آقای خاتمی خواهشا درش را بگذارید، بوی گندش آزارمان میدهد!

ندا جان داد، خاتمی رای داد. کارتون از نیک آهنگ کوثر

این خاتمی از اون آدمهایی است که وقتی یک گنده کاری میکند، به جای اینکه در صدد اصلاح کار خود و اذعان به اشتباه باشد، بدتر با کارها و حرفهای خود آن را خرابتر میکند. در انتخابات اخیر در اتحادی بی نظیر همه گروههای منتقد و مخالف جمهوری اسلامی از سلطنت طلب و توده‌ای ها گرفته تا جنبش سبزی‌ها و اصلاح طلبها بر عدم شرکت در نمایش انتخابات تاکید کرده بودند و علت آن را نشان دادن مخالفت خود با عملکرد رژیم در سرکوب مردم، تقلب گسترده در انتخابات گذشته و عدم فراهم کردن زمینه سوء استفاده تبلیغاتی حکومت در نتیجه شرکت مردم اعلام کرده بودند. اما این خاتمی نمیدانم یا از روی ترس یا برای اثبات عملگی خود برای خامنه‌ای یک کاره بلند شد رفت رای داد. حالا که با انتقادهای گسترده حتی از سوی طرفداران خودش مواجه شده است مرتب بیانیه میدهد و سخنرانی میکند تا بلکه گند کار بخوابد اما غافل از اینکه هر بار بوی گند عملگی و دم خروس مزدوری‌اش بیشتر بیرون میزند! امروز پا را فراتر گذاشته و برای تبرئه خود از اعتبار موسوی و کروبی مایه میگذارد و تلاش دارد که از این طریق راه نجاتی از منجلابی که خود را به آن انداخته پیدا کند! (+)

اصلا به نظر من هیچ بعید نیست که رای دادن خاتمی برنامه ریزی شده و برای به حاشیه کشاندن موفقیت بی نظیر مردم در تحریم انتخابات بوده باشد. اگر نگاهی به مانور تبلیغاتی فوق‌العاده‌ای که رسانه‌های حکومتی به شکل گسترده پس از رای دادن وی از عصر روز انتخابات به بعد بر روی این موضوع کردند بیندازیم متوجه میشویم که این موضوع اصلا بعید نیست. چه بسا حکومت از خاتمی خواسته باشد که برود رای بدهد تا بتوانند تحریم فراگیر گروههای مختلف اپوزیسیون و منتقد را شکست خورده نشان دهند. به نظر من بهتر است خاتمی که جز عملگی رژیم کار دیگری بلد نیست را بایکوت خبری کنیم. این فرد در سه سال گذشته همواره در کنار حکومت ایستاده بوده است.

اگر نگاهی گذرا به عملکرد خاتمی در سه سال گذشته بعد از انتخابات سال ۸۸ بیندازیم در می‌یابیم که در این مدت وی هیچ گاه در کنار مردم نبود. او هیچ گاه به تقلب گسترده در انتخابات اشاره نکرد و معترض به آن نشد. او هیچ گاه خود را عضوی از جنبش سبز ندانست. او هیچ گاه آنطور که باید و شاید سرکوب مردم معترض و شکنجه‌ها و جنایتها در زندانهای حکومت را محکوم نکرد و بر علیه آن موضع گیری ننمود. در عوض افراد نزدیک به او همچون ابطحی معترضان در روز عاشورا را هتاک خواندند (+). خاتمی در کنار دیگر اصلاح طلبان همچون کدیور، بر علیه شعار مردمی «نه غزه نه لبنان جانم فدای ایران» موضع‌گیری کرد (+). بعد از آن در سخنانی رقت برانگیز که تنها از اصلاح طلبان برمی‌آید از رهبر خواست که مردم را ببخشد (+). توجه کنید که نه از مردم سرکوب شده که از فرد شکنجه گر و جنایتکار خواست که شکنجه شده و ستم دیده را ببخشد! و در نهایت بعد از گذاشتن شروطی که البته هیچ کدام از آنها برآورده نشد، رفت و رای داد تا خوراک تبلیغاتی حکومت برای شکست خورده نشان دادن جنبش موفق تحریم انتخابات را فراهم کرده باشد.

من به عملکرد خاتمی که نگاه میکنم به جز خیانت و مزدوری چیز دیگری نمی بینم. اینها فقط به دنبال طولانی کردن عمر حکومت فعلی هستند. در حرفهای اصلاح طلبان به سرکردگی خاتمی هر چه که هست فقط اسلام است و نظام و انقلاب. لطفا اگر اشتباه میکنم به من بگویید خاتمی کجا و در چه زمانی درکنار مردم و در مقابل جنایتکاران ایستاده است؟

مطالب مرتبط:

رای دادن خاتمی تعجب برانگیز نیست! اما مهم نه حضور امثال وی که عدم حضور خیل عظیم مردم در شوی انتخابات است

تصویری از خاتمی در حال تلاش برای حفظ روزنه‌های اصلاح طلبی!

10 پاسخ به “آقای خاتمی خواهشا درش را بگذارید، بوی گندش آزارمان میدهد!

 1. کامران مارس 11, 2012 در 8:55 ب.ظ.

  » لطفا اگر اشتباه میکنم به من بگویید خاتمی کجا و در چه زمانی درکنار مردم و در مقابل جنایتکاران ایستاده است؟»

  در 18 تیر در کنار مردم و دانشجویان راهپیمایی کرد

   • کامران مارس 11, 2012 در 9:20 ب.ظ.

    دومین سالگرد 18 تیر (سال 80) که به دانشگاه تهران دعوت شده بود جمعیت بسیار زیادی هم به محوطه رفته بودن

    • آلفرد مارس 12, 2012 در 12:48 ق.ظ.

     حضور کوتاه مدت یک رئیس جمهور در کنار دانشجویان به منزله در کنار مردم بودن نیست. احمدی نژاد هم به دانشگاه میرود و سخنرانی میکند، مرتب به شهرستان های مختلف سفر میکند. پس آیا میتوان گفت احمدی نژاد خیلی کارش درست است؟! نه! ملاک این است که فرد از حقوق مردم دفاع کند، مقابل جنایتکاران، دزدان، افراد فاسد بایستد. خاتمی ۸ سال رئیس جمهور بود. در این سالها قتلهای زنجیره ای توسط وزارت اطلاعات زیر نظر خود این فرد صورت گرفت. حمله به کوی دانشگاه و بستن فله ای بیش از ۲۰۰ نشریه اتفاق افتاد. خاتمی و اصلاح طلبان دیگر که هم دولت و هم مجلس را در اختیار داشتند عملا چه کاری به نفع مردم کردند؟ هیچ! خاتمی یک آدم مجیزه گوی منفعل است. من او را مزدور حکومت میدانم و هدف از میدان دادن به او و امثال او هم طولانی کردن عمر حکومت با دلخوش کردن مردم به برخی گشایش های موقتی و کوتاه مدت در مسائل اجتماعی و فرهنگی بود. اصلاح طلبان طرفدار مردم نیسنتد، طرفدار ماندگاری نظام هستند و از آنجاییکه حفظ نظام و حفظ حقوق مردم همزمان با هم ممکن نیست، اینها طبعا اولی را برگزیده اند.

 2. کامران مارس 11, 2012 در 10:01 ب.ظ.

  لازم است بدونید خاتمی هیچگاه اهل سیاست نبوده و نیست خاتمی فقط یک فیلسوف است و بس
  خاتمی اگر نبود شما نه دیکتاتوری را میشناختی نه دموکراسی را و احتمالا به خامنه ای اقاجون میگفتی
  خاتمی بود که ملت را با حقوقشون آشنا کرد خاتمی بود که فضای جامعه را عوض کرد وگرنه کی تو اون زمان میدونست اصلاحات یعنی چی
  خاتمی بود که پته این رژیم را رو آب ریخت و قتل های زنجیره ای را فاش کرد بیشترین خدمت را در این انقلاب خاتمی به مردم کرده و مستقیم و غیرمستقیم همیشه در جهت منافع مردم حرکت کرده
  بعد شما….
  خیلی مونده خاتمی را بشناسی
  خاتمی آزارش به مورچم نرسیده بعد شما با نهایت بی انصافی یک همچین کاریکاتوری میذاری
  واقعا متاسفم

  • آلفرد مارس 12, 2012 در 1:14 ق.ظ.

   حرفهای شما سراسر مغلطه است. از یک طرف میگویی خاتمی سیاستمدار نبود، از آن طرف میگویی این خاتمی بود که دموکراسی را به مردم شناسانید! من با تو موافقم که خاتمی اهل سیاست نیست، منتهی همین میشود نقطه خطای او. سیاست دل و جگر، قدرت ریسک پذیری و درک سیاسی لازم دارد که این فرد از آنها بی بهره است. چرا کسی که شایستگی و صلاحیت کار سیاسی را ندارد وارد این عرصه میشود؟ این اولین ایرادی است که به این فرد وارد است.

   جمله بعدی ات کاملا مسخره و مضحک است! تو تجربیات و برداشت شخصی خودت را داری به بقیه تعمیم میدهی! چون خودت احتمالا هیچ شناختی از دیکتاتوری و دموکراسی و مفاهیمی از این دست نداشته ای، فکر کرده ای بقیه هم همه چنین بوده اند، حال آنکه هیچ شناختی از طرف مقابلت نداری!

   خاتمی کی باشه که بخواهد مردم را به حقوقسون آشنا کرده باشه؟! مردم شعور سیاسی به مراتب بالاتری از این فرد دارند و به همین دلیل هست که فهمیده اند که اصلاح این رژیم جنایتکار با آن قانون اساسی ضد بشری غیر ممکن است و لذا روز به روز از اصلاح طلبان روی گردان شده اند. مردم اندکی بعد از انتخابات سال ۸۰ و با عدم شرکت در انتخابات شورای شهر و در نتیجه شکست مفتضحانه اصلاح طلبان، نشان دادند که خاتمی و اطرافیانش را به خوبی شناخته و از آنها قطع امید کرده اند.

   حرف بی سند باد هواست. شما مدعی شده ای که خاتمی پته این رژیم را بر روی آب ریخته! کجا چنین چیزی بوده؟ اصلاح طلبان همیشه دغدغه حفظ نظام و انقلابشان را داشته اند. اینها همواره به دنبال منافع حزبی و گروهی خود هستند، و اصولا منافع مردم برای آنها بی اهمیت است. اگر بی اهمیت نمیبود خاتمی تقلب در انتخبات را محکوم میکرد. سرکوبها را محکوم میکرد. جنایت و شکنجه ها را محکوم میکرد که چنین کاری نکرد، در عوض رفت و رای داد تا شاید دیکتاتور به او و همپالگانشن مجددا سهمی از قدرت بدهد! البته زهی خیال باطل! عمر سیاسی اصلاح طلبان به سر آمده و دیگر نمیتوانند با فریبکاری و خوش زبانی مردم را امیدوار کرده و موجب امتداد عمر نظام شوند!

 3. mehrad مارس 12, 2012 در 6:36 ق.ظ.

  باید به این مردیکه بزدل و عافیت طلب گفت سال ۷۶ تو با داشتن ۲۲میلیون رای ،مجلس و دولت که فرصتی به اندازه سوراخ لایه ی ازن بود چه کار کردی،که حالا تلاشت اینه که روزنه های اصلاحات رو نگه داری؟شاید هم پشت پرده ساخت وپاخت کردی که خواهرزادت (محمد رضا تابش) که کلی هم بعد انتصابش از خامنه ای تشکر کرد بیاد کاندیدای ریاست جمهوری شه و دوباره تو و امثال تو مردم بزارید سر کار.

 4. علی مارس 12, 2012 در 8:38 ق.ظ.

  حتی فیلسوفها مثل ژان ژاک روسو و ژرژ دانو در برابر ظالمان می ایستند و میدان را خالی نمی کنند یا مثل افلاطون جام شوکران را می نوشند ولی تن به ذلت نمی دهند.خاتمی کدام یک از انها بود؟!ایا از این ها هم بزرگتر بود؟!اصلا خاتمی کدام نظریه فلسفی را آورد که فیلسوف باشد؟!می گویی مردم فرق دیکتاتوری و دموکراسی را نمی دانند و خاتمی معرفی کرد!؟برو صد سال پیش قوانین مشروطه را بخوان تا بفهمی ایرانیان صد سال پیش نه تنها این مفاهیم بلکه تمام ابزار های آنرا می شناختند.مجلس شورای ملی و مطبوعات بعنوان رکن 5 و غیره از زمان مشروطه در ایران بوده. حتی مفهوم دیکتاتور را یک بچه می فمهد وقتی که به او زور می گویی !خاتمی اصلا کی بود که بخواهد مفهوم دیکتاتوری یا دموکراسی را به ایرانیها یاد بدهد!عزیزم اوردن دموکراسی عمل می خواهد وگرنه حرف زدن را همه بلدند,بیا من تا صبح برایت از انواع و اقسام نظریه های فلسفی در مورد دموکراسی صحبت کنم و سرت را ببرم!خاتمی مرد عمل نبود.

 5. احمد مارس 12, 2012 در 6:04 ب.ظ.

  اوه اوه
  خاتمی از کی تا حالا فیلسوف شد که ما نمیدانستیم؟؟؟
  یعنی خاتمی با بیکن دکارت داروین هگل مارکس یکی شده؟؟
  چه غلطها
  خاتمی حتی یک کلاس سواد آکادمیک نداره جز درس طلبگی که هر(خیلی معذرت میخوام) بی شعوری میتوانه داشته باشه
  لابد مصدق دکتر فاطمی میرزا کوچک خان ستار خان کلنل پسیان اینهمه مبارز
  از محمد حنیف نژاد تا بیژن جزنی همه همه وجود نداشتن که خاتمی بیاد درس آزادی بده؟؟؟
  خاتمی درسی جز درس حرامزادگی که از امام جنایتکارش آموخته بلد نیست

 6. بازتاب: ابطال آرای حوزه انتخابیه دماوند معنادار و در حکم تو دهنی به اصلاح طلبان است! « گاه نوشته‌های آلفرد

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید (لطفا فارسی بنویسید). توجه: کامنتهای اسپم یا حاوی دشنام و یا کلمات رکیک منتشر نخواهند شد.

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: