سخنان امروز صالحی نشانه‌ای از در تنگنا بودن شدید رژیم / از برنامه هسته‌ای حکومت حمایت نکنیم!

اظهارات امروز مقام‌های وزارت امور خارجه به روشنی گویای در تنگنا قرار داشتن شدید حکومت است. تاکنون سابقه نداشته [یا حداقل من به یاد ندارم] که مقام‌های ارشد دولتی برای رهایی از مخمصه‌ها و گرفتاری‌های خود [که البته مقصر آن خود هستند] دست به دامن اپوزیسیون آن هم اپوزیسیون خارج از کشور که طبیعتا مخالف ماهیت رژیم هستند، شده باشند!

امروز از یک سو علی اکبر صالحی وزیر خارجه رژیم گفته است که:

حتی ايرانيانی که در خارج از کشور نظرات متفاوتی درباره نظام دارند، بر حق مسلم استفاده از انرژی صلح‌آميز هسته‌ای تاکيد دارند و اميدواريم که آنها نيز به حقيقت انقلاب اسلامی پی ببرند. وی از ايرانيان خارج کشور خواست که اشتباهات فردی را به پای نظام نگذارند.

و از سوی دیگر رامین مهمانپرست سخنگوی وزارت خارجه ضمن اشاره به قطع روابط ديپلماتيک با بريتانيا در سال ۹۰، درباره امکان برقراری مجدد این روابط سخن گفته است. وی تاکید کرده است:

از نظر ما زمينه برای توسعه روابط با همه کشورهای اروپايی حتی انگليس، می‌تواند آماده باشد. شرط يک رابطه خوب و پايدار، احترام گذاشتن به حقوق ملت ما، عدم پيگيری سياست دخالت در امور داخلی و احترام به رای مردم و حقوق ملت ايران برای دسترسی به دانش و پيشرفت است.

از سخنان امروز چند نکته را میتوان برداشت کرد:

۱- حکومت بر اثر تحریم‌های شدید و همه جانبه به ویژه تحریم‌های نفتی و بانکی و از سوی دیگر به دلیل تیره شدن بیش از پیش روابط دیپلماتیک با کشورهای دیگر به ویژه کشورهای اتحادیه اروپا و کشورهای عرب حاشیه خلیج فارس به شدت در انزوا و فشار به سر میبرد و به دنبال روزنه‌ای برای کم کردن این فشارهاست.

۲- حکومت از یک سو تصور میکند که ایرانیان مقیم خارج از کشور از برنامه هسته‌ای بحث برانگیزش حمایت میکنند [هر چند در این حمایت و اینکه آیا واقعا ایرانیان معتقد هستند که رژیم اهدافی صلح آمیز را از این برنامه دنبال میکند، شک جدی وجود دارد] و لذا خیال بهره برداری از آن به نفع خود را در سر میپرورانند و از سوی دیگر تصور میکند که غربی‌ها با مشاهده «اتحاد ملی» در زمینه حمایت از برنامه هسته‌ای، از تحریم‌ها و فشارها عقب نشینی میکنند [که البته در این هم شک جدی وجود دارد].

۳- حکومت از اقدام چهار ماه پیش خود در حمله مزدوران و عوامل خود به سفارت بریتانیا و باغ قلهک [یا نشان دادن چراغ سبز به آنها] و تخریب محل که منجر به فراخوانده شدن دیپلمات‌های انگلیسی از ایران و قطع شدن سریع کلیه روابط دیپلماتیک میان دو کشور گردید، پشیمان گشته و ناامیدانه به دنبال روزنه‌ای برای برقراری کم هزینه روابط با آن کشور که از قضا از بانیان اصلی طرح تحریم نفتی اتحادیه اروپایی بر علیه جمهوری اسلامی بود، میباشد.

به نظر من اپوزیسیون نباید از برنامه هسته‌ای رژیم حمایت کند زیرا:

۱- برنامه هسته‌ای حکومت جنبه تسلیحاتی دارد و همانطور که قبلا هم گفته‌ام (+) با هدف ساخت بمب اتمی یا دستیابی به پتانسیل [تکنولوژی] ساخت بمب اتمی انجام میگیرد. دلیل این سخن هم مشخص است زیرا از یک سو منابع اورانیوم موجود در کشور بسیار اندک است و تنها کفاف ۱ ساعت برق کشور را میدهد [البته برای ساخت چنین بمب اتمی کافی است] و از سوی دیگر با وجود منابع عظیم نفت و گاز در کشور، تولید برق اتمی هیچ گونه صرفه اقتصادی برای ایران نداشته و لذا اصرار حکومت بر این برنامه و تحمل صدمات شدید اقتصادی و سیاسی ناشی از تحریم‌ها بر کشور تنها زمانی جنبه عقلی و منطقی می‌یابد که آنها به دنبال دستیابی به بمب اتمی جهت ادامه قدرت در کشور و فراهم کردن بازدارندگی دفاعی برای خود باشند.

۲- حمایت از این برنامه به بهانه صلح آمیز بودن آن، تنها آب به آسیاب حکومت ریخته و به آنها ابزار لازم برای بهره برداری تبلیغاتی از این عمل و در بوق و کرنا کردن آن به عنوان «اتحاد ملی بر سر برنامه هسته‌ای» را داده و این امکان را برای آنها فراهم میکند که روند فعلی خود یعنی مقابله با خواست جامعه جهانی به بهای در فشار قرار گرفتن روزافزون مردم در نتیجه تحریم‌ها را ادامه داده و از آن به عنوان اهرم فشاری برای به کرسی نشاندن خواسته‌های خود در مذاکرات بعدی با کشورهای ۱+۵ استفاده کنند!

مطالب مرتبط:

در راهپیمایی‌های «ضد جنگ» و «ضد تحریم» لابی‌های رژیم در خارج شرکت نکنید!

برخی تصاویر جالب منتشره از حمله به سفارت بریتانیا در تهران

با ادامه رخوت و سکوت کنونی تنها دو حالت برای آینده ایران متصور است؛ «کشوری اتمی اما قحطی زده»، یا «ویران و جنگ زده»!

20 پاسخ به “سخنان امروز صالحی نشانه‌ای از در تنگنا بودن شدید رژیم / از برنامه هسته‌ای حکومت حمایت نکنیم!

 1. Saman آوریل 2, 2012 در 8:29 ب.ظ.

  آقای صالحی دست به دامن آپوزیسیون رژیم نشده است. شما درست و با دقت نخواندی. ایشان دست به دامن «ایرانیان منتقد»، یعنی «اصلاح طلبان ولایی» (خط امامیهای جنایتکار) شده اند، که همپالکی سابق خودشان هستند و با هم مشغول جنایت برای تثبیت رژیم در دهه ۶۰ بوده اند. حرفشان هم حرف تازه ای نیست. همان تکرار وحدت «همه با هم» خمینی وار است.

  • آلفرد آوریل 2, 2012 در 11:17 ب.ظ.

   دوست عزیز صالحی صراحتا مخاطب کلام خود را مخالفان نظام هم قرار داده است. در سایت گویا آمده که «صالحی اين همبستگی را حتی به ايرانيان خارج کشور نيز توسعه داد و تصريح کرد: «حتی ايرانيانی که در خارج از کشور نظرات متفاوتی درباره نظام دارند، بر حق مسلم استفاده از انرژی صلح‌آميز هسته‌ای تاکيد دارند و اميدواريم که آنها نيز به حقيقت انقلاب اسلامی پی ببرند.» وی از ايرانيان خارج کشور خواست که اشتباهات فردی را به پای نظام نگذارند.»
   لذا او صراحتا دست به دامن اپوزیسیون شده، چیزی که نشان دهنده خیز حکومت برای بهره برداری تبلیغاتی به نفع خود از حمایت احتمالی عده ای از ایرانیان از برنامه هسته ای حکومت به بهانه صلح آمیز بودن آن میباشد!

   • Saman آوریل 3, 2012 در 1:01 ق.ظ.

    الفرد عزیز
    همانطور که خودتان گفتید، آقای صالحی از ایرانیان خواسته است که «اشتباهات فردی» را بحساب نظام نگذارند. شما لطفا از خود بپرسید و بمن هم پاسخ دهید که کدام دسته از ایرانیان با رژیم خمینی «مشکل فردی» دارند؟ «مشکل فردی» مربوط به کسانی است که اختلافشان با رژیم، «اختلاف فردی» است و با «اصل نظام» مشکلی ندارند. کدام دسته از ایرانیان ماهیت مشکلشان با رژیم، مشکل با «افراد» است و نه اصل نظام؟ جوابی که من دارم مشخصا «اصلاح طلبان ولایی» است از قماش امیر ارجمند، واحدی، عطا الله مهاجرانی، کدیور، گنجی و امثالهم هستند. اگر شما جواب دیگری دارید لطفا ذکر کنید.
    از ان گذشته شما حتما میدانید که مخالفین اصل نظام بدرستی بر این نکته انگشت میگذارند که ساخت بمب اتمی تنها بکار تثبیت سلطه رژیم بر کشور میاید و آنرا تا مدت زمان طولانی بیمه میکند. توسعه تواناییهای هسته ای را هم بدرستی پوششی برای ساخت بمب اتمی میدانند. بنابر این مخالفین «اصل نظام» نمیتوانند با دستیابی این رژیم (و نه مردم ایران) به توانایی های اتمی، که امکان ساخت بمب اتمی را به رژیم میدهد، موافق باشند.

 2. اسلام = تروریسم آوریل 2, 2012 در 8:42 ب.ظ.

  اسلام = تروریسم
  مسلمان = تروریست

  » کورش فردوسی «

 3. افشين آوریل 3, 2012 در 12:35 ق.ظ.

  برنامه اتمي رژيم صد در صد در راستاي ساختن بمب اتمي هست البته اين خيلي هم خوبه
  و جزو معدود کارهاي مثبت اين رژيم هست
  چند بمب اتمي کشورمان رو از خطر حمله نظامي هر کشور خارجي يک بار براي هميشه
  بيمه ميکنه اميدوارمدر امسال شاهد آزمايش زيرزميني اون باشيم
  همه هم راحت ميشيم

  • آلفرد آوریل 3, 2012 در 12:45 ق.ظ.

   بمب هیچ سودی برای مردم نداره، فقط به نفع حکومت هست که میتونه هرکاری دلش میخواهد بکنه و هر بلایی که دلش میخواهد بر سر مردم بیاره و خیالش از سقوط بر اثر حمله خارجی راحت باشه. در خوشبینانه ترین حالت تبدیل میشیم به یک کره شمالی دیگر یعنی کشوری اتمی با موشکهای قاره پیمای مجهز به کلاهک اتمی اما به شدت فقیر، مردمی قحطی زده و مملکتی به شدت در انزوا و تحت تحریم جهانی! در این مطلب بیشتر توضیح داده ام:
   با ادامه رخوت و سکوت کنونی تنها دو حالت برای آینده ایران متصور است؛ «کشوری اتمی اما قحطی زده»، یا «ویران و جنگ زده»!
   https://1freedomseeker.wordpress.com/2012/02/04/iran-future-a-warning/

  • Saman آوریل 3, 2012 در 1:14 ق.ظ.

   بمب اتمی تنها کشور را به سمت تبدیل شدن به کره شمالی سوق میدهد، ملتی گرسنه و محتاج در محاصره انبوه سلاح های هسته ای. از ان بدتر تشدید مسابقه تسلیحاتی در منطقه است، انهم نه با آمریکا و روسیه و چین که تا حدودی دولتهای مسولی هستند، بلکه با وحشیهایی از قماش وهابیهای عربستان و طالبان افغان. خودت میتوانی تصور کنی که کسانیکه برای «اسلام عزیز» حاضر به منفجر کردن خود هستند، تا چه حد برای کشتار ما «رافضی ها» بی تاب و بیصبرند و انگشتهایشان تا چه حد مشتاق فشردن دکمه بمبی است که «رافضی های نجس» را از روی زمین پاک میکند.بدتر از ان، اگر دولت جمهوری اسلامی شرارت کند و این بمب بدست حزب الله لبنان یا هر یک از عواملش در یکی از کشورهای متحد آمریکا منفجر شود، درست شبیه عملیات تروریستی که در اقصی نقاط دنیا انجام داده، مطمئن باش که این کار بر خلاف عملیات تروریستی دیگر رژیم بی پاسخ گذاشته نشده و با پاسخ متحد و یک پارچه کشورهای عضو ناتو مواجه خواهد شد، و کشور ما در نبرد با نیروهای متحد ناتو، که هر یک از آنها توان نابودی چندین و چند باره میهن ما را دارند، بکلی از صفحه زمین محو خواهد شد.
   من جای شما بودم قبلا روی حرفم فکر میکردم!

 4. افشين آوریل 3, 2012 در 3:40 ق.ظ.

  جمهوري اسلامي هيچ وقت حماقت استفاده از بمب اتم رو انجام نخواهد داد. خوبي دستيابي ايران به بمب اتم اين هست که اولا ديگر از به مانند ليبي و عراق
  حمله خارجي به کشور نخواهد شد و دوم اينکه در صورت سرنگوني جمهوري اسلامي بمب اتم ساخته شده به حکومت بعدي خواهد رسيد و اين براي امنيت کشور حياتيست !
  ايران با بوجود همسايه اتمي نا آرامي مثل پاکستان و مناقشات مرزي با همسايگان جنوبي و منابع عظيم زير زميني هميشه هدفي براي هر متجاوزي بوده و خواهد بود
  بمب اتمي به اين مشکل چند هزار ساله ايران پايان خواهد داد.
  به عقيده خيلي از کارشناسان غربي ايران توانايي و مواد لازم براي ساختن چندين بمب اتمي رو از سال 2004 به بعد دارا هست. منتها سياست ايران عدم اعلام توانايي اتمي خودش تا آخرين لحظه هست. در زماني که لازم باشد رونمايي خواهد شد که بنظر من اواخر همين سال جاري خواهد بود…..
  در مورد تحريم شدن ايران هم خيالتون راحت ايران هيچ وقت مثل کره شمالي نميشه
  ايران بمب رو آزمايش ميکنه و کشورهاي غربي نهايتا تنها به محکوم کردن و تشديد برخي تحريم هاي نچندان جدي خواهند پرداخت!
  بعد از يکي دو سال هم همه چيز به حالت عادي باز خواهد گشت!

  • Saman آوریل 3, 2012 در 10:01 ق.ظ.

   ۱- سیاست صدور ترور که از روز اول همزاد این رژیم بوده، «حماقت» نیست، بلکه «لازمه حیات» این رژیم است. بنابر این بر خلاف خوشخیالی شما، رژیم جمهوری اسلامی انقدر احمق نیست که سیاست صدور تروریسم را کنار بگذارد.
   ۲- اگر شما دیده اید که غرب در مقابل اتمی شدن شوروی تنها به صدور چند قطع نامه اکتفا کرد، صد در صد اشتباه میکنید که آنرا به ایران هم تعمیم دهید . اشکال اساسی شما، تعمیم حکومت انتحاری-ولایی جمهوری اسلامی، با حکومت به مراتب عاقل و معقولتر شوروی اشتباه گرفته اید.
   ۳-تز استفاده از بمب اتمی بر اساس «بازدارندگی متقابل» است. یعنی دو کشور متخاصم از ترس «امحاء جمعی» دست به بمب اتمی نمیزنند. مساله در مورد حکومتهای اسلامی اینست که اینها نه منتخب مردم هستند، که قدرتشان به دست مردم باشد، ضمن آنکه کشتن و کشته شدن درراه اسلام را هم ثواب میدانند. به همین دلیل هم حکومتهای اسلامی بخاطر آنکه پروایی از به کشتن دادن مردم خود ندارند، تئوری ترس از «امحاء جمعی» در مورد حکومت روضه خوانها تاثیری ندارد، بالعکس، این جماعت ۱۴۰۰ سال است که بطور تاریخی نان خون امام حسین را خورده اند. خمینی بنیانگزار رژیم بارها میگفت که تا زمانیکه حتی یک خانه سالم در ایران سرپاست، جنگ باید ادامه یابد. چنین حکومتی از نابودی مردم ترسی ندارد.

   ۴- از ان گذشته اتمی شدن ایران، مسابقه تسلیحاتی را در منطقه دامن میزند و اعراب منطقه را بدنبال سلاح های اتمی خواهد کشاند، که مالا برتری اتمی اسرائیل را زیر سوال میبرد. به همین دلیل اسرائیل نهایت مخالفت را با چنین چیزی خواهد نمود.

   ۵- بر خلاف تصور شما، بمب اتمی امنیت ایران را بالا نخواهد برد. گذشته از آنکه این حکومت بی لیاقت، حتی عرضه جابجایی مسافران هواپیماها را ندارد تا آنها را سالم به مقصد برساند و ما اینهمه حادثه هوایی نداشته باشیم، نگهداری بمب اتمی بجای خود.
   همانطور که گفتم بمب اتمی مسابقه تسلیحاتی، عربستان و شیوخ خلیج فارس را به دنبال بمب اتمی خواهد کشاند. این کشورها هم کشورهای بشدت بی ثباتی هستند و خودشان میتوانند عامل جنگ و کشتار باشند.
   از ان گذشته اگر حکومت ایران با داشتن دلگرمی از داشتن بمب اتمی، دست به عملیات تروریستی مثل انفجار خبر بزند، مطمئنا آمریکاییها و غربیها دیگر کوتاه نخواهند آمد و کار به بمباران اتمی ایران خواهد رسید.
   بنابر این خوشخیال نباشید که بعد از یکی دو سال وضعیت به حال عادی بر خواهد گشت. عامل بی ثباتی «غرب» نیست که با کوتاه آمدن، بخواهد وضعیت بحالت عادی برگردد، عامل بی ثباتی، تروریسم رژیم جمهوری اسلامی است که بند ناف رژیم ولایی است.

   ۶- نگران پاکستان نباشید. پاکستان با هند از نظر اتمی متوازن و کنترل شده است. اتمی شدن ایران اما، ایران را بصورت هدف اصلی در خواهد آورد و صف بندیهای اتمی دیگری را در منطقه بوجود خواهد آورد، که در جدیدی از جنگ و بحران را بوجود خواهد آورد.

 5. Mohammad آوریل 3, 2012 در 5:06 ق.ظ.

  فقط در صورت صلح کامل و صادقانه با اسراییل میشه باور کرد که صلح آمیزه و لا غیر.

 6. asghar آوریل 3, 2012 در 4:42 ب.ظ.

  «حمایت لازم نیست. ولی کمتر خیانت کنید.»
  اون از شماها نخواسته حمایت کنید بلکه از به اصطلاح اوپوسیسیون خواسته که خیانت نکند. گروههایی مثل مجالدین غرق کارشان فقط خیانت است و یا کسانی که با حمایت از تحریمها باعث مشکلاتی برای ایرانیها می شوند.

  • Saman آوریل 3, 2012 در 6:10 ب.ظ.

   ایشان خیلی غلط کرده که چنین چیزی خواسته. ایشان سخنگوی یک رژیم غاصب ایران است که از سی سال پیش تابحال مشغول خیانت به ایران و ایرانی بوده است. بد نیست این پیشنهاد خود فرموده را به ولی فقیه ارتجاع میگفت تا این ملت از این همه شر و نکبت راحت شوند.

  • Saman آوریل 4, 2012 در 3:12 ق.ظ.

   واقعا شما ارازل و اوباش هوادار رژیم چیزی به نام شرم و حیا را هم میشناسید؟ ان از گروگان گیریتان که سبب بدنامی ملت ایران شدید و سبب شدید که همه دنیا مردم متمدن ایران را به صفت «تروریست» که صفت حقه شما و اربابانتان است، بشناسند. ان هم از هشت سال جنگ که پس از فتح خرمشهر بمدت ۶ سال ادامه یافت، بدون آنکه هیچگونه لزوم دفاعی داشته باشد ۶ سال تمام جوانان کشور را بدون جهت و صرفا برای تثبیت فاشیسم حاکم به کشتن دادید و اقتصاد کشور را نابود کردید. چپ و راست هم که در عملیات تروریستی در اقصی نقاط دنیا به دام پلیس میفتید و جز اسباب بدنامی و ضرر برای شهرت و آبروی مردم نیستید. از روزی که سر کار آمدید جز نکبت و فقر و بدبختی نیاوردید و جز با فریب و تزویر و ریا، از یکطرف و چماقداری و زجر و شکنجه و تجاوز از سوی دیگر، با مردم ما سخن نگفته اید. حالا خجالت نمیکشید که بعد اینهمه رذالت و فریبکاری، فقر و بدبختی مردم را گردن اپوزیسیون میندازید؟ شرم هم چیز خوبی است. آخر کدام ملت عاقلی باور میکند که ارازل و اوباش ولایی، انرژی هسته ای را صرفا برای مقاصد صلح جویانه میخواهد!! انهم در رژیمی که رهبرش با اسم و رسم در دادگاه های جهانی به دست داشتن در ترور محکوم شده است. این که اصلا مرغ پخته را هم در دیگ به خنده میندازد. این عوض خجالت و عذر خواهیتان است بابت ۳۰ سال دزدی و غارت و جنایت و صدور ترور و تروریسم که همیشه این ملت بدبخت تاوانش را داده؟
   دورانی که میتوانستید هر غلطی بکنید میکردید و آدرس غلط هم به مردم میدادید، برای همیشه تمام شده. دیگر کسی فریادهای «ای دزد ای دزد» رژیم دزد و خائن جمهوری اسلامی را باور نمیکند.برو یک فکر دیگر بکن.

 7. احمد آوریل 5, 2012 در 4:53 ب.ظ.

  درود بر تو سامان جان که اینقدر آگاهی داری
  آقای اصغر از نوع حرف زدنت معلومه که از اون مزدورهای 7 تومنی هستی
  راستی امسال حق مزدوری را بالا نبردن؟؟با این گرونی مرف کیلویی 5300 تومان اعترض کنید بگید ما حق مزدوری بیشتر میخواهیم!!1بگید مگه ما چیمون از مزدوران لبنانی عراقی کمتره
  آخه اونا بیشتر از شماها حقوق میکیرن بدبختها
  لااقل از ولی و صاحبتون بخواهید شماها را با اجانب یکی بدانه
  خیانت را شما کردید که جز فلاکت بدبختی برای مردم ایران هیچ دستآوردی نداشتید
  خیانت را شما کردید که هزاران هم وطن خود را قتل عام کردید
  خیانت را شماها کردید که زمان جنگ نعره راه قدس از طریق کربلا سرمیدادید از انطرف از اسرائیل سلاح دریافت میکردید
  مرگ بر اصل ولایت فقیه

 8. مايا آوریل 7, 2012 در 2:54 ب.ظ.

  /زیرا از یک سو منابع اورانیوم موجود در کشور بسیار اندک است و تنها کفاف ۱ ساعت برق کشور را میدهد/

  الفرد جان مدرك شما براي اين جملات چيه؟ رفرنس؟

 9. بازتاب: «خریدن زمان» تا بعد از انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، هدف اصلی اوباما از ارسال پیام به خامنه‌ای « گاه نوشته‌های آلفرد

 10. بازتاب: اپل و تبعیض نژادی بر ضد ایرانیان « گاه نوشته‌های آلفرد

 11. بازتاب: چرا تحریم‌ها بر ضد حکومت، گریبانگیر ایرانیان شده است؟! مقصر کیست؟ « گاه نوشته‌های آلفرد

 12. بازتاب: آیا ماجرای عدم فروش محصولات اپل به دو تن از ایرانیان مقیم آمریکا، سناریوی لابی‌های ضد تحریم رژیم بود؟ « گاه نوشته‌های آلفرد

 13. بازتاب: نگذاریم یک مشت آخوند نادان با بلندپروازی‌های خود جان و مال و میهنمان را به خطر بیندازند « گاه نوشته‌های آلفرد

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید (لطفا فارسی بنویسید). توجه: کامنتهای اسپم یا حاوی دشنام و یا کلمات رکیک منتشر نخواهند شد.

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: