در اعتراض به دعوت مهدی خزعلی از مردم برای شرکت در انتخابات غیر آزاد و انتخاب «بد» از میان «بدترها»

چند بار از یک سوراخ باید گزیده شد؟! چند بار میخواهید از میان بد و بدتر، بد را انتخاب کنید؟ سال ۷۶ از ترس ناطق نوری، به محمد خاتمی رای داده شد! سال ۸۴ از میان بدتر هاشمی رفسنجانی، بد احمدی نژاد را انتخاب کردند! انتخابات مجلس و شوراها به همین ترتیب! حالا این بار زمزمه‌هایی از لزوم انتخاب بد علی مطهری از میان بدترها شنیده میشود و این بار مهدی خزعلی پیشقراول ماجرا شده است! این دعوت به حضور در انتخابات در شرایطی از سوی خزعلی صورت میگیرد که تقریبا برای اکثر مردم مشخص شده است که سیستم انتخابات کنونی در جمهوری اسلامی به دلیل رد صلاحیت گسترده، از همان ابتدا کاملا غیر دموکراتیک بوده و علاوه بر آن در آرای مردمی هم دست برده شده و تقلب‌های عمده‌ای صورت میگیرد به گونه‌ای که برندگان نهایی انتخابات نه با رای مردم و از طریق صندوق رای که از قبل و در بیت رهبری مشخص شده‌اند. واقعا برای من عجیب است چرا عده‌ای نمیتوانند [یا نمیخواهند؟!] این واقعیت را بپذیرند که در جمهوری اسلامی رای دادن یا ندادن آنها کوچکترین تاثیری در انتخاب شدن یا نشدن یک فرد نداشته و این ولی فقیه است که نهایتا تصمیم میگیرد اسم چه کسی از صندوق بیرون بیاید! شاید هم همه اینها را میدانند و مانند خاتمی میروند رای خود به جمهوری اسلامی را در صندوق بیندازند و از این طریق پایبندی خود به سیستم را اثبات کنند؟!

امروز مهدی خزعلی در وبلاگ خود مطلبی نوشته و از مردم دعوت کرده است که در دور دوم انتخابات مجلس که ۳ هفته دیگر برگزار میشود شرکت کرده و به علی مطهری رای دهند! تاکتیک به کار رفته همان تاکتیک رسانه‌های حکومتی مبنی بر جلب حضور مردم و گرم کردن تنور انتخابات حکومتی است منتهی تکنیک اندکی با آنها متفاوت آنهاست. خزعلی تحریم و عدم شرکت در انتخابات حکومتی را نشانه «رادیکالیسم و انفعال» دانسته و با نادیده گرفتن غیر آزاد بودن پروسه انتخابات و سابقه حکومت در مهندسی گسترده آرا از مردم دعوت میکند که به پای صندوق رای رفته و در اقدامی احمقانه از سوراخ مذکور مجددا نیش خورده و بسان گذشته، از میان بدترها، بد [یعنی علی مطهری] را انتخاب کنند!

وی مینویسد:

این بار بجای انفعال و تحریم، همه به پای صندوق های رای می رویم و با تک رای به «دکتر علی مطهری»، تنها صدای اعتراض مجلس هشتم را تایید می کنیم، این یک تلاش مدنی و یک اعتراض مسالمت آمیز است، ما همه نقد های خویش را به همه خطاهای جناح حاکم، در یک برگ تک رای به صندوق می اندازیم. ما با این تک رای به حبس و رد صلاحیت رقیب اعتراض می کنیم، به تعطیلی ۶۳ درصد اصول قانون اساسی اعتراض می کنیم، اگر نمی توانیم طبق اصل ۲۷ قانون اساسی تظاهرات مسالمت آمیز داشته باشیم، با انداختن یک تک رای به صندوق های تهران، راهپیمایی اعتراض آمیز خاموشی را سامان می دهیم!

مهدی خزعلی ادعا میکند که رای دادن به علی مطهری که به گفته او تنها صدای اعتراض مجلس هشتم بوده است، به منزله اعتراض به حاکمیت و تعطیلی قانون اساسی است. مشخص نیست بر چه اساس و منطقی او به چنین نتیجه‌ای رسیده است! مگر نه اینکه عدم شرکت مردم در انتخابات [انتصابات]، خود قوی‌ترین و رساترین فریاد اعتراضی است که هر فرد میتواند به غیر آزاد بودن انتخابات داشته باشد؟

علی مطهری کیست؟

علی مطهری اگر واقعا در چارچوب استانداردهای رژیم عمل نمیکرد و پایبند به حکومت و پیرو بی چون و چرای ولی فقیه نمیبود، اصولا از فیلتر شورای نگهبان رد نمیشد، مشابه بقیه باصلاحیت‌ها و آدم‌های مستقل همان اول کار رد صلاحیت میشد. علی مطهری همان فرد دگم و متحجری است که مردان را «چشم چران» خوانده و برای حجاب اجباری سینه چاک میکند به گونه‌ای که صدای اعتراض تاجزاده هم از داخل زندان بلند میشود (+ ، +). علی مطهری همان کسی است که با استناد به اینکه «عربی زبان دین ماست» به شدت به فرهنگستان زبان فارسی به خاطر تولید لغات جایگزین فارسی برای لغات عربی [فارسی سازی زبان] اعتراض میکند (+). علی مطهری همان کسی که به بهانه انتقاد از جریان انحرافی، به صحبت کردن از دو شخصیت ملی ایرانیان یعنی فردوسی و کوروش اعتراض کرده و از لزوم پرداختن به فرهنگ وارداتی و البته تحمیل شده اسلامی و دینی سخن میگوید (+)! یک چنین فرد متحجر، با تفکرات واپسگرا و البته ضد ایرانی تبدیل شده است به قهرمان عده‌ای و سنبل اعتراض به حاکمیت، به گونه‌ای که میخواهند بروند به او رای بدهند! واقعا مضحک و البته رقت‌انگیز است!

اصلا فرض کنید علی مطهری به مجلس راه یافت. مجلسی که خود هیچ کاره است و از خود هیچ اختیاری ندارد و فقط دنباله روی ولی فقیه بوده و به جز پیروی کورکورانه از بیت رهبری قدم از قدم نمیتواند بردارد، چه ارزشی دارد؟ چه چیزی را میخواهد تغییر دهد؟ کل مجلس بی اختیار است، یک نفر چکار میتواند بکند؟ البته که مثل مجلس هشتم، هیچ کار!

افسوس که عده‌ای متوجه نیستند یا شاید هم نمیخواهند متوجه بشوند؟! نمیدانم…!

مطالب مرتبط:

با نامزد شدن در انتخابات فرمایشی زمینه سوء استفاده حکومت را فراهم نکنید!

ابطال آرای حوزه انتخابیه دماوند معنادار و در حکم تو دهنی به اصلاح طلبان است!

رای دادن خاتمی تعجب برانگیز نیست! اما مهم نه حضور امثال وی که عدم حضور خیل عظیم مردم در شوی انتخابات است

پاسخی به پاسخ دکتر مهدی خزعلی؛ راهکار: تحریم فعال انتخابات / خودتان را از قطار انقلاب بیرون بیندازید!

15 پاسخ به “در اعتراض به دعوت مهدی خزعلی از مردم برای شرکت در انتخابات غیر آزاد و انتخاب «بد» از میان «بدترها»

 1. مهدی آوریل 12, 2012 در 9:20 ق.ظ.

  چرا چرند می نویسید؟ من بقیه متن رو نخوندم چون همون خط اول نوشته بودی که سال 84 از میان بدتر هاشمی بد احمدی نژاد انتخاب شد. معلوم بوده همون موقع هم انقدر بینش سیاسیت پایین بوده که کاندیدای سپاه رو از هاشمی بهتر میدونستی. اتفاقا ما باید بگیم که چند بار از یک سوراخ دو بار گزیده بشیم و به تفکرات عوامانه افرادی مثل شما توجه کنیم که فکر می کنید با رأی ندادن میتونید پراگماتیک باشید. من دور اول رأی ندادم ولی با توجه به درخواست آقای خزعلی ممکنه دور دوم رأی بدم. اگر هم ندم به خاطر دلایلی که شما آوردید نیست چون سال 84 بر خلاف شما که به نماینده سپاه رأی داید من به هاشمی رأی دادم ولی فایده ای نداشت چون امثال شما در عرض یک هفته فریب احمدی نژاد رو خوردند.

  • Heathen آوریل 16, 2012 در 5:59 ق.ظ.

   حداقل نظر منصفانه و منطقی خودت را که با فکر کردن زیاد به دست آوردی با رعایت ادب بنویس «چرا چرند می نویسید»
   خیلی تعجب بر انگیزه که شما به درجه ای از فهم و شعور رسیدی که بدون خوندن یک متن می تونی برای اون جواب بنویسی !

 2. mohammad آوریل 12, 2012 در 9:10 ب.ظ.

  خدا شر شما جماعت انارشیست و جوگیر رو از سر ایران کم کنه!
  بچه سیاست به این سادگی نیست که تو فکر میکنی!
  خدا رحمت کنه سحابی رو وقتی توی کوی دانشگاه آدمایی مثل تو بهش توهین کردن و بعد هیچکدومشون جون سالم بدر نبردن!

  • آلفرد آوریل 13, 2012 در 1:19 ق.ظ.

   شما اول بفرما برو تعریف آنارشیست و آنارشیسم را یاد بگیر بعد ازش استفاده کن. فکر نکنم هیچ حکومتی آنارشیست تر و بی قانون تر از حکومت فعلی ایران باشه! از کی تا حالا با دلیل و منطق نشون دادن که شرکت در انتخابات مهندسی شده و غیر آزاد، احمقانه و تنها گرم کردن تنور اون برای حکومت سرکوبگر دیکتاتور برای بهره برداری تبلیغاتی هست، به معنی طرفداری از آنارشیسم شده؟!

 3. احمد آوریل 13, 2012 در 8:10 ق.ظ.

  آقای مهدی
  همان بهتر که احمدی نژاد را رژیم انتخاب کرد نه هاشمی
  چون هاشمی علاوه بر اینکه جنایتکار بود ولی با غربیها معامله میکرد
  یعنی هم در زندان شکنجه گاه مبارزان را قتل عام میکرد هم پای میز مذاکره میرفت
  ولی حداقل با امدن احمدی نزاد ماهیت رژیم برای غرب هم مشخص شد
  شما برو رای بده مزدور سایبری
  در ضمن شما انتخاب نمکینی شما خودشان هر کسی را که دوست داشته باشن میفرستن مجلس ارتجاع به قول همان اصلاح طلبها زینت المجلسی
  یعنی فقط برای اینکه به غربیها بگن مردم رای میدن تصویر شما را نشون میدن وگرنه ملت صغیر در برابر ولی امر مسلمین عالم که جان مال ناموس مردم باید فدای ولایت جهل او باشه چه حق اختیاری دارن که نماینده انتخاب کنن؟؟

 4. بازتاب: مهدی خزعلی به دنبال چیست؟ پروژه اصلاح طلبان برای سوء استفاده از جنبش سبز « گاه نوشته‌های آلفرد

 5. Esmaeil آوریل 16, 2012 در 8:47 ق.ظ.

  بسی رفتم در‏ين دريا و گفتم – گشاده شد بدريا ديدگانم -چو نيكو باز جستم سرّ دريا – سر موئی زدريا مي‏ندانم، چو چشمم نيست دريابين چه مقصود – اگر من غرق اين دريا نشينم، چو نابينای مادرزاذ كشتی در‏ين دريا همی برخاك رانم. اين نشان از بی استعدادی ماست كه نميتوانيم از اشتباهات گذشته مان درس بگيريم، مگر در انتخابات رياست جمهوری اكثريت ملت به آقای موسوی رای نداد نتيجه چه شد ، آن چيزی كه دزدان سپاه و علی خامنه‏ای ميخواست از صندوقها بيرون آوردند، رژيم شركت مردم در انتخابات را برای نشان دادن به دنيا ميخواهد بس بقيه زحمتها را سربازان گمنام امام زمان خواهند كشيد، مگر اختلاف مطهری با احمدي‏نژاد بر سرچيست كه بايد مورد شتيبانی مردم قرارگيرد ، غير از اين است كه مطهری بر بر اين باورست كه احمدی نژاد حرف شنوی از خامنه‏ای ندارد وقوانين حجاب را بطور كامل اجرائی نكرذه است

 6. ناشناس آوریل 16, 2012 در 12:21 ب.ظ.

  نمیشه گفت هر کسی زندان میره و سیاسیه .مخالف حکومته
  چون امثال خزعلی هم از دار و دسته همینهاست فقط با خامنه ای مشکل داره.
  موسوی و کروبی هم همینطور.

 7. بازتاب: آیا آزادی مهدی خزعلی از زندان مشروط به گرم کردن تنور انتخابات حکومتی بوده است؟ « گاه نوشته‌های آلفرد

 8. بازتاب: گمانه‌زنی‌ها درباره چرایی تلاش شبانه روزی مهدی خزعلی برای گرم کردن تنور انتخابات حکومتی « گاه نوشته‌های آلفرد

 9. بازتاب: وقتی مسعود بهنود برای «استاد قفس ساز» بازارگرمی می‌کند…! « گاه نوشته‌های آلفرد

 10. بازتاب: بررسی استدلالهای عجیب مهدی خزعلی و چند سوال کلیدی از او « گاه نوشته‌های آلفرد

 11. بازتاب: «بسیجی خیبر» جاعل و دروغگو از آب درآمد…! « گاه نوشته‌های آلفرد

 12. shamim مِی 4, 2012 در 10:29 ق.ظ.

  آقای خز علی
  چه طور است همه به جای رای دادن به مطهری یکباره به خامنه ای رای بدهیم و یکباره قال قضییه را بکنیم ؟

 13. بازتاب: در پاسخ به مجتبی واحدی؛ چرا مهدی خزعلی را جاعل و دروغگو نامیدم…؟ « گاه نوشته‌های آلفرد

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید (لطفا فارسی بنویسید). توجه: کامنتهای اسپم یا حاوی دشنام و یا کلمات رکیک منتشر نخواهند شد.

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: