مهدی خزعلی به دنبال چیست؟ پروژه اصلاح طلبان برای سوء استفاده از جنبش سبز

چند ماه پیش مهدی خزعلی عزم جزم کرده بود که در انتخابات مجلس نامزد بشود. این مطلب را در سایت خود هم نوشته بود (+) و با تفاسیر خاص خود مدعی میشد که تحریم منفعلانه است و باید در انتخابات شرکت کرد. من در آن زمان در اعتراض به این حرکت مطلبی نوشتم، خوشبختانه آن زمان جوی هماهنگ در میان اپوزیسیون برای عدم شرکت در انتخابات فرمایشی شکل گرفته بود و حتی اصلاح طلبان [مشارکت، مجاهدین، اعتماد ملی، …] هم که شانس رد صلاحیت نامزدهای خود را بالا میدیدند، با آن همصدا شده بودند. با مشاهده این وضعیت و نیز عدم همراهی مردم، مهدی خزعلی هم از حرف خود کوتاه آمد و به گفته خود نه نامزد شد و نه رای داد (+). از آن سو دیدیم که محمد خاتمی با وجود اینکه شرایط ۳ گانه‌اش برآورده نشده بود، روز ۱۲ اسفند رفت و دور از انظار عمومی در دماوند (!) رای داد و حرکت خود را «رای به جمهوری اسلامی» و علت شرکت را «تلاش برای باز نگاه داشتن پنجره‌های اصلاح طلبی»، [بخوانید: تلاش برای حضور مجدد اصلاح طلبان در قدرت] معرفی کرد (+). از چند روز پیش دو خبر جدید و حائز اهمیت منتشر شد، ۱- درخواست مهدی خزعلی در سایتش برای حضور مردم در انتخابات و رای دادن به علی مطهری، با وجود همه اظهارات ضد ایرانی و طرز فکر شدیدا مذهبی و دفاعش از حجاب اجباری! و ۲- سخنان محمد رضا خباز از حزب اعتماد ملی که از عزم اصلاح طلبان برای مشارکت در انتخابات ریاست جمهوری سال ۹۲ با محوریت خاتمی سخن گفته است (+).

این اتفاقات نشان میدهد که اصلاح طلبان بی توجه به تقلب بزرگ، سرکوب و کشتار مردم در خیابان و کهریزک، ادامه حصر موسوی، کروبی و رهنورد و احکام حبس طولانی مدت زندانیان سیاسی و عقیدتی در سه سال اخیر همچنان پایبند به دیکتاتوری ولایت فقیه هستند و به دنبال روزنه‌ای برای ورود مجدد در بدنه قدرت. در این میان آنها به دنبال این هستند که با فریفتن [دستکم] قسمتی از جنبش سبز و قانع کردن آنها برای شرکت در انتخابات فرمایشی دور دوم مجلس شورای اسلامی، پایگاه اجتماعی [نداشته] خود را به رخ حاکمیت کشانده و از آن به عنوان ابزار چانه زنی برای تسریع ورود مجدد خود در ساختار قدرت استفاده کنند. برخلاف ادعای مضحک مهدی خزعلی، خیلی مشخص و مبرهن است که حضور مردم در پای صندوق و رای دادن به علی مطهری به هیچ وجه نمیتواند اعتراض بر علیه حاکمیت تلقی شود و همچون طرح اسب تروا از پیش شکست خورده است زیرا از یک سو حاکمیت به سرعت با ابزارهای تبلیغاتی خود آن را تایید مشروعیت و محبوبیت خود تفسیر کرده و از سوی دیگر به راحتی میتواند آرا را به نفع فرد دیگری مهندسی کند [همانطور که قبلا میلیونها رای را جا به جا کرده است]. گمانه زنی‌ها درباره تلاش اصلاح طلبان برای سوء استفاده از جنبش سبز زمانی به واقعیت نزدیکتر میشود که میبینیم امروز مجددا فراخوانی خطاب به «جنبش مدنی ایران» [جنبش سبز ؟] برای حضور در انتخابات فرمایشی و رای دادن به علی مطهری از سوی یکی دیگر از اصلاح طلبان یعنی «رحمت الله بیگدلی» در سایت مهدی خزعلی منتشر میشود تا این سایت را علنا تبدیل به ارگان تبلیغاتی ستاد علی مطهری و جولانگاهی برای فریب جنبش سبز و مصادره حضور احتمالی طرفداران آن در انتخابات به عنوان پایگاه اجتماعی اصلاح طلبان، کرده باشد!

البته با توجه به هوشیاری مردم و سلب اعتماد از حاکمیت و اصلاح طلبان [به ویژه پس از رای دادن خاتمی]، پروژه حضرات از پیش شکست خورده به نظر میرسد، چه آنکه اکثریت قریب به اتفاق نظرات مردم در زیر دو مطلب سایت مهدی خزعلی اعتراضی و اعلام عدم حضور در انتخابات است.

مطالب مرتبط:

در اعتراض به دعوت مهدی خزعلی از مردم برای شرکت در انتخابات غیر آزاد و انتخاب «بد» از میان «بدترها»

با نامزد شدن در انتخابات فرمایشی زمینه سوء استفاده حکومت را فراهم نکنید!

ابطال آرای حوزه انتخابیه دماوند معنادار و در حکم تو دهنی به اصلاح طلبان است!

رای دادن خاتمی تعجب برانگیز نیست! اما مهم نه حضور امثال وی که عدم حضور خیل عظیم مردم در شوی انتخابات است

پاسخی به پاسخ دکتر مهدی خزعلی؛ راهکار: تحریم فعال انتخابات / خودتان را از قطار انقلاب بیرون بیندازید!

15 پاسخ به “مهدی خزعلی به دنبال چیست؟ پروژه اصلاح طلبان برای سوء استفاده از جنبش سبز

 1. ایرانی آوریل 15, 2012 در 4:41 ب.ظ.

  نمیدونم چرا وقتی به خزعلی میرسه همه خودشون را به اون راه میزنن!!
  خزعلی یک کلمه تا حالا بر علیه رژیم صحبت نکرده کسیه که در برنامه پارازیت صریحا اعلام کرد به نظام اسلامی و ولایت فقیه اعتقاد داره و ولایت فقیه را در راستای ولایت ائمه میدونه!دیگه از همچین آدم خشک مغزی چه توقعی دارین؟
  البته من با اصلاحطلبان حکومتی میانه ای ندارم اما در قیاس خزعلی با نوریزاد باز نوریزاد چند تا نامه انتقادی به خامنه ای نوشته که مطالب بعضا خوبی توش بوده که جایگاه رهبری را زیر سوال برده اما خزعلی چی یکبار به من بگید یک مطلبی گفته باشه که از خطوط قرمز عبور کرده باشه در برنامه پارازیت گفت منشا فساد همش احمدی نژاده و تمام. ساده انگاری تا چه حد!
  از اون گذشته خزغلی سابقه بسیار سیاهی داره دستش تو دست حسین شریعتمداری و سعید امامی بوده و در حذف روشنفکران و دگراندیشان ایران شریک جرم بوده.اگر آرشیو ماهنامه پیام امروز در سال 78 و مقالات تحلیلی عماد باقی را بخوانید بارها اسم مهدی خزعلی به عنوان جزئی از این جریان حذف میابید.چطور میتوان به همچین کسی اعتماد کرد؟ از تمام رانت های اقتصادی و تحصیلی که از صدقه سری پدرش نصیبش شده استفاده کرده و حتی یکبار پدرش ابوالارتجاع خزعلی را نقد نکرده و همیشه اون را معظم اله خطاب کرده!
  خزعلی یک مشت نوچه اینترنتی داره که اگر کسی نقدی ازش بکنه سریعا طرف را مورد حمله قرارمیدن زمانی که براش حکم 14 سال حبس بریدن من معتقد بودم واقعیت نداره و چند وقت بعد آزاد میشه و به ماموریتش ادامه میده و همینطور هم شد .آخه خزعلی کاری نکرده که بخواد مجازات بشه بالاترین حرفایی که زده این بوده که 4 تا کلمه حرف بیخطر در وبلاگش در مورد جنتی و احمدی نژاد بنویسه و بعضی ها هم خوششون بیاد فکر کنن با یک آزادی خواه طرف هستن!و تا تونسه به نظام خوش خدمتی کرده با حمله کردن و تهمت زدن به بدترین شکل ممکن به اپوزسیون حقیقی نظام مثل رضا پهلوی.

 2. مانی آوریل 15, 2012 در 6:50 ب.ظ.

  خود شما دنبال چه چیزی هستی؟غیراز تفرقه انداختن؟

 3. MEHRDAD آوریل 16, 2012 در 7:12 ق.ظ.

  از زمانی که آقای خزعلی در بند رژیم افتاد سایتش نیر بطور کامل در اختیار حکومت قرار گرفت.
  ایشان هم به دور از هر عقیده ای که داره در حال حاضر یک مبارز هست و کسی که در حال مبارزه با ولایت فقیه و مزدورانش هست چگونه ولایت فعلی را قبول داره؟

  در ضمن اصلا ایشون در مصاحبه با پارازیت نگفنته که ولایت فقیه خامنه ای را قبول داره

 4. MEHRDAD آوریل 16, 2012 در 7:16 ق.ظ.

  این مدل مقاله نوشتن فقط به نفع رژیم هست . چون حاصل آن اختلاف افکنی هست.
  حداقل کمی واقع بین باشید. آیا شما یا من نوعی توانسته ایم به اندازه آقای خزعلی شکنجه های جسمی و روحی را تحمل کنیم ؟؟؟

 5. Mehrdad Irani آوریل 16, 2012 در 1:43 ب.ظ.

  خیلی از آقای مانی و مهرداد متاسفم که سعی کرده اند صریح پاسخ دهند ولی کوچکترین تاملی در واقعیت عنوان شده نکردده ان اما بدانید حرف حق تلخ است اگر قبول ندارید بچرخید تا میچرخانندتان

 6. بازتاب: آیا آزادی مهدی خزعلی از زندان مشروط به گرم کردن تنور انتخابات حکومتی بوده است؟ « گاه نوشته‌های آلفرد

 7. ali آوریل 19, 2012 در 10:19 ق.ظ.

  شما مطمئنید که آقای خزعلی توی زندان شکنجه میشده.؟

 8. reza آوریل 19, 2012 در 6:12 ب.ظ.

  اهای مردم بازم از همان سوراخ گزیده نشید! اینها را رژیم ساخته پرداخته میکند تا بخورد ماها دهد احمد باطبی گنجی فاتمه حقیقت نجوی مشهدی معصومه خانم سازگارا مخملی ها شیرین خانم مهاجرانی و و و …. گول نخوریم اینها دروغگویند کدام شکنجه کدام زندان اخه چرا باور میکنید که این شیاد هم شصت هفتاد روز اعتصاب غذا داشته است!!!!!!!!!!!!!!ه

 9. بازتاب: گمانه‌زنی‌ها درباره چرایی تلاش شبانه روزی مهدی خزعلی برای گرم کردن تنور انتخابات حکومتی « گاه نوشته‌های آلفرد

 10. بازتاب: بررسی استدلالهای عجیب مهدی خزعلی و چند سوال کلیدی از او « گاه نوشته‌های آلفرد

 11. بازتاب: «بسیجی خیبر» جاعل و دروغگو از آب درآمد…! « گاه نوشته‌های آلفرد

 12. بازتاب: در پاسخ به مجتبی واحدی؛ چرا مهدی خزعلی را جاعل و دروغگو نامیدم…؟ « گاه نوشته‌های آلفرد

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید (لطفا فارسی بنویسید). توجه: کامنتهای اسپم یا حاوی دشنام و یا کلمات رکیک منتشر نخواهند شد.

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: