چرا نباید بگذاریم مجاهدین خلق از لیست سازمانهای تروریستی آمریکا خارج شود؟ (ویدئو)

اخیرا ویدئوی خوبی توسط شورای ملی ایرانیان آمریکا در مورد نقش خروج احتمالی مجاهدین خلق از لیست سازمانهای تروریستی آمریکا بر تضعیف جنبش دموکراسی خواهی مردم ایران و نیز افزایش احتمال حمله نظامی آمریکا به ایران منتشر شده است که به نظرم بسیار گویا و آموزنده آمد. لذا بر آن شدم تا قسمتهای مهم آن را به شکل متن فارسی اینجا ذکر کنم تا بلکه موجب افزایش سطح هوشیاری و آگاهی ایرانیان گردد.

قسمتهای مهم به ترتیب زمانی در ویدئو:

ری تکیه ( Ray Takeyh )، استاد دانشگاه، متخصص در امور خاورمیانه، عضو ارشد شورای روابط خارجی آمریکا و از مسئولان سابق وزارت امور خارجه این کشور در جلسه استماع کنگره:

گروه اپوزیسیونی در داخل ایران وجود دارد؛ نامش جنبش سبز است. جنبش سبز از قشر متوسط جامعه ، از نخبگان ، روحانیون منتقد و افراد لیبرال تشکیل شده است.  در حالیکه مجاهدین خلق در میان مردم داخل ایران هیچ طرفداری ندارد.

رابرت فیلنر (Robert Earl Filner ) عضو مجلس نمایندگان کنگره آمریکا در پاسخ : خوب که چی؟! حتی اگر حرف شما درست باشد، آیا ما نباید آنها را حمایت کنیم چون هیچ طرفداری داخل ایران ندارند؟!

 • حامیان مجاهدین خلق در کنگره آمریکا اهمیتی نمیدهند که مجاهدین خلق هیچ طرفداری در بین مردم داخل ایران ندارند!

رابرت فیلنر: باید آنها از لیست سازمانهای تروریستی خارج شوند!

ری تکیه در جواب : مجاهدین خلق یک گروه تروریستی ایدئولوژیک تندرو و خشونت طلب است.

رابرت فیلنر: خوب که چه ؟!

 • حامیان مجاهدین خلق اساسا به خاطر اینکه مجاهدین دست به ترور و خشونت میزنند، از آنها حمایت میکنند.

دانا روهراباچر ( Dana Rohrabacher ) عضو مجلس نمایندگان کنگره آمریکا : در حقیقت آنچه توجه مرا به مجاهدین جلب کرده است این است که آنها مایل به جنگیدن هستند .

هیلاری کلینتون به عنوان وزیر امور خارجه آمریکا در حال تصمیمگیری در مورد خروج یا عدم خروج مجاهدین از لیست تروریست ها میباشد.

در صورت خروج از لیست، مجاهدین قادر خواهند بود تا علاوه بر دریافت کمک مالی از نهادهای آمریکایی به لابی گری خود در میان مقام های ارشد این کشور ادامه داده و آنها را به حمله نظامی به ایران ترغیب کنند.

مجاهدین خلق اولین گروهی بود که به اقدام مسلحانه علیه شاه دست زد. در آن زمان و در اثر اقدامات خشونت آمیز آنها، موجی از خشونت و سرکوب ایران را فراگرفت و در نتیجه منطق و میانه روی راه به جایی نبرد. انقلاب ایران خشونت بار و غیر دموکراتیک بود.

جمله ای کلیدی در اینجا بیان میشود : «خشونت میتواند دیکتاتوری را سرنگون کند، اما هرگز نمیتواند دموکراسی به ارمغان بیاورد

سی سال بعد، مردم ایران این درس را فرا گرفتند. هنگامی که در قالب جنبش سبز به خیابانهای تهران ریختند، اعتراضشان مسالمت آمیز بود و همین عامل حمایت قاطع جهانی از حرکت آنها را در پی داشت. با عدم توسل به خشونت، معترضان دست بالا را هم در زمینه مسائل اخلاقی  و هم در زمینه موارد تاکتیکی در مقایسه با جمهوری اسلامی در اختیار دارند و در نتیجه میتوانند حمایت افکار عمومی مردم جهان را داشته باشند. با عدم توسل به خشونت، معترضان مطمئن خواهند بود که در صورت موفقیت، این بار حتما نظامی دموکراتیک بر سر کار خواهد آمد.

یک دیکتاتور (علی خامنه ای) را با دیکتاتوری دیگر (مسعود رجوی) عوض نکنید. 

مهاتما گاندی : «مبارزه مدنی و عدم توسل به خشونت، سلاح قدرتمندان است.»

خشونت، برای مبارزه مدنی همچون سم میماند.

تزریق خشونت به جنبش های مدنی، نابودی آنها را به دنبال خواهد داشت. دقیقا به همین خاطر است که خروج مجاهدین از لیست سازمانهای تروریستی، خطری عمده برای جنبش دموکراسی خواهی مردم ایران خواهد بود. برای سالها، مجاهدین اقدام به لابیگری جهت ترغیب سیاستمداران آمریکایی برای حمله به ایران کرده است. آنها این کار را در حالیکه در لیست بوده اند انجام داده اند. مسلم است که با خروج از لیست، لابیگری های آنها برای ترغیب حمله آمریکا به ایران، به مراتب تشدید خواهد شد.

 نگذارید که مجاهدین خلق، جنبش دموکراسی خواهی مردم ایران را برباید!

نگذارید که مجاهدین خلق، جرقه جنگ خانمان برانداز دیگری را در ایران بزند. 

نگذارید که مجاهدین خلق، صدای جنبش مدنی و دموکراسی خواه ما را خفه کند!

به این صفحه رفته و با ارسال پتیشن مربوطه به مقام های آمریکایی بگویید که مجاهدین خلق نماینده جنبش دموکراسی خواهی و مسالمت آمیز مردم ایران نیست و مخالفت خود با خروج آنها از لیست سازمانهای تروریستی دولت این کشور را اعلام کنید.

پتیشن نه به مجاهدین

مطالب مرتبط :

چرا خروج مجاهدین خلق از لیست سازمانهای تروریستی آمریکا به جنبش سبز ضربه میزند؟ / پتیشن “نه به مجاهدین” را امضا کنید

لابی شدید مجاهدین خلق در واشنگتن جهت خروج از لیست سازمانهای تروریستی و اثرات آن در صورت وقوع

لیست کامل فعالیت های تروریستی سازمان مجاهدین خلق

لزوم محاکمه رجوی، خامنه ای، احمدی نژاد، سرداران سپاه و بسیج در فردای ایران آزاد

استخدام چند شرکت لابیگری معروف توسط انجمن های ایرانیان آمریکا جهت لابیگری برای مجاهدین خلق

12 پاسخ به “چرا نباید بگذاریم مجاهدین خلق از لیست سازمانهای تروریستی آمریکا خارج شود؟ (ویدئو)

 1. گزارش: به: خواهر مریم رجوی بدینوسیله گزارش می شود اینجانب صبح امروز موقع بیدار شدن از خواب یک فقره نعوظ داشتم که با بیاد آوردن قیافه عنتر تو خ ژوئیه 21, 2011 در 5:09 ب.ظ.

  گزارش:

  به: خواهر مریم رجوی

  بدینوسیله گزارش می شود اینجانب صبح امروز موقع بیدار شدن از خواب یک فقره نعوظ داشتم که با بیاد آوردن قیافه عنتر تو خوابید.

  رونوشت ها: الله عرب٬ محمد تازی ٬ مسعود رجوی مفقوده٬ خمینی در جهندم (جهنم)٬ بدری خامنه ای

 2. Mehrdad ژوئیه 21, 2011 در 9:22 ب.ظ.

  agha shoma bekhody boogh vel kardy dobareh.
  har kasy ke bar alayhe akhoondha talash mekonad , dooste mardome iran ast, az amrika va esrail gerefte ta mojahedine khalgh, va sadamhosein, va george boosh, va va har khareji digary ke ba akhoondha mokhalef ast,
  bekhody masir ra be enheraff nakeshid,

  iraniha dar in zaman hatta dar kenareh amrika bar alayhe akhoondhayi ke be farzandane iran dar zendanha va masajed tajavoze jensy kardand khahand jangid, nassle akhoond dar iran pak meshavad, va harkass dar inraah be iraniha komak konad dooste iranihast,

  majahedin 32 saal ghabl az baghiyeh iraniha fahmidand , akhoondha che hayoolayi hastand

  pass havasat bahsad, boogh vel nakonid,

 3. dagnostic ژوئیه 22, 2011 در 5:39 ق.ظ.

  «اخیرا ویدئوی خوبی توسط شورای ملی ایرانیان آمریکا در مورد نقش خروج احتمالی مجاهدین خلق از لیست سازمانهای تروریستی آمریکا بر تضعیف جنبش دموکراسی خواهی مردم ایران…»

  دوست عزیز، برای این که شورایی رو که بهش استناد کردید رو بهتر بشناسید، توصیه می کنم این ویدئو رو ببینند: http://www.youtube.com/watch?v=ACVUgWbierI
  خلاصه ویدئو: (دقیقه 1:28)

  «روزنامه واشنگتن تایمز در صفحه نخست خود در سرمقاله ای به این خبر اشاره کرده است که شورای ملی ایرانی آمریکایی موسوم به «نایاک» که به عنوان مرکزی غیر انتفاعی تحت مدیریت تریتا پارسی با مرکزیت در واشنگتن فعالیت می کند، به نقض مقررات آمریکا در قبال همکاری با جمهوری اسلامی متهم شده است….»

  من نمی دونم واقعا شما مطلع هستید دارید از چه منابعی استفاده می کنید برای لینکهاتون، و بلندگوی چه دسته و گروهی شده اید یا نه.

  • آلفرد ژوئیه 22, 2011 در 7:31 ق.ظ.

   عزیز جان من ویدئوی شما را تماشا کردم. میان متهم شدن و محکوم شدن تفاوت فاحشی هست! مجاهدین به تروریست بودن متهم نشده اند، بلکه اثبات شده است که تروریست هستند، اثبات شده است که رشوه میدهند تا از لیست خارج شوند، اثبات شده است که به ایران حمله کرده و با صدام همدست شده اند. اینها حقیقت است اما آنچه در این ویدئو گفته شد، خودش هم گفت که اتهام است! بعد اینکه من نفهمیدم آخرش جرم نایاک چی بوده؟! آیا داشتن مشاور آمریکایی یا مشاور آمریکایی که سابقا مقامی در دولت آمریکا داشته است جرم است؟! آیا ارسال ایمیل به نماینده ایران در سازمان ملل جرم است؟! ببینید اساسا از اهداف تشکیل نایاک سهولت ارتباط میان مردم ایران و آمریکا با یکدیگر و آشنایی با فرهنگ و آداب و رسوم دو کشور و تسهیل ارتباط میان دو کشور است. مثلا همین دادن ویزای تحصیلی چند بار ورود به دانشجویان ایرانی در آمریکا که ۲ ماه پیش توسط وزارت امور خارجه آمریکا اعلام شد، قسمت عمده اش در نتیجه تلاش های گسترده و چند ساله همین شورا محقق شد. منتهی اگر شما میخواهید بگویید نایاک مزدور جمهوری اسلامی است، من قبول ندارم! حداقل قرائن و شواهد چنین چیزی را نشان نمیدهد. آخر کدام مزدور جمهوری اسلامی را سراغ دارید که اینهمه نسبت به نقض حقوق بشر در ایران اعتراض کرده باشد؟ از مخالفان حکومت یعنی جنبش سبز حمایت کند؟! چیزی بگویید که با عقل جور دربیاید! از طرفی به خود مطلب توجه کنید و منطق خود مطلب را زیر سوال ببرید اگر میتوانید. از ضعیفترین روشهای انتقاد، ایراد گرفتن و حمله به نویسنده یا منبع خبر به جای ارائه دلیل برای رد یا ایجاد شبهه در منطق یک مطلب میباشد. این لینک هم مطالب مفیدی دارد. در حقیقت جوابیه رسمی نایاک به اتهام های وارده به این سازمان است.
   http://www.niacouncil.org/site/PageServer?pagename=About_myths_facts

   • dagnostic ژوئیه 22, 2011 در 1:51 ب.ظ.

    شما ظاهرا تناقضات گفته های خود را نمی بینید:
    1. می گوئید این گروه «متهم شده» که با جمهوری اسلامی در ارتباط است! در صورتی که در جای دیگر می گوئید «ولی ثابت شده مجاهدین تروریستند!» سوال اینجاست که چه کسی «ثابت کرده» که مجاهدین تروریستند؟! جمهوری اسلامی یا شورای مد نظر شما (که خود متهم به همکاری با جمهوری اسلامی است)؟! دادگاه های اروپا در سال 2009 رای بر تروریست نبودن مجاهدین دادند. دادگاه آمریکا نیز که مسئول رسیدگی به امور حقوقیست (توضیح واضحات!) رای بر تروریست نبودن مجاهدین داده و به وزارت خارجه اصرار ورزیده که آنها از لیست خارج شوند. آیا به نظر شما دادگاه های اروپا یا آمریکا خریدنی هستند؟! (قابل توجه شما این که بر خلاف جمهوری اسلامی، نهاد های قضائی در اروپا دارای «استقلال» هستند و وابسته به دولت و حکومت نیستند و از امور «سیاسی» و «منافع سیاسی» دول خود پیروی نمی کنند – در مورد «استقلال سه قوه» در غرب می تونید مطالعه کنید).
    2. به من می گوئید به نویسنده و منابع(!) ایراد نگیرم، و به مطلب پاسخ بگویم! جواب «مطلب» شما برای چندمین بار:
    الف) اولا که این که بگوئیم فلان گروه نمی تواند از لیست خارج شود، «چون به نفع جنبش سبز نیست» خود بزرگترین مغلطه حقوقیست! در امور حقوقی نفع یا ضرر دیگری باعث اتهام دیگری نمی شود! قبلا هم به شما گفته بودم، اگر نفع جنبش سبز در کشتن یک عده بی گناه باشد، آیا باید یک عده بی گناه را کشت؟! قطعا خیر. برای اثبات تروریست بودن مجاهدین نیاز به ادله حقوقی هست، نه ارجاع به منافع یک حزب و یک گروه…
    ب) کل استدلال این متن بر این پایه استوار است که مجاهدین خشونت گرا هستند و مروج خشونت هستند، بر خلاف جنبش سبز که خشونت گرا نیست!
    این خشونت گرائی باید تعریف شود: استناد شما بر خشونت گرا بودن مجاهدین بر چه دلایل و مشاهداتی استوار است؟ در سال گذشته و برای مثال 6 سال گذشته مجاهدین دست به کدام خشونت زده اند که قابل اثبات در دادگاه های بین المللی باشد؟ لطفا اگر دلایلی دارید در اختیار دیگران هم بگذارید.

    • آلفرد ژوئیه 22, 2011 در 3:55 ب.ظ.

     تناقضی در گفته های من نیست. تروریستی بودن مجاهدین با قرار گرفتن آنها در لیست سازمانهای تروریستی توسط اتحادیه اروپا، آمریکا، کاناد و دیگران به اثبات رسیده است. لیست کامل فعالیت های تروریستی سازمان مجاهدین خلق در این مطلب ارائه شده است. http://wp.me/p1zCAc-74
     در مورد ایرادات وارده، ببینید مردم عادی وکیل نیستند فلذا نمیتوانند جلوی خروج این گروه تروریستی از لیست را با مطرح کردن دلایل حقوقی بگیرند. وکیل هایی وجود دارند که دارند کار خودشان را میکنند. منتهی موضوع این است که مجاهدین تنها گروه تروریستی است که آزادانه به لابیگری در آمریکا مشغول است، این هم به دلیل جنگ طلبی گروهی از سیاستمداران آمریکاست.
     حالا آنچه مردم عادی میتوانند انجام دهند این است که با ارسال پتیشن به مقام های آمریکایی بگویند که مجاهدین نماینده آنها نیست. زیرا مجاهدین با صرف پولهای هنگفت مرتبا ادعا میکنند که در میان مردم ایران جایگاهی دارند! حال آنکه واقعیت این است که مردم ایران به واسطه همکاری اینها با صدام در زمان جنگ، از مجاهدین نفرت دارند. دلیل حمایت برخی سیاستمداران آمریکایی از این گروه، علاوه بر دریافت رشوه، این است که آنها مریم رجوی را چلبی دیگری برای آغاز جنگی دیگر اینبار در ایران میبینند. به این مطلب مراجعه شود: http://wp.me/p1zCAc-9r
     در مورد ایراد شماره ب ، مسلم است که گروهی با سابقه طولانی ترور و جنایت که در بالا لینکش را گذاشتم، خشونت طلب است. آیا طالبان یا جهاد اسلامی فلسطین یا القاعده خشونت طلب نیست؟ مجاهدین هم دقیقا مانند آنهاست. در مورد اینکه اینها چند سال است فعالیت خرابکارانه نداشته اند به دو دلیل است: ۱- خلع سلاح ساکنان اشرف توسط آمریکا در سال ۲۰۰۳ و قرار گرفتن آنها در لیست سازمانهای تروریستی کشورهای مختلف در دهه گذاشته تاکنون. در آمریکا از سال ۱۹۹۷. بدیهی است که فعالیت آنها در این شرایط بسیار محدود شده است. اینها هم اکنون مثل کفتاری گرسنه با دندانهایی کشیده هستند که به جایی بسته شده و نمیتوانند حمله ای را ترتیب دهند.

     • dagnostic ژوئیه 22, 2011 در 4:11 ب.ظ.

      گفته اید: «تناقضی در گفته های من نیست. تروریستی بودن مجاهدین با قرار گرفتن آنها در لیست سازمانهای تروریستی توسط اتحادیه اروپا [!!!]، آمریکا، کاناد و دیگران به اثبات رسیده است. لیست کامل فعالیت های تروریستی سازمان مجاهدین خلق در این مطلب ارائه شده است.»

      سفسطه ممنوع! مجاهدین در لیست گروه های تروریستی اروپا نیستند! سه سال قبل از این لیست خارج شدند (و شما قطعا به این موضوع آگاهید!). تنها سه کشور ایران، آمریکا و کانادا مجاهدین را در لیست گروه های تروریستی جای داده ایند، که همون طور که در کامنت قبلی گفتم، حتی «دادگاه های آمریکا» (که منافع سیاسی ندارند) رای بر تروریست نبودن مجاهدین دادند. لیستی هم که تهیه کرده اید مربوط به از 50 سال پیش تا 13 سال پیش این گروه است! یک گروه انسانی «سنگ» نیست. مواضع ، اهداف، روش برخورد و حتی اعضای آن می توانند تغییر کند، و به تبع آن برخورد با آن نیز باید متفاوت باشد.

      گفته اید: «وکیل هایی وجود دارند که دارند کار خودشان را میکنند.»

      پس بهتر است شما هم برای «تروریست نامیدن مجاهدین فعلی» به دلایل حقوقی آنها استناد کنید، نه به دلایلی بی اساس و فاقد ارزش حقوقی مانند «نفع و ضرر جنبش»!

      پاسخ بقیه ادعا های شما نیز در کامنت های قبلی داده شده.

 4. IRANIAN ژوئیه 22, 2011 در 6:43 ق.ظ.

  ( کمونیست = مسلمان = تجزیه طلب = تروریست = بیگانه = ضد انتخابات آزاد= ضد آزادی و دموکراسی = عامل عقب ماندگی = دشمن ایران و ایرانی ) گر نیک بنگری همه اینها یک تن هستند.

  صاحب اصلی ایران ما هستیم. « کورش فردوسی»

 5. بازتاب: تکرار تاریخ؟ نئومحافظه کاران آمریکا، مریم رجوی را چلبی دیگری برای آغاز جنگ میبینند؛ اینبار جنگ با ایران « گاه نوشته های آلفرد

 6. بازتاب: فایننشال تایمز: صرف میلیون ها دلار پول از سوی مجاهدین خلق جهت خروج از لیست سازمانهای تروریستی « گاه نوشته های آلفرد

 7. چگونه اسلام دستور کشتن بیش از دو میلیارد انسان را صادر کرده است؟ ترجمه تحريرالوسيله خمينى جلد چهارم تتمه اى در مورد احكام اهل ذمه (گفتار در ك ژوئیه 30, 2011 در 11:53 ب.ظ.

  چگونه اسلام دستور کشتن بیش از دو میلیارد انسان را صادر کرده است؟

  ترجمه تحريرالوسيله خمينى جلد چهارم

  تتمه اى در مورد احكام اهل ذمه
  (گفتار در كسى كه از او جزيه مى گيرند)
  مساءله 1 – از يهود و نصارى كه اهل كتاب هستند و هر ملتى كه شبهه داشتن كتاب در آنها هست نظير مجوسيان جزيه يعنى ماليات سرانه گرفته مى شود، و در اين حكم فرقى نيست بين مذاهب مختلفه آنان نظير كاتوليك و پروتستان و غير اينها هر چند كه در فروع و بعضى از اصول مختلف باشند بعد از آنكه همه نصارى يا يهود يا مجوس خوانده مى شوند.
  مساءله 2 – حكومت اسلامى جزيه را از ساير فرقه هاى كفار يعنى مشركين مانند بت پرستان و ستاره پرستان و غير اينها نمى پذيرد، چه عرب و چه عجم ، چه اينكه خود را بصاحب كتابى مثل ابراهيم و داود و انبيائى ديگر منسوب كنند و چه نكنند، بنابراين از غير يهود و نصارى و مجوس غير از اسلام آوردن و يا كشته شدن پذيرفته نيست ، و همچنين از كسانيكه در اصل يكى از اين سه كيش را نداشته اند و جديدا يعنى بعد از نسخ شرايع سه گانه بوسيله اسلام به اين كيش ها در آمده اند جزيه پذيرفته نيست و كافر جربى شناخته مى شوند كه يا به اسلام در مى آيند يا كشته مى شوند، چه اينكه قبلا مشرك بوده باشند و چه از فرقه هاى باطل ديگر باشند.

  ( این یعنی کشتن همه هندیها و ژاپنی ها و چینی ها و…یعنی کشتن بیش از دو میلیارد نفر مجاز شمرده شده و باجگیری از تمام مسیحیان و یهودیان و زرتشتیان٬ یعنی اگر قدرتش را پیدا کنند حتماً انجام خواهند داد. این یعنی گفتگوی تمدنهای اسلامی!؟ و این در رساله همه آخوندها هست و هر روز در حوزه درس داده می شود).
  ( این احکام را نمی توا نند نفی کنند زیرا احکام واجب اسلام را نفی کرده اند و از اسلام خارج شده اند و اگر هم تایید کنند بر تروریسم در اسلام صحه گذاشته اند.)
  .«کورش فردوسی»

 8. siavashy دسامبر 11, 2012 در 11:23 ب.ظ.

  حاتلا که از لیست در امدند علیرغم میل شما و مطمن باش علیرغم میل شما این سیستم هم سرنگون خواهد و شما دیگر نمی توانی به دلارهای نفتی دسترسی داشته باشی با سرعت برو تو دیوار من نه مجاهدم نه هیچ حزبی اما از دماغ سوختگی شما ارتش سایبریها لذت بردم لطفا نگو که ما سایبری نیستیم و نمی دونم فلان میگه هر که ندونه من میدونم

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید (لطفا فارسی بنویسید). توجه: کامنتهای اسپم یا حاوی دشنام و یا کلمات رکیک منتشر نخواهند شد.

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: