گمانه‌زنی‌ها درباره چرایی تلاش شبانه روزی مهدی خزعلی برای گرم کردن تنور انتخابات حکومتی

اگر تصور میکنید کیهان، رجا نیوز، فارس و یا ایرنا در صف مقدم تبلیغات حکومتی برای تشویق مردم به شرکت در دور دوم انتخابات مجلس قرار دارند سخت در اشتباهید. مهدی خزعلی خود یک تنه و به شکل خستگی ناپذیر و شبانه روزی در حال کشیدن جور رسانه‌های حکومتی است و این مسئولیت خطیر را بر عهده گرفته است! مهدی خزعلی از دو هفته پیش تاکنون و در راستای منافع رژیم بیش از ۲۳ مطلب وبلاگی و چندین ویدئو جهت تشویق مردم [جنبش سبز] به شرکت در نمایش حکومتی انتخابات منتشر کرده و از آنها میخواهد که به شعور خود توهین کرده و به یکی از ضد ایرانی‌ترین و افراطی‌ترین مذهبیون موجود رای مجدد دهند.

در آخرین پیشنهاد خود، مهدی خزعلی از طرفداران جنبش سبز میخواهد که برای نشان دادن اعتراض خود به حکومت، در بعد از ظهر روز انتخابات در حوزه‌های مطرح رای گیری در تهران که پوشش رسانه‌ای خوبی توسط صدا و سیمای حکومت در آنها صورت میگیرد حضور یابند. مشخص نیست این طرح چگونه میتواند به نفع مخالفان تمام شود؟ چگونه میتوان مخالفان را از موافقان تشخیص داد؟ اتفاقا به نظر من این کار دقیقا به نفع حکومت است. چون با حضور در این شعبه‌هایی که به طور مکرر تصاویر آنها در تلویزیون پخش میشود، حکومت به راحتی میتواند حضور مردم را پرشمار نشان داده و آن را دلیلی بر تایید رژیم از سوی مردم و محبوبیت حکومت در نزد مردم معرفی نماید!

تاکنون دهها وبلاگ‌نویس [از جمله خود من] و فعال سیاسی شناخته شده به طرح اخیر مهدی خزعلی اعتراض کرده و با دلایل منطقی نشان داده‎اند که به دلیل ماهیت غیر دموکراتیک انتخابات در رژیم جمهوری اسلامی و سابقه تقلبها و جا به جایی‎های گسترده در آرای مردمی در انتخابات پیشین، حضور در پای صندوق‎های رای به هر دلیلی که باشد تنها و تنها در راستای منافع رژیم بوده و نتیجه‎ای جز فراهم کردن خوراک تبلیغاتی برای رسانه‎های حکومتی جهت سوء استفاده از حضور مردم به نفع خود نخواهد داشت. اما خزعلی علیرغم همه این مخالفتها و دلایل منطقی، همچنان حتی بلندتر از رسانه‎های حکومتی بر طبل انتخابات میکوبد! این رفتار خزعلی حتی گمانه‎زنی‎ها و سوالاتی را درباره اهداف احتمالی به زندان افتادن و سپس آزادی وی در آستانه انتخابات حکومتی و نیز واقعیت پشت پرده اعتصاب غذای او مطرح کرده است. در این راستا ۲ سوال اصلی به ذهن میرسد و آن اینکه:

** آیا بازداشت ظاهرا وحشیانه مهدی خزعلی توسط وزارت اطلاعات، اعتصاب غذای ظاهرا طولانی مدت وی در زندان و حکم زندان و تبعید ظاهرا طولانی مدت او [که البته اجرا نشده است!]، پروژه‎ای جهت اپوزیسیون سازی از وی و تلاشی برای افزایش هوشمندانه سطح محبوبیت او جهت بهره برداری در آینده به نفع حکومت نبوده است؟!

** اکثر اعتصاب غذا کنندگان حداکثر بین ۵۰ تا ۶۵ روز دوام می‌آورند. رکورد اعتصاب غذا در دست یکی از ناراضیان ایرلندی است که در دهه ۸۰ میلادی پس از ۷۳ روز اعتصاب غذا جان خود را از دست داد. بابی ساندز ناراضی مطرح پس از ۶۶ روز اعتصاب غذا جان سپرد. مهدی خزعلی ادعا میکند که ۷۰ روز در اعتصاب غذای تر و خشک بوده است! با توجه به تاریخچه اعتصاب غذا کننده‌گان در طول تاریخ چگونه میتوان پذیرفت که فرد پس از چنین اعتصاب غذای طولانی، پس از آزادی بلافاصله فعالیت‌های روزانه خود را از سر گرفته و هر هفته به کارهای طاقت فرسایی چون کوهنوردی نیز بپردازد؟! آیا فرد به هیچ زمان فرجه‌ای برای بازیابی قوای تحلیل رفته و جبران وزن نیاز ندارد؟!

اصرار خزعلی بر حرف خود مبنی بر حضور مردم در انتخابات علیرغم مخالفتهای گسترده، احتمالات زیر را به ذهن متبادر میسازد:

 ۱- آزادی مهدی خزعلی از زندان و کاهش احتمالی محدودیت‌ها بر انتشارات حیان در آینده، مشروط به گرم کردن تنور انتخابات حکومتی از طریق فریفتن گروههایی از جنبش سبز بوده است (+).

 ۲- به دلیل افول جنبش سبز [به ویژه بر اثر سرکوب شدید حاکمیت]، مهدی خزعلی نسبت به متنفع شدن از به نتیجه رسیدن جنبش در آینده نزدیک نا امید گشته و بر آن شده است که همراستا با منافع اصلاح‌طلبان از محبوبیت پس از اعتصاب غذای اخیر خود استفاده کرده و با تشویق معترضان به حضور در انتخابات از آن به عنوان اهرم فشاری بر حاکمیت جهت ورود مجدد اصلاح‌طلبان به بدنه قدرت استفاده کند. بر طبق این احتمال، پیشنهاد مهدی خزعلی با هماهنگی با اصلاح‌طلبان و در راستای تحرکات اخیر محمد خاتمی و دیگر اصلاح‌طلبان حکومتی در رای دادن در روز ۱۲ اسفند و نیز اعلام برنامه جهت شرکت در انتخابات آینده ریاست جمهوری صورت میگیرد. (+)

 ۳- به زندان افتادن، اعتصاب غذا و نیز حکم طولانی مدت مهدی خزعلی همه و همه سناریوی از پیش طراحی شده وزارت اطلاعات برای اپوزیسیون سازی از وی و محبوب کردن او در نزد بدنه جنبش سبز جهت بهره برداری در آینده به نفع رژیم بوده است. دعوت دنباله‌دار وی به حضور در انتخابات با متوسل شدن به انواع ترفندها در این راستا ارزیابی میگردد.

ممکن است هر سه احتمال بالا غلط باشد و مهدی خزعلی فقط یک طرح ساده و مضحک را مطرح کرده باشد اما این اصرار وی بر طرح خود با علم به تقلب در انتخابات و جا به جایی آرا و تلاش شبانه روزی وی در تشویق مردم به حضور در انتخابات حکومتی علیرغم مخالفتها و اعتراضهای منطقی، درست بودن دستکم یکی از احتمالات بالا را تقویت میکند.

توضیح: وقتی با معدود طرفداران پیشنهاد خزعلی صحبت میکنم و با آنها دلایل مخالفت خود با طرح وی را در میان میگذارم، به جای شنیدن پاسخ منطقی، مرتبا با مغلطه بحث را منحرف کرده و اعتصاب غذای او را به رخ من میکشند! گویی که من یا بقیه مردم از خزعلی خواسته بوده‌اند یا کسی او را مجبور کرده بوده که اعتصاب غذا کند. اگر کسی صادقانه تصمیمی گرفته است و به نشانه اعتراض دست به اعتصاب غذا زده است، تصمیم خودش بوده، چرا منتش را بر سر ما میگذارید؟! وانگهی اعتصاب غذا، زندان رفتن و حتی مرگ یک نفر به معنای این نیست که نتوان هیچ گونه انتقادی از او کرد و دیدگاه‌ها و اظهارات او را نقد نکرد! چرا به دنبال بت سازی از افراد هستید؟! من به شخصه هیچ نظر غیر منطقی را نمیپذیرم از سوی هرکسی که صادر شده باشد!

مطالب مرتبط:

مهدی خزعلی به دنبال چیست؟ پروژه اصلاح طلبان برای سوء استفاده از جنبش سبز

آیا آزادی مهدی خزعلی از زندان مشروط به گرم کردن تنور انتخابات حکومتی بوده است؟

در اعتراض به دعوت مهدی خزعلی از مردم برای شرکت در انتخابات غیر آزاد و انتخاب «بد» از میان «بدترها»

پاسخی به پاسخ دکتر مهدی خزعلی؛ راهکار: تحریم فعال انتخابات / خودتان را از قطار انقلاب بیرون بیندازید!

با نامزد شدن در انتخابات فرمایشی زمینه سوء استفاده حکومت را فراهم نکنید!

31 پاسخ به “گمانه‌زنی‌ها درباره چرایی تلاش شبانه روزی مهدی خزعلی برای گرم کردن تنور انتخابات حکومتی

 1. احمدمحمودی نژاد آوریل 26, 2012 در 8:56 ب.ظ.

  اگر ایشان چنین پیشنهادی داده باشد، به احتمال خیلی زیاد اشتباه کرده است. من او را طرفدار این رژیم و حاکمین برسرکار نمیدانم هرچند خودش متاسفانه بارها گفته است که طرفدار ولایت فقیه است. به عبارت دیگر هنوز عقلش به اندازه کافی درنیامده که بگوید نه ولایت فقیه به درد می خورد و نه جمهوری اسلامی. امیدوارم ایشان که بالاخره خیلی کوشش ها کرده است یا توضیح کافی بدهد یا به کلی این طرح دشمن شاد کن خود را کنار بگذارد. تمام هدف رژیم از کشاندن مردم به صندوق های رای، آن نیست که مردم بروند و مثلا به کاندیدای مورد نظر آنان رای دهند. اصلا و ابدا. رای را خود آنها به هرشکلی که بخواهند مثل همین سی و چندساله درست می کنند. آنها میخواهند تا می توانند مردم را به پای صندوق کشانده و ازآنها عکس و فیلم و خبر تهیه کرده و به دنیا مخابره کنند و به این ترتیب ثابت کنند که برخلاف گفته معاندین و مخالفین!!! یعنی تقریبا اکثریت مردم دنیا و اکثرمردم ایران این رژیم آن قدر هم که می گویند منفور ملت ما نیست وگرنه این اندازه مردم به پای صندوق های رای نمی آمدند. پس برای آنکه هیزم بیار تنور اینان نباشیم، هرکسی جویی شور و شوق ایران دوستی داشته باشد، روز انتخابات اصلا از خانه پای بیرون نمی گذارد. این ها باید مثل شتر عصاری دور خود بگردند تا روز سقوطشان برسد. برویم به پای صندوق های رای آقای خزئلی؟؟؟؟ واقعا که!! نکند در زندان ضربه ها را فقط به مغز شما زده اند!!

 2. Ali آوریل 26, 2012 در 9:14 ب.ظ.

  مثلن این نوشته ی شما خیلی منطقی است!!
  به نظر من پیشنهاد اقای خزعلی خیلی منطقی تر از این نوشته است. چون تعداد شرکت کنندگان در مرحله دوم چیزی نیست که رژیم بتواند روی آن مانور بدهد، بلکه همان تغییر نتیجه اندک هم می تواند برای رژیمی که تا این اندازه خودرای است گران باشد.

 3. hamed آوریل 26, 2012 در 9:15 ب.ظ.

  چرا باید هرکسی که مثل شما فکر نمیکند بلا فاصله انگ مزدوری نظام ولا یت فقیه برپیشا نیش میزنید ؟ کمی هم شرم و. حیا داشته باشید . متاسفم که شما با این ر و ش فرهنگ تهمت وافتر را ما نند حکومت و لا یت فقیه تر ویج میکنید اگر شر کت در انتخا با ت غلط است ( که هست ) تهمت وافتر ا خیلی غلط تر و ز شت تر و د ون شا ن هر انسا ن آ زادی خواه مباشد

 4. sima ghaderi آوریل 26, 2012 در 9:18 ب.ظ.

  walah man hichgah be ishan etemade lazem ra nadashtam wa mididam ke mardom Iran ham ziyad jedi nemigrandash wa khod ou bud ke hy khodash ra ghati mardom mikard. goftehash «resonanz» mardomi nadasht. alan ham dalaelash mosakhraf hast ke biyaid be an mardak divane wa aghabmande ray bedahid ke chi? inke baraye zanan donja ra tangtar konand? Eslam ra be khyr o ma ra be salamat.

 5. محسن آوریل 27, 2012 در 5:33 ق.ظ.

  مهدي خزعلي همكار سابق سعيد امامي است. يعني جزو سران وزارت اطلاعات بوده و هست. اين‌ها هم تمامش بازي‌هاي اطلاعاتي است. يك روز زندانش مي‌كنند. 70 روز اعتصاب غذا مي‌كنه. بعد مياد وبلاگ آپ مي‌كنه. كوه ميره. خلاصه اين‌ها روش‌هاي بدوي هست براي جلب توجه مردم و ساخت «اپوزيسيون توكار»!

 6. عطما آوریل 27, 2012 در 9:07 ق.ظ.

  این خزعلی پسر نماینده مجلس خبرگان و عضو وزارت اطلاعات و وابسته به گروه خط امام بوده وهست و همیشه هم در مصاحبه هاش خواهان بازگشت به دوران طلایی خمینی ( ل ه ) در دهه 60 می باشد پس بیخودی دز نمایش رسانه ای وزارت اطلاعات بازی نخورید.

 7. babak آوریل 27, 2012 در 10:09 ق.ظ.

  وصف تمام عوامل نظام خونین اسلامی در این ۳۳ سال در این شعر استاد فردوسی آمده….سر ناکسان را بر افراشتن زه ایشان امید بهی داشتن سر رشته خویش گم کردن است به جیب اندرون مار پروردن است

 8. حسین آوریل 27, 2012 در 11:42 ق.ظ.

  احتمال چهارم که از همه قویتره اینه که وبسایتش را در حال حاضر وزارت اطلاعات در دست گرفته. چون نثر نوشته های اخیر تفاوت زیادی با نگارش خزعلی داره. همینطور در زمان زندانی بودن وی ، سایت مربوطه در اختیار برادران اطلاعاتی بوده.

 9. mohammadali آوریل 27, 2012 در 3:13 ب.ظ.

  من هم با هر گونه مشارکت در انتخابات ولو با هدفی که آقای خزعلی گفته است مخالفم. این نوع انتخابات از حداقل استانداردهای دمکراتیک بی بهره است.

 10. m آوریل 27, 2012 در 3:18 ب.ظ.

  موافق نیستم ببینید همین داداش ایشون یک شبکه ماهواره ای داره و کلی آقازادگی داره میکنه پس تحمل این همه درد و … از سر دغدغه هست نه چیز دیگه ای بعدشم این خودش یک روش هست برای نشان دادن جنبش فرض کنید علی مطهری یکباره 3 میلیون رای بیاره و نفر دوم 10000 تا خب این نشونه چی میشه اونوقت؟ بعدشم ببینید ما یا باید تو موضع انفعالی فعلی بمونیم یا حرکتی کنیم جالبه که دوسان هیچ حرکتی نمی کنن حاضر به هزینه دادن هم که نیستیم پس حداقل طرح های بقیه را توطئه گرایانه نقد نکنیم این بنده خدا با نظراتش و اعتصاباتش و مصاحبه هاش بیش از من و شما به جنبش خدمت کرده البته من موافق همه نظراتش نیستم اما در مجموع مبارز خوبیه
  بعدشم خوداتون گول نزنید اگه به اینجوری بحث کردنه که منم می گم از روز اول جمهوری اسلامی تو انتخاباتا تقب می کرد فقط کم و زیاد داشته پس چرا به موسوی رای دادید خب معلومه هر وقت بشه در راه دموکراسی قدمی برداشت باید از هر روزنه ای استفاده کرد
  البته من خودم رای نمی دم چون فکر می کنم این گامی رو به دموکراسی در حال حاضر نیست اما خزعلی را کسی می بینم که دنبال چاره هست اما من و شما فقط نشستیم و کاری نمی کنیم و بقیه را متهم می کنیم

  • آلفرد آوریل 27, 2012 در 4:47 ب.ظ.

   آرا را جا به جا میکنند، اصلا رای شما را نمیشمارند، افرادی که قرار بوده اسمشان از صندوق خارج بشود قبلا در بیت رهبر تعیین شده اند. حرکت نکردن [هر چند من تحریم را یک کنش اجتماعی میدانم] صد مرتبه بهتر از نیمچه حرکتهایی از این دست است که فقط به سود رژیم است و خوراک تبلیغاتی آنها را فراهم میکند. مردمی که در ۱۲ اسفند تحریم کردن ۱۰۰ بار شرف دارند به خاتمی و حسن خمینی و بقیه مزدورانی که رفتند و به رژیم جور و جنایت رای دادند.
   ۱۰۰ درصد از همان روز اول جمهوری اسلامی تقلب میکرده، من کاملا با این حرف موافقم.

 11. amadoraft آوریل 27, 2012 در 6:20 ب.ظ.

  بابت زحمتی که در نوشتنن این مطلب کشیده اید قدردانی می کنم اما تقاضا دارم رعایت قوائد دستوری و نگارشی را هم در دستور کار قرار دهید. نوشته اید «تاکنون دهها وبلاگ‌نویس [از جمله خود من] و فعال سیاسی شناخته شده به طرح اخیر مهدی خزعلی اعتراض و با دلایل منطقی نشان داده‎اند…»- گمان کنم بنا بر قاعدۀ «حذف فعل فقط به قرینه حایز است» جا داشت که پس از اسم معنای «اعتراض» یک فعل نظیر «کرده» یا «نموده» می آورید. این را توشتم چون به کار شما ارج نهادم.
  مهر

 12. احمد آوریل 27, 2012 در 6:57 ب.ظ.

  آقای الفرد چی فکر کردی ؟؟فکر کردی امثال این خزعلی میان علیه ولایت موضع میگیرن؟؟
  اینها خاطره عفو نویسان زمان شاه را تداعی میکنن
  اساسا اخوند و آخوند زاده نمیتوانن مبارزه کنن مگر اینکه تمامیت اخوندی را زیرپا بگذارن
  همین به اصطلاح شیخ شجاع کروبی(بخوانید ترسو وبزدل)در زمان شاه در مهرماه سال 55 به همراه عسگر اولادی و لاجوردی جلاد در تلویزیون شاه به همراه تنی چند دیگر از جمله حاج مهدی عراقی ظاهر شدن با تکرار سه بار جمله سپاس شاهنشاه مورد عفو ملوکانه قرار گرفتن
  الان هم هیچ تغییری در تفکر اینها وارد نشده بلکه تنها قدرت را به دست گرفتن بی رحمی قساوت بارشان را عیان کردن
  جالب تر اینکه همینها افرادی بودن که در زمان شاه با مبارزه مسلحانه مخالف بودن وقتی قدرت را همراه با ارتش ژاندارمری شهربانی ستمشاهی را به وسیله ارتشبد قره باغی بدست گرفتن به یکباره انقلابی شدن
  و البته سپهبد قرنی را که یکی از فرماندهان شرکت کننده در کودتای 28 مرداد بود را به فرماندهی با نظر مستقیم امریکای عزیز نشاندن
  بهشتی هم که گویا سخت مشغول مبارزه(بخوانید مذاکره)با امریکای عزیز بود ولی گویا آتش قهر انقلابی مردم زیاد برای او زمان باقی نگذاشت که ولی فقیه آینده شود

 13. محمود آوریل 28, 2012 در 5:50 ب.ظ.

  با سلام.به نظرم پیشنهاد خزعلی مزخرف است ولی این برخورد هم نادرست است که بخواهییم با نیت خوانی(مورد 2 بالا) و یا زیر سوال بردن سابقه زندان او یا این که «انتخاب خودش بوده» و لابد به ما مربوط نیست با او برخورد شود(اینطوری خون شهیدان ما هم به قول خامنه ای گردن خودشان است).زندان و .. باعث نمی شود که ما در بست او را قبول کنیم ولی باید باعث شود که حرمت نگه داریم و کلیت شخصیت او را نفی کنیم. دور باد از ما نگاه سیاه و سفید.به هرحال او بر خلاف ما فعال سیاسی است و به عمل بیشتر می اندیشد حالا فکر کرده این کار درست است که اشتباه کرده به نظرم.همین.تازه شما ببین که نوری با آن سابقه زندان و. دادگاه و سرسختی به تازگی حرف هایی از بازگشت زده(که البته به نظرم اشتباه کرده) این برچسب ها به اینها نمی چسبد.دست برداریم از صدور حکم تکفیر(خروج از آزادیخواهی).این نظرم در مورد خاتمی هم صدق میکند حتی با ان غلطی که کرد. برخی کار ها و نظرات اینها مورد قبول ما نیست که عیب هم ندارد دیگر جنجال لازم نیست.شما و دستان شما نظرات مخالف دادید و خزعلی قانع نشد ایا این دلیل تشکیک به او ست.از عاقلانی مثل شما بعید بود که احساساتی شوید.این نظر را میخواستم در بالترین بنویسم اما خوب عضو نیستم.درپایان از زحمات شما تشکر میکنم پاینده باشی عزیز

  • آلفرد آوریل 28, 2012 در 6:53 ب.ظ.

   دوست عزیز در نظر من مساله فوق العاده جدی است. فعالین سیاسی باید پیش از هرگونه نظر دادن عواقب کار خود را در نظر بگیرند. تلاش برای قانع کردن مردم به شرکت در انتخابات در نظر من کاملا در راستای منافع رژیم است و نمیتوان نسبت به این اشتباه سکوت کرد! باید مردم را از خطر احتمالی آگاه کرد. تلاش شبانه روزی خزعلی در راستای گرم کردن تنور انتخابات حکومتی کاملا شک برانگیز و تعجب آور است! گویی او از زندان آزاد شده که با این کارها گروههایی از جنبش سبز را بفریبد تا آنها بروند و رای بدهند!

   • محمود آوریل 29, 2012 در 11:36 ق.ظ.

    الفرد عزیز من به طور کلی با نظر شما موافقم و در انچه نوشتم مخالفت اصولی با شما نکردم..انچه در جواب من نوشتید کاملا درست است و موافقم. هم جدی بودن مساله هم اینکه شرکت در انتخابات و مردم را خواندن به ان به نفع رژیم هست واینکه نباید سکوت کرد و …حتی تلاش خزعلی را عجیب می دانم ولی اینکه شک برانگیز باشد و قصد فریب ما را دارد؟!این را موافق نیستم.او احتمالا فکر کرده اگر ارای تک رای به نام مطهری زیاد باشد(که البته حتی اگر چنین شود هم اعلام رسمی نمی شود)در کانالهای مخفی رژیم این نشانگر پویایی جنبش خواهد بود و اینگونه ما هم بعد از مدت ها یک حرکت جمعی و امید آفرین داشته باشیم.البته زهی خیال باطل که این نظام پوست کلفت تر و وقیح تر از این حرف هاستو این ماجرا بیشتر به نفع آن ونمایشهای آن است. و من هم مثل شما 100 درصد مخالف آن هستم. همانطور که مخالف این احساساتی شدن و انگ زدن ها هم هستم.دوست عزیز باز هم مایلم تلاش های شما را در عرصه روشنگری ارج نهم و برایت آرزوی دوام در این صحنه داشته باشم همیشه از لینک ها و نظراتتان استفاده کرده ام .پاینده باشی و به امید آزادی ایران

 14. سهند آوریل 29, 2012 در 2:24 ب.ظ.

  اگر آدم عقلش را به کار بندازه با نگاه به ویدیوی ایشون و مقایسه با عکس جعفر پناهی وقتی که از زندان آزاد شده بود همه چیز تو دستش میاد.متاسفانه بعضی ها میخوان الکی خودشون را گول بزنن.

 15. بازتاب: وقتی مسعود بهنود برای «استاد قفس ساز» بازارگرمی می‌کند…! « گاه نوشته‌های آلفرد

 16. بازتاب: بررسی استدلالهای عجیب مهدی خزعلی و چند سوال کلیدی از او « گاه نوشته‌های آلفرد

 17. کیا مِی 2, 2012 در 9:12 ب.ظ.

  پنجاه روز اعتصاب غذا یعنی تحلیل رفتن همه اعضای بدن. یعنی باقی ماندن اسکلت. من حتی اعتصاب غذای اکبر گنجی رو هم با حرفهایی که گاه گداری می زنه یه جورایی مشکوک می بینم ولی اصلا در اعتصاب غذای این بابا شک دارم. دقت کنید که امثال ایشون اگه دو سال به ظاهر طرف مردم رو بگیرن هیچ اتفاقی نمی افته اما اگر بعد از این دوسال یه خدمت به نظام بکنن تاثیرش می تونه برای حکومت بسیار حیاتی باشه. از حضرت آغا که در حکومت شوروی سابق تحصیلات دانشگاهی مخفی داشته اند چنین ترفندهایی اصلا بعید نیست.
  به هر حال ما نمی خواهیم به کسی توهین کنیم. اما ایشان خودشان تنشان می خارد. آدمی که دو سال در نکوهش سیستم انتخاباتی و نتیجه یک انتخابات مهم گوی سبقت رو از دیگران ربوده و اصولا نتیجه رای دادن در این سیستم را فقط به ضرر مردم می داند چرا یکدفعه آن هم در یکی از بزرگترین تنگناهای رژیم (درست آنجا که از همه طرف مطرود شده و نیاز به یک بازی برای نشان دادن پشتوانه مردمی دارد تا به مظلوم نمایی در دنیا بپردازد) ناگهان فیلش یاد هندوستان می کند و انتظار دارد رای مردم از صندوقها بیرون آید و بساط رهبر را در هم بپیچد و مسئولین انتخابات هم بهت زده رای مردم را اعلام کنند و بعد هم از ضربه ای که خوردند انگشت به دهان و متحیر بمانند؟ آقا جان لطفا یه کم اون طرف تر تشریف ببرید بذارید یه کم باد بیاد.

 18. بازتاب: «بسیجی خیبر» جاعل و دروغگو از آب درآمد…! « گاه نوشته‌های آلفرد

 19. سشئ مِی 3, 2012 در 7:28 ب.ظ.

  عزیزان مطهری مهم نیست مهم مردم هستند که بار دیگر همدیگر را بیابند و جهت دار مبارزه مدنی را دوباره اغاز کنند افرادی نظیر واحدی نتنها نتوانستند سبز ها را از انفعال در بیاورند بلکه در برابر موقعیاتها ی پیش امده نظیر جمعه اینده جبهه گرفته و نشان دهند فقط نفع شخصی شان مهم است. با حرکت سبز ها در این جمعه رهبریت جدید جنبش سبزها در شرایط مبارزه مدنی متولد خواهد شدبیداری مردم در نهایت هدف اصلیست هنوز یکسالی نیست که پانزده هزار نفر از همین مردم در صبح زود با پتو وتخمه بتماشای جان دادن یک نوجوان گرد هم میایندباید از هر فرصتی برای اگاهی دادن بمردم استفاده نمود غاصبان قدرت هم این رابنیکی میدانند مبادا امتال خزعلی در راس این جنبش اگاهی بخش قرار گیرند. دوستان این جمعه فرصت را از دست ندهید و راهبری مبارزه مدنی دکتر مهدی خزعلی را مغتنام بشمارید

 20. ali مِی 3, 2012 در 8:05 ب.ظ.

  بعضی از دوستان از غربی ها هم دموکرات تر شده اند . تا یکی انتقاد تندی از این آقایون (امثال خزعلی و بهنود و…) میکنه سریع طرف رو متهم به نقض دموکراسی و القا تهمت و توهین میکنند. هیچوقت از خود نمی پرسند که چطور کتاب آقای بهنود، کارمند حقوق بگیر بی بی سی ( زیر مجموعه اداره اطلاعات انگلیس) از همین اداره ارشاد رژیم مجوز پی در پی انتشار میگیره . در حالی که همه نویسندگان و روشنفکران مستقل در زندان و زیر شکنجه هستند.
  ضمنا من با ضرس قاطع میگویم اقای خزعلی پروژه رژیم است.

 21. رستم مِی 4, 2012 در 3:02 ب.ظ.

  نمی دانم چرا مخالفان نظام با تحریم انتخابات ان را تبدیل به همه پرسی برای نظام می کنند همه پرسی که مجری و ناظرش از داخل نظام است و قطعا به نفع نظام تمام می شود . استراتژ ی تحریم انتخابات همیشه شکست خورده است . غیر از تهران در شهرستانها مردم فارغ از جنجال های سیاسی و تحریم ،به هم قوم و قبیله خود رای می دهند . مثلا تفرش اشتیان و فراهان یک نماینده دارد خوب مردم هر شهر رای می دهند تا کاندیدا از شهر دیگر انتخاب نشود می ما ند تهران وشهرهای بزرگ که در حالت عا دی 30 تا 40 درصد رای می دهند و با وعده وعید و ترفند می توان این را بیشتر هم کرد پس انتخابات را ول کنید و بگزارید مردم با فکر خودشان هر کار که دوست دارند انجام دهند .

 22. خفه شده مِی 4, 2012 در 10:41 ب.ظ.

  به ایشان تهمت نمیزنم ولی این پیشنهاد بسیار دور از عقل و منطق بوده و نتیجه ای جز شکست ندارد خدا ایشان را نیز شفا دهد.

 23. بازتاب: در پاسخ به مجتبی واحدی؛ چرا مهدی خزعلی را جاعل و دروغگو نامیدم…؟ « گاه نوشته‌های آلفرد

 24. بازتاب: حقایقی که عباس فخرآور نمیخواهد شما بدانید + سند تصویری « گاه نوشته‌های آلفرد

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید (لطفا فارسی بنویسید). توجه: کامنتهای اسپم یا حاوی دشنام و یا کلمات رکیک منتشر نخواهند شد.

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: