واقع‌بین باشیم؛ یادداشت دوم سردار علایی یک «توبه‌نامه» است!

روز گذشته مطلبی درباره نوشته دوم سردار حسین علایی که در سایت حکومتی تابناک منتشر شده بود نوشتم. در آن مطلب با اشاره به عدم ثبات قدم، عدم ایستادگی و پا پس کشیدن آنی وی پس از توپ و تشر عده‌ای از اراذل و اوباش حکومتی جلوی خانه‌اش نوشته بودم که ارادتم به عزیزان دربندمان همچون موسوی، کروبی و زندانیان سیاسی استواری چون مجید توکلی، احمد زیدآبادی و نسرین ستوده زیادتر شد. چرا که این افراد با وجود فشار شدید حاکمیت بر آنها، حصر، حبس و زندان، حاضر به کوتاه آمدن از مواضع به حق خود نشده‌اند و با استواری خود پوزه دیکتاتور را به خاک مالیده‌اند.

متاسفانه این نوشته با عکس‌العمل غیر منطقی عده‌ای از کاربران بالاترین مواجه و با منفی‌های فله‌ای روبرو شد! (لینک) این افراد با فرار از واقعیت اصرار شدیدی دارند که بگویند این سردار سپاه از موضع گرفته شده در نامه اول خود کوتاه نیامده و به عنوان شاهدی بر مدعای خود بر وجود کلمه «استبداد» در یادداشت دوم وی تاکید و منظور او از استفاده از این کلمه را «خامنه‌ای» تفسیر میکنند! این در حالی است که نوشته دوم این فرد مصداق کامل یک توبه‌نامه است! از ابتدا تا انتهای آن نوشته وی تلاش کرده است تا حرف زده شده در یادداشت اول خود را پس بگیرد و صراحتا تاکید کرده است که منظور او رژیم جمهوری اسلامی نبوده بلکه رژیم سابق بوده است. وی در مقام توضیح برآمده، صراحتا مینویسد:

هدف از نگارش این مقاله صرفا بیان رفتار استبدادی و دیکتاتوری رژیم ستم‌شاهی محمدرضا پهلوی در مقابل اعتراضات مسالمت آمیز مردم مسلمان ایران در روز نوزدهم دی ماه سال ۱۳۵۶ و قیام‌های مردمی پس از آن بود که خوشبختانه منجر به سرنگونی آن پادشاهی در ۲۲ بهمن سال ۵۷ گردید و قطعا مقایسه نظام ستم‌شاهی با نظام جمهوری اسلامی ایران قیاسی مع الفارق بوده و به هیچ وجه مورد نظر نویسنده مقاله نبوده است.

او در بند دیگری مینویسد:

متأسفانه بعضی از رسانه‌های داخلی با ارائه برداشت‌های خاص خود، فضای مناسبی را برای رسانه‌های خارجی فراهم کردند تا آنها هر چه می‌خواهند بگویند و از ظن خود به تفسیر و تحلیل این مقاله بپردازند.

و در پایان در بند آخر بر پایبندی خود به اصول رژیم جنایتکار جمهوری اسلامی، انقلاب و ولایت فقیه تاکید کرده است. او مینویسد:

بدیهی است همان طور که تا کنون تمام عمر خود را در راه مخالفت با استبداد و برپایی نظام مردمی جمهوری اسلامی و دفاع از ماهیت انقلاب اسلامی و مقابه با سلطة استکبار به ویژه در دوران جنگ تحمیلی صرف کرده‌ام، انشاءالله همچنان بر این صراط مستقیم استوار خواهم بود و معتقدم پشتبانی از ولایت فقیه موجب می‌شود تا مملکت ما آسیبی نبیند.

به نظر شما در بند آخر که او از پایبندی به ولایت فقیه صحبت میکند، منظورش چیست؟ مگر الان به جز خامنه‌ای کس دیگری ولی فقیه حکومت است؟! حتی اگر فرض کنیم منظور او خمینی است، آیا خمینی جنایتکارتر از خامنه‌ای نبوده است؟!

هر عقل سلیمی با خواندن نوشته دوم این سردار حکومتی متوجه میشود که او پا پس کشیده و از مواضع نامه اول خود عقب نشینی کرده است. در پایان به معدود افرادی که به ویژه در فضای مجازی تلاش میکنند تا چشمان خود را بر واقعیت‌ها ببندند توصیه دوستانه میکنم که سعی کنند واقعیت را ببینند و از آن فرار نکنند. اینطور نباشد که بخواهند مطالب نوشته شده یا واقعیت‌های موجود را باب میل خود تفسیر کنند یا فقط هر آنچه را که دوست دارند اتفاق بیفتد را بپذیرند و ببینند و هر چیز دیگری را منکر شوند! چنین رفتاری به شدت مضر است و قدرت تحلیل صحیح و درک وضعیت را از آنها گرفته و نهایتا آنها را تبدیل به افرادی متوهم با برداشتهایی غیر واقعی میکند. 

مطلب مرتبط:

با دیدن جا زدن فوری سردار علایی، ارادتم به عزیزان در بندمان دو چندان شد!

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید (لطفا فارسی بنویسید). توجه: کامنتهای اسپم یا حاوی دشنام و یا کلمات رکیک منتشر نخواهند شد.

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: