بسیج؛ از رشادت و دلاوری تا مزدوری و سرکوب مردم!

اوایل جنگ جایی درست شده بود به نام بسیج که مردم عادی از طریق اونجا آماده میشدند که به جنگ با دشمن خارجی بروند و از مملکتشون دفاع کنند. هرکسی از این طریق به جبهه اعزام میشد بهش میگفتند «بسیجی». اون موقع اسم بسیجی به خاطر دفاع از وطن شرف داشت، ارج و قرب داشت.

امروز اما اسم بسیج ما را به یاد باتوم و گاز اشک آور و تفنگ پینتبال میندازه. یاد گروه فشار و بازجوی توی زندان اوین و شکنجه زندانیان سیاسی میندازه. بی شک میان بسیجی زمان جنگ با بسیجی امروز به اندازه رشادت و دلاوری تا مزدوری و بی شرفی تفاوت وجود داره.

اون موقع بسیج «نیروی مردمی» بود، الان بسیج اینطور که خودشون هم اذعان میکنند «نیروی ولایی» هست. یعنی اون موقع از مردم دفاع میکرد، الان از ولایت دفاع میکنه! دلم میخواهد ببینم اگر خدای نکرده بار دیگر نیروی خارجی به ایران حمله کرد، یکی از این بسیجی های امروزی برای دفاع از ایران جرات میکنه از خونش بیاد بیرون یا نه!

آمادگی بسیجیان برای مبارزه با دشمن خارجی و دفاع از وطن - ۳۰ سال پیش

آمادگی بسیجیان برای حمله به مردم و سرکوب هموطنان خود - امروز

4 پاسخ به “بسیج؛ از رشادت و دلاوری تا مزدوری و سرکوب مردم!

  1. Saman نوامبر 27, 2011 در 10:41 ق.ظ.

    چرا دروغ میگید؟ بسیج، درست مثل سپاه از همان ابتدای تشکیلش در سرکوب مردم و گروه های سیاسی دست داشت، منتهی ان موقع سرکوبگران و آدمکشان خط امامی بر خلاف امروز در قدرت بودند و «همه با هم » در کشت و کشتار و سرکوب گروه های سیاسی و جوانان شرکت داشتند.حالا که از قدرت افتاده اند و تیغ ماشین خود ساخته سرکوب، این جماعت تروریست و گروگان گیر را هدف قرار داده شروع به داستانسرایی برای جوانانی کرده اند که ان دوران خفقان و سرکوب را ندیده اند تا بلکه بتوانند ان دوران را به عنوان دوران طلایی !!! با خورد هم میهنان زیر ۳۰ سال بدهند و برایشان جا بیندازند.شرم بر شما دروغگویان.
    البته عده ای متوهم هم با این سازمانها مثل سپاه و بسیج پیوستند، منتهی با روشنتر شدن ماهیت کثیف این دستگاه های آدمکشی و سرکوب، از ان فاصله گرفته و ریزش کردند بطوری که تا سال ۶۵ دیگر اثری از ان نیروهای ایدولوژیک یا بهتر بگویم متوهم، باقی نماند.

  2. سپهر نوامبر 28, 2011 در 4:43 ق.ظ.

    نه به روش گفتار نظردهندهء اولی، ولی با خود گفته هاش موافقم. آلفرد جان، من چندین بار از همون بسیجی های مخلص کتک خوردم. اینها در مرخصی های شان که از جبهه به شهر برمیگشتند، در کمیته ها یا گشتهای بسیج همیشه در شهر میگشتند و به اصطلاح ما سوسولها رو ارشاد میکردند. روش ارشادشون هم هیچ تفاوتی با روش بسیجی های فعلی نداشت. نمیدونم شما چند سالت هست؟ ولی باور کن یه بار منو به خاطر پوشیدن جوراب سفید کتک زدند! اون موقع تازه مایکل جکسن آهنگ بیلی جین رو داده بود بیرون و توی اون شو، یک شلوار کوتاه با جوراب سفید پوشیده بود که مد شده بود. من با همهء اینکه شلوارم کوتاه نبود، ولی فقط به خاطر پوشیدن جوراب سفید، در جا محاکمهء خیابانی شدم و قضات محترم بسیجی، من رو عامل امریکا و هجوم فرهنگی تشخیص دادند و توی همون خیابون جلوی مردم به شدت کتکم زدند. یکی دیگه از دوستانم رو فقط به خاطر خندیدن کتک زدند و بازداشت کردند.
    شما اینجور فکر کن، این بسیجی های فعلی جبهه نرفته اینقدر پررو و طلبکار هستند، وای به حال اون دوران که میرفتند جبهه و کشته هم میدادند! کافی بود توی جامعه کمی خلاف نظرشون باشی تا کلی منت سرت بذارند که در حالیکه ما داریم کشته میدیم و مملکت رو نگه میداریم، شما اینجا خوش میگذرونید! منت گذاشتن شون هم با حرف و گفتگو نبود، با مشت و تی پا بود! بماند که همون جبهه رفتن شون هم فقط برای رسیدن به قدسی بود که رهبرشون قولش رو بهشون داده بود. وگرنه این جماعت ذره ای برای ایران اهمیتی قائل نبودند و نیستند.

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید (لطفا فارسی بنویسید). توجه: کامنتهای اسپم یا حاوی دشنام و یا کلمات رکیک منتشر نخواهند شد.

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: