رای دادن خاتمی تعجب برانگیز نیست! اما مهم نه حضور امثال وی که عدم حضور خیل عظیم مردم در شوی انتخابات است

من به هیچ وجه از اینکه خاتمی و امثال او رای بدهند تعجب نمیکنم، برعکس از کسانی تعجب میکنم که از خبر رای دادن او تعجب میکنند. چرا که بعد از این همه سال هنوز ماهیت اصلاح‌طلبان حکومتی که خاتمی سمبل آنهاست را نشناخته و تاکیدات مکرر آنها بر حفظ نظام و انقلاب و پایبندی به قانون اساسی و ولایت فقیه را نادیده میگیرند! باید این دوستان را به واقع بینی دعوت کرد. حتی در منشور جنبش سبز هم شورای هماهنگی بر قانون اساسی کنونی که ولایت فقیه هم جزو آن است، تاکید کرده است! دیگر خاتمی که جای خود دارد، او بارها نشان داده است که فرمانبرداری بیش نیست، از او انتظار نافرمانی نداشته باشید که نا امید خواهید شد! به سکوت متهوع او پس از تقلب در انتخابات ۸۸ نگاه کنید، به عدم اعتراض به زندانی کردن معترضان، سرکوب مردم و وقایع کهریزک، قتل هاله سحابی و هدی صابر بنگرید. او حتی به حصر خانگی دوستان خود موسوی و کروبی هم اعتراض‌های زیادی نکرد، تنها به صحبتهایی انتقادی در محفلی کوچک بسنده نمود! (+) به جای آن برای حضور مجدد در قدرت لحظه شماری میکرد و با مطرح کردن شروطی بارها تلاش کرد که حکومت را قانع کند که اصلاح طلبان را در قدرت سهیم کند، غافل از اینکه حکومتی که به شدت در کنترل نظامیان قرار گرفته است، بسیار حریص‌تر و رایکال‌تر از آن شده بود که حاضر باشد در بدنه قدرت جایی را برای دیگران باز کند و لذا خواسته‌های او را از گوشی شنیده و از دیگری به در کردند!

در هر حال به نظر من امروز مهمترین مساله نه حضور برخی از چهره‌های اصلاح‌طلبان حکومتی در انتخابات (بهتر است بگوییم انتصابات) که عدم حضور خیل وسیع مردم و آگاه شدن آنها نسبت به بی‌فایده بودن شرکت در چنین بازیهای مسخره‌ای است. نمایشی مضحک که در آن افرادی از صافی گذشته را برای حضور در مجلسی فرمایشی و نمایشی که هیچ اختیاری از خود ندارد، معرفی میکنند، در حالیکه افراد نهایی نه با انتخاب مردم و از طریق صندوق رای که در بیت رهبری و با معیار خلوص در چاکری و نوکری آستان دیکتاتور اعظم، از پیش تعیین شده‌اند! انتخابات در جمهوری اسلامی نه به قصد اعمال نظر مردم که تنها با هدف استفاده تبلیغاتی جهت مردمی و دموکراتیک نشان دادن حکومت به کشورهای دیگر برگزار میشود.

دوستانی که از رای دادن خاتمی متعجب هستند بهتر است به سخنان او در این ویدئو گوش دهند. خاتمی در این ویدئو ضمن تاکید بر پایبندی خود به نظام جمهوری اسامی، میگوید «اگر جمهوری اسلامی از بین رفت، حکومت دموکراتیک در این مملکت برقرار نخواهد شد».

مطلب مرتبط:

پاسخی به پاسخ دکتر مهدی خزعلی؛ راهکار: تحریم فعال انتخابات / خودتان را از قطار انقلاب بیرون بیندازید!

11 پاسخ به “رای دادن خاتمی تعجب برانگیز نیست! اما مهم نه حضور امثال وی که عدم حضور خیل عظیم مردم در شوی انتخابات است

 1. Afshin Aryayi مارس 2, 2012 در 10:36 ب.ظ.

  توجیه این خیانت قابل قبول نیست

  • آلفرد مارس 2, 2012 در 11:26 ب.ظ.

   این مطلب به دنبال توجیه اقدام خاتمی نیست. اگر مطلب را کامل بخوانید متوجه میشوید که این مطلب به این نکته اشاره دارد که خاتمی به عنوان یکی از سیاستمداران داخل نظام خواهان دوام رژیم جمهوری اسلامی است و لذا تعجبی ندارد که برود و رای دهد تا شاید شانسی در داخل بدنه رژیم بیابد! بهتر است دوستانی که از رای دادن او تعجب کرده اند کلاه خود را قاضی کرده و اندکی فکر کنند که چطور تاکنون به چنین افرادی دل خوش کرده بوده اند و ماهیت آنها را نشناخته بوده اند!

 2. احمد مارس 6, 2012 در 7:51 ب.ظ.

  با استعانت از اخوند خاتمی برهان غلیون و تمام اعضای شورای انتقالی سوریه تصمیم گرفتن از بشار اسد بخوان دوباره همه پرسی قانون اساسی را برگزار کنن تا انها برن مثل آخوند خاتمی رای بدن به دیکتاتور
  آنوقت عدهای میان میگن چرا سوریه تونست تونس تونست ولی ایران نتوانست
  برای اینکه سوریه خائنینی همچون خاتمی جنایتکار نداره
  برای اینکه اگر برهان غلیون هم میرفت در سوریه رای میداد اپوزیسیون سوریه به زباله دان میرفت

 3. بازتاب: تصویری از خاتمی در حال تلاش برای حفظ روزنه‌های اصلاح طلبی! « گاه نوشته‌های آلفرد

 4. بازتاب: آقای خاتمی خواهشا درش را بگذارید، بوی گندش آزارمان میدهد! « گاه نوشته‌های آلفرد

 5. بازتاب: مطلب مغرضانه سایت جرس و وحشت هویدای اصلاح طلبان از رضا پهلوی « گاه نوشته‌های آلفرد

 6. بازتاب: ابطال آرای حوزه انتخابیه دماوند معنادار و در حکم تو دهنی به اصلاح طلبان است! « گاه نوشته‌های آلفرد

 7. بازتاب: در اعتراض به دعوت مهدی خزعلی از مردم برای شرکت در انتخابات غیر آزاد و انتخاب «بد» از میان «بدترها» « گاه نوشته‌های آلفرد

 8. بازتاب: مهدی خزعلی به دنبال چیست؟ پروژه اصلاح طلبان برای سوء استفاده از جنبش سبز « گاه نوشته‌های آلفرد

 9. بازتاب: در پاسخ به مجتبی واحدی؛ چرا مهدی خزعلی را جاعل و دروغگو نامیدم…؟ « گاه نوشته‌های آلفرد

 10. بازتاب: بررسی دلایل فراز و فرود جنبش سبز « گاه نوشته‌های آلفرد

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید (لطفا فارسی بنویسید). توجه: کامنتهای اسپم یا حاوی دشنام و یا کلمات رکیک منتشر نخواهند شد.

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: