله اگر بر سر نفاق باشد حکمش اعدام است. سریعا دشمنان اسلام را نابود کنید. در صورت رسیدگی به وضع پرونده‌ها در هر صورت که حکم سریعتر اجرا گردد همان مورد نظر است.[۷][۸]

 8. احمد ژوئیه 1, 2012 در 4:36 ب.ظ.

  آیت الله آلفرد خمینی

  من در نجف بودم. اينها آمده بودند كه من را گول بزنند. بيست و چند روز- بعضي ها مي گويند بيست و چهار روز- من حالا عددش را نمي دانم. بعضي از اين آقاياني كه ادعاي اسلامي مي كنند- بعضي هايشان- در نجف آمدند. بيست و چند روز آمد در يك جايي و من فرصت به او دادم تا حرف هايش را بزند. او به خيال خودش كه مي خواهد مرا اغفال كند. مع الاسف از ايران هم بعضي از آقايان كه تحت تأثير آنها واقع شده بودند- خداوند رحمتشان كند- آنها هم اغفال كرده بودند آنها را؛ و آنها هم به من كاغذ سفارش نوشته بودند كه اينها «انهم فتيه» قضيه اصحاب كهف.
  فرازی دیگر از سخنان آیت الله آلفرد خمینی
  بریزید خونها را،بکشید اینها را،این منافقین را برشان رحم نکنید،اینها همه را گول میزنند،مرا هم میخواستند گول بزنند
  تمام سیاستمداران اروپایی امریکایی را گول زدن
  اینها همه را گول زدن
  آلفرد را هم گول زدند
  خمینی را هم گول زدند

 9. ننگ بر خامنه ای ژوئیه 2, 2012 در 3:40 ق.ظ.

  تف بر وبسایت بالاترین که دوباره این گروه منحوس را عرصه سیاست ایران آورد.
  آقای احمد مجاهدین تا به امروز از هیچ خیانتی به ایران و مردم فروگذار نکرده اند و مستحق بدترین برخوردها و مجازاتها هستند.
  اگر قتلهای سالهای 67 را محکوم میکنیم فقط به خاطر این است که دادگاه عادلانه ای برای آنها برگزار نشده و چه بسیا بسیاری از کشته شدگان بی گناه بودند یا حداقل از مجاهدین نبوده باشند. و گرنه مجازات اعدام برای مجاهدین کم است!

 10. Mazlum ژوئیه 8, 2012 در 1:47 ق.ظ.

  در طول فیلمتان مستمر می پرسیدید که ایرانیان کجاند؟ این واقعان یک سوال بسیار درست، بجا و مهمی است. واقعان این ایرانیان کجاند؟؟؟
  فرض میکنیم که این ادعای شما » که اکثریت مطلق شرکت کنندگان در این برنامه ایرانی نبودند» درست باشد! یعنی این ادعا و آروزی شما را برای چند لحظه بطور کامل درست فرض می کنیم! ==> خوب ایرانیان در این مراسم مجاهدین حضور نداشتند! خوب پس کجاند؟ در کجا جمع شده تظاهرات، افشاگری و دادخواهی میکنند!؟ کدامین تشکیلات، سازماندهی یا اتحاد را تشکیل دادند!!؟؟ آخر این ایرانیان غیر از صفهای طولانی خفت و خواری غلط کردم گویهای ذلیلانه در سفارت خانه های این رژیم کجا صاف کشیدند!!!؟؟؟

  در ضمن در صحنهایی از فیلم که مدعی بودید که آفریقای یا لهستانی هستند انصافآ هم شبیه بودند، من بطور اتفاقی ایرانیان زیادی دیدم که مقیم دانمارک و هلند بودند!
  آیا براستی با یک فیلم برداری سطحی و از روی ظاهر میتوان تشخیص داد که کی کجای است؟!!

  • آلفرد ژوئیه 8, 2012 در 2:55 ب.ظ.

   خوب تو که فقط سوال پرسیدی که!! خوب جواب هم بده! ۹۹ درصد افرادی که در این فیلم ۲۰ دقیقه ای دیده میشوند خارجی اند. پس ایرانی ها کجا هستند؟! مگر سایتهای مجاهدین ادعا نمیکنند که این همایش ایرانیان آزاده بوده؟ پس چرا همه شرکت کنندگان خارجی اند؟! البته بعدا که مریم رجوی آمد سخنرانی کند، چند صد نفر از مزدبگیران مجاهدین را به محل آورند و در جلوی صاف قرار دادند که خارجی ها دیده نشوند. در واقع این خارجی ها سیاهی لشگر هستند تا محل همایش را پر از جمعیت نشان دهد تا مجاهدین بتوانند بهره برداری تبلیغاتی خود را از این موضوع بکنند و مدعی شوند که در نزد ایرانیان جایگاه اجتماعی دارند!! چیزی که مجاهدین توجه نمیکند این است که دروغ گفتن برای کسی پایگاه اجتماعی ایجاد نمیکند، نهایتا دروغ لو میرود و روسیاهی به زغال میماند…!

   • Mazlum ژوئیه 9, 2012 در 12:07 ق.ظ.

    من که گفتم ایرانیان کجاند: ایرانیان در جلوی سفارت خانه های این رژیم در صفهای طولانی ذلیلانه و حقیرانه صف کشیدند که با خفت و خواری غلط کردم بگویند تا بلکه تفی شاملشون بشه و اجازه یابند بطرف رژیمی بروند که اقامتشان درغرب را مدیون خیانت کردن به همین رژیم هستند!!!؟؟؟

    با این حساب بالا اگر در این برنامه ایرنیان کم بودند حتما در جای دیگر مزد بهتر و بیشتری (البته با تف) گیرشان میاید.

 11. بازتاب: خروج مجاهدین خلق از لیست گروههای تروریستی به چه معناست و چرا در این زمان صورت می‌گیرد؟ « گاه نوشته‌های آلفرد

 12. حاج صادق مِی 13, 2014 در 11:10 ق.ظ.

  هر کس کوچکترین توهیم به ولایت فقیه کند باید زنده زنده بسوزد چه برسد به اینکه اینها تمام نیرو .. صرف مقابله با رهبر معظم ملمانان جهان کردند مرگ برضد ولایت فقیه

 13. Reza نوامبر 7, 2014 در 7:19 ب.ظ.

  خوب راست میگه دیگه هر سال توی این کشورهای اروپایی هر چی آدم بیکار رو فقیر که دنبال یک سفر مفتی و هتل و غذای مفتت هستند جمع میکنند . ۴ تا۵ از همکلاسیهای افغانی و صربی و افریقایی من هستند که هر سال میرن . یعنی واقعا اگر هنوز کسی هست که به این سازمان متعفن اعتقاد داره باید در سلامت عقلش شک کرد. فقط اعترافات همین افراد بریده رو که تو امریکا و اروپا هستن بخوانید توی اینترنت میفهمید چه سازمان مزخرفی بوده. اصلا بگید ببینم این رهبر ترسوشون چرا چندین ساله پنهان شده یعنی توی این دنیا کسی جز رجوی مباره نمی کنه .خلاصه اشغالند به تمام معنا . فق یکعده انسان زنگی و جوانی و جان و خانواده خود رو از دست دادن برای هیچ و پوچ

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید (لطفا فارسی بنویسید). توجه: کامنتهای اسپم یا حاوی دشنام و یا کلمات رکیک منتشر نخواهند شد.

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: