چرا ائمه‌ قدرتمندی که قادر به شفا‌ دادن مریضان صعب العلاج هستند، شاهین نجفی را ادب نمیکنند؟! علت صدور فتواهای قتل، ترس از به هم خوردن کاسبی چند صد میلیاردی مبتنی بر ترویج خرافه و مرده پرستی است!

یک هفته است که ذهن من درگیر حکم قتل شاهین نجفی است. برای من هنوز جا نیفتاده است که چرا شاهین نجفی باید کشته بشود؟ من که هیچ توهین خاصی به کسی یا چیزی در اون ترانه نمیبینم. حالا اصلا فرض کنیم که توهینی به ائمه شده باشد، خوب ائمه ای که بنا به اعتقاد شیعیان، با خدا در ارتباط هستند و شفاعت مومنان را میکنند به گونه‌ای که حتی دخیل بستن بر ضریح یا زیارت قبور آنها موجب شفا یافتن بیماران زیادی میشود، چطور نمیتوانند مستقیم یا غیر مستقیم یک بلایی سر شاهین بیاورند و مثلا او را ادب بکنند؟! یا مثلا اون سلمان رشدی که کتاب آیات شیطانی را نوشت، چرا بعد از بیست و خرده‌ای سال نه تنها تبدیل به سنگ نشده که پولدار هم شده و سُر و مُر و گنده دارد زندگی اش را میکند؟! چگونه است که خدای قادر توانا نتوانسته هیچ بلایی سر او بیاورد؟! یا مثلا اون کاریکاتوریست دانمارکی که کاریکاتور محمد را کشید به همین ترتیب! ممکنه بگویید خدایی نیست! یا بگویید یا فکر کنید که خدا ناتوانه که در اینصورت با آنچه در قرآن گفته شده در تناقض هست! یا ممکنه بگویید خدا بیش از اینها گرفتاره که به این مسائل جزیی بپردازه و وقت این چیزها را نداره یا اینکه خدا رحمان و رحیمه، خوب اگر این چیزها براش پیش پا افتاده است و یا رحمان و رحیم هست، پس چرا مسلمانان کاسه داغتر از آش شده‌اند؟ اگر امام نقی مساله‌ای با ترانه شاهین ندارد و عکس العملی نشان نمیدهد، پس چرا شیعیان از خود امام، امام تر شده‌اند؟! مگر حق خدا، پیامبر خدا و و یا ائمه بر خودشان از حق مردم بر آنها کمتر است که آنها وکیل و وصی بخواهند؟!

سوال دیگه‌ای که تو ذهن من هست این هست که چطور خروج از اسلام ارتداد هست و مجازات مرگ را به همراه دارد اما ورود به اسلام از ادیان دیگر ارتداد نیست و مجازاتی ندارد؟ مگر نه اینکه پیروان ادیان دیگر که به اسلام میگروند خود مرتد به دین قبلی خود شده‌اند؟ پس چرا پیروان آن ادیان آنها را نمیکشند و چرا رهبران آن ادیان فتوای مرگ برای آنها صادر نمیکنند؟ چرا این فتواهای مرگ و ارتداد دستکم در قرن حاضر تنها مختص به اسلام است؟ به نظر من دلیلش در دو مورد زیر نهفته است:

۱- اسلام دین خشنی است و در قرآن به صراحت به قتل کفار (غیر مسلمانان) دستور داده شده است. علاوه بر این بر خلاف دیگر ادیان سنتی، اسلام از بدو تاسیس تاکنون تغییر چندانی نیافته و مهمتر آنکه هنوز کشورهایی با حاکمیت اسلامی به ویژه در میان کشورهای عقب مانده جهان سوم وجود دارند.

دخیل بستن بر ضریح امامان و امامزاده‌ها از عقاید شیعیان مبنی بر قدرت شفادهی آنها ناشی میشود.

۲- اسلام (ادیان) هنگامی که با سیاست عجین شود بسیار خطرناک‌تر است. فتواهای مرگ و پناه بردن به حذف فیزیکی دگراندیشان در حقیقت نشان دهنده جایگاه متزلزل مسلمانان از نظر استدلال، منطق و گفتگو و صد البته عدم آشنایی اکثر آنها با مفاهیم نوینی چون حقوق بشر و آزادی بیان میباشد. قتل دگراندیشان در قرون وسطی که کلیسا در اروپا حکومت را در اختیار داشت، بسیار مرسوم بوده است. اما اکنون به دلیل قطع کردن دست دین از دولت و پیدایش دموکراسی و رسانه‌های آزاد، شاهد آن جنایتها نیستیم!

به نظر من علت اصلی صدور فتوای قتل برای شاهین نجفی از سوی برخی از رهبران شیعه نظیر صافی گلپایگانی و یا مکارم شیرازی وحشت این افراد از فراگیر شدن آزادی بیان و به ویژه آزادی عقیده و خروج علنی عده  زیادی از ایرانیان از دین اسلام میباشد. چیزی که خواه ناخواه موجب کساد شدن بازار خرافه و مرده پرستی و در نتیجه به هم خوردن کاسبی چند صد میلیاردی ملایان به نام «سهم امام»، خمس و زکات و پول نذورات و غیره میشود! یعنی پولهای مفتی که مردم نادان و جاهل به جیب گشاد این جماعت کلاش و حقه باز میریزند! تصور کنید اگر برای مدت یک سال مردم پولی از بابت سهم امام، خمس، روضه خوانی و نذورات به آخوند جماعت ندهند و یا در ضریح دهها هزار امامزاده (!) موجود در کشور پولی نریزند، قطع به یقین نه تنها همه آخوندها از فرط گرسنگی به گدایی روی خواهند آورد که اقتصاد کشور ترقی عظیمی خواهد نمود.

مسلما دهها هزار ایرانی وجود دارند که تنها به واسطه به دنیا آمدن در یک خانواده مسلمان، مسلمان لقب گرفته‌اند و پس از آشنا شدن با ماهیت اسلام، هیچ ارادتی به آن، محمد و یا ائمه نداشته و ندارند و سالهاست که مناسک مسلمانان را به جا نمی‌آورند. در یک جامعه آزاد این عده قطعا خود را بی دین معرفی میکنند اما حالا به واسطه این احکام ارتداد و مرگ، از ترس جانشان سکوت کرده‌اند و به طور علنی خود را بی دین معرفی نمیکنند. به نظر من دلیل اصلی این فتواهای تروریستی دقیقا همین موضوع یعنی ایجاد ترس و وحشت در دل دگراندیشان و جلوگیری از اعلام علنی مخالفت با خرافات و مرده پرستی میباشد. چرا که چنین چیزی دکان کاسبی ملایان را به هم خواهد زد.

چاره کار افزایش آگاهی در میان مردم و فراگیر کردن پرسشگری و تفکر و نهایتا استقرار حکومتی مبتنی بر سکولاریسم میباشد. یعنی حکومتی که در آن ادیان هیچ نقش و تاثیری در قدرت سیاسی، نظام آموزشی و یا اداری در جامعه ندارند و تنها به حوزه خصوصی افراد محدود میشوند.

به امید روزی که دیگر پولی به داخل ضریح‌ها ریخته نشود، روزی که پولی به عنوان سهم امام پرداخت نشود و روزی که چیزی به عنوان نذری وجود نداشته باشد.

به امید ریشه‌کن شدن خرافات در کشور عزیزمان ایران!

مطالب مرتبط:

♫ نقی – شاهین نجفی ♫

خدای سنگدلِ بی‌عرضه …!

شاهین نجفی مرتده؟ دمش گرم! مسلمان زاده مرتد زیاد داریم اما از ترس جونشون جرات ندارند به زبان بیاورند!

ادعای کشیش معروف: قیامت حتمی است، ۵ ماه اشتباه کردم! تاریخ دقیق ۲۱ اکتبر!

25 پاسخ به “چرا ائمه‌ قدرتمندی که قادر به شفا‌ دادن مریضان صعب العلاج هستند، شاهین نجفی را ادب نمیکنند؟! علت صدور فتواهای قتل، ترس از به هم خوردن کاسبی چند صد میلیاردی مبتنی بر ترویج خرافه و مرده پرستی است!

 1. میلاد مِی 21, 2012 در 7:21 ق.ظ.

  زنده باشی مرد.
  لذت میبرم وقتی میبینم صاحبان این طرز فکر اینقدر زیاد شده اند. اگه تلاش کنیم یه نقطه قوت ازین حکومت 33 ساله پیدا کنیم اون نقطه قوت همین افزایش رو به رشد افرادیه که «فقط» بصورت موروثی مسلمون هستن. بعید میدونم تفاوت اعتقادات بین دو نسل در طول تاریخ 1400 ساله اخیر اینقدر فاحش بوده باشه…
  من امید دارم. به دیدن اون روزهایی که آخر این مطلب نوشتین. اگرچه کودکی و جوونیمون رفت ولی تصور میکنم شیرینی دیدن اون روزها کم از شیرینیهایی نباشه که تو جوونی از دست دادیم..

 2. unknown مِی 21, 2012 در 5:12 ب.ظ.

  اون شخصي كه اين مطلب رو نوشته يا اسلام رو نميشناسه يا از يك عده پول گرفته اين اراجيف رو سر هم كنه

 3. Aja مِی 21, 2012 در 5:34 ب.ظ.

  مرسی از مطالب روشنگرانه ات ، فقط موندم چطور میشه از 12 تا امام ، بیش از 30 هزارتا امام زاده فقط تو ایران داشته باشیم!!؟ بدون اینکه یکیشون تو کشورهای عربی که خاستگاهشون هست موجود باشه!!

  ارادتمند : یک نقوی!
  زنده باد نقویت !
  مرگ بر عباسیون و علویون!

 4. n مِی 21, 2012 در 6:00 ب.ظ.

  جناب نویسنده معلوم است که شناخت خوبی نسبت به ائمه اطهار (ع) نداشته و کمی مغرضانه این متن را نوشته اند.
  ائمه شیعه همگی کریم و کریم زاده بودند ودر وهله اول هر کسی شیفته اخلاق نیک ایشان میشده است. سپس در صورت نشست و مصاحبت بیشتر پی به بیکرانی علم و فضل ایشان میبرده است.
  انتقام از فحاشان و کستاخان گرچه با اشارتی برای ایشان میسر است – چنانچه خداوند فلک و کون و مکان را به خواست و محبت ایشان میپرداند – لیکن رویکرد امامان همام ما هیچگاه بر کینه و انتقام و … نبوده و نیست. والا فرق بین ایشان و سایر افراد آشکار نمیشد.
  امام حسین (ع) را به چه وضعی و با چه مظلومیتی به شهادت رساندند اما فرزند ایشان امام سجاد (ع) هرگز به خونخواهی و انتقام بر نخواست. البته امام علی النقی (ع) چند سال پیش مظلومانه بارگاه و مقبره ایشان مورد اهانت قرار گرفت و اکنون نیز به شان ایشان بی حرمتی شده است چه آنکه افرادی چون شما در آن ترانه به قول خودتان «هیچ توهین خاصی به کسی یا چیزی در اون ترانه نبینید» که البته هر انسان منصف و صاحب خردی بی احترامی آشکار در این ترانه را منکر نخواخد بود.
  در ضمن خیلی به وضعیت کنونی شاهین نجفی مطمئن نباشید زیرا به هر کسی در این دنیا فرصت توبه و جبران مافات داده میشود و درصورت ادامه عناد با حق خداوند در جایگاه عدل نشسته است.
  ای کاش آقای نجفی و دیگر همفکرانشان قدرت تفکیک داشتند و می دیدند که بسیاری از همدردانشان که از حکومت ایران به ستوه آمده اند در عین حال برای ائمه احترام خاص قائلند و اینگونه حرکات تنها بین همدردان ایجاد شکاف می کند و این همان چیزی است که حکومت میخواهد.
  درود بر خردپیشگان

  • میلاد جون 17, 2012 در 12:45 ب.ظ.

   اگه سجاد اسهالتون «به انتقام برمیخواست» (دیوونه ی این تریپ ادبیات نوشتاری آخوندی ام من!) اونوقت الان اینجا از «شجاعتش!» برامون قلم میزدی همونجور که واسه علی کینگ کونگ و محمد پدوفیل که تو یه روز صدها نفر «انسان» رو با دست «خودشون» به کام مرگ میفرستادن و بعدش واسه اینکه زنای اونا حیوونیا بی سرپرست نمونن گروپ س ک س را مینداختن؛تعریفو تمجید می سرایی..
   همچین با آب و تاب ماجرای حسین و تعریف میکنه این جناب نماینده خردپیشگان که آدم فک میکنه اون روز کذایی ایشون خبرنگار ویزه خبرگزاری الجزیره بودن…

 5. جواد مِی 21, 2012 در 6:47 ب.ظ.

  دوستی که به خرد پیشگان درود میفرستی خرد واژه عمیقیه من در توضیحات نسبتا مفصل شما چیزی از خرد نیافتم شما اگه یه مقدار تاریخ ورود اسلام به ایران مطالعه کنین شاید یه مقدار براتون مسائل بیشتر روشن بشه ما از امام اولی که به عنوان |یشوای امامانه ضربات بسیار سنگینی خوردیم بقیشون هیچی.شما دو قرن سکوت (دکتر عبدالحسین زرین کوب)یا خداوند علم و شمشیر(ذبیح الله منصوری)یا اصلا هر کتاب تاریخی که خودت قبول داری رو بخونی و عمیق و با خرد ورزی بهش فکر کنی ممکنه یه مقدار تجدید نظر کنی تو تفکراتت .بماند که اونا عربن و هیچ ارتباطی به فرهنگو و تاریخ ما ندارند و فقط به خاطر این که حمله کردند به این سرزمین و تجاوز کردند و کشتند و بردند یک تاریخ تحمیلی مشترک با ما دارند دقیقا بلایی که مغولاها سر ما آوردند ولی مغولها تو اذهان همه ما مشترکا بسیار منفورند چرا؟چون اونا امام زایی نداشتند شعارهای شیک و تو خالی و عوام فریب نداشتند و فقط کشتند ولی ضربه ایی که اعراب به واسطه همین امام و امام زادگانی برای فریب ما و ضربه زدن به فهم و خرد ما وارد کردند هیچ موقع مغول ها نزند و من هم در انتها درود میفرستم بر خرد پیشگان

 6. بازتاب: عدم محکومیت فتوای تروریستی بر علیه شاهین نجفی به منزله همراهی با جنایتکاران و عدم پایبندی عملی به موازین حقوق بشر میباشد « گاه نوشته‌های

 7. داود مِی 22, 2012 در 4:26 ق.ظ.

  آقاي نويسنده اين متن که ظاهراً خيلي احساس باسوادي هم بهت دست داده! دقت داشته باش حساب مسلمان با اسلام جداست. اگر من پارچه به ضريح بستم دليل بر اشتباه من است نه ايراد از اسلام چون چنين چيزي در اسلام نداريم.
  دوم اين که من و شما به اين دنيا تشريف آورديم که خودمان با مغز خودمان فکر کنيم و راه حق و ناحق را بشناسيم. قرار نيست در اين دنيا امامان و پيامبر با معجزه دهن کسي را سرويس کنند. اين کار فقط در شرايط خاص و استثنايي انجام مي شه. چون ملاک عقل شماست که راه درست يا نادرست را انتخاب کنيد. اما از وقتي که جانمان به حلقوممان رسيد، حساب و کتاب شروع مي شود. خواهش مي کنم درباره مسائل ديني تحقيق کنيد. مي دانم اگر تحقيق کرده بودي اين متن با استدلالهاي ضعيف و بچه گانه را نمي نوشتي.

 8. Ariyabod مِی 22, 2012 در 6:01 ق.ظ.

  بسیار عالی بود.

 9. reza مِی 22, 2012 در 6:18 ق.ظ.

  سلام آلفرد عزیز
  متاسفانه بسیار هتاکانه و بدون مطالعه نوشتی. اینکه فقط به اعتقادات طرف مخالف خود توهین کنی بدون انکه درنظر داشته باشی عده زیاد دیگری که با تو مخالف نیستند و باتو دشمنی ندارند اما معتقد به همان چیزهایی هستند که تو اینگونه بی پروا به باد تمسخر میگیری چه نتیجه ای می تواند داشته باشد. مثلا مردم ایران در سال 57 باشاه مخالف بودند. در ان زمان دولت امریکا از شاه حمایت میکرد. به نظر تو ایا درست بوده و هست که مردم ایران مرگ بر همه امریکاییها بگویند. خودت را بگذار جای همان آمریکاییها. چه احساسی به تو دست میدهد؟

 10. Arash مِی 22, 2012 در 4:17 ب.ظ.

  .هیچ چیزی از مذهب نمیفهمی. ابله دراین دنیا در بینش مذهبی جزای کامل اعمال داده نمیشود .چی عمل خوب و چه عمل بد. توهمات تو مذهب نیست.

 11. بازتاب: در ستایش کسانی که ایستاده مردن را برگزیدند؛ از احمد کسروی و فریدون فرخزاد تا شاهین نجفی …! « گاه نوشته‌های آلفرد

 12. بازتاب: با شیوه «نقد راستین» از نوع سروش بهتر آشنا شویم…!؛ سروش: علی دشتی هوسرانی فرومایه و بی‌اعتقاد بود! « گاه نوشته‌های آلفرد

 13. بازتاب: از انداختن جواهرات «نذری» به داخل ضریح تا یک و نیم میلیاردی که پسر آیت الله به دختر جوان داد! « گاه نوشته‌های آلفرد

 14. به توچه سپتامبر 10, 2012 در 7:01 ق.ظ.

  کون هرکی که به مقدسات مسلموناتوهین میکنه بسوزه اصلادرحال سوختنه که حرصشون زیادی دراومده ودارن این چرت وپرتارومیگن

 15. بازتاب: کارهای مفیدی که با ۱۳ میلیارد تومان پول صرف شده برای ساخت ضریح جدید امام حسین میشد انجام داد « گاه نوشته‌های آلفرد

 16. بازتاب: خریت نه تنها علف خوردن است! مالیدن گرد و غبار حرم امام رضا به بدن و سر و صورت کودکان سرطانی…! « گاه نوشته‌های آلفرد

 17. بازتاب: وقتی شاهین نجفی ها تکثیر میشوند / « مهدی بیا »؛ ترانه رپ زیبا از افشین « گاه نوشته‌های آلفرد

 18. بنده خدا ژانویه 1, 2013 در 5:31 ق.ظ.

  من شمارو دعوت می کنم به تعقل وتفکردرنظام آفرینش.خداوندمتعال که بر خلقت تمام عوالم قادراست برازبین بردن آن نیز قادراست.برنازل کردن عذاب الهی دراین دنیانیز قادراست.اگه قراربود که به محض اینکه کسی گناهی بکنه خداعذابش کنه که جزانسانهای معصوم کسی درکره زمین باقی نمی موند.خداوندمیدونه که ماانسانها ممکن الخطاءهستیم .خداستارالعیوب است عیب خیلی هارو میپوشونه وبه خاطر گناهشون همون لحظه گناه عذابشون نمی کنه که شایدتوبه کنند وبه راه خدابیاند.شایداون شخص درزندگیش کارخیری روانجام داده بوده وخدابه خاطراون کارخیر بهش فرصت داده شایدتوبه کنه وپاک بشه.من وشما انسانیم وبطورکامل حکمت زنده موندن وتاخیرعذاب دردناک گنهکارهارو( بعدازگناهشون)نمیدونیم.خداخودش میدونه که تاخیرعذاب اینا به چه دلیلیه.خداوندماروکمک کنه که بنده خوبی برای خدای عزیز باشیم ومطیع دستورات واوامر حضرت حق باشیم انشاءالله ان شاءالله ان شاءالله

  • گاه نوشته های آلفرد ژانویه 1, 2013 در 7:22 ق.ظ.

   حرفها و اعمالتون با هم در تناقض هست. از یک طرف میگی: «شاید اون فرد کار خیری در زندگیش انجام داده، ما نمیدونیم، شاید توبه کنه، خدا خودش میدونه حکمت تاخیر عذاب چه بوده» و الی آخر!! خوب اگر اینجوریه که تو میگی پس چرا مسلمانان به خودشون اجازه میدهند که در کار خدا دخالت کرده و فرد دیگری را به بهانه اجرای «حد» یا «تعزیر» شلاق بزنند، دست و پایش را قطع کنند و یا فراتر از آن سنگسار کنند، اعدام کنند، از ارتفاع به پایین پرتاب کنند و یا گردن بزنند؟! شما چه کاره هستید که در کار خدا دخالت میکنید؟

 19. be to che آوریل 2, 2013 در 11:52 ب.ظ.

  لطفا به دین و عقاید همدیگر احترام بگذارید. و حق ندارید به ائمه اطهار توهین کنید،

 20. ا آوریل 3, 2013 در 12:01 ق.ظ.

  اینها رو یه سری ادم حرام زاده نشسته نوشته، خاک عالم تو سر پر از گوهت، خیر ندیده، عوضی

 21. ناز مِی 16, 2014 در 7:42 ب.ظ.

  آلفرد عزیز ذهنتان خیلی به سمت عینیت رفته لطفا فرمونو یکم به سمت عالم انتزاعی این ملت بکش تا شاید بتونی روش خرافه زدایی رابیابی .جامعه سالم =ذهن سالم افراد.یقین کامل دارم که اکثر ایرانیان درخواب غفلت تشریف دارن اما با حربه تمسخر مذهبی نمیتوان به جنگ دیوقدرتمند رفت .

 22. تا کور شوند دو چشم دشمنان مولای بزرگوارم علی النقی علیه السلام نوامبر 9, 2017 در 8:47 ق.ظ.

  به کوری چشم شما حرام زادگان وهابیت امامان ما فرزندان محمد رسول خدا هستند و تا کور شوید شما و اربابان یهودتان دخیل امامان معصوم خود هستیم ..البته که به فرموده خداوند در قرآن کریم…حق را نمیبینید چراکه بر قلوب دهان گوشها و چشمهایتان مهری زده شده….
  وآنکه گفه بودین که چرا امامانی ک ما معتقدیم معجزه دارند انتقام از نجاست کفار و هابیت نجفی ملعون نمیگیرند؟سوال جالبی پرسیدی البته این سوال رو خلیفه ی شیطانیتان یزیدحرامی فرزند حرامی زاده هند جگرخوار سفیان روباه مکار از کریمه ی اهل بیت پرسیدند..و آن بزرگوار فرزند بزرگوار فرمودند:آرام باش، ﮐﻤﯽ ﺻﺒﺮ ﮐﻦ ﻭ ﻓﺮﻣﺎﯾﺶ ﺧﺪﺍ ﺭﺍ ﻓﺮﺍﻣﻮﺵ ﻧﮑﻦ ﮐﻪ ﻣﯽ ﻓﺮﻣﺎﯾﺪ:
  ﻣﺸﺮﮐﺎﻥ ﭼﻨﯿﻦ ﺗﺼﻮﺭ ﻧﮑﻨﻨﺪ ﮐﻪ ﺍﮔﺮ ﺑﺮ ﺍﯾﺸﺎﻥ ﻣﻬﻠﺖ ﺩﺍﺩﻩ ﺍﻡ، ﺑﻪ ﺳﻮﺩ ﺁﻧﻬﺎ ﺍﺳﺖ، ﺑﻠﮑﻪ ﺍﯾﻦ ﻣﻬﻠﺖ ﺑﺮﺍﯼ ﺍﯾﻦ ﺍﺳﺖ ﮐﻪ ﺑﺎﺭ ﮔﻨﺎﻫﺸﺎﻥ ﺳﻨﮕﯿﻦ ﺗﺮ ﮔﺮﺩﺩ ﻭ ﻋﺬﺍﺏ ﺧﻮﺍﺭ ﮐﻨﻨﺪﻩ ﻭ ﺑﺰﺭﮔﯽ ﺩﺭ ﭘﯿﺶ ﺭﻭ ﺩﺍﺭﻧﺪ.

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید (لطفا فارسی بنویسید). توجه: کامنتهای اسپم یا حاوی دشنام و یا کلمات رکیک منتشر نخواهند شد.

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: