مقاله تحلیلی نیویورک تایمز؛ فرقه تروریستی مجاهدین خلق و دوستان آمریکاییش!

مسعود و مریم رجوی

(الیزابت روبین) – چند هفته پیش از طرف یکی از بستگان ایمیلی حاوی ویدئوی سخنرانی پرشور و حرارت هوارد دین [سیاستمدار برجسته] در یکی از همایش های مجاهدین خلق به من رسید که وی در آن میگفت که آمریکا بایستی مریم رجوی را به عنوان رییس جمهور ایران به رسمیت بشناسد! مریم رجوی و شوهرش مسعود رهبران گروه چریکی اسلامی-مارکسیستی مجاهدین خلق هستند که از حدود ۲۵ سال پیش تاکنون در عراق مستقر هستند.

علاوه بر دین، عده دیگری از سیاستمداران آمریکایی هم هستند که اغلب با دریافت مبالغی با ارائه سخنرانی در همایش های مجاهدین به حمایت از این گروه پرداخته اند. فلسفه اغلب اینها این است که رژیم ایران باید به هر قیمتی سقوط کند، حال آنکه هیچ شناختی از مجاهدین ندارند. رجوی و مجاهدین با صرف میلیونها دلار پول به دنبال خروج نام خود از لیست سازمانهای تروریستی هستند. اگر این اتفاق بیفتد آنها قادر خواهند بود برای دریافت حمایت از آمریکا به لابی با کنگره بپردازند، دقیقا به همان شیوه ای که احمد چلبی با استفاده از قانون صادره کنگره با عنوان «آزادی عراق» در ۱۹۹۸ به این کار پرداخت.
خانم کلینتون نباید به کمپین مجاهدین برای خروج از لیست اعتنایی بکند زیرا مجاهدین خلق نه تنها هیچ ارتباطی با جنبش دموکراسی خواهی ایران ندارد که فرقه ای دیکتاتوری است که گریبانگیر خودمان [آمریکایی ها] خواهد شد.

در حالی که ۳۴۰۰ نفر از اعضای مجاهدین در صحرای خشکی نزدیک مرز ایران با لباس های متحدالشکل و همچون زنبورهای کارگر صبح تا شب مشغول به کار هستند بدون اینکه دسترسی به اینترنت، تلفن و خبری از جهان بیرونی داشته باشند، مریم رجوی در تجمل در فرانسه زندگی میکند. مسعود از پس از اشغال عراق تاکنون مخلفی شده است.
در زمان جنگ ایران و عراق، مجاهدین به صدام در حمله به ایران کمک کردند. در سال ۱۹۹۱ مجاهدین به صدام در سرکوب و نسل کشی شیعیان در جنوب و کردها در شمال کمک کردند. مریم رجوی به سربازانش گفت: «کردها را زیر تانک های خود بگیرید و گلوله هایتان را برای سپاهی ها نگاه دارید.»
من با عده ای از فراری های از دست مجاهدین صحبت کرده ام. آنها ابتدا لازم بود از مغزشویی خلاص شوند. آنها برای من توصیف کردند که چگونه اعضای مخالف با رهبری مجاهدین یا کسانی که اقدام به فرار از کمپ میکردند، زندانی یا کشته میشدند.
در کمپ، دوستی و روابط عاطفی ممنوع است. هر روز افراد موظف به گزارش دادن آرزوها، خواب ها و افکار خود هستند. اگر مردی با بوی یک زن یا بوی عطر دچار نعوض آلت میشد، موظف بود اعتراف کند. اعضا موظف به شرکت در جلسات هفتگی پاکسازی ایدئولوژیک بودند که موظف بودند علنا هرگونه تمایلات جنسی خود را اعتراف کنند. اعضا همچون مجبور به طلاق بودند و بایستی برای همه عمر مجرد میماندند تا اطمینان حاصل شود که همه انرژی و عشقشان برای مسعود و مریم خواهد ماند.

گزارش سال ۲۰۰۴ اداره اطلاعات فدرال آمریکا که نتیجه تحقیقات مشترک پلیس آمریکا و آلمان میباشد نشان میدهد که یکی از هسته های مجاهدین در کلن آلمان با استفاده از پول بدست آمده از شرکتی کلاهبردار اقدام به خرید تجهیزات نظامی کرده بود، همچنین این هسته کارت های هویت متعددی را برای کودکان ایجاد کرده بود تا بدین وسیله چک های حمایتی متعددی را از دولت آلمان دریافت کند. مدارک همچنین نشان میدهد که مجاهدین، از لوس آنجلس پول دریافت کرده و اقدام به خرید جی پی اس نموده بوده تا از این طریق دقت حملات تروریستی برنامه ریزی شده خود در تهران را افزایش دهد.

گزارش اخیر گروه تحقیقاتی RAND نشان میده که ۷۰ درصد اعضای مجاهدین مستقر در کمپ اشرف، بر خلاف خواست خود آنجا نگاه داشته شده اند.
اگر این مقام های سابق آمریکایی که حالا به دفاع از مجاهدین میپردازند نیمی از دلنگرانی که برای رجوی ها دارند را برای افراد مستقر در کمپ اشرف میداشتند، با اصرار از صلیب سرخ میخواستند که به طور خصوصی با مردان و زنان مستقر در کمپ دیدار کند.

با حمایت از مجاهدین خلق، ما به دست خود اقدام به نابودی صداقت و اعتبار خود کرده و جنبش قانونی دموکراسی خواهی داخل ایران را تضعیف خواهیم کرد.
همانطور که یکی از مسوولان ارشد وزارت خارجه آمریکا به من گفت: «مجاهدین از لحاظ مالی و سازماندهی بهترین هستند اما آنها به قدری مورد نفرت و انزجار مردم داخل ایران قرار دارند که هیچ جذابیتی برای آنها ندارند.»
او میگوید: «مردم ایران آنها را خائنینی میدانند که فرزندان ایران را کشته اند.» او ادامه میدهد: «آنها به قدری بدنام هستند که ما تصور میکنیم هرگونه حرکتی برای حمایت از آنها به اعتبار ما به عنوان علاقه مند به اصلاحات دموکراتیک، لطمه وارد خواهد کرد.»
اگر مجاهدین خلق از لیست ترور خارج شود، قادر خواهد بود آزادانه در لوای پوششی تحت نام جنبش دموکراسی خواهی ایران به لابی با دولت آمریکا بپردازد.
تاریخ مدرن نشان داده است که آمریکا اغلب در حمایت از گروههای مخالف در خاورمیانه گمراه شده و به حمایت از گروههای غلط و نامرتبط پرداخته است. ما نمیتوانیم بار دیگر تصمیمی ناشیانه یا انحرافی بگیریم.

برگردان مقاله روز دوشنبه روزنامه نیویورک تایمز

مطالب مرتبط:

 لابی شدید مجاهدین خلق در واشنگتن جهت خروج از لیست سازمانهای تروریستی و اثرات آن در صورت وقوع

تکرار تاریخ؟ نئومحافظه کاران آمریکا، مریم رجوی را چلبی دیگری برای آغاز جنگ میبینند؛ اینبار جنگ با ایران

فایننشال تایمز: صرف میلیون ها دلار پول از سوی مجاهدین خلق جهت خروج از لیست سازمانهای تروریستی

افزایش سطح لابیگری مجاهدین خلق در آمریکا جهت خروج از لیست سازمانهای تروریستی

پس از دیکتاتوری، نقض حقوق بشر و جنایت، ساندیس نیز به وجوه اشتراک جمهوری اسلامی و مجاهدین خلق افزوده شد!

چرا خروج مجاهدین خلق از لیست سازمانهای تروریستی آمریکا به جنبش سبز ضربه میزند؟

چرا نباید بگذاریم مجاهدین خلق از لیست سازمانهای تروریستی آمریکا خارج شود؟ (ویدئو)

لیست کامل فعالیت های تروریستی سازمان مجاهدین خلق

4 پاسخ به “مقاله تحلیلی نیویورک تایمز؛ فرقه تروریستی مجاهدین خلق و دوستان آمریکاییش!

 1. بابک آگوست 16, 2011 در 2:20 ق.ظ.

  اکنون کاری به درونمایه یِ نوشتاری که در نیویورک تیمز چاپ شده، ندارم، هرآینه شما چگونه فرنام آن نوشتار را «فرقه تروریستی مجاهدین خلق و….» ترجمه کرده اید: An Iranian Cult and Its American Friends

  گمان نمی برید که این ترگمان درستی نیست؟

  • آلفرد آگوست 16, 2011 در 4:09 ق.ظ.

   عنوان هست: فرقه، من در تیتر گذاشته ام فرقه تروریستی. چون هم در لیست سازمانهای تروریستی دولت آمریکا قرار دارد، هم در متن به گزارش های اف بی آی و رند اشاره شده که جملگی آن را با عنوان تروریستی خطاب کرده اند و هم سوابقش مشخص است:
   لیست کامل فعالیت های تروریستی سازمان مجاهدین خلق http://wp.me/p1zCAc-74

 2. بازتاب: چرا لینک ارسالی من از نیویورک تایمز باید با منفی های فله ای و باندی مجاهدین فیلتر شود؟! « گاه نوشته های آلفرد

 3. بازتاب: شرکت کنندگان در تجمع مجاهدین در واشنگتن چه کسانی بودند؟ « گاه نوشته های آلفرد

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید (لطفا فارسی بنویسید). توجه: کامنتهای اسپم یا حاوی دشنام و یا کلمات رکیک منتشر نخواهند شد.

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: